Dodaj do ulubionych

Mundurki...

03.09.21, 17:40
Otóż szkoła mojego dziecka życzy sobie jednolitego stroju dla dzieci. Przed pandemią tak było, w połowie 6 klasy zakupiłam 2 bluzy (140zł), jedna wisi w szafie z metkami. Potem było zdalne i poluzowanie w kwestii stroju. Teraz zaczynają 8 klasę i temat wraca. Oczywiście starych mundurków już nie będą nosić bo część wyrosła, część nie ma, itd. Jednolity strój w tej szkole to bluza zakupiona gdziekolwiek, oby taka sama dla dziewczyn (chłopcy mogą mieć inny wariant). Nie ma na tym stroju żadnego oznakowania szkoły czy czegoś w tym rodzaju.
No więc mamy 8 klasę. Nie wiemy ile będą chodzić, ale szkoła życzy sobie i już...żeby dilerzy nie chodzili (hehe) i aby dzieciom nie było przykro, że ktoś ma lepsze ubrania.
Bluzę mają sobie wybrać sami. Pada propozycja - biała, nierozpinana adidas - 150 zł. Rozumiem, że jedna (bardzo higienicznie smile. Moja młoda odezwała się na grupie, że nierozpinana i za droga i wylał się na nią hejt łącznie z groźbami zrobienia jej fizycznej krzywdy. (Koleżanki oczywiście bo chłopcy w tym gównie raczej nie biorą udziału).
Powiedzcie mi, czemu mają służyć mundurki w takiej formie?
Obserwuj wątek
      • bergamotka77 Re: Mundurki... 03.09.21, 17:49
        Dokładnie tak. Absurd, biała bluza nierozpinana? Mega niepraktyczny kolor. Mój chodził w mundurku do szkoły w UK ale miał 2 sweterki, 2 pary spodni w kant, 3 koszule itd.
        • manala Re: Mundurki... 03.09.21, 17:51
          To akurat wymyśliły gwiazdy z klasy. Ale dyrekcja daje im wolną rękę w kwestii wyboru stroju.

Mundurki w formie takiej jak mają w UK, są ok.
        • manala Re: Mundurki... 03.09.21, 17:54
          Poczekam na razie...ale zapowiada się trudny rok. Dziewczyny w tej klasie nigdy się nie dogadywały lecz teraz w tych 13-letnich łbach całkiem się poprzewracało...
            • manala Re: Mundurki... 03.09.21, 18:04
              Słuchaj, ona się musi jeszcze z tym towarzystwem bujać 9 miesięcy. Lepiej może nie roztrząsać tego co sobie tam chlapią na grupie.
                  • kocynder Re: Mundurki... 03.09.21, 19:09
                    Zaczniesz się zastanawiać, jak jej te gwiazdy z klasy spuszczą łomot za budynkiem szkoły? Czy dopiero jak jej wepchną głowę do sedesu i kilka razy spuszczą wodę? Bo przecież tylko chlapią... Jak rany, mamuśka która ma w zadku GROŹBY wobec córki, bo się gwiazdy klasowe obrażą... uncertain
                    • manala Re: Mundurki... 03.09.21, 19:16
                      Nie mam w zadku. Jestem w szoku z 2 powodów - tego co usłyszałam i tego, że w ogóle o tym usłyszałam. Sytuację będę monitorować (o ile młoda będzie współpracować...)
                      Myślę jednak, że gdybym puściła to dalej, córka już więcej nigdy nie podzieliłaby się ze mną takimi informacjami.
                      Mam również nadzieje, że wszystkie panny się ogarną.
    • mika_p Re: Mundurki... 03.09.21, 18:01
      Bluza za 150 zł to jest coś, na co nie każdego stać nawet pojedynczo, a mieć jedną to porażka, żadnych szans na wyschnięcie.
      Dalej - dres jako oficjalny strój szkolny? Ostro kogoś pogniotło - konkretnie, jesli szkoła zamierza dać w tym temacie wolną rękę dzieciakom.

Po trzecie, takie rzeczy się ogłasza z wyprzedzeniem, a nie z dnia na dzień, bo ludzie:
      a) mają porobione zakupy,
      b) mają zaplanowane wydatki.
      Kilka stów na fanaberie szkoły? No way.

Po czwarte, ciągle jest ryzyko pozamykania szkół, i znów, wydać parę stów na coś, co może się przydać kilka razy, bo ktoś ma fanaberię?

Po piąte, czyj to pomysł? Dyrekcji? To może warto zainteresować organ prowadzący, czy zdaje sobie sprawę z abstrakcyjnych fanaberii finansowych szkoły
    • sajant Re: Mundurki... 03.09.21, 18:10
      Rozumiem, że bluza miałaby obowiązywać przez cały rok szkolny? Pomijając kolor i cenę, to klasowe gwiazdy powinny już w tym wieku ogarnąć, że to nie jest ciuch na każdą pogodę.
      • manala Re: Mundurki... 03.09.21, 18:16
        Tak, przez cały rok. Normalnie zwykle 1,5 roku a nawet dwa lata. W młodszych klasach to miało sens, mieli bluzy i bluzeczki (wszyscy takie same). Potem chłopcy chcieli inne, dziewczyny inne, T-shirty każdy sobie więc i tak wychodził z tego niezły miszmasz. W połowie 6 klasy zakupiłam dwie bluzy, których praktycznie nie nosili.
        A teraz w 8 klasie, kiedy nie wiadomo ile będą stacjonarnie mam kupić kolejne. I nie jest to kwestia kasy. Stać mnie na bluzę (nawet tą z adidasa wink, chodzi o bezsens tego wszystkiego.
    • profes79 Re: Mundurki... 03.09.21, 18:19
      Generalnie jak jestem zwolennikiem mundurków na wzór wspomnianych tu mundurków UK, tak kupno białej bluzy dresowej jako mundurku uważam za poroniony pomysł, niezależnie od kwestii covidowych - to się będzie mega brudzić; bluza nierozpinana w mojej ocenie jest cholernie niepraktyczna a na dokładkę może się okazać, że jak temperatura skoczy do tych 25 stopni czy to jeszcze teraz na jesieni, czy na wiosnę to się dzieciaki w tym powściekają.
      Plus mundurki w UK sa chyba w jakiś sposób ujednolicone bo jak widywałem dzieciaki na ulicach to różniły się one na pierwszy rzut oka tylko herbami szkoły, przy czym z daleka było widać do której szkoły uczeń chodzi.
    • mia_mia Re: Mundurki... 03.09.21, 18:21
      Chyba młodzież pogięło, a jeszcze wcześniej dyrekcję i grono. Nie miałabym nic przeciw jednorodnym bluzom, w naszej szkole są mundurki właśnie w formie bluz, koszul, koszulek i dla mnie to fajne rozwiązanie, ale jeśli mają wybrać to dałabym wybór czy ma to być szara jednolita z HM lub innej sieciówki czy granatowa czy czarna i tyle. Bluza z logo firmy odpada, poza tym to są rzeczy sezonowe, jeśli dziecko zgubi, wyrośnie to co? I oczywiście tylko rozpinana.
    • mikams75 Re: Mundurki... 03.09.21, 18:28
      ale kazda klasaa ma sobie wybierac czy to stroj dla calej szkoly? I co roku nowe czy te same ale w innym rozmiarze? Moze ktos chce te nowe odkupic a wy mozecie tez odkupic, jak przewisialy w szafie i sie nie zuzyly?
      Nie pojmuje skad macie tylu fanow bialych bluz do szkoly uncertain
    • welcome_back Re: Mundurki... 03.09.21, 19:12
      W bluzie cały czas? Ja bym umarła z ciepła. Mam pojedyncze bluzki z rękawem 3/4 i takież sukienki, które zakładane są w największe zimy, etc., bo generalnie przy 21 stopniach uważam, że temp. jest OK, a nie spotkałam szkoły, w której byłoby za zimno.
      A do meritum - to jest w regulaminie, czy jak?
    • ga-ti Re: Mundurki... 03.09.21, 19:20
      Durne te dzieciaki, aż żal.
      U mojej w klasie najprędzej przeszłyby czarne wink
      Osobiście uważam, że takie sprawy powinni ustalać rodzice w porozumieniu z wychowawcą (jeśli macie wybrać strój tylko dla klasy), oczywiście mogą, a nawet powinni skonsultować z dziećmi, ale to rodzice płacą i rodzice decydują oraz zakładam (może mylnie), że rodzice mają jednak ciut więcej oleju w głowie.
      Mam nadzieję, że to tylko takie rozkminy małolatów i ich marzenia o firmowej bluzie (no tak jakoś mnie sie wydaje, że te co najgłośniej krzyczą to chcą ugrać od rodziców bluzę z odpowiednim logo), a zdecydują rodzice na zebraniu.
      Ja bym wybrała bluzę rozpinaną, czarną/ granatową/ szarą (łatwo dostać, nie brudzi się wink ) i koszulkę białą/ czarną, można dostać w każdej sieciówce, w markecie, a jak kto chce to może i z drogim logo (oby nie było większe niż...).
      Nie wiem, co doradzić w kwestii gróźb.
      • droch Re: Mundurki... 03.09.21, 23:08
        Co znaczy „mają ustalać rodzice”? Jeśli 15 chce zielony, to pozostałych 14 ma się grzecznie dostosować? Ktoś się tutaj zagalopował w demokratycznym zapale.
    • beata985 Re: Mundurki... 03.09.21, 20:32
      Aha....
      Biała...czyli biorąc pod uwagę kolor.i to, że młodzi zaczynają dojrzewać....niektórzy capią przy tym jak nie powiem co...na każdy dzień jedna sztuka...
      Nierozpinana...hmmm...A co w upały???
      Zimą przypuszczam że szkoła też ma ogrzewanie??
      Kto to zaspinsoruje??
      Niech moc będzie z wami..😳

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka