Dodaj do ulubionych

Grypa a Covid

12.05.21, 09:53
Dlaczego szczepionki na grype sa tylko skuteczne 50% czasem 47%. A tutaj w niespelna rok szczepionka na covid skutecznosc duzo wieksza?hm?🤨W koncu grypa jest z nami dlugo-powinni opracowac super duper szczepionke🤷‍♀️
Obserwuj wątek
  • mia_mia Re: Grypa a Covid 12.05.21, 10:08
   Wirus grypy mutuje dwa razy szybciej niż covid, grypa nie ma takiej śmiertelności i zakaźności, żeby paraliżować służbę zdrowia i gospodarkę, więc nie idą na taką szczepionkę aż takie pieniądze.
   • skumbrie Re: Grypa a Covid 12.05.21, 10:24
    Ma, oczywiście, że zakazniac, która może sparaliżować gospodarkę, ale na stara dobrą grypę już nikt się złapać nie da. Patrz ptasia grypa w 2009 i ogłuszona wtedy pandemia oraz szał szczepionek i niekupienie ich przez Kopacz, która tu oświecone ematki chciały spalić na stosie. Potem wyszła sprawa narkolepsji, a ematka dziwnie przestała domagać się szczepionek.

    Co innego koronawirus - nowość, społeczeństwo zabetonowano się w piwnicach i jak barany poleciało stać w kolejkach po szczepionki.
    Jestem bardzo ciekawa, co wyjdzie za jakiś czas i ile się wtedy będzie odżegnywać, że one to nigdy nie chciały szczepionek 😂😂😂
     • skumbrie Re: Grypa a Covid 12.05.21, 11:14
      To nawet nie były ogniska chorobowe wink Napisałam, co ogłosiło WHO, a nie, z czym faktycznie mieliśmy do czynienia 🤦‍♀️ Wiem, wiem, trudno przełknąć katolikom, że Watykan kłamie, a tobie, że WHO ogłasza to, za co koncerny farmaceutyczne zapłaciły. Jak już starość cię dopadła albo wyparlas, co wtedy wyczynialo WHO, Google i poszukiwanie artykułów z 2009, to prosta Wiki przychodzi z pomocą pl.m.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_A/H1N1


      Ale racja, chodziło o świńską grypę.
         • skumbrie Re: Grypa a Covid 12.05.21, 12:08
          Tak, to są dwa różne wirusy, już to napisałam. Co nie zmienia faktu, że pandemia była ogłoszona przez kryształowo uczciwe WHO, koncerny ruszyły z produkcją jedynego antidotum, czyli szczepionek, tyle że ciemny lud powszechnie pandemii wtedy nie kupił. Zrobił to rok temu big_grin
          • princesswhitewolf Re: Grypa a Covid 12.05.21, 12:28
           mowimy o organizacji czy o szybkosci mutacji wirusa.

           Jakos dziwnie zajmujesz sie polityka pod wypisem mia-mia ze grypa sie mutuje szybciej. Za duzo konspiracyjnych filmikow na youtube ogladasz


           Czy jestes swiadoma, swiadomy ze na swiecie sa naukowcy, ludzie specjalizujacy sie w temacie ktorzy wiedza o niebo wiecej na ten temat niz ty? Czy jednak uwazasz ze lepiej wiesz niz epidemiolodzy i wirusolodzy
           • skumbrie Re: Grypa a Covid 12.05.21, 12:58
            Hahaha, zupełnie jak katolicy: "To niemożliwe, żeby ksiądz dobrodziej macał dzieci".
            Każdy ma swojego boga, swoje dogmaty, swoje kościoły i komunię - szczepionkę. Tak sądziłam, że do działań WHO się nie odniesiesz, bo to cię przerasta.
            Pamiętaj, żeby tę komunię przyjmować regularnie.
            • piesiedwa Re: Grypa a Covid 12.05.21, 19:26
             Skumbrie ,zgadzam sie z Toba. Cyrk wudac golym okiem. Widac tez cyrk rodzicow ktorzy mimo dostepu do info nadal prowadza dzieci do kosciolow czy na religie- to dopiero fenomen. Bo nasz ksiadz jest dobry...haha, ale pracuje dla chorego systemu czyli nie jest dobry...I tak samo ze szczepionkami czy wirusami. Ludzie wola byc glupi.
          • manon.lescaut4 Re: Grypa a Covid 12.05.21, 13:30
           WHO nie są jasnowidzami, ogłoszono pandemie świńskiej grypy, która nie potoczyła się według czarnych scenariuszy, maja za to przepraszać? Ze spodziewali się więcej zgonów? Natomiast jeśli po prawie 1,5 roku od pojawienia się wzmianek o nowym koronaworusie, ty ciagle nie widzisz tego, ze tak, to jest pandemia, ze wszystkimi swoimi falami, ogniskami, mutacjami i która nawet Polski nie oszczędziła jak się wydawało na początku, to weź ty może jednak wyłącz (to swoje pseudo) myślenie i włącz tv. Nie musi być TVPiS.
           • skumbrie Re: Grypa a Covid 12.05.21, 14:13
            Widocznie nie pamiętasz, co się wtedy działo. WHO ogłosiła bardzo chętnie, teraz też, z tą różnicą, że ciemny lud kupił. Pardon, oświecona i wykształcona ematka kupiła.
    • mia_mia Re: Grypa a Covid 12.05.21, 11:03
     Po pierwsze nie ptasiej, a świńskiej, po drugie poczytaj sobie jak to z tą narkolepsją było, cytat z Medycyny Praktyczne
     „Po opublikowaniu przez szwedzką agencję leków informacji na temat związku pomiędzy stosowaniem szczepionki Pandemrix a narkolepsją, fiński National Institute for Health and Welfare przeprowadził badanie kohortowe z retrospektywnym zbieraniem danych. Wykazano w nim, że u dzieci szczepionych preparatem Pandemrix względne ryzyko narkolepsji wynosi 12,7 (95% przedział ufności [CI]: 6,1–30).8
     Niedawno Sarkanen i wsp. podsumowali wyniki różnych badań dotyczących narkolepsji przeprowadzonych w Europie.13 W ogólnej ocenie badań uwzględnionych w przeglądzie systematycznym wykazano, że zwiększone ryzyko narkolepsji wiązało się jedynie ze stosowaniem szczepionki Pandemrix, a ryzyko przypisane oszacowano na 1/18 400 dawek. Interesujące jest, że ryzyko narkolepsji zmniejszało się, gdy zakażenie dzikim wirusem było bardziej oddalone w czasie od podania szczepionki, co rodzi pytania na temat możliwej zależności między naturalnym zakażeniem a szczepieniem.
     Centers for Disease Control and Prevention sfinansowały badanie Systematic Observational Method for Narcolepsy and Influenza Immunization Assessment (SOMNIA), które prowadzono w 13 ośrodkach badawczych w 9 krajach.18 Celem badania była ocena ryzyka narkolepsji po podaniu szczepionek przeciwko grypie pandemicznej zawierających adiuwanty AS03 i MF59 oraz występowania narkolepsji poza Europą. W ramach badania SOMNIA przeprowadzono badanie kohortowe, w którym retrospektywnie przeanalizowano elektroniczne bazy danych medycznych w celu określenia wskaźników zachorowalności na narkolepsję w sezonie przed krążeniem szczepu wirusa grypy pandemicznej H1N1/2009, w jego trakcie oraz po kampanii szczepień przeciwko temu wirusowi przeprowadzonej w Kanadzie, Danii, Hiszpanii, Szwecji, Holandii, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie. Dodatkowo przeprowadzono badanie kliniczno-kontrolne w celu analizy ryzyka wystąpienia narkolepsji po zastosowaniu szczepionek przeciwko wirusowi pH1N1 zawierających adiuwanty AS03 i MF59 w Argentynie, Kanadzie, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii i na Tajwanie. W definicji przypadku oparto się na badaniu MSLT, a chorych rekrutowano w poszczególnych krajach w placówkach badania snu. Łącznie zidentyfikowano 360 przypadków narkolepsji, w tym 150 u dzieci i 210 u dorosłych. W badaniu kliniczno-kontrolnym nie stwierdzono zwiększonego ryzyka narkolepsji po zastosowaniu szczepionki Pandemrix, Arepanrix lub Focetria. Należy jednak podkreślić, że ocena ryzyka u osób zaszczepionych preparatem Pandemrix była bardzo ograniczona, ponieważ w ośrodkach uczestniczących w badaniu rzadko go stosowano. Porównując wskaźniki zachorowalności na narkolepsję przed podaniem którejkolwiek szczepionki z adiuwantem ze wskaźnikami po ich podaniu, zmiany w zapadalności na narkolepsję zaobserwowano wyłącznie w Szwecji. Ponieważ Szwecję włączono do badania SOMNIA jako kraj, w którym odnotowano sygnały wskazujące na niepokojącą zależność, w badaniu stanowiła ona punkt odniesienia jako wynik dodatni. Warto zwrócić uwagę, że w pojedynczej analizie w ramach małego badania przeprowadzonego w kanadyjskiej prowincji Quebec wykazano niewielkie zwiększenie ryzyka narkolepsji po zastosowaniu szczepionki Arepanrix,12 czego nie potwierdzono w innych badaniach mimo że szczepionkę tę często stosowano. Z kolei na Tajwanie zarówno u dzieci, jak i dorosłych zaobserwowano zwiększenie zachorowalności na narkolepsję po zakażeniu dzikim typem wirusa H1N1, jednak po zastosowaniu szczepionki nie ulegała ona zmianie.19”
     • dr.amy.farrah.fowler Re: Grypa a Covid 12.05.21, 14:15
      Dodałabym jeszcze, że ta narkolepsja występuje u osób z jednym specyficznym, występującym lokalnie haplotypem, więc rzecz praktycznie nie do wyłapania - mogliby przeprowadzić badania na milionie Amerykanów czy Francuzów, prawdopodobnie by nie wyszło.
   • demono2004 Re: Grypa a Covid 12.05.21, 10:45
    No faktycznie, straszliwie zarazliwy ten covid jest .
    Kolezanka miala covida, spala z mezem w jednym łózku, mala stycznosc z dziecmi i oni wszyscy zdrowi, ona jedna chora .
    Wszyscy byli testowani.
    Z członkami mojej rodziny, bylo podobnie. Ktos tam w domu chory reszta zdrowa.
    Taki strasznie zarazliwy ten wirus big_grin
    • princesswhitewolf Re: Grypa a Covid 12.05.21, 11:01
     >No faktycznie, straszliwie zarazliwy ten covid jest .
     Kolezanka miala covida, spala z mezem w jednym łózku, mala stycznosc z dziecmi i oni wszyscy zdrowi, ona jedna chora .
     Wszyscy byli testowani.

     W podstawowce juz ucza o HIV i na podstawie tego wirusa o ASYMPTOMATYCZNYCH ( bezobjawowych) NOSICIELACH. Tak dzialaja wirusy. Taaaak i nie jest to klamstwo ani eureka. To cos z podstawowki ale wiekszosc ludzi spi na lekcjach.

     Czy w Polsce nie trabia wam ze trzy na cztery osoby przechodzi wirusy bezobjawowo? Roznosi ale nie choruje.

     bosz.... to sa podstawy wiedzy z biologii
    • saszanasza Re: Grypa a Covid 12.05.21, 11:22
     demono2004 napisała:

     > No faktycznie, straszliwie zarazliwy ten covid jest .
     > Kolezanka miala covida, spala z mezem w jednym łózku, mala stycznosc z dziecmi
     > i oni wszyscy zdrowi, ona jedna chora .

     A to ja ci opowiem, że mojej PRZYJACIÓŁKI(sic!) partner przeszedł covid, natomiast ani ona, ani jej córka sie nie zaraziły! Ba! koleżanka badała nawet przeciwciała (fakt że trochę sie pośpieszyła, ale to jest panikara) i miała „zero”.
     Teraz opowiem ci druga hostorię o mojej koleżance, której mąż w pełni sprawny spędził ponad miesiąc pod respiratorem w szpitalu. W końcu go odłączyli i wysłali do domu. Po tygodniu bodajże umarł z powodu zakrzepicy.

     I o czym to świadczy? Mam się szczepić czy nie szczepić🙈
     Naprawdę uzależniać taką decyzję od tego że „mojej sąsiadki córki przyjaciela matki siostra.....” Takich historii mozna mnożyć. Liczą się liczby statystyki ofiar śmiertelnych, przypadków ciężkich i powikłań. Liczą sie proporcje. To czysta matematyka a nie „matki brata ojca kolega”.


     > Wszyscy byli testowani.
     > Z członkami mojej rodziny, bylo podobnie. Ktos tam w domu chory reszta zdrowa.
     > Taki strasznie zarazliwy ten wirus big_grin
     • kai_30 Re: Grypa a Covid 12.05.21, 19:21
      To ja jeszcze dowód anegdotyczny dołożę - nie przyjaciółka, nie brata szwagra siostry narzeczony, tylko mój osobisty mąż przywlókł covida najprawdopodobniej z pracy. Dwa dni po nim rozchorował się starszy syn, po kolejnych kilku dniach najmłodszy. Nie zachorowałam tylko ja, mimo spania z chorym w jednym łóżku i doglądania chorych dzieci.

      A, taki szczegół jeszcze - tylko ja z całej rodziny jestem zaszczepiona (mąż zachorował akurat jak jego rocznik miał dostawać skierowania na szczepienie).
       • morekac Re: Grypa a Covid 12.05.21, 19:53
        Moja siostra nie zachorowała pomimo chorego męża - miała robione testy na covid (wynik ujemny), potem jeszcze robiła sobie testy na przeciwciała (zero wyszło).
        Po prostu nie wszyscy to jednak łapią.
        • sol_13 Re: Grypa a Covid 12.05.21, 20:09
         Oczywiscie, znam kilka rodzin gdzie złapała tylko jedna osoba (zawsze facet z pracy lub innych kontaktów), a żona i dzieci nie. I nie izolowali się.
   • dr.amy.farrah.fowler Re: Grypa a Covid 12.05.21, 14:13
    Takich badań prowadzi się kilka i jeden zespół właściwie już ma działająca szczepionkę, tylko wymaga ona podania 4 dawek w krótkim czasie. Logistycznie nierealne, połowa ludzi by opadła, więc od prawie roku próbują zmniejszyć tę liczbę dawek.
  • terazkasia Re: Grypa a Covid 12.05.21, 10:33
   Ta antycovidowa szczepionka też będzie tylko krótkotrwale skuteczna big_grin przecież szefowie tych wielkich koncernów wcale tego nie ukrywają i teraz już mówią o koniecznych "przypomnieniach"; niby jest to trochę zawoalowane, ale jednak. Potem jakoś się z tego wytłumaczą, zresztą co zarobią do tego czasu, będzie ich big_grin big_grin big_grin
   Natomiast jeśli ktoś ze szczepiących się uwierzył w 100-procentową skuteczność szczepień na mutującego wirusa, to niech się co roku szczepi, na zdrowe big_grin
     • princesswhitewolf Re: Grypa a Covid 12.05.21, 10:57
      >Znajoma osoba zostala niedawn zaszczepiona a dzis lezy, bo covid ją rozłozyl.
      Taka "skuteczna" ta szczepionka jest.

      aby wypowiadac sie o szczepionkach naprawde musisz wiecej poczytac bo ignorancja wali po oczach

      Po PIERWSZYM szczepieniu stopniowo wzrasta odpornosc do 12 tygodni do ok 67%. Tez znam idiote ktory sie szczepil i od nastepnego dnia latal bez maseczki a potem lezal na Covid- duren

      Po DRUGIM szczepieniu stopniowo wzrasta odpornosc i po 12 tygodniach osiaga poziom ok 90%

      wtedy jest 10 proc zakazenia, ale szczepionki chronia w 100% przed ciezkim zachorowaniem, a nie zachorowaniem w ogole

      jesli nie rozumiesz przeczytaj dwa razy i przemysl
      • skumbrie Re: Grypa a Covid 12.05.21, 13:17
       A po 10 wyjeb... was w kosmos z odpornością, a covid będzie szalał tak samo, tylko zaszczepieni będą siebie przekonywać, że przechodzą tę lżejszą postać big_grin
       • princesswhitewolf Re: Grypa a Covid 12.05.21, 19:33
        znowu od rzeczy prawisz. Szczepionka jest w wiekszosci firm dwufazowa. Pierwsze i drugie szczepienie. To calosc. finito. Kropka

        Jak beda inne mutacje to juz nie bedzie na Covid-19 bo wirus sie zmutuje na tyle by go nazwac innym wirusem
   • princesswhitewolf Re: Grypa a Covid 12.05.21, 10:53
    >Ta antycovidowa szczepionka też będzie tylko krótkotrwale skuteczna big_grin

    nie. Bedzie skuteczna jak najbardziej na SARS-CoV-02 powodujacy COvid-19 . Trwalosc nie polega tylko na przeciwcialach ale przede wszystkim na limfocytach w komorce T. Poczytaj tu i doucz sie.

    Wirus sie jednak mutuje ( jak wszystkie) i na kolejne odlegle mutacje bedzie potrzebna inna szczepionka

    nie wypowiadaj sie sie na tematy ktorych nie zglebilas
   • a23a23 Re: Grypa a Covid 12.05.21, 14:08
    terazkasia napisała:


    > Natomiast jeśli ktoś ze szczepiących się uwierzył w 100-procentową skuteczność
    > szczepień na mutującego wirusa, to niech się co roku szczepi, na zdrowe big_grin

    Tak się zastanawiam i ja w sumie to chyba powinnam Wam zazdrościć. Nawet o rzeczach na których się znam nie potrafię wypowiadać się z takim graniczącym z pewnością przekonaniem, że jest tak i tak (bo nic nie jest biało czarne).
    Za to Wy z uśmiechem na ustawch wygłaszacie z pełną powagą i wiarą w to co mówicie coraz większe bzdury. To musi być świetne uczucie, taka pewność swojej racji i zero-jedynkowe postrzeganie świata. Jest zły i dobry, otworzyliście świadomość i nie daliście się nabrać. Taki ślepa wiara w to, co się głosi to musi być świetne uczucie.
  • princesswhitewolf Re: Grypa a Covid 12.05.21, 10:49
   >Dlaczego szczepionki na grype sa tylko skuteczne 50% czasem 47%. A tutaj w niespelna rok szczepionka na covid skutecznosc duzo wieksza?hm?🤨W koncu grypa jest z nami dlugo-powinni opracowac super duper szczepionke🤷‍♀️

   ze wzgledu na szybkosc mutacji grypy wirusa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka