Dodaj do ulubionych

Pracodawca roku...

18.07.21, 14:11
...czyli kontynuacja wątku hańby!

że nie nie czują jakiegoś elementarnego zażenowania czy wstydu, wypisując to pod swoim nazwiskiem i wiedząc, że tę ich firemkę można znaleźć w 30 sekund...

Oczywiście, jest to kolejny "obrońca demokracji", który zgorszony był swojego czasu "elementem animalnym" oraz "gorszym sortem". Powiem Wam, że coraz bardziej podoba mi się ta pandemia, a raczej jej efekty. Ile wspaniałych ludzi się ujawniło....

Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 14:18
      Jakby epidemia ospy miała miejsce nie w latach 60-tych a dzisiaj to wyzdychałaby połowa społeczeństwa, broniąc jak niepodległości prawa do nieszczepienia się. Chociaż może to społeczeństwo by na tym zyskało.
      • lilia.z.doliny Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 15:07
        Jakby epidemia ospy miała miejsce nie w latach 60-tych a dzisiaj to wyzdychałaby połowa społeczeństwa,
        No ale, niestety, ospa szalala w dobie obowiazkiwych szczwpien. I nadprigramowa polowa spoleczenstwa przezyla
        • profes79 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 16:02
          Mówię o epidemii wrocławskiej w latach 60-tych. Wtedy obowiązkowe szczepienia wprowadzono dla dzieci i osób starszych (tzn. nie wtedy wprowadzono, bo wprowadzono je jakoś w latach 50-tych ale wtedy już była jakaś grupa populacji zaszczepiona.
          Tylko wtedy jak się zorientowano, że we Wrocłąwiu mamy do czynienia z ospą prawdziwą, to zamknięto miasto na cztery spusty, a szczepieniu poddano praktycznie całą populację Wrocławia. Tam zresztą biorąc pod uwagę okres jaki minął od "pacjenta zero" do rozpoznania epidemii to zakrawa na cud, że nie skończyło się to dużo gorzej. Tylko jak już zdiagnozowano chorobę i epidemię, to stan epidemii wprowadzono z dnia na dzień, podobnie jak odcięcie Wrocławia od reszty kraju.

A przecież epidemie ospy powojenne nie przynosiły jakiegoś ogromnego żniwa śmiertelnego - bo nikt nie pieprzył, że to tylko grypa tylko chorych na ospę natychmiast izolowano i wprowadzono nasilone programy szczepień - dzięki temu od początku lat 80-tych ospę prawdziwą uznaje się za wytępioną.
          • lilia.z.doliny Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 16:10
            A ja mowie o tym, ze gdyby ospa rozszalala sie teraz, gdy prawa czlowieka nie pozwalalyby na szczepienia pasazerow wysiadajacych na stacji wroclaw glowny, to polowa histerykow antyszczepow pozegnalaby ten padol lez. I nie byloby to najgorsze rozwiazanie z punktu widxenia ludzkosci
            • irma223 Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 07:34
              lilia.z.doliny napisała:

> gdy prawa czlowieka nie p
              > ozwalalyby na szczepienia pasazerow wysiadajacych na stacji wroclaw glowny,

I na drogach dojazdowych. Ale izolacja i kwarantanna też nie wyglądała, jak dziś. Znajomi wysłali dzieci na kolonie (przed epidemią). Takie poniżej 10 lat. Dzieci zatem na kolonii, a we Wrocławiu pojawia się ospa. Po jakimś czasie ktoś z zachorowanych zgłasza, że miał z nimi też kontakt. Zabierają ich do izolatorium, mieszkanie zostaje zamknięte. Telefonów komórkowych nie ma, przypominam, a stacjonarnych też często nie. Kiedy dzieci wracają z kolonii, nikt po nich nie wychodzi, a kiedy same trafiają do domu, to nie mają jak wejść. Zabierają je sąsiedzi do siebie.
          • gulcia77 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 18:35
            Wtedy szczepiono nie tylko sam Wrocław, ale i okolicę. Mam rodzinę w Trzebnicy i koło Obornik Śląskich, a pierwsza ofiara, ta pielęgniarka, córka salowej, to była moja krewna. Nie było możliwości wyśmigania się od izolacji, czy uniknięcia szczepienia. A opowieści o epidemii ospy sá wciąż żywe, i u mojej mamy i jej kuzynek.
    • lauren6 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 14:47
      Ach straszne, że pracodawca nie chce z własnych pieniędzy płacić za długie zwolnienia lekarskie covidowe, jeśli można tego uniknąć. Może jeszcze powinien zafundować dodatkowe urlopy na swój koszt foliarstwu? W dudach się poprzewracało.
      • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 14:54
        lauren6 napisała:

> Ach straszne, że pracodawca nie chce z własnych pieniędzy płacić za długie zwol
        > nienia lekarskie covidowe, jeśli można tego uniknąć.

A nie to spoko!
        Może więc bez przeszkód wywalić wszystkie kobiety, przecież nie będzie płacił z własnych pieniędzy za ich obniżoną wydajność podczas co miesięcznej "niedyspozycji", jeżeli może tego uniknąć.

Zastanówcie się dwa razy co popieracie. I czy napewno to jest to czego chcecie...
      • tiszantul Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 14:57
        Na forum ematka wciąż można spotkać osoby wierzące w szczepionkę, to spora atrakcja w skali całego internetu. Zobaczymy czy w sierpniu jeszcze ktoś tu będzie wierzył w szczepionkę, pewnie już mniej osób, a od września cóż, sezon grypowy smilesmile
        • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 15:17
          tiszantul napisała:

> Na forum ematka wciąż można spotkać osoby wierzące w szczepionkę, to spora atrakcja w skali całego internetu.

Zobaczymy kto na covid będzie chorował w kolejnej fali.
          Obstawiam, że zdecydowaną większość będą stanowili niezaszczepieni.
          • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 15:20
            asia-loi napisała:

> Zobaczymy kto na covid będzie chorował w kolejnej fali.
            > Obstawiam, że zdecydowaną większość będą stanowili niezaszczepieni.

Będą chorowali i umierali dokładnie ci, którzy akurat będą potrzebni do aktualnej propagandy.
          • alicia033 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 15:46
            asia-loi napisała:

> Zobaczymy kto na covid będzie chorował w kolejnej fali.

Na co jeszcze chcesz czekać? To już widać. Np. prawilnie zaszczepiony minister zdrowia:
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27340278,koronawirus-w-wielkiej-brytanii-dobowy-rekord-w-trzeciej-fali.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=289&do_a=289&s=BoxNewsImg8
            Naprawdę nie znudziło się wam jeszcze to straszenie kolejnymi "falami"? Mieliśmy już te covidowe stosy zobaczyć po wielkanocy 2020, majówce 2020, wakacjach 2020, listopadzie 2020, BN 2020, Wielkanocy 2021...
            • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 15:54
              alicia033 napisała:

> Na co jeszcze chcesz czekać? To już widać.
              >

A zwróciłaś uwagę na liczbę zgonów? Ile było zgonów jak nie było szczepionki?
              Szczepienie nie chroni przed zakażeniem, chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią.
              • alicia033 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 19:40
                asia-loi napisała:

> Szczepienie nie chroni przed zakażeniem, chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią.

ROTFL
                Zwróciłaś uwagę, ile było zachorowań i zgonów ostatniego lata, gdy szczepionek nie było?
                No ale poniekąd rozumiem - nadzieja umiera ostatnia.
                • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:06
                  alicia033 napisała:

> asia-loi napisała:
                  >
                  > > Szczepienie nie chroni przed zakażeniem, chroni przed ciężkim przebiegiem
                  > choroby i śmiercią.
                  >
                  > ROTFL

Tak twierdzą lekarze i ma to swoje potwierdzenie w ilości zgonów. Izrael czy Wielka Brytania wyszczepiły się w dużym stopniu, teraz mają duży skok zakażeń, ale zgonów mało. Jaką ilość zgonów mieli Brytyjczycy, gdy nie było szczepionki, a mieli dużo zakażeń?

> No ale poniekąd rozumiem - nadzieja umiera ostatnia.

Pożyjemy zobaczymy i wtedy przypomnę Ci ten wątek. Weź pod uwagę, że teraz covid dobiera się do młodych. A covid to nie tylko śmierć, to też dużo powikłań po chorobie. Bardzo niefajnych powikłań.
                  Jeszcze nadejdzie moment, że będziecie się szczepić na wyścigi, jak tylko nadejdzie jesień/zima i wariant delta czy delta plus, się rozpanoszy w PL.
              • ritual2019 Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 10:53
                asia-loi napisała:

> A zwróciłaś uwagę na liczbę zgonów?

Naprawde wierzysz ze podawano liczbe zgonow spowodowana covid? Bo u mnie czyli w uk byla zasada ze covid w akcie zgonu widnial u kazdego kto miala pozytywny wynik testu a zmarl w ciagu 28 dni od niego. Jakie pole do naciagania to dalo to latwo okreslic. Do tego Muzulmanie maja zasade grzebania zwlok w ciagu ilus tam godzin (mniej niz doba) od smierci wiec kazdy kto zmarl w szpitalu czy domu opieki mial miec sekcje zeby okreslic przyczyne, a to trwa wiec wprost mowiono rodzinie ze jesli zgodza sie na wpisanie przyczyny zgonu covid to wydadza im cialo od razu.
          • tiszantul Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 19:37
            "Zobaczymy kto na covid będzie chorował w kolejnej fali.
            Obstawiam, że zdecydowaną większość będą stanowili niezaszczepieni."

Kowidianom zostało pocieszanie się i odcięcie się od informacji ze świata, chociażby z Wielkiej Brytanii i Izraela. Szczepionka już jest całkowicie skompromitowana, a mamy lato i parę miesięcy do sezonu grypowego
            • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:19
              tiszantul napisała:

>
              > Kowidianom zostało pocieszanie się i odcięcie się od informacji ze świata, chociażby z Wielkiej Brytanii i Izraela. Szczepionka już jest całkowicie skompromitowana, a mamy lato i parę miesięcy do sezonu grypowego

Kowidianie to się zaszczepili i przy kolejnej fali i kolejnym zamknięciu będą funkcjonowali normalnie. A antyszczepy będą się szczepić na wyścigi lub będą mieć obostrzenia i lockdown.
      • bywalec.hoteli Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 15:23
        lauren6 napisała:

> Ach straszne, że pracodawca nie chce z własnych pieniędzy płacić za długie zwol
        > nienia lekarskie covidowe, jeśli można tego uniknąć. Może jeszcze powinien zafu
        > ndować dodatkowe urlopy na swój koszt foliarstwu? W dudach się poprzewracało.

Ciekawe czy pan pracodawca analogiczne środki nacisku stosuje wobec pracowniczek nie odwzajemniajacych jego końskich zalotów, które np. w nocy w delegacji nie chcą go wpuścić do hotelowego łóżka?

Dziwne Lauren ze popierasz nielegalne działania.
        • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 18:01
          bywalec.hoteli napisał:

> Ciekawe czy pan pracodawca analogiczne środki nacisku stosuje wobec pracownicze
          > k nie odwzajemniajacych jego końskich zalotów, które np. w nocy w delegacji nie
          > chcą go wpuścić do hotelowego łóżka?

Coż zapewne na co ładniejszych wywiera się presję, żeby klękneły do miecza z raz w tygodniu...

> Dziwne Lauren ze popierasz nielegalne działania.

Jak widzimy działania nielegalne stają się porządanymi jeżeli są zgodne z aktualną wersją wtłoczonej propagandy....Zadziałało w latach '30 dlaczego miałoby nie zadziałać teraz? Zwłaszcza, że techniki prania mózgów uległy znacznemu ulepszeniu....
    • ewka.n Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 14:48
      Przecież nie ma obowiązku pracy w tej czy innej firmie. Jak się komuś nie podoba to może zmienić pracę, wziąć kredyt, założyć własną firmę itd. Że też piewcom rozwiązań rynkowych trzeba tłumaczyć tak elementarne sprawy.
      • iwoniaw Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 14:57
        ewka.n napisał(a):

> Że też piewcom
        > rozwiązań rynkowych trzeba tłumaczyć tak elementarne sprawy.

To jest właśnie najbardziej zdumiewajace - że fakt, iż ktoś sobie chce wybierać pracowników, klientów, sposób organizacji własnej firmy itd., najbardziej nagle kłuje w oczy konfiaczków spod znaku "jak się nie podoba to wypad" 😂😂😂
    • mia_mia Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 16:07
      Wolę nie spotykać niezaszczepionych współpracowników, nauczycieli, lekarzy i za każdym razem jeśli będę miała wybór wybiorę osobę zaszczepioną. I nie chodzi tylko o bezpieczeństwo, ale nie ukrywam, że mam o takich osobach nie najlepsze zdanie.
      • tiszantul Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 19:49
        "Wolę nie spotykać niezaszczepionych współpracowników, nauczycieli, lekarzy i za każdym razem jeśli będę miała wybór wybiorę osobę zaszczepioną"

Po co się szczepiłaś, skoro dalej się boisz ludzi? A może uważasz razem z antyszczepami, ze zaszczepieni mogą roznosić wirusa i nie chcesz zarażać innych?
        Kowidianizm to upadek człowieka, żal patrzeć na to, jak ludzie dali się zastraszyć absurdalną opowieścią, w której nic się ze sobą nie spina. Rok temu można było być zdezorientowanym. Dzisiaj trzeba być wyjątkowo naiwnym, podatnym na manipulację i bojącym się wszystkiego. Ten strach zostanie z wami na długo. Wszyscy widzieli, jak łatwo was zastraszyć byle czym i oczywiście będzie to wykorzystywane
          • tiszantul Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:10
            "człowieczeństwa i cywilizacji jako takiej...
            ...aż się nie chce wierzyć, że to się dzieje samo!"

No, trzeba przyznać, że nawet Niemcy wyszli z nazizmu i dzisiaj Angela Merkel nie zastanawia się, który naród należy całkowicie wymordować w nowoczesnych obozach śmierci. Tyle że wtedy w szaleństwo popadli Niemcy, a większość Europy była przeciwko
          • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:26
            dyzurny_troll_forum napisała:

> tiszantul napisała:
            >
            > > Kowidianizm to upadek człowieka,
            >
            > człowieczeństwa i cywilizacji jako takiej...
            > ...aż się nie chce wierzyć, że to się dzieje samo!

Miliony zaszczepionych, fachowcy od epidemii, chorób zakaźnych, lekarze się mylą tylko antyszczepy nie mający pojęcia o szczepionkach i chorobach mają racje. Te miliony chorych i ponad 4 miliony zmarłych na covid to nieprawda?
            • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:34
              asia-loi napisała:

> Miliony zaszczepionych, fachowcy od epidemii, chorób zakaźnych, lekarze się myl
              > ą tylko antyszczepy nie mający pojęcia o szczepionkach i chorobach mają racje.

Nie wiem czy zauważyłaś, ale ten wątek nie jest o szczepionkach, nie jest o chorobach, nie jest o epidemii, ani o antyszczepach.

Ten wątek jest o pracodawcy faszyście! A pracodawca faszysta dziś każe ci pokazać zaświadczenie o szczepieniu, a jutro być może każe ci pokazać cycki.
              • tiszantul Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:39
                "Ten wątek jest o pracodawcy faszyście! A pracodawca faszysta dziś każe ci pokazać zaświadczenie o szczepieniu, a jutro być może każe ci pokazać cycki."

Warto zauważyć, ze pokazanie cycków jest nieporównywalnie mniej ryzykowne niż wstrzykiwanie sobie reklamowanego na wszystkich kanałach preparatu paramedycznego
                • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:51
                  tiszantul napisała:

> Warto zauważyć, ze pokazanie cycków jest nieporównywalnie mniej ryzykowne niż w
                  > strzykiwanie sobie reklamowanego na wszystkich kanałach preparatu paramedycznego .

A różne leki na różne choroby bierzesz, bo lekarz ci każe i nie dzielisz włosa na czworo. I nie zastanawiasz się nawet nad skutkami ubocznymi tych leków. Ba, nawet jak wiesz że skutki uboczne będą takie i takie, to zysk leczenia podstawowej groźnej choroby jest większy od skutków ubocznych i leczysz się.
                  • ritual2019 Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 10:57
                    asia-loi napisała:

> A różne leki na różne choroby bierzesz, bo lekarz ci każe

Kaze? Jak na razie to osoba pelnoletnia ma prawo odmowic leczenia wiec lekarz nic nie moze kazac.

. I nie zastanawiasz się nawet nad skutkami ubocznymi tych leków.

Owszem, biore je pod uwage, raczej bralabym bo to zawsze trzeba zbalansowac.
              • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:48
                >
                > Ten wątek jest o pracodawcy faszyście! A pracodawca faszysta dziś każe ci pokazać zaświadczenie o szczepieniu, a jutro być może każe ci pokazać cycki.
                >

Wiem o czym jest wątek. Nie tylko pracodawca każe szczepić się swoim pracownikom, ale też nie wpuszczą niezaszczepionych w różne miejsca. Kwaśniewski mówił w telewizorze, że poszedł w Austrii na kolację z byłym kanclerzem Austrii, ale zapomniał telefonu i papierowego zaświadczenia, że jest zaszczepiony. Nie wpuścili go do restauracji i na nic zdały się prośby byłego kanclerza Austrii, że to były prezydent Polki. Kelnerzy byli nieubłagani. A Kwaśniewski dość ciężko sam przeszedł covid. Musiał się wrócić do hotelu po zaświadczenie, że jest zaszczepiony i wtedy go wpuścili.
                Ja do pracy stacjonarnej z pracy zdalnej, mogłam wrócić tylko po zaszczepieniu się, co też zrobiłam. Jestem ozdrowieńcem, jestem zaszczepiona, szczepionki odchorowałam, ale najważniejsze, że już nie muszę pracować w domu. I jestem zwolennikiem szczepień. Po szczepionce (AstraZeneka) nie wyrosły mi dodatkowe uszy, ani nogi. Wyglądam tak, jak wyglądałam.
                • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 22:05
                  asia-loi napisała:

> Kwaśniewski mówił w
                  > telewizorze, że poszedł w Austrii na kolację z byłym kanclerzem Austrii, ale za
                  > pomniał telefonu i papierowego zaświadczenia, że jest zaszczepiony. Nie wpuścil
                  > i go do restauracji i na nic zdały się prośby byłego kanclerza Austrii, że to b
                  > yły prezydent Polki. Kelnerzy byli nieubłagani.

Przecież to jest taka sama prawda, ja to, że Franz miał strzelać do papieża.

Ale jeżeli ty naprawdę wierzysz w takie bajki, to z moje strony EOT.
                  • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 22:15

> Przecież to jest taka sama prawda, ja to, że Franz miał strzelać do papieża.
                    >

Dlaczego miałby kłamać? Widziałam ten wywiad z nim.
                    • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 22:36
                      asia-loi napisała:

> dyzurny_troll_forum napisała:
                      >
                      >
                      > > Przecież to jest taka sama prawda, ja to, że Franz miał strzelać do papie
                      > ża.
                      > >

>
                      > Dlaczego miałby kłamać? Widziałam ten wywiad z nim.

Potem Grażyna z Jadwigą mogą sobie wytłumaczyć, że to nic, że one są upodlone codziennie i na każdym kroku, ale nawet takiego Kwaśniewskiego nie wpuścili do knajpy, gdzie obiad kosztuje 500E...

Inżynieria społeczna level nawet nie podstawowy.
      • ritual2019 Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 10:54
        mia_mia napisał(a):

> Wolę nie spotykać niezaszczepionych współpracowników, nauczycieli, lekarzy i za
        > każdym razem jeśli będę miała wybór wybiorę osobę zaszczepioną. I nie chodzi t
        > ylko o bezpieczeństwo, ale nie ukrywam, że mam o takich osobach nie najlepsze z
        > danie.

A w czym przeszkadzaja ci osoby niezaszczepione. Jesli ty jestes zaszczepiona to jestes chroniona a inni maja prawo decydowac o sobie.
        • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 11:00
          ritual2019 napisał(a):

> A w czym przeszkadzaja ci osoby niezaszczepione. Jesli ty jestes zaszczepiona t
          > o jestes chroniona a inni maja prawo decydowac o sobie.

Chce dostać order z ziemniaka za bycie wzorową obywatelką, której na sercu leżą interesy pracodawców oraz stan służby zdrowia. Władza nie może zadbać o biznes i służbę zdrowia, ale covidianie mogą. Wreszcie mają na coś wpływ od 2015.
          • ritual2019 Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 11:06
            Najwidoczniej. Ja sie zaszczepilam, zeobilam to tylko dlatego zeby sobie nie utrudniac zycia bo niestety ale ta cholerna 'pandemia' daje mozliwowci lamania podstawowych praw czlowieka bez zadnych konsekwencji.
            Jednak to byla moja decyzja i moje powody, nie mam zadnego problemu z osobami ktore podjely decyzje o nieszczepieniu. Maja do tego prawo przeciez.
            • tiszantul Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 11:38
              "Ja sie zaszczepilam, zeobilam to tylko dlatego zeby sobie nie utrudniac zycia bo niestety ale ta cholerna 'pandemia' daje mozliwowci lamania podstawowych praw czlowieka bez zadnych konsekwencji."

Bardzo trafne. Epidemia jest pretekstem do łamania praw człowieka. Ale jak zapytać kowidianina, czy władza chce łamać prawa człowieka, czy po prostu troszczy się o jego zdrowie, to kowidianin jest przekonany, ze tu chodzi o jego zdrowie
          • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 11:41
            mia_mia napisał(a):

> Moje dziecko jest niezaszczepione, a o nieszczepiących się nie mam dobrego zdan
            > ia, więc jakoś nie bawi mnie ich towarzystwo.

A ja na odwrót. Moja córka się zaszczepiła, bo chciała, a zdanie o zaszczepionych mam podobne jak zdanie o hodowcach lam albo miłośnikach filatelistyki - nie wadzą mi. Mam za to dużo do miłośników segregacji.
            • tiszantul Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 11:50
              "Mam za to dużo do miłośników segregacji."

Wyjątkowo naiwne wydaje mi się to, ze zwolennicy segregacji są przekonani, ze zawsze będą w uprzywilejowanej grupie. Że cały ten cyrk zorganizowano po to, żeby im zapewnić przywileje
        • stephanie_harper2 Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 12:22
          A w czym przeszkadzaja ci osoby niezaszczepione. Jesli ty jestes zaszczepiona to jestes chroniona a inni maja prawo decydowac o sobie.

Też ciężko to pojąć, ich bombelki, babcie i cała wioska też. To co ja im zagrażam, wszak odporni wszyscy.
    • sumire Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 16:22
      O, a przypomnijmy tę kancelarię prawną, która rozwiązała umowę z firmą księgową, bo ci się przyznali do bycia zaszczepionymi 🙂 Mogli, dyżurny trollu?...
    • alicia033 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 16:38
      cóż, najwyraźniej wśród pracowników tego typa nie było żadnego chętnego zainteresować nim PiPu i inspektora RODO, bo chojrakowanie skończyłoby się u niego tak, jak w Piątnicy.
      • tiszantul Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 19:51
        "cóż, najwyraźniej wśród pracowników tego typa nie było żadnego chętnego zainteresować nim PiPu i inspektora RODO, bo chojrakowanie skończyłoby się u niego tak, jak w Piątnicy"

Są ludzie, którzy tym się zajmują i prawdopodobnie legalność działań tej firmy oceni sąd
      • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:15
        alicia033 napisała:

> cóż, najwyraźniej wśród pracowników tego typa nie było żadnego chętnego zainteresować nim PiPu

>

A Ty z Księżyca spadłaś, że nie wiesz jak działa PIP? i jak stoi po stronie pracowników?
        To ci zdradzę tajemnicę poliszynela. Kontrole PIP są zapowiadane, a kary dla pracodawców śmieszne.
        Nawet jężeli pracodawca zostanie ukarany, to pracownik, który powiadomił PiP wyleci natychmiast pod byle pretekstem.
    • tt-tka Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 17:39
      U nas byla krotka pilka - szczepic sie nie musisz. Pracowac tez nie musisz, juz na niepracowitych nie czekaja Zulawy Wislane. Ale w naszej robocie mamy do czynienia z osobami z grup ryzyka, wiec albo bezplatny urlop, albo jednak szczepisz sie.
      • mia_mia Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 18:36
        W firmie X nie ma żadnych nakazów, natomiast do magazynów, także jeśli chodzi o kadrę kierowniczą, wstęp mają tylko zaszczepieni i ludzie z negatywnym testem, ewentualnie ozdrowieńcy, firma nie zamierza płacić w nieskończoność za testy PCR, bo tylko takie uznają. Kontrahenci zagraniczni wymagają od osób do nich przyjeżdżających testów od osób zaszczepionych, niezaszczepionych w ogóle nie wpuszczają ostatnio, nawet z testem (nie wszędzie jest aż tak rygorystycznie, ale niektórzy tak mają). Pozostaje „awans” z kierowniczych stanowisk na dozorcę parkingu, bo tam praca na świeżym powietrzu albo szczepienie, bo na testy co dwa dni płatne z własnej kieszeni raczej się nikt nie zdecyduje.
        • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 19:05
          mia_mia napisał(a):

> Kontrahenci zagraniczni wymagają od osób do nich prz
          > yjeżdżających testów od osób zaszczepionych, niezaszczepionych w ogóle nie wpus
          > zczają ostatnio,

Ale zdajesz sobie sprawę, że za takie praktyki w krajach (jeszcze) cywilizowanych to są grzywny tzw. likwidacyjne?
          • mia_mia Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 19:18
            Kraje jak najbardziej cywilizowane, europejskie, międzynarodowe korporacje, więc raczej nie idą na żywioł, tylko po sto razy wszystko przedyskutowane z prawnikami.
          • asia-loi Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:11

> Ale zdajesz sobie sprawę, że za takie praktyki w krajach (jeszcze) cywilizowanych to są grzywny tzw. likwidacyjne?
            >

A zdajesz sobie sprawę, że dzięki rządom PiS-u sprawy w sądach trwają teraz jeszcze dłużej, niż przed ich reformami? Zanim Twoje prawo i Twoja racja zostanie podzielone przez sąd lub nie zostanie, to może upłynąć bardzo dużo czasu i pracować nie będziesz mógł.
              • mia_mia Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:53
                Szanowna pani Kowalska czy mamy pani wykupić test za kilka stówek czy ma pani szczepienie/ jest ozdrowieńcem? Pani Kowalska nic nie musi, może będąc zaszczepioną poprosić o test, tyle że do tej pory były bezpłatne, teraz pracodawca umożliwia szczepienia i nie planuje finansować tych testów.
                • droch Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 23:39
                  Szanowna pani Kowalska czy mamy pani wykupić test za kilka stówek czy ma pani szczepienie/ jest ozdrowieńcem?

Szanowny Pracodawco, twoja ciekawość może zostać zaspokojona wyłącznie w zakresie określonym przez KP. KP nic nie wspomina, żeby pracodawca miał prawo do przetwarzania informacji o przebytych szczepieniach czy chorobach.

Pani Kowalska nic nie musi, może będąc zaszczepioną poprosić o test, tyle że do tej pory były bezpłatne, teraz pracodawca umożliwia szczepienia i nie planuje finansować tych testów.

Szanowny Pracodawco, możesz mnie obciążyć opłatami wynikającymi z KP, a nie ze swoich fanaberii, czy innych fantazji.
        • alicia033 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 19:43
          mia_mia napisał(a):

> Kontrahenci zagraniczni wymagają od osób do nich przyjeżdżających testów od osób zaszczepionych, niezaszczepionych w ogóle nie wpuszczają ostatnio, nawet z testem (nie wszędzie jest aż tak rygorystycznie, ale niektórzy tak mają).

dziki kraj typu Chiny czy w ogóle wyssałaś to ze swojego brudnego palucha?
          Bo na pewno nie pierwszy świat typu Szwajcaria.
    • klementyna156 Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:20
      No i super, brawa.
      Kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieć niezaszczepionych pracowników? Generalnie - tak to już jest, że głupota nie popłaca i zły wybór kończy się źle. I tak powinno być. Nie chcesz się szczepić - tracisz pracę, nie korzystasz z usług, szpitali, sklepów, kin, niczego, nie wsiądziesz do komunikacji, ani do taxi. Zostaje siedzenie w domu, ew. jednak... czekaj, czekaj, co?... a tak, zaszczepienie.
      • tiszantul Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:30
        "No i super, brawa.
        Kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieć niezaszczepionych pracowników? Generalnie - tak to już jest, że głupota nie popłaca i zły wybór kończy się źle. I tak powinno być. Nie chcesz się szczepić - tracisz pracę, nie korzystasz z usług, szpitali, sklepów, kin, niczego, nie wsiądziesz do komunikacji, ani do taxi. Zostaje siedzenie w domu, ew. jednak... czekaj, czekaj, co?... a tak, zaszczepienie."

Tym razem raczej nie dojdzie do gett i krematoriów, ale dokładnie widzimy, jak to wyglądało w Niemczech w latach 30. Ludzie serio wierzyli, ze Żydzi roznoszą tyfus i najlepiej ich zamknąć w gettach, a jak nie pomoże, to wymordować
      • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 20:37
        klementyna156 napisał(a):

> No i super, brawa.
        > Kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieć niezaszczepionych pracowników? General
        > nie - tak to już jest, że głupota nie popłaca i zły wybór kończy się źle. I tak
        > powinno być. Nie chcesz się szczepić - tracisz pracę, nie korzystasz z usług,
        > szpitali, sklepów, kin, niczego, nie wsiądziesz do komunikacji, ani do taxi. Zo
        > staje siedzenie w domu, ew. jednak... czekaj, czekaj, co?... a tak, zaszczepien
        > ie.

• chococaffe Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 07:36
            Ba, ja byłam na imprezie +/- 2000 osób, w zamknietym pomieszczeniu, ramię w ramię tłok - wszyscy albo szczepienie albo testy albo udokumentownane przechorowanie - zero zarażeń.
            • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 08:52
              chococaffe napisała:

> wszyscy albo szczepienie albo testy albo udokumentownane przechorowan
              > ie - zero zarażeń.

To trochę inaczej niż przy koncertach zespoły Foo Fighters, który najpierw grał tylko dla zaszczepionych w czerwcu, a w lipcu okazało się, że jeden z muzyków ma covid. Ale to na pewno całkiem inna sytuacja smile

edition.cnn.com/2021/07/15/entertainment/foo-fighters-covid-concert/index.html
              In June, the band held a concert at Madison Square Garden in New York City that was billed as being for only a vaccinated audience.

Weeks after the Foo Fighters played the first capacity show at Madison Square Garden, they have announced they must postpone their Los Angeles concert due to a confirmed case of Covid-19 within their organization.
              • chococaffe Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 17:40

Najważniejsze to czytac ze zrozumieniem wink big_grin

Ktoś z ekipy (nie wiadomo czy był to muzyk czy np stylista i czy w ogóle był na koncercie) zachorował kilka tygodni po koncercie. Czyli nie wiadomo kto i kiedy, ale suweren się cieszy.
                • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 17:52
                  chococaffe napisała:

> Ktoś z ekipy (nie wiadomo czy był to muzyk czy np stylista

Wiadomo, bez stylisty koncert rockowy nie może się odbyć tongue_out

Swoją drogą, załamująca gentryfikacja rocka. Kiedyś symbol buntu i nonkonformizmu, a dziś ze strachu przez kapłankami cancel culture włażą w odbyt środowisku, dla którego szczytem buntu jest obnoszenie się z poparciem dla LGBT i BLM, wspieranych finansowo i wizerunkowo przez największe korporacje świata.
                  • chococaffe Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 17:58
                    Jeszcze raz ..powoli..chociaż szansa, że pojmiesz mała. Ten umowny stylista mógł mieć kontakt z muzykami w czasie choroby i dlatego oni odwołali koncert. Mógł to byc też technik czy ktokolwiek.

I nastąpiło to PO KILKU TYGODNIACH od koncertu.

Nie, nie następuje gentryfikacja rocka (cokolwiek to znaczy) tylko szurom odbija ze starości i samotności i wszedzie szukają spisku.
                      • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 19:00
                        chococaffe napisała:

> I rock u swych źródeł (cokolwiek to znaczy) był zawsze przeciwko skrajnej prawi
                        > cy a la Konferderacja.

Nie mógł być przeciwko skrajnej prawicy, bo takowej wtedy nie było, bo nie była potrzebna. Lewica zajmowała się walką z globalizmem, władzą korporacji i skostniałym myśleniem - a dziś podstarzałe rockowe dziadki z nikim nie walczą, tylko włażą im w odbyt. Role się odwróciły - dziś lewica jest purytańska (zgody na seks) i skorumpowana przez wielki kapitał, a prawica to kontestuje.
      • kotejka Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 22:37
        Twitter się nim zajął
        Mam złośliwą satysfakcję śledząc jak skutecznie wink
        Panu od pałeczek nawozowych się wydaje, że jest specjalistą od zdrowia i wirusologii
        Oraz włascicielem niewolników na swojej plantacji
        Ciekawy przykład kowidianskich urojen
        • dyzurny_troll_forum Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 22:43
          kotejka napisała:

> Twitter się nim zajął
          > Mam złośliwą satysfakcję śledząc jak skutecznie wink

Piątnica, Helios, Festiwal Whisky, dni Iławy.... dzisiątki już jest potwierdzonych przykładów, że faszyzm nie przejdzie. Że nie będzie zgody na sanitarny terror! A oni wciąż i wciąż brną w tę narrację. Myślący człowiek, zdolny do oceny otoczenia i wyciągania wniosków, miałby jakieś reflaksje, jakaś chwilę zastanowienia ale nie kowidiota poddany 1.5 rocznemu, skutecznemu praniu mózgu...
          • araceli Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 07:13
            > Piątnica, Helios, Festiwal Whisky, dni Iławy.... dzisiątki już jest potwierdzon
            > ych przykładów, że faszyzm nie przejdzie.

Przynależność do agresywnej, bezrozumnej tłuszczy nie jest powodem do dumy.

> Że nie będzie zgody na sanitarny terror!

Mam nadzieję, że kuchach, który gotuje dla ciebie w restauracji nie poddaje się "sanitarnemu terrorowi" i po wyjściu z WC nie myje rączek big_grin Załóżcie sobie klub "przedsiębiorcy z normami sanitarnymi w d.pie" - tylko oznaczajcie, żeby normalny człowiek trzymał się z daleka.
                • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 09:54
                  sumire napisała:

> A nie mówiłam, że to zupełnie inna sprawa? 😂😂😂

Tak, to jest zupełnie inna sprawa. Jesli wyzwiesz kogoś ok gnid, a on w odpowiedzi (w reakcji) nazwie cię głupią kur.ą, to sąd może uniewinnić tego drugiego z uwagi na okoliczność łagodzącą jaką jest prowokacja.
                  Ludzie czują się prowokowani i wystraszeni zapowiedziami segregacji i tego typu zdarzenia są odpowiedzią na prowokacje.
                  • sumire Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 10:35
                    Nie. Antyszczepy z tej pożal się Boże kancelarii postanowiły wypowiedzieć umowę osobie, która w luźnej rozmowie przyznała się, że jest zaszczepiona. To jest prowokacja? Srsly?

Ale jak mówię, w pełni rozumiem linię obrony. Trzeba sobie jakoś zracjonalizować fakt, że popieracie segregację, jeśli miałaby działać w drugą stronę.
            • morekac Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 10:32
              Pierdolety, serio. Klienci, księgowi i kadrowi spokojnie mogą się nie spotykać - i to nie tylko w czasie pandemii. Poza tym nie da się zamknąć dokumentow 30 czerwca i sporządzić wszelkich deklaracji za czerwiec.
        • dramatika Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 22:57
          kotejka napisała:

> Twitter się nim zajął
          > Panu od pałeczek nawozowych się wydaje, że jest specjalistą od zdrowia i wiruso
          > logii
          > Oraz włascicielem niewolników na swojej plantacji
          > Ciekawy przykład kowidianskich urojen

Fakt, ostro tam po nim jadą. Mam nadzieję, że te twity, że zgłosili go do prokuratury to nie jest tylko gadanie.
        • tiszantul Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 02:20
          "Panu od pałeczek nawozowych się wydaje, że jest (...) włascicielem niewolników na swojej plantacji"

Ten motyw jest widoczny również na ematce. Podział jest jasny, jedni nakazują, a drudzy mają słuchać. Stąd to oburzenie, ze nie słuchają. Ludzie powinni być tak biedni, bezradni i totalnie zależni, by nie było ich stać na jakiekolwiek własne poglądy, wtedy kowidianie byliby zadowoleni
        • sumire Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 09:45
          kotejka napisała:

> Twitter się nim zajął

Koleś dostaje pogróżki. Z tego też masz złośliwą satysfakcję?
      • dramatika Re: Pracodawca roku... 18.07.21, 23:43
        morekac napisała:

> Powiedz, trollu, skąd niby pracodawca miałby wiedzieć, czy ktoś się zaszczepił
        > czy nie?

Nawet jeśli uwierzył na słowo, bez żądania dokumentacji medycznej, to i tak złamał prawo. Straszenie zwolnieniem z pracy/obniżkami/gorszymi warunkami pracy, jeśli się nie zadeklaruje wykonania jakiegoś medycznego zabiegu, to mobbing.
        • morekac Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 01:03
          To jasne, że nie jest to powód do zwolnienia, który przejdzue w sądzie pracy itp. Niemniej po prostu pracodawca nie ma skąd mieć wiedzy na temat tego, że ktoś się nie zaszczepił.
          • bywalec.hoteli Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 01:12
            morekac napisała:

> To jasne, że nie jest to powód do zwolnienia, który przejdzue w sądzie pracy it
            > p. Niemniej po prostu pracodawca nie ma skąd mieć wiedzy na temat tego, że ktoś
            > się nie zaszczepił.

Jeśli to jest pracodawca-burak to każe wszystkim pokazywać paszporty covidowe albo te karteczki co dają przy szczepieniu.
          • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 01:15
            morekac napisała:

> Niemniej po prostu pracodawca nie ma skąd mieć wiedzy na temat tego, że ktoś
            > się nie zaszczepił.

Po szczepieniu dostaje się papier, Janusz biznesu mógł go zażądać. Jednak nawet jeśli nie zażądał to i tak złamał prawo.
            Zasadniczo ratuje go tylko to, że zełgał jaki to jest postępowy i proobywatelski.
          • mia_mia Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 07:48
            Pracodawca może zorganizować imprezę na 1000 osób i wszystkim zaproponować testy, z których zwolni ich szczepienie. Zakładając, że nikt nie lubi grzebania w mózgu patykiem włożonym przez nos dowie się kto jest zaszczepiony/ jest ozdrowieńcem nie łamiąc prawa.
            • dramatika Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 08:35
              mia_mia napisał(a):

> Pracodawca może zorganizować imprezę na 1000 osób i wszystkim zaproponować test
              > y, z których zwolni ich szczepienie.

Jako prywatny Janusz Burak finansujący imprezę z własnej kieszeni - możliwe, że może, choć sprawa wątpliwa. Jako pracodawca - nie może, byłaby to dyskryminacja.

Art. 113. [Zakaz dyskryminacji]

Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy - jest niedopuszczalna
              • mia_mia Re: Pracodawca roku... 19.07.21, 09:32
                Jaka znowu dyskryminacja, nikt nikogo nie zmusza do pokazania dowodu szczepienia, zaszczepiony może poddać się testowi jeśli ma kaprys, spotkanie może być obowiązkowym szkoleniem i o żadnej dyskryminacji nie będzie mowy, bo nikomu nie odmawia się udziału w nim.