Dodaj do ulubionych

Manipulacja

22.07.21, 20:15
Czy ematka posiada umiejętność manipulacji? Czy przydaje się w życiu? W jakich sytuacjach?
Obserwuj wątek
   • januszekxxl Re: Manipulacja 22.07.21, 20:44
    triismegistos napisała:
    > Jestem sprzedawcą pracującym na prowizji.
    >


    manipulacja
    «wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania»
    sjp.pwn.pl/szukaj/manipulacja.html
  • nenia1 Re: Manipulacja 22.07.21, 20:51
   Ja sądzę, że większość osób posiada, chociażby tu na forum, gdy argumenty sięgają absurdu byleby na swoim postawić. Czy się przydaje? Jeśli się umie perfekcyjnie manipulować, tak by się druga strona nie połapała, to pewnie może się przydać do osiągnięcia celu. Ale większość manipulacji dość łatwo rozpoznać i na dodatek sporo ludzi się w tych manipulacjach gubi, to trochę jak z kłamstwem, kto często kłamie musi mieć perfekcyjną pamięć. A tu widać wyraźnie jak ktoś pisze/mówi raz tak, raz siak, bo chce na swoim postawić a zapomina co sam tydzień wcześniej twierdził. Takiej osoby nie bierze się poważnie.
   • jolie Re: Manipulacja 23.07.21, 10:37
    Zgadzam się, dobrze napisane. Na forum te manipulacje widać jak na dłoni, zawsze mnie zastanawia, czy manipulantka ma taką słabą pamięć, czy uważa, że inni mają słabą?
   • mail-na-gazecie Re: Manipulacja 23.07.21, 10:32
    bene_gesserit napisała:

    > Żeby nie ulegać, trzeba znać temat. Od środka.
    > Co nie oznacza, że należy tę wiedzę stosować, conie. Manipulantka nie ma szacun
    > ku do innych. To agresorka.
    >
    Więc ja jestem w tej grupie. Poznaję tajniki manipulacji po to by się bronić i idzie mi to coraz lepiej smile Zawsze się jednak zastanawiam czy to co zrobię powiem nosi 'znamiona manipulacji' i w razie czego wobec ludzi, których szanuję i lubię zmieniam front na mówienie 'otwartym tekstem'. Manipulacja bardzo psuje relacje, więc jak najmniej ludzi wokół z którymi tak trzeba. Brzydzę się manipulacją, jednak rozkosz sprawia mnie zapędzenie manipulanta w kozi róg. Tak, nie mam litości dla ludzi, którzy posługują się tą bronią. Dokuczam wszelkim sprzedawcom na prowizji.
    • bene_gesserit Re: Manipulacja 23.07.21, 19:15
     Moim zdaniem wystarczy nauczyć się asertywności.
     "Nauczyć" to za dużo powiedziane, bo ta nauka raczej się nie kończy. Ale chociaż solidnych podstaw. Wtedy wiedza nt manipulacji niejako wchodzi sama. Łatwo manipulację zauważyć i łatwo obnażyć. Obnażyć asertywnie smile
  • aguha Re: Manipulacja 23.07.21, 10:56
   Nie mam takich umiejętności, ale doskonale rozpoznaje manipulatorów. Najczęściej wzruszam ramionami, oczywiście jak mnie to nie dotyczy osobiście. Jednak w sytuacji, gdy zauważę, że ktoś próbuje mną w jakimś celu manipulować, to odcinam kontakt. Szkoda czasu na rozgryzanie, co było motywem postępowania manipulatora.
  • yuka12 Re: Manipulacja 23.07.21, 11:02
   Posiadam, potrafię też kłamać prosto w oczy panując nad mimiką twarzy. Korzystam z tego bardzo rzadko, bo nie lubię robić z ludzi idiotów, nawet jeżeli ich nie szanuję.
  • miss_fahrenheit Re: Manipulacja 23.07.21, 11:08
   Pewnie jakąś posiadam wink Nie używam. Z pewnością taka umiejętność przydaje się w życiu, ponieważ ludzie (poza ematkami oczywiście) w mniejszym lub większym stopniu ulegają manipulacjom, dlatego osoby potrafiące skutecznie manipulować, często osiągają swój cel. Inna rzecz, czy tak osiągnięty cel daje satysfakcję w ostatecznym rozrachunku…
  • matacznik Re: Manipulacja 23.07.21, 11:11
   ludzikmichelin4245 napisał(a):

   > Czy ematka posiada umiejętność manipulacji?
   >
   Znam jakąś część teorii. Nie stosuję jakoś specjalnie, raczej staram się nie ulegać.
  • konsta-is-me Re: Manipulacja 23.07.21, 11:43
   Pewnie posiadam, jak każdy...
   Ale raczej nie stosuje, nie lubię, to nie moja filozofia życiowa.
   Natomiast widze dookoła, jak często się zdarza i jak łatwo można ludzi zmanipulować i jak wiele osób to robi i to jest przerażające.
   Wliczam tutaj też politykę i media...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka