Dodaj do ulubionych

Remont łazienki

04.07.21, 17:04

Jest sobie łazienka w bloku z wielkiej płyty, 4m2, w łazience kibel, wanna i jedna umywalka, kafle na podłodze, i kafle do 3/4 wysokości ściany. Robimy całkowity remont łazienki tzn. skuwamy wszystkie kafle, wywalamy wszystkie sprzęty i instalujemy nowe. Rasztę ścian malujemy.

Sprzęty i kafle kupuje, przywozi i nosi organizator remontu, gruz i pozostałości nosi i wywozi organizator remontu. Pan specjalista przychodzi na gotowe i robi. Ma zrobić w 5-6 dni. Fachowiec podobno niezły i z tzw. renomą.

Miejsce dramatu:
Warszawa.

Pytanie:
Ile weźmie kasy te przedstawiciel klasy niższej za tę pracę? (oczywiście żadne zbędne papiery nie będą wystawiane)
Obserwuj wątek
    • rozwiane_marzenie Re: Remont łazienki 04.07.21, 17:47
      Jakiś czas temu robiłam podobny remont, też mieszkam w bloku, łazienka też około 4m2. Zapłaciłam panu 11tys z tym, że pan dodatkowo gruz powynosił (nie skuwał, ale wynosił).
      Mieszkam w małym miasteczku, nie w Warszawie.
    • mia_mia Re: Remont łazienki 04.07.21, 18:05
      Dziwne pytanie, przecież chyba wiesz ile ci powiedział. Remont łazienki wielkości toalety bez skuwania i demontażu nie powinien być specjalnie drogi, zaraz sprawdzę ile mi zaproponowali bez skuwania.
    • lidkazmlyna Re: Remont łazienki 04.07.21, 19:10
      cena z duzego miasta w PL nie stolica, ale jedno z 3 największych.
      2 łazienki 4 i 7mkw wszystkie sciany w płytkach do sufitu, trochę szlifowania kantów- kabina plus wnęka wypłytkowana, półka pod umywalkę z plytek i k-g, wanna, ledy pod lustrem, montaż oswietlenia, biały montaz, częśc płytek w jodełkę (drożej liczą) 14k plus materiał oczywiście.
          • koronka2012 Re: Remont łazienki 06.07.21, 15:23
            Normalnie do wysokości prysznica, albo tam gdzie są potrzebne, bo w małej łazience glazura do sufitu przytłacza.

To nie ma nic wspólnego z oszczędnością, chodzi o wygodę, miejsce i estetykę.
            • riki_i Re: Remont łazienki 06.07.21, 19:02
              koronka2012 napisała:

> Normalnie do wysokości prysznica, albo tam gdzie są potrzebne, bo w małej łazie
              > nce glazura do sufitu przytłacza.

Zależy jaki kolor. Biała z dużych płyt niekoniecznie. Zresztą wybór dziś jest taki, że można robić cuda na kiju. Są różne patenty na powiększenie optyczne małej łazienki.

> To nie ma nic wspólnego z oszczędnością, chodzi o wygodę, miejsce i estetykę.

Wygoda IMO to właśnie płytki pod sufit, odpada okresowe malowanie poza samym sufitem. Oczywiście, łazienka i tak starzeje się najszybciej , po kilkunastu latach zawsze robi się z niej antyk do wymiany totalnej. Btw przypominają mi się wnętrza lubelskiej willi pani Kozidrak z lat 90-tych. Wtedy było to na ultra bogato, dziś owe beże i brązy budzą politowanie.
              • gama2003 Re: Remont łazienki 06.07.21, 19:11
                Lubię łazienki całe w kaflach. Są i rozmiary na całą ścianę, co kto lubi ( jesli lubi kafle)
                Mnie z kolei nie podoba się glazura tylko pod prysznicem a reszta malowana.
                Chyba, że to duża łazienka- pokój kąpielowy i aranżacja w takim klimacie. Malusie lazienki malowane kojarzą mi się jakoś biednie.
                Chyba ża ta ściana z kaflami jakaś wow dizajnerska. I ogólnie lazienka z pomysłem.
                Zwykłe ( a takie robi większość ludzi ) rzadko wygladaja efektownie. No i przeciez nie muszą. Wolnoć Tomku.
              • solejrolia Re: Remont łazienki 06.07.21, 19:13
                Nieprawda, kolorystyka: beże i brązy, i inne zgaszone kolory ziemi to hit nad hity. Dotyczy głównie pokoju, ale w łazience również kolory naturalne są teraz bardzo na tak (choćby w postaci drewna, czy imitacji kamienia, ale zawsze)

Jak się nie ma pojęcia o trendach i modach to może warto nie wypowiadać się tak kategorycznie...bo to dopiero budzi politowanie big_grin
                • gama2003 Re: Remont łazienki 06.07.21, 19:24
                  Tylko beże, brązy i wenge te 10- 15 lat temu to kompletnie inne ogranie !

Są teraz obciachowe i widać, że to moda z tamtych czasów. Nawet jak ktoś zrobił wtedy królewsko a w trendach, to teraz smieszne bywa.
                  Te same kolory obecnie to kompletnie inne spojrzenie. Kolorystyka ta sama a efekt z przeciwnego bieguna. I potrafi być zachwycający.
                  • riki_i Re: Remont łazienki 06.07.21, 19:30
                    gama2003 napisała:

> Tylko beże, brązy i wenge te 10- 15 lat temu to kompletnie inne ogranie !
                    >
                    > Są teraz obciachowe i widać, że to moda z tamtych czasów. Nawet jak ktoś zrobił
                    > wtedy królewsko a w trendach, to teraz smieszne bywa.
                    > Te same kolory obecnie to kompletnie inne spojrzenie. Kolorystyka ta sama a efe
                    > kt z przeciwnego bieguna. I potrafi być zachwycający.

Dzięki za głos rozsądku.
                • riki_i Re: Remont łazienki 06.07.21, 19:29
                  solejrolia napisała:

> Nieprawda, kolorystyka: beże i brązy, i inne zgaszone kolory ziemi to hit nad h
                  > ity. Dotyczy głównie pokoju, ale w łazience również kolory naturalne są teraz b
                  > ardzo na tak (choćby w postaci drewna, czy imitacji kamienia, ale zawsze)
                  >
                  > Jak się nie ma pojęcia o trendach i modach to może warto nie wypowiadać się ta
                  > k kategorycznie...bo to dopiero budzi politowanie big_grin

O borze szumiący ! Co za krindż! Wiesz, boazeria też jest dziś modna, ale nie taka wyjęta z lat 80-tych . Stylistyka willi Kozidrak jest przestarzała, beże beżom nierówne.
                  www.gala.pl/galeria/beaty-kozidrak-pokazala-wnetrza-swojej-luksusowej-willi-na-sprzedaz-mozecie-miec-ja-juz-za-7-milionow-zlotych/beaty-kozidrak-sprzedaje-swoj-dom-za-7-milionow-zlotych-12
                  • solejrolia Re: Remont łazienki 06.07.21, 22:37
                    Oczywiście, że inaczej łazienki wyglądały w latach 90tych, a inaczej teraz, wtedy choćby były dekory, a teraz w takich łazienkach = pokojach kapielowych (łazienki blokowe to inna bajka, więc ich nie tykam) raczej nie kładzie się po sam sufit płytek, chyba, ze udają marmur, podwieszane sufity z milionem załamań i podświetleń- wtedy modne, dziś nie bardzo,
                    ale są to dokładnie te same beże i brązy, dokładnie te same.
                    Takie widywałam KOLORY w latach 90tych, i takie widuję w nowo urządzonych willach dzisiaj. KOLORY. Podkreślam, riki wyśmiałeś KOLORY, a te KOLORY wróciły z przytupem.
                    > Btw przypominają mi się wnętrza lubelskiej willi pani Kozidrak z lat 90-tych. Wtedy było to na ultra bogato, dziś owe beże i brązy budzą politowanie .
                    Spojrzałam na te zdjęcia z willi Kozidrak, cóż, zdjąć sufit z K_G , zasłonki, dodać nieco zieleni w doniczkach, bo to modne, i mamy całkiem współczesną łazienkę. Nie mój gust, sam bym tak nie zrobiła sobie, ale tak, bywa i tak.
                • m_incubo Re: Remont łazienki 06.07.21, 23:03
                  Weź najpierw sprawdź, o jakiej łazience mowa, bo łazienka Kozidrak nie ma szans wstrzelić się w żadne trendy, nawet gdyby to były kolory tęczy.
                  Podobnie zresztą jak sama Kozidrak.
    • ga-ti Re: Remont łazienki 04.07.21, 22:47
      Nie mam pojęcia, ale cena zależy też od ceny sprzętów i kafli, które będzie montował. Jak pęknie mu kibelek za 200 zł, a jak za 2000 zł to on ponosi koszty nowego wink
      Specjalista (a nie każdy potrafi kafle położyć, czy hydraulikę podłączyć) to nie klasa niższa.
      • riki_i Re: Remont łazienki 06.07.21, 15:09
        ga-ti napisała:

> Specjalista (a nie każdy potrafi kafle położyć, czy hydraulikę podłączyć) to ni
        > e klasa niższa.

Facet od projektowania sieci c.o. (wraz z podłączeniem pieca gaz./ pompy ciepła itp) oraz nadzoru nad posledniejszymi robotnikami zarabia 20 tys zł.
    • dyzurny_troll_forum Re: Remont łazienki 04.07.21, 23:41
      Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Uzgodniona cena remontu w opisanej sytuacji to 8000 PLN. Organizator remontu twierdził, że to tanio. Ja byłem w lekkim szoku. Po wypowiedziach w wątku widzę, że zupełnie niesłusznie i że to on ma zupełną rację.

Mój komentarz: skoro realatywnie prosta praca fizyczna wymagająca podstawowych zdolności manualnych i inteligencji jedynie ciut wyżej od goryla zapewnia tygodniówkę w wysokości 8000 netto to o jakiej biedzie w Polsce my w ogóle rozmawiamy?

I skąd pomysły, że wypełnienie zęba przez stomatologa, który ma studia wyższe, zdobyte stopnie specjalizacji, gabinet wypełniony bardzo drogim sprzętem oraz używa własnych, bardzo drogich materiałów, kosztujące 500 PLN jest drogie? Przecież ten stomatolog musi zrobić 16 wypełnień, żeby zarobić tyle co prosty robotnik i pewnie z drugie 16 żeby z amortyzować sprzęt, gabinet i materiały. 32 wypełnienia w tygodniu, 6 dziennie, trzeba zaiwaniać jak mróweczka....

Dla mnie nadal szok!
        • dyzurny_troll_forum Re: Remont łazienki 04.07.21, 23:56
          71tosia napisała:

> 8000 zl za 4m2 lazienki to jednak sporo, raczej powinno byc bardziej ok 5tys.

Ja patrzę na to w ten sposób: 8000 (netto) za tydzień pracy to sporo.

Zwłaszcza, że przy Panu Fachowcu trzeba skakać jak przy ksieciu i wszystko mu zapewnić, bo on "w tych pieniadzach to nawet gruzu nie wywiezie, bo furgonetki nie ma". I że poza kilkoma, bardzo podstawowymi narzędziami (które można kupić w lidlusiu za parę stówek, no góra 2000) to on nie ma żadnych kosztów.
          • ga-ti Re: Remont łazienki 05.07.21, 00:00
            Te narzędzia z lidlusia (tak ogólnie rzecz ujmując) nie wytrzymają za wielu remontów. Jeśli jesteś poważnym fachowcem to i narzędzia masz odpowiedniej jakości.
            • gama2003 Re: Remont łazienki 06.07.21, 14:59
              Otóż to.
              Jestem w wirze remontu i narzędzia ekipy to najwyższa półka, rzeczy za kilka i kilkanaście tysięcy. Autor chyba zatrzymał się na ekipie Staszka szwagra, co znika z zaliczką i dwiema flaszkami.

Drogo, bywa bardzo drogo. Ale porządnie niestety musi kosztować. Rozmawiam z moimi ekipami i wszystko podrożało bardzo. Nic tylko kompletować ekipę fachowców i kosić te kokosy, widzę, że drodzy i dobrzy mają grafik bez okienek. Ci tani i dostępni...no cóż. Ruletka.
              • dyzurny_troll_forum Re: Remont łazienki 06.07.21, 15:05
                gama2003 napisała:

> Otóż to.
                > Jestem w wirze remontu i narzędzia ekipy to najwyższa półka, rzeczy za kilka i
                > kilkanaście tysięcy. Autor chyba zatrzymał się na ekipie Staszka szwagra, co zn
                > ika z zaliczką i dwiema flaszkami.

Autor robi trochę niebieskim Boschem i serio nie widzi wielkiej różnicy pomiędzy tymi narzędziami a niektórymi z Lidlusia...

Co takiego za kilkanaście tysięcy mają?
                • gama2003 Re: Remont łazienki 06.07.21, 16:07
                  Z lidla to ja moge mieć na hobbystyczne potrzeby takie sprzęty, z przyjemnoscią.

Ale nie ekipa u której wiertarka, mlot czy inne których nie rozpoznaję, warczą codziennie przez kilka godzin. Taniej globalnie wtedy wydać kilka tysięcy i mieć pewność, że sprzęt zadziała i nie klęknie w gorącym terminie.

Firma która u mnie pracuje większosc sprzętu ma w iluś egzemplarzach, robią równocześnie kilka inwestycji i nie jeżdżą po.wkrętarkę nawet do bloku obok.

Przy czym nie wykluczam niczyjej złotej rączki, która zrobi super tańszymi narzędziami i za tańszą kwotę. Tylko nie czarujmy się - takie zlote rączki to w lektykach i puchu powinno się nosić.
                  Za dużo znam osób, które kilkakrotnie przepłacily moje rachunki za remont.
                  Bo chcialy tanio i szybko. I potem szukają swojej ekipy po Polsce. A kolejna tania przychodzi i poprawia.

I tak się bawią latami.

• riki_i Re: Remont łazienki 06.07.21, 15:14
              ga-ti napisała:

> Te narzędzia z lidlusia (tak ogólnie rzecz ujmując) nie wytrzymają za wielu rem
              > ontów. Jeśli jesteś poważnym fachowcem to i narzędzia masz odpowiedniej jakości

Niekoniecznie. Wielu fachowców zleca zamawiającemu nabycie tanich narzędzi do pracy i po ukończeniu roboty po prostu je zostawia (celem wyrzucenia na śmietnik). Spotkałem się z tym wielokrotnie . Jedynie niektóre sprzęty np. urządzenia do profesjonalnego cięcia płytek/gresu, przywożą ze sobą
              • ga-ti Re: Remont łazienki 07.07.21, 00:35
                Serio?
                Raz chcieliśmy przyoszczędzić i wzięliśmy tanią ekipę do położenia kostki, fajnie, tylko okazało się, że nie mają zagęszczarki: "pan wypożyczy, co?". Ostatni raz. Jeśli biorę ludzi do pracy to zapewniam im materiały jeśli ich dizajn jest istotny wink wodę do picia, ewentualnie kawę, jeśli akurat jestem w domu, wszelkie narzędzia i sprzęty ogarniają we własnym zakresie.
          • thea19 Re: Remont łazienki 06.07.21, 14:24
            możesz zacząć kłaść płytki, fachowców brakuje. Jaki to problem najpierw się nauczyć jak przygotować ściany, zrobić dobrze hydroizolację, odróżniać dobry klej od złego, nauczyć się fazować płytki, kupić samochód, narzędzia, opłacić ZUS i OC od działalności. Potem mieć zdrowie przerzucać worki z klejem, kartony z płytkami i wdychać pyły a na koniec usłyszeć od klienta, że coś mu nie pasi a tak w ogóle to nie zapłaci i możesz iść do sądu.
            • dyzurny_troll_forum Re: Remont łazienki 06.07.21, 15:02
              thea19 napisała:

> możesz zacząć kłaść płytki, fachowców brakuje.

oczywiście, że mogę, ale nie to jest zasadniczo celem tego wątku

> a na koniec usłyszeć od klienta, że coś mu nie pasi a tak w ogóle to nie zapłaci i możesz iść do sądu.

myślisz, że mają miejsce takie sytuacje? tego prawdę mówiąc w ogóle nie wziąłem pod uwagę...
              • stasi1 Re: Remont łazienki 06.07.21, 15:42
                > a na koniec usłyszeć od klienta, że coś mu nie pasi a tak w ogóle to nie zapłaci i możesz iść do sądu.

myślisz, że mają miejsce takie sytuacje? tego prawdę mówiąc w ogóle nie wziąłem pod uwagę..."

Kumpel zakładał klimę dla Chajzera wszystko dobrze poszło tylko na sam koniec jego pomocnik poziomicą zarysował ścianę. Rysa niewielka kumpel mówi : Kupię farbę i zamaluje. Chajzer; ja kupię i zamaluję. I koniec dyskusji. Kumpel o tyle nie stracił dużo że wziął pieniądze na urządzenie, urządzenie kupił z rabatem więc sama robocizna zostałą wyceniona dość nisko
      • ga-ti Re: Remont łazienki 04.07.21, 23:58
        Jeden pacjent z wypełnieniem za 500 zł to tak około 1 godzina roboty. Ciekawe ile godzin dziennie i ile dni Twojemu pracownikowi zajmie zrobienie tej łazienki. A też musi mieć sprzęt i to wcale nietani. Taki stomatolog w ty swoim gabinecie zarobi dużo większa kasę świadcząc inne usługi, pan od remontu na remontach się zatrzyma.
        Kiedyś, gdy możliwe było kupić kafelki jedne z kilku, które kładło się na zaprawę, a o poziomach mało kto myślał, taki 'kafelkarz' nie musiał mieć super umiejętności i zdolności. Teraz materiały są przeróżne, tak w formie, jak i w cenie (jeśli kładziesz wielkie kafle i jakiś uszkodzisz to pokrywasz straty), a i wymagania inwestora są dużo większe niż 40 lat temu.
        Dobrzy fachowcy się cenią.
        Nauczyciel też studia skończył, a 8 tysi w ciągu tygodnia nie wyciągnie big_grin
      • mia_mia Re: Remont łazienki 05.07.21, 00:02
        Nie szokuj się tak, mi tapeciarz za 4-5 godzin pracy zaśpiewał coś koło 1500, powiedziałam że chyba zmienię zawód, on powiedział, że zmienię zdanie po pierwszej wpadce przy kładzeniu tapety za 1000 zł za metr.
      • annajustyna Re: Remont łazienki 05.07.21, 03:55
        No to ja "pocieszę", że Pan rzemieslnik z Monachium (koleżanka ostatecznie znalazła takiego za 14 tys. €) pier... lił się z jej łazienką ponad miesiąc. To też standard w Niemczech, że od ręki nie zrobią, bo niby czemu, jak można wolno...
      • norra.a Re: Remont łazienki 06.07.21, 12:59
        A policzyłeś, że ten człowiek musi zapłacić podatki, ZUS, a jak płacisz na czarno to musi mieć z czego odłożyć sobie na przyszłość? To nie jest prosta praca, bo wymaga krzepy fizycznej, ale też precyzji i odpowiedzialności za sprzęt i materiały. Do tego musi kupić narzędzia, dojechać do Ciebie, odłożyć coś na urlop, bo wtedy nie zarabia itp itd. No i trudno uwierzyć, że robi to jeden człowiek, jeśli tak to już mu współczuję.

Tyle co Twoja wycena to ja zapłaciłam za remont łazienki w 2017 w bloku że starej płyty, a w zeszłym miesiącu za remont łazienki w domu jednorodzinnym zapłaciłam 11 tys (8m2), remont robiło trzech robotników i uwinęli się w tydzień.

• asfiksja Re: Remont łazienki 06.07.21, 14:02
      Miejsce dramatu jest ważne, ale ważny jest też czas - tzn. szczyt sezonu remontowego. Jak fachowiec będzie miał "okienko" między zleceniami, a ty będziesz mógł poczekać i być gotowy na gwizdek to się dogadacie.
    • norra.a Re: Remont łazienki 06.07.21, 17:41
      Kiepski ten trolling, ponoc w jednym z mieszkan na wynajem masz "dwustrefową winoteke na stanie", a bawisz sie w remont starej plyty i oburza Cie 8000zl za totalna demolke.
        • norra.a Re: Remont łazienki 06.07.21, 20:50
          Skoro taki z niego inwestor, to nie wiem skąd się urwał, że nie wie ile kosztuje remont łazienki... I czym jest nędzne 8000 przy inwestycjach w dwustrefową winotekę?
      • dyzurny_troll_forum Re: Remont łazienki 07.07.21, 00:13
        norra.a napisała:

> Kiepski ten trolling, ponoc w jednym z mieszkan na wynajem masz "dwustrefową w
        > inoteke na stanie", a bawisz sie w remont starej plyty i oburza Cie 8000zl za t
        > otalna demolke.

Gdzie wyczytałaś, że to o mojej łazience!?
        Ostatnie mieszkanie w Polsce sprzedałem w zasadzie równo rok temu.
        W życiu bym się nie bawił w remonty wielkiej płyty, bo jest to palenie pieniądzem w piecu.
        Pisałem o tym zresztą nie raz. Znajdź sobie.
    • bigimax Re: Remont łazienki 07.07.21, 11:57
      1750euro na tydzien netto za takie cos to lekko mowiac odpal
      ale z drugiej strony to efekt zidiocenia spoleczenstwa i masy mgr socjologii czy tam innych genderow
      mnie juz nic nie dziwi ,jak sasiadka ostatnio do zlaczenia plastikowej rurki fi 3cm wezwala fachowcow i we dwoch przyjechali i polaczyli klejem i poszli
    • ichi51e Re: Remont łazienki 07.07.21, 13:23
      robię remont teraz i generalnie zaskakuje mnie skala szarej strefy. Nawet sklep sprzedający parkiet (15k) sugerował ze bez paragonu będzie 8% taniej. serio ktoś chce brać na siebie takie ryzyko? A potem jak nie ze jednak paragon to może faktura... no ludzie...
      • riki_i Re: Remont łazienki 07.07.21, 15:25
        ichi51e napisała:

> robię remont teraz i generalnie zaskakuje mnie skala szarej strefy. Nawet sklep
        > sprzedający parkiet (15k) sugerował ze bez paragonu będzie 8% taniej.

Trzeba bylo brać i się cieszyć że taniej .

serio kt
        > oś chce brać na siebie takie ryzyko?

W budowlance???? Każdy bierze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka