Dodaj do ulubionych

dziwny dług i komornik

28.05.21, 13:46
Może któraś emama doradzi. Sprawa dotyczy mojego partnera. Wczoraj komornik zajął pieniądze na koncie. Nie mamy pojęcia czego dotyczy dług. Dzisiaj dzwonimy. Komornik podał sygnaturę aktu wykonawczego i dane firmy, która ściąga dług. Firma podała, że to dług względem firmy ubezpieczeniowej, oni go przejęli w 2011. Pesel się zgadza, adres już nie, nigdy tam nie mieszkał. Partner był wtedy studentem, nie miał prawa jazdy ani samochodu. Dowiedzieliśmy się, że ma 7 dni na skargę na komornika. Jak to rozegrać? Jak po kolei? Czy angażować prawnika na tym etapie?
Obserwuj wątek
  • abecadlowa1 Re: dziwny dług i komornik 28.05.21, 14:28
   Idź do prawnika. Szybko idź. Skarga na czynności komornika nic Ci nie da. Trzeba doprowadzić to tego żeby uchylić tytuł wykonawczy czyli orzeczenie sądu, na podstawie którego komornik prowadzi postępowanie. Na spotkanie z prawnikiem weź od komornika dane o tytule wykonawczym (sąd, sygnatura, data wydania), a najlepiej jego kopię.
    • koronka2012 Re: dziwny dług i komornik 29.05.21, 00:46
     Jeśli mam być szczera to obawiam się że koszt prawnika znacznie przekroczy zapłacenie tego co tam to pseudo ubezpieczenie naliczyło...

     Zanim sąd w swej łaskawości zajmie się tą sprawą to narośnie i 1 000 000 odsetek
     • abecadlowa1 Re: dziwny dług i komornik 29.05.21, 01:02
      koronka2012 napisała:

      > Jeśli mam być szczera to obawiam się że koszt prawnika znacznie przekroczy zapł
      > acenie tego co tam to pseudo ubezpieczenie naliczyło...
      >
      > Zanim sąd w swej łaskawości zajmie się tą sprawą to narośnie i 1 000 000 odsete
      > k


      Ta Twoja "szczerość" jest bardzo przydatna. Dziękuję, że dzielisz się z innymi ludźmi swoimi wartościowymi przekonaniami.
   • eresse Re: dziwny dług i komornik 28.05.21, 14:40
    abecadlowa1 napisała:

    > Idź do prawnika. Szybko idź. Skarga na czynności komornika nic Ci nie da. Trzeb
    > a doprowadzić to tego żeby uchylić tytuł wykonawczy czyli orzeczenie sądu, na p
    > odstawie którego komornik prowadzi postępowanie. Na spotkanie z prawnikiem weź
    > od komornika dane o tytule wykonawczym (sąd, sygnatura, data wydania), a najlep
    > iej jego kopię.

    Dziękuję, mamy te dane o tytule wykonawczym. Czy komornik wyda nam kopię? Co dalej zrobi prawnik?
    Wiemy też, że akty sprawy sądowej są już przewiezione do archiwum, cokolwiek to znaczy. Czy teraz obowiązują nas jakieś terminy?
    • daniela34 Re: dziwny dług i komornik 28.05.21, 14:50
     Obowiązuje was "jak najszybciej" przede wszystkim. U komornika można zrobić zdjęcia akt egzekucyjnych. Kopie tytułu też uzyskacie. A prawnik będzie musiał najogólniej mówiąc podważyć prawidlowosc wydania orzeczenia (zły adres, źle doręczone itd.)
     • eresse Re: dziwny dług i komornik 28.05.21, 15:10
      daniela34 napisała:

      > No to jak komornik i sad tutejszy to najtaniej prawnika też tutejszego, odpadną
      > Wam dodatkowe koszty.

      Dziękuję za rady. Z doświadczenia, jakie mogą być koszty prowadzenia takiej sprawy? Dług wg firmy windykacyjnej to ponad 6 tys. (komornik zajął mniej, więc pewnie o resztę wystąpią później). Teraz partner zastanawia się czy to będzie się opłacać. A mnie najbardziej boli ta niesprawiedliwość i uważam, że nie może odpuścić uncertain
         • eresse Re: dziwny dług i komornik 28.05.21, 22:16
          bergamotka77 napisała:

          > Tez tak myślę niestety.
          >

          Pewnie, możecie sobie myśleć. Ale ten wątek nie był zakładany do roztrząsania czy on winny czy nie. Ale co robić, jeśli niewinny. Aczkolwiek możecie sobie pospekulować dziewczyny. Mnie osobiście interesuje jak działać. I znam na tyle faceta, że wiem, że nie kłamie i od wczoraj przetrząsa internet, żeby jakoś sobie rozjaśnić tę sprawę. To nie są dla niego nie wiadomo jak duże pieniądze, jakby dług był słuszny to nie byłoby problemu. My bardzo uważamy z finansami, oboje mamy wykupione powiadomienia w biku od kilku lat, nigdy nie było problemu z kartami kredytowymi (banki dawały) ani z ubezpieczycielami.

          Tytuł wykonawczy z 2011 r., więc jak dług zaistniał mógł być nawet pełnoletnim nastolatkiem. Wiemy kto "sprzedał" dług, jest to firma ubezpieczeniowa. Adres (miasto) które podała nam firma windykacyjna w ogóle nie jest związany z moim partnerem (całą młodość mieszkał z rodzicami w innym mieście). Gdyby adres się zgadzał to można by się zastanawiać. Zresztą i tak się zastanawiamy. Póki nie znaliśmy tego co powyżej, to roztrząsaliśmy różne możliwości typu mandaty (których nigdy nie było), długi na mieszkaniu rodziców (nie mają długów). Ja rozumiem błędy młodości, więc bez problemu mógłby mi powiedzieć, jeśli coś przeskrobał. Zresztą spłacał by ze swoich, biedy nie jest.
           • eresse Re: dziwny dług i komornik 28.05.21, 22:31
            bergamotka77 napisała:

            > No to niech splaci i zapomni.
            >

            Poczucie niesprawiedliwości nie pozwala. Tym razem 6 tys., a później 20 tys. Nie widzę sensu takich złośliwości. Wiem, że forum przyjmie wszystko, ale czasem można się powstrzymać.
            • bergamotka77 Re: dziwny dług i komornik 29.05.21, 00:06
             Ale jakie złośliwości? Skoro się nie poczuwa to niech wyjaśni to z pomocą prawnika. Jeśli nie chce bo mu się nie opłaca to niech zapłaci i zapomni. Jakiego rozwiązania innego oczekujesz? Nie wiem jaki jest Twój przyszły mąż ale nie każdy chce ujawniać grzeszki młodości przed narzeczoną. Może się boi, że ślubu nie będzie jeśli okaże się, że ma długi? Lepiej go sprawdź.
  • dramatika Re: dziwny dług i komornik 28.05.21, 22:36
   eresse napisała:

   > oni go przejęli w 2011.

   Dług jest przedawniony.

   > Pesel się zgadza, adres już nie, nigdy tam nie mieszkał

   Składający pozew popełnił przestępstwo, ale jest to przestępstwo, którego "nie widzi" system, wiec skarga na policję raczej nic nie da. Piszę o tym, bo jest to przestępstwo popełniane masowo i póki co całkowicie bezkarne.

   biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10450676/nakaz-zaplaty-z-e-sadu-tytul-egzekucyjny-w-ekspresowym-tempie.html
   Twoja sprawa nie jest skomplikowana, wystarczy skontaktować sie z prawnikiem od "oddłużeń" i "antywindykacji", jedyne na co musisz zwrócić uwagę to to, aby nie była to firma posrednicząca w usługach prawnych, tylko kancelaria prawna. Najbezpieczniej szukać kontaktu do konkretnej osoby (adwokata, radcy prawnego).
  • sarah_black38 Re: dziwny dług i komornik 29.05.21, 09:32
   eresse napisała:

   > Może któraś emama doradzi. Sprawa dotyczy mojego partnera. Wczoraj komornik zaj
   > ął pieniądze na koncie. Nie mamy pojęcia czego dotyczy dług. Dzisiaj dzwonimy.

   A może twój partner odziedziczył dług ?


   www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,27128033,kto-splaca-dalej-gdy-kredytobiorca-umiera-zobowiazanie-nie.html#s=BoxOpImg11
  • eresse Re: dziwny dług i komornik 05.06.21, 11:44
   Sprawa trochę się rozjaśnia. Wstępnie na podstawie dokumentów od komornika i po konsultacji z prawnikiem wyglądało na to, że finansowo nie opłaca się tego rozwiązywać, jeśli doszło do podpisania jakiejś umowy z ubezpieczycielem na dane mojego partnera. Dług nie jest przedawniony, komornik zadziałał prawidłowo.

   Natomiast po obejrzeniu akt sądowych okazało się, że pierwotna sprawa nie dotyczy mojego partnera. Zgadza się jedynie imię, nazwisko i rok urodzenia. Całościowa data urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkania inny. Człowiek kilkanaście lat temu spowodował wypadek nie posiadając OC. I ubezpieczyciel pokrzywdzonych dochodził zwrotu kosztów. Nie wiemy skąd wziął się w tym wszystkim po kilku latach pesel mojego partnera uncertain

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka