Dodaj do ulubionych

Glucophage

25.08.21, 23:49
Wiem, że na forum jest trochę kobiet w temacie. Zawsze mialam miesiączki bardzo obfite. Najpierw upatrywano przyczynę w niedoczynności tarczycy ale uregulowane a problem zostal. Od miesiąca nazywam glucophage i pierwsza miesiaczka bardzo skąpa. Czy tak już zostanie ? Byłoby super. Czy jednak to inna przyczyna? Miałam też zapalenie oskrzeli i dwa tygodnie antybiotyk. Proszę o radę bo tak by bylo dużo lepiej.
Obserwuj wątek
    • princesswhitewolf Re: Glucophage 26.08.21, 09:36
      >Od miesiąca nazywam glucophage i pierwsza miesiaczka bardzo skąpa.

      To zdanie jest niezrozumiale.

      Glucophage to metformina, lek regulujacy poziom cukru. Jaki mialoby to miec zwiazek z miesiaczka?
      Ile masz lat? Moze masz juz perimenopauze?
      • chicarica Re: Glucophage 26.08.21, 10:01
        Metformina wpływa na jajniki, a konkretnie to poziom cukru wpływa na funkcjonowanie jajników. Natomiast jeśli chodzi o miesiączki, to być może ma to związek z wagą - na metforminie często się chudnie, ja mam tak że przy pewnej wadze moje miesiączki robią się zbyt obfite, powyżej tej wagi - potrafią się zatrzymać albo występują zbyt rzadko, a jak zejdę poniżej, to cykl się normuje, miesiączki są niezbyt obfite ale regularne i ogólnie wszystko się jakoś reguluje. Może to ten przypadek?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka