Dodaj do ulubionych

odpady atomowe

29.06.21, 22:36
Kto to jest odpad atomowy? (pytanie tyczy ,mężczyzn i kobiet.
Sformuowanie padło w wątku obok, gdzie kobieta pyta się, czy po 40 tce może jeszcze kogoś poznać.

Odpad atomowy, czyli co, brzydki, brzydka, głupi , głupia, niezaradny, infantylna, z po..rzonym charakterem, czy dziwaczka?

A teraz kluczowe pytanie, czy odpady atomowe nie bywają również w związkach małżeńskich? Przecież wielu mężów (a faceci żon) kijem by nie tkneli (tzn tych obcych mężów i żon).
Obserwuj wątek
    • joana012 Re: odpady atomowe 29.06.21, 22:46
      Oj bywają, sama znam kilka małżeństw gdzie osoby obu płci które takim odpadem można określić. Psychiczne znęcanie, ciągłe wymądrzanie, skąpstwo, narcyzm, egoizm, nawet zdrady o których pani wie. Długo by wymieniać. Ale niektórzy kierują się zasadą, że w pewnym wieku lepiej być zdradzanym i dymanym na inne sposoby niż rozwodnikiem
      • margerytka73 Re: odpady atomowe 29.06.21, 22:48
        joana012 napisała:

> Oj bywają, sama znam kilka małżeństw gdzie osoby obu płci które takim odpadem m
        > ożna określić. Psychiczne znęcanie, ciągłe wymądrzanie, skąpstwo, narcyzm, egoi
        > zm, nawet zdrady o których pani wie. Długo by wymieniać. Ale niektórzy kierują
        > się zasadą, że w pewnym wieku lepiej być zdradzanym i dymanym na inne sposoby n
        > iż rozwodnikiem

Koleżanka wyszła za mąz bo "to jest dobry człowiek i chce się żenić". euforii to tam nie było. Dla niektórych obiojętnie kto, tylko aby był i nie być star a panną albo rozwódką.
    • profes79 Re: odpady atomowe 29.06.21, 22:47
      Z reguły charakter - jak to pisała Chmielewska o "Diable" - jakby miał taki charakter jak wygląd, to bym mu własnoręcznie buty czyściła. A jakby miał taki wygląd jak charakter? To by go pokazywali w klatce jako kuriozum nie z tej ziemi" big_grin
    • magdallenac Re: odpady atomowe 29.06.21, 23:04
      Odpad atomowy, to dla mnie taki facet, ktory zawsze siebie, swoja wygode, swoj dobrobyt i dobrostan postawi na pierwszym miejscu. Najpierw on, pozniej dlugo nikt inny, a dopiero pozniej zona i dzieci.
      • zwyczajnamatka Re: odpady atomowe 30.06.21, 06:40
        Bardzo trafny opis, całkowicie się zgadzam. Czy jednak teraz nie jest tak, że każda mama uczy swojego dziubdziusiów żeby najpierw myślał o sobie i zadbał o siebie?
        W młodym pokoleniu obserwuje taki typ związków, każdy najpierw dba o siebie, myśli o sobie. Te związki rozpadają się jak domki z kart po kilku miesiącach. Jakoś to nie daje młodym ludziom do myślenia, bo tak ( podejrzewam) zostali wychowani.
      • margerytka73 Re: odpady atomowe 30.06.21, 12:50
        magdallenac napisała:

> Odpad atomowy, to dla mnie taki facet, ktory zawsze siebie, swoja wygode, swoj
        > dobrobyt i dobrostan postawi na pierwszym miejscu. Najpierw on, pozniej dlugo n
        > ikt inny, a dopiero pozniej zona i dzieci.
        To nie odpad atomowy.
        To zdrowa postawa, najpierw Ty a potem inni. Nie może być tak, ze przekładasz dobro matki, zopny, dziecka, cioci sąsiadki, nauczyciela czy szefa nad swoje.
        Tylko dobro swoje ponad innych, ale nie KOSZTEM innych (np niech dziecko chodzi w dziurawych butach, bo pieniądze poszły na moje nowe buty - bo to już coś nie tak pod czaszką musi być, by tak rozumować).
    • mama-ola Re: odpady atomowe 30.06.21, 08:08
      W moim rozumieniu odpad atomowy to facet, który nie dba ani o siebie (abnegat, niechluj, kiepska praca albo wcale, narzeka, siedzi i ogląda coś niewymagającego w tv, może nawet w żonobijce), ani o dom (syfi, ale nie sprząta), a partnerce głównie marudzi.
      • aqua48 Re: odpady atomowe 30.06.21, 08:50
        Odpad atomowy to ktoś kto się zupełnie, całkowicie i pod każdym względem nie nadaje do związku. Uwaga - może być przy tym piękny i zamożny oraz obrotny.
        • dr.amy.farrah.fowler Re: odpady atomowe 30.06.21, 09:45
          Dokładnie. To jest po prostu ktoś, kto się nie nadaje do związku, przy czym powody mogą być przeróżne. Od patologicznego abnegactwa, przez lenistwo i skłonności do wiszenia finansowego na kimś, po uzależnienie od mamusi, całkowite olewanie potrzeb drugiej osoby, niekontrolowane uganianie się za d*&ami. Oczywiście przy tym może być piękny jak posąg Apolla, zamożny jak Kulczyk i odnosić liczne sukcesy w innych dziedzinach.
        • margerytka73 Re: odpady atomowe 30.06.21, 12:47
          aqua48 napisała:

> Odpad atomowy to ktoś kto się zupełnie, całkowicie i pod każdym względem nie na
          > daje do związku. Uwaga - może być przy tym piękny i zamożny oraz obrotny.

O to to to . Może i wyglądać nienajgorzej i zarabiać nie najgorzej, a także być wykształcony, a związkowo będzie odpadem atomowym poprzez swoje zachowanie, podejście, poczynania i postawę ( może też być biedny, brzydki i niewykształcony i z takim zachowaniem, co też kwalofikuje go jako odpad atomowy).
    • mc.dongs Re: odpady atomowe 30.06.21, 11:22
      Nie wiem ale tak emamy nazwały mojego byłego partnera.
      I mialy zupełna rację gdyż było mi dane kilka dni temu przekonać się o tym ponownie.

Chce się tobie szukać to przeczytaj mój wątek o wsparciu partnera.
      • nelamela Re: odpady atomowe 30.06.21, 15:24
        mc.dongs napisała:

> Nie wiem ale tak emamy nazwały mojego byłego partnera.
        > I mialy zupełna rację gdyż było mi dane kilka dni temu przekonać się o tym pono
        > wnie.
        >
        > Chce się tobie szukać to przeczytaj mój wątek o wsparciu partnera.

Dawaj.😉My chyba powinnyśmy się na kawę umówić. Mój odpad atomowy też kilka dni temu znowu próbował dzwonić. A jeszcze wcześniej wysłał mi dyplom swojego syna za bardzo dobre wyniki w nauce. Nieważne że matka tego chlopca sama od drugiego roku życia dziecka go wychowywala A tatuś w tym czasie poszedł do innej z trójka dzieci. Normalnie ojciec roku. Córka że związku z inną kobietą wychowywana przez dziadków, bo on przecież taki biedny...Jak sobie to przypominam to mnie trzęsie...
        • mc.dongs Re: odpady atomowe 30.06.21, 16:44
          Odezwał się znowu na służbowy, często zmieniają nam modele tel wiec juz nawet zapomniałam go ponownie zablokować.

Wiadomo że emocje wróciły itp.
          Dowiedziałam się że ma mnóstwo pracy, że jest w niej prawie co dziennie, i tak będzie przez kilka miesięcy.
          Spotkać się nie może bo przez kolejny 6 miesięcy będzie zajęty pracą ale może po 2 miesiącach może będzie jej mniej to się spotkamy z naciskiem na "może spotkamy sie".
          Bo on pracuje a kiedyś spać też musi.
          Jest mu ciężko, chodzi niewyspany itp.
          Pyta mnie co u mnie. Postanowiłam sprawdzić czy coś się zmienił. Mówię że akurat dziś mam ciężki dzień, fajnie ze napsiał a on do mnie "ale ja spać muszę pójść bo jestem zmęczony " 😁

W nocy smsy do mnie "szkoda że śpisz ".

.uja się zmienił.
          • nelamela Re: odpady atomowe 30.06.21, 16:51
            Bo się nie zmieni. I to właśnie jest odpad atomowy. Mój już chyba kręci się koło nowej ofiary bo na fb ta pani polubiła jedno wydarzenie związane ze wspólnym hobby. Hobby które nigdy jej nie interesowalo...czyli miałam nosa i dobrze wytypowalam kolejną ofiarę 😉.
    • aandzia43 Re: odpady atomowe 30.06.21, 11:39
      Odpad atomowy to ktoś drastycznie pozbawiony cech czyniących go przydatnym w bliższych relacjach międzyludzkich. Jakby się nie przymierzyć, jak nie nastawić, tak nie ma z niego pożytku, no nie ma.
    • szafireczek Re: odpady atomowe 30.06.21, 12:04
      Sformułowanie z klasyka punkowej kapeli (wtedy), potem śpiewał np. Kazik i weszło do obiegowego językasmile

A odnośnie do drugiej kwestii - bywają również w związkach małżeńskich, pytanie zasadnicze: czy zanim się stali...czy mimo, że tacy byli? Pewnie, jak w życiu - jedno i drugie.
    • swinka-morska Re: odpady atomowe 30.06.21, 13:20
      Dla mnie odpad atomowy to zawodnik mało że nieużyteczny to i szkodliwy dla najbliższego otoczenia i z tego właśnie względu należy go omijać z bardzo daleka.
      Chodzi tylko o przymioty charakteru, osobowiści i intelektu, nie ma to za bardzo związku z wyglądem, wiekiem, innymi przymiotami fizycznymi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka