Dodaj do ulubionych

Wróciłam z Podkarpacia

31.08.21, 23:41
Mam tam rodzinę, mój mąż też ma. Zrobiliśmy sobie w zeszłym tygodniu objazdówkę, odwiedzając kilka domów i w sumie chyba kilkanaście osób z różnych pokoleń. To oczywiście nie jest żadna reprezentatywna próbka, ale jeśli ktoś jest ciekaw obserwacji, poniżej opisuję.

Najstarsi (pokolenie moich rodziców, 60 i więcej lat) chwalą rząd tak samo jak do tej pory. Uważają że program socjalny PiSu jest świetny i że to bardzo dobrze, że nasz rząd chroni nas przed zepsuciem moralnym płynącym z propagowania ideologii LGBT. Wszyscy są zaszczepieni i pilnie przestrzegają obowiązujących obostrzeń.

Młodsi (moje pokolenie, 40- i 50-latki) mówią głośno, że stracili zaufanie do rządu (jeszcze rok czy dwa temu mieli poglądy takie jak ich rodzice). Główne punkty narzekania to funkcjonowanie oświaty i służby zdrowia. Nie szczepią się; uważają że covid jest groźny głównie dla osób starszych, a oni przecież jeszcze nie są starsi, a poza tym szczepionki są niewystarczająco przebadane, więc wolą nie ryzykować. Noszą maseczki i chronią się (np. zachowując dystans) na tyle, na ile da się to zrobić nie rezygnując z normalnego życia.

Jakie ma poglądy pokolenie naszych dzieci, to nie wiem. Z nimi najmniej miałam kontaktu, a ci których spotkałam i tak nie byli zainteresowani rozmową ani o polityce, ani o pandemii. Starają się żyć jakby covida nie było. Szczepionki się nie boją, ale zupełnie im na niej nie zależy. Główny temat rozmyślań: "czy znajdę pracę", ewentualnie w wersji "czy po studiach znajdę lepszą pracę niż rozwożenie pizzy".
Obserwuj wątek
  • jasnoklarowna Re: Wróciłam z Podkarpacia 01.09.21, 10:54
   W sumie w wielu miejscach chyba to tak wygląda, moi teściowie na Lubelszczyźnie podobnie jak wspomniani 60 latkowie, z tym wyjątkiem że się zaszczepili. Ale oni prawie z domu nie wychodzili tak się kovida bali.
   • iwoniaw Re: Wróciłam z Podkarpacia 01.09.21, 16:22
    leni6 napisała:

    > Bardzo mnie cieszy to że wyborcy PiSu zaczynają zauważać rozkład oświaty i służ
    > by zdrowia.

    Ale patrz, to widzą tylko ci, którzy mają dzieci w szkole. Ci, którzy mają "tylko" wnuki w systemie, mają to w dudzie i nie jest to żaden powód do zmiany zdania na temat cudowności rządu (a porównujemy tu ludzi jednakowo entuzjastycznych wobec rządowych poczynań chwilę temu, więc widać, że nie jest to kwestia faktów czy poglądów na sprawę x, tylko wyłącznie tego, jak bardzo osobiście czują dolegliwość i gdzie się to "osobiście" w ich wypadku kończy). To tyle w kwestii solidarności międzypokoleniowej.
  • woman_in_love Re: Wróciłam z Podkarpacia 01.09.21, 14:27
   Główne punkty narzekania to funkcjonowanie oświaty i służby zdrowia.

   Podkarpacie? Tam lekarzy zatrudnia się wg klucza wiary, czyli jak któryś nie podpisał deklaracji wiary to się go nie zatrudnia.
   Dlatego godne to i sprawiedliwe, gdy mieszkańcy Podkarpacia cierpią udręki, nie mogąc znaleźć pomocy lekarskiej.

   Co do edukacji, to mają 500+, więc niech wynajmą korepetytora. Zresztą ludność tych terenów powinna wrócić do korzeni: drewnianych chat, czworaków, pańszczyzny i galicyjskiej biedy, a nie zajmować się nauką i zaprzątać sobie głowy trudnymi sprawami.
  • aagnes Re: Wróciłam z Podkarpacia 01.09.21, 14:41
   Podlasie i podkarpacie: informacje z wczoraj, akurat rozmawialam z kilkorgiem znajomych: na wioskach nikt nie zaszczepiony, jakies pojedyncze sztuki moze, lekarze sami odradzają "a kto to tam moze wiedziec co to jest w tych szczepionkach", czy zamkna szkoly czy nie - wisi im. rzad jest wspaniały, nigdy takego nie było, wspaniale jest "dostawać" pieniadze, i warszawa to zgnilizna moralna, sami w telewizorze widzieli ta obraze boska, parady zboczencow.
   także bez zmian.
  • 3-mamuska Re: Wróciłam z Podkarpacia 01.09.21, 15:35
   Nie szczepią się; uważają że covid jest groźny głównie dla osób starszych, a oni przecież jeszcze nie są starsi, a poza tym szczepionki są niewystarczająco przebadane, więc wolą nie ryzykować.

   😂😂😂😂mnie to zawsze śmieszy, covid grozy dla starszych to zaszczepimy ich tymi śmiertelnymi szczepionkami, na którymi młodsze pokolenie szczepić się nie chce, bo są eksperymentem.
   • dyzurny_troll_forum Re: Wróciłam z Podkarpacia 01.09.21, 15:49
    3-mamuska napisała:

    > 😂😂😂😂mnie to zawsze śmieszy, covid grozy dla starszych to zaszczepimy ich t
    > ymi śmiertelnymi szczepionkami, na którymi młodsze pokolenie szczepić się nie
    > chce, bo są eksperymentem.

    Może niezbyt humanitarne, ale za to bardzo praktyczne...
   • katriel Re: Wróciłam z Podkarpacia 01.09.21, 23:45
    > Ty masz rodzinę na Podkarpaciu, mąż też, ale oboje z mężem jesteście oczywiście z wielkiego miasta?

    No tak się akurat składa.
    Rodzinę mojego ojca zawierucha wojenna rozrzuciła od Kazachstanu po Berlin. Po wojnie część osiadła na Dolnym Śląsku (w tym mój ojciec, który zdecydował się na studia na PWr), a część wróciła w okolice, skąd pochodzili ich przodkowie (tak z grubsza między Tarnowem a Rzeszowem). Ot, polskie losy.
    Z kolei mama mojego męża z rodzinnego miasteczka gdzieś między Rzeszowem a Lwowem wyjechała dopiero na studia (do Lublina), tam wyszła za mąż i razem z mężem przeprowadziła się do Wrocławia, w sumie zupełnie nie wiadomo dlaczego, bo nie mieli tu żadnej rodziny ani znajomych (może właśnie dlatego).
    Mój mąż i ja urodziliśmy się we Wrocławiu, tu chodziliśmy do szkoły, studiowaliśmy, tu się poznaliśmy i tu mieszkamy. Ale rodzeństwo mojego ojca i jego mamy, ich dzieci i wnuki, którzy mieszkają na Podkarpaciu, to ciągle nasza rodzina i regularnie się odwiedzamy. Takie dziwne?
    • bocianowo5 Re: Wróciłam z Podkarpacia 02.09.21, 08:05
     A ile tych zakonnic ilu księży . Jacy zadowoleni i uśmiechnięci że udało im sie zorganizować taki spęd . Idą do oddalonej o kilka kilometrów granicy ze Słowacją .
     No i wygląd tych mieszkańców z różańcami i te ich chałupy zapadające się i brak chodnika , jak we wsi rosyjskiej albo w Afganistanie , tutejsi mułłowie na czele
     Nie dziwmy się że potem są tam takie a nie inne wyniki wyborów

     www.youtube.com/watch?v=FWoaKi692-8

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka