Dodaj do ulubionych

Walka o leżaki hotelowe

02.07.21, 16:39
Jak to możliwe że od lat hotele zagraniczne, nawet te kilku gwiazdkowe nie potrafią się uporać z poranną rezerwacja lezakow chociaż oficjalnie jest to zabronione. Ludzie rano walczą o miejsce i sobie rezerwuja np rzucaniem ręcznika. Czy uważacie że można komuś zabrać taki ręcznik i się położyć na tym leżaku?
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 16:56
      Ja się naczytałam o tych "bitwach o leżak" i innych zgrozach wakacyjnych, po czym na osławionym AI za każdym razem okazywało się, że leżaki są dostępne, w hotelu nikt cię nie więzi i nie zmusza do przebywania akurat w zasięgu wrzasków cudzych dziecin, fakt opłacenia wszystkich posiłków nie przeszkadza w całodziennych wycieczkach (a nawet hotel po zgłoszeniu, że cię nie będzie na obiedzie, przygotowuje "piknikowy prowiant" jeśli chcesz takowy zabrać) i tak dalej... Normalnie wykupione wczasy w popularnym w Pl biurze. Więc nie wiem, gdzie wy ludzie jeździcie, że macie takiego pecha, że pobyt w hotelu 4* to survival.
        • jowita771 Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 17:59
          Hotel ma odpowiednio dużo leżaków, jeśli nie zarabia na wycieczkach fakultatywnych. Jeśli zarabia, to leżaków bywa celowo za mało, żeby ludzi zniechęcić do siedzenia nad basenem, żeby jechali na wycieczkę i dali biuru podróży zarobić.
    • lauren6 Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 17:38
      > Czy uważacie że można komuś zabrać taki ręcznik i się położyć na tym leżaku?

Tak.

Analogicznie w sklepie odsuwam koszyk, który stoi przy kasie bez właściciela. Albo się stoi w kolejce, albo robi zakupy.
    • myfaith Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 17:48
      Nic mnie tak nie wkurza na wyjeździe jak te rezerwacje - po czym taka osoba przychodzi na 1h po południu ale lezak jest zarezerwowany od śniadania.
      Niektórzy rezerwowali te leżaki juz o 6 rano!

I wcale nie chodzi o leżaki nad brzegiem basenie ale w ogóle jakiekolwiek leżaki .
      • miriam_73 Re: Walka o leżaki hotelowe 03.07.21, 09:30
        W kwietniu mieliśmy probkę tego. Walnięty ręcznik i jakaś książka z polki gosci.po tym jak przez 1,5 godziny nikt się nie pojawil, zglosiłam menedżerowi. Zebrali wszystko w ciagu kwadransa. Tam nikt nie pojawil się do konca dnia.
    • jowita771 Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 17:54
      W takich hotelach z leżakami nad basenem bywałam tylko jako rezydent, za taki wypoczynek podziękuję. Jednak dwa lata temu spotkałam się z tym w Chorwacji, ludzie rozkładali karimaty ramo albo wcale nie zabierali na noc. Z początku szukałam grzecznie wolnego miejsca, ale potem zauważyłam, że niektóre z tych miejsc są niewykorzystane do popołudnia albo i cały dzień, bo państwo akurat popłynęli na wycieczkę, ale miejsce blokują, więc przychodziliśmy rano, pytałam dzieci, gdzie chcą leżeć, zwijałam leżące tam karimaty i kładłam swoje. Ludzie psioczyli pod nosem, ale wprost nikt się nie odezwał. Trzy Bośniaczki się z godzinę naradzały, czy powiedzieć, że to ich miejsce, ale w końcu się nie zdecydowały.
    • lanola.x Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 17:56
      Jesli sa wolne lezaki gdzie indziej to nie mozna sciagac i zajmowac. Zdarzylo mi sie podczas pierwszego pobytu w takim hotelu, po przylocie ok poludnia chcielismy schlodzic sie w basenie ale wszystkie lezaki byly zajete recznikami, ludzi brak. Usadowilismy sie na brzegu basenu na kamieniu. Jako ze budze sie wczesnie i nie moge spac, chodze czytac nad morze lub basen. Rano obsluga czesto zbiera reczniki z pustych lezakow i sklada je na jednej kupce. A ze biegam o swicie widzialam ze niektorzy amatorzy rezerwuja juz o 5.30 rano😂 czasami jeszcze jest ciemno. Raz taki skradajacy sie stary Niemiec / ubrany w recznik jak w peleryne/ prawie przyprawil mnie o zawal. Ja nigdy nie sciagam tylko prosze obsluge o pomoc. W niektorych hotelach za oplata mozna zarezerwowac sobie ulubione miejsce te parasole maja takie breloczki.
    • arwena_11 Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 19:14
      Jak byłam na Lanzarotte - to leżaków było mało - bo w teren był nieduży dookoła basenu. A hotel 5*. Obsługa pozostawione ręczniki zbierała i były do odbioru u animatorów.

Na Cyprze - ogromny teren, dużo leżaków - każdy znalazł miejsce. Problemem było miejsce tuż przy basenie - ale zdecydowanie lepiej było rozłożyć się dalej - cisza, spokój, nikt nie chodził nad głową.
    • julita165 Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 19:20
      Ja widywalam wielokrotnie te porezerwowane lezaki ale mnie tylko pusty smiech na re dziwactwa ogarnial ze sa ludzie, ktorym chce sie takimi duperelami glowe sobie zawracac. Nigdy mi sie nie zdazylo zebym nie miala gdzie 4 liter posadzic, a ze bede miala do baru dalej o 20m albo slonce mi bardziej przypiecze lewe ramie to mnie to calkiem lotto. To jest wg mnie ta sama mentalnosc zgodnie z ktora nalezy sobie na polskiej plazy wygrodzic najmarniej 40 m.kw. i sciagnsc tam wyposazenie mieszkania. I tez koniecznie o swicie...bo potem miejsca beda gorsze.
    • bo_jestem_jedna Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 19:42
      Ja rezerwuje i zostawiam swoje bambetle, nie tylko recznik. Np schodze na sniadanie z majdanem, rozkladam na lezakach i ide zjesc. Nie chce mi sie tego targac na stolowke.
      Wiekszosc ludzi robi podobnie i nie zauwazylam, zeby byl to problem.
      Faktycznie jak ktos rzuci tylko hotelowy recznik i nie zjawia sie dlugo podczas prxychodzenia kolejnych gosci i kiedy zaczyna brakowac lezakow, obsluga zabiera ‘niczyje’ reczniki.
    • lot_w_kosmos Re: Walka o leżaki hotelowe 02.07.21, 21:11
      W wątkach wakacyjnych nigdy nie licytuję się na najtańsze wakacje. I chyba dlatego nie wiem co znaczy walka o leżaki.
      Nie byłam jeszcze w hotelu, w którym zabrakłoby nam choć raz o dowolnej porze dnia leżaczka.
    • gulcia77 Re: Walka o leżaki hotelowe 03.07.21, 11:07
      Jestem na pierwszym w życiu AI, nijakich bitew o leżaki nie stwierdzono. Leżaczki w ilości dowolnej. Sama właśnie poleguję w cieniu, synu się smaży, a chłop wydaje kasę w mieścinie na pierdoły. Pełnia szczęścia bym rzekła. Czemu ja się całe życie upierałam przy samodzielnym organizowaniu wakacji, to nie wiem 😉
    • celandine Re: Walka o leżaki hotelowe 03.07.21, 11:31
      Jestem teraz w hotelu i nie ma jeszcze walk o leżaki, ale to Włochy i jeszcze nie zaczął się szczyt sezonu, jak jest wtedy to nie wiem, bo się programowo ulatniam stąd nad Bałtyk w Estonii. Ale mam ulubiony leżak pod dużym drzewem oliwnym, gdzie jest cień i fajne listki do zabawy dla dziecka, przyznaję, że wysyłam starsze dzieci po obiedzie, żeby mi zajęły to miejsce, choć jest jakieś 30 innych wolnych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka