Dodaj do ulubionych

Trądzik, *****

16.09.21, 19:05
No i człowiek myślał, że po dojrzewaniu się uwolni. Ha-ha.
Za nastolęctwa miałam straszne pryszcze. Głównie na czole. Od 9 do 18 roku życia. Ani toniki, ani kremiki, nic nie pomagało. Pomogło noszenie grzywki.
Po liceum przeszło.
A teraz wróciło. Tylko wycwanione. Bo już nie na czole, które da się zakryć, tylko na policzkach i brodzie.
Peeling enzymatyczny dwa razy w tygodniu, mycie twarzy po powrocie do domu płynem z jednorożca (sądząc po cenie) ale nie za często, by nie przesuszyć, zmiana pościeli co dwa tygodnie i pranie w najdokładniejszym programie. I nic. I tylko wyskakuje IC więcej. Nawet nie krostek, kurcze, tylko takich obrzydliwych zaskórników dających efekt "kaszy" pod skórą uncertain
Pewnie przyczyniają się do tego skrupulatnie noszone maseczki, ale wolę mieć pryszcze niż płuca do wymiany (lekarz chorób zakaźnych w rodzinie, przypominam i apeluję). No i średnia dieta, którą staram się zmieniać średnio raz na tydzień.

Polećcie coś...
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 19:17
      Na mnie jedyne co działało to była antykoncepcja hormonalna. A tłusta skórę, zaskórniki itd. mam nawet podczas stosowania. Przerobiłam chyba wszystko. (Też jako nastolatka nie miałam, zaczęło się na studiach)
        • asia.sthm Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 19:29
          dopisuje: bardzo dużo skutków ubocznych.

No i nie polecam lekko i nie polecam niepytana. Marusia prosila.
          Lekarz tego nie przepisze tak ot na ladne oczy, wiec nie obciazaj mnie polecaniem gdyz ja nie mam tu zadnej mocy sprawczej.
            • wapaha Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:18
              marusia_ogoniok_102 napisała:

> Czytam, że fatalnie wpływa na psychikę, a moja głowa i tak jest mocno niepewna.
              > .. uncertain
              >

może wpływać
              w dużej mierze poprzez możliwe skutki uboczne- u jednych bóle ciała, pleców u innych pękanie i krwawienie śluzówek, suchość skóry glowy i ciała ( łuszczenie ), wpływa na płod dlatego zakaze jest zachowanie w ciążę bo może nieodwracalnie uszkodzić
              • 1980ania Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:27
                Niestety nie u wszystkich skuteczne do końca życia. Brat miał spokój 3-4 lata a potem od nowa, aż do 40 dalej bolesne, wielkie gule i mnóstwo blizn. Pomogło odstawienie całego nabiału.
              • pani_tau Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:31
                Dlatego nie zdecydowałam się na leczenie mimo gorących rekomendacji lekarzy, którzy współczuli mi tej sytuacji.
                Zupełnie przypadkowo odstawiłam drób i po kilku miesiącach zorientowałam się, że 95 procent pryszczy cudownie zniknęło.
                Zaczęłam nad tym dumać i okazało się, że jedyną zmianą było odstawienie drobiu. Poszłam więc tą drogą i odstawiłam również wędliny. Teraz mam cerę idealną, wygląda jakby żadnego pryszcza nigdy nie doświadczyła.
                A drób odstawiłam nie z powodów dietetycznych tylko smakowych. Przypadkowo zjadłam mięso ultra wsiowego kuraka i gdy dwa dni później przyrzadzilam sobie filet z Carrefoura to już pierwszy kęs wyplulam a reszta poszła do kosza.
                Od tamtej pory nie jestem w stanie tego wziąć do ust.
                • black_halo Re: Trądzik, ***** 19.09.21, 16:13
                  Mi pryszcze przeszly tez po odstawieniu bialek. Tak naprawde przez wiekszosc zycia mialam skaze bialkowa, moze nie w jakiejs ciezkiej formie. W sumie teraz jem 95% po wegansku, czasem kawalek ryby, jagnieciny, koniny. Nie jadam drobiu, jajek, wolowiny, cieleciny i w ogole miesa, nabialu i jajek, zadnych wedlin ani sklepowych wypiekow.
            • alicia033 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:28
              Na twoim miejscu spróbowałabym zacząć od tetralysalu, a kontakt z tretynoiną zacząć raczej od postaci zewnętrznej (atrederm).
              Izotek to najcięższe przeciwtrądzikowe działo, niekoniecznie warto je od razu wytaczać.

• wapaha Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:31
                alicia033 napisała:

> Na twoim miejscu spróbowałabym zacząć od tetralysalu, a kontakt z tretynoiną za
                > cząć raczej od postaci zewnętrznej (atrederm).
                > Izotek to najcięższe przeciwtrądzikowe działo, niekoniecznie warto je od razu w
                > ytaczać.
                >
                to raczej decyzja lekarza po zrobieniu posiewu bakteryjnego ze skóry twarzy - a nie jej...
                ale zgadzam się - izotek to ostateczność, jak zawiedzie wszystko inne
                i- w pełni świadoma, odpowiedzialna decyzja
                >
                >
      • alicia033 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:20
        asia.sthm napisała:

> ale effekt na do konca zycia.

ha, ha, ha, ha
        Nawet tu były osoby, które pisały, że im czy ich dzieciom trądzik wrócił po pewnym czasie od zakończenia kuracji.
    • pani_tau Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 19:22
      To ja z tą samą propozycją co zwykle: spróbuj odstawić całkowicie drób i wędliny.
      Ważne: całkowicie to znaczy całkowicie, nie, że "a tam, w tej sałatce kurczaka jest tyle co kot napłakał, zjem, nic się nie stanie" albo "miesiąc jak nie jadłam kiełbasy, uszczkne odrobinkę".

Niestety, trzeba się wykazać cierpliwością, bo efekt, o ile nastąpi, będzie zauważalny dopiero po trzech miesiącach.

I odstaw zieloną herbatę, ona mi dawała ten efekt kaszy manny pod skórą, choć u mnie akurat dość delikatnie się to objawiało.
            • wapaha Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:19
              wirtualny_byt2 napisała:

> Po prostu kup sobie w zielarni ziele bratka i pij codziennie szklankę naparu. T
              > o wszystko. Pomaga
              bratek to jest dobry na trądzik młodzieńczy, w wieku dojrzewania
              marusia ma coś całkiem innego

ale pić można, pewnie- nie zaszkodzi wink
            • volta2 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:54
              nie pomaga, matka mi dawała to ręce w końcu zaczęły mi się trząść
              wtedy napar odstawiła, efektów żadnych nie pamiętam, a już tym bardziej widocznych
          • pani_tau Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:18

> Odstawię. W końcu.
            >
            Jeszcze raz podkreśle: trzeba odstawić całkowicie na minimum trzy miesiące.

Jakiś rok temu przeprowadziłam eksperyment wink - w ciągu trzech dni pożarłam słoik wędliny typu "mięsiwo staropolskie", takie z galaretką.
            Pierwsze pryszcze pojawiły się po tygodniu i utrzymywały przez trzy następne.
            Tak to cholerstwo działa.

• pani_tau Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:12
          35wcieniu napisał(a):

> Na mnie nie działa. Ale niech próbuje, może akurat.
          >
          Nie na każdego zadziała. Mnóstwo osób je drób fermowy codziennie a cerę ma jak płatek róży.
          Wydaje mi się, że jest to jakiś rodzaj alergii na hormony i antybiotyki, które są w tym mięsie
            • pani_tau Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:40
              natemat.pl/164417,kurczaki-na-penicylinie-lobby-kurnikowe-postanowilo-zadziobac-konkurenta-bo-chce-sprzedawac-czyste-mieso

To pierwszy z brzegu artykuł jaki wyskoczył po wpisaniu w Google "antybiotyki drób fermowy".

Warunki, w jakich przebywają kurczaki na fermach wymuszają konieczność podawania antybiotyków.
            • waleria_s Re: Trądzik, ***** 17.09.21, 09:18
              U mnie po odstawieniu mięsa zero zmian. Drobiu jadłam dużo i guzik, nie widać zmian w cerze. Minimalną różnicę widzę po wykluczeniu mleka krowiego. Potrafiło mnie paskudnie wypryszczyć takimi podskórnymi gulami w okolicach ust/brody po latte na zwykłym mleku.
    • paulownia88 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:26

> No i człowiek myślał, że po dojrzewaniu się uwolni. Ha-ha.
      > Za nastolęctwa miałam straszne pryszcze. Głównie na czole. Od 9 do 18 roku życi
      > a. Ani toniki, ani kremiki, nic nie pomagało. Pomogło noszenie grzywki.
      > Po liceum przeszło.
      > A teraz wróciło. Tylko wycwanione. Bo już nie na czole, które da się zakryć, ty
      > lko na policzkach i brodzie.
      > Peeling enzymatyczny dwa razy w tygodniu, mycie twarzy po powrocie do domu płyn
      > em z jednorożca (sądząc po cenie) ale nie za często, by nie przesuszyć, zmiana
      > pościeli co dwa tygodnie i pranie w najdokładniejszym programie. I nic. I tylko
      > wyskakuje IC więcej. Nawet nie krostek, kurcze, tylko takich obrzydliwych zask
      > órników dających efekt "kaszy" pod skórą uncertain
      > Pewnie przyczyniają się do tego skrupulatnie noszone maseczki, ale wolę mieć pr
      > yszcze niż płuca do wymiany (lekarz chorób zakaźnych w rodzinie, przypominam i
      > apeluję). No i średnia dieta, którą staram się zmieniać średnio raz na tydzień.
      >
      > Polećcie coś...
      >
      >
      Wywal węgle.
    • violent_green Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:26
      Spróbuj kwasów zanim wytoczysz ciężkie działa. Ja stosuję Bandi peeling kwasowy antytrądzikowy (kwas pirogronowy, salicylowy i migdałowy razem). Ja stosowałam tylko raz w tygodniu a zrobił mi cuda. W ulotce piszą, że można chyba ze 3 razy w tyg. To jest taki gęsty żel, którym smarujesz miejsca z kaszą. Po wchłonięciu stosuję na to krem nawilżający. Na noc!
      Zmiana diety u mnie nic nie dała. Kwasy zmieniły wszystko smile Acha, jestem 40+ , również myślałam, że trądzik już za mną, ale zaskoczył mnie w dorosłym życiu. Powodzenia!
    • lotka_5 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:34
      Podskórne, bolące gulę to w dorosłym wieku hormony. Ty piszesz, że masz tylko kaszkę więc obstawiam wpływ diety i/lub kosmetyków.
      Bardzo fajny krem, który wygładza i likwiduje takie zaskórniki to epiduo. Ale tylko na receptę. Mi pomogłovna mega wysyp po nabiale.
      Moze u Ciebie też nagle wystąpiła jakaś nietolerancja pokarmowa.
      • volta2 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:57
        epiduo u moich synów nawet nie pomogło w ogóle, jeden poszedł na tetralysal i ten też nie pomógł, teraz jest po izoteku i tu już o efektach można mówić,
        młodszy czeka w kolejce do leczenia, ma stan znacznie lepszy niż starszy więc to nieszczęsne epiduo miało pomóc
        • lotka_5 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:09
          volta2 napisała:

> epiduo u moich synów nawet nie pomogło w ogóle, jeden poszedł na tetralysal i t
          > en też nie pomógł, teraz jest po izoteku i tu już o efektach można mówić,
          > młodszy czeka w kolejce do leczenia, ma stan znacznie lepszy niż starszy więc t
          > o nieszczęsne epiduo miało pomóc

Autorka wątku ma tylko "kaszkę" na twarzy. Serio zafundowałabys jej izotek???? Nie wierzę.
          Izotek jest dla przypadków najtrudniejszych, żeby nie powiedzieć beznadziejnych.
          • volta2 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:12
            młodszy ma też tylko kaszkę i epiduo pomaga tyle co kadzidło umarłemu
            starszemu też nie pomagało, przecież to się często od kaszki tylko zaczyna
            • lotka_5 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:18
              I na kaszkę ktoś przepisał tak ciężki lek?
              Ja też się swego czasu zastanawiałam, ale lekarka odradziła wymieniając milion skutków ubocznych i twierdząc, że to nie ten przypadek do izeteku. A wyglądałam tragicznie, złapała mnie ostra, nagła nietolerancja laktozy. Bolała mnie calutka twarz zanim ustaliłam od czego. I lekarka bała się przepisać.
              • volta2 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:29
                przecież piszę, że się zaczęło, epi nie pomogło, choroba się rozwijała i przeszedł całą drogę do izoteku
                młodszy jest już na etapie brzydkiej kaszki, i zastanawiamy się co robić, epi nie pomaga
      • marusia_ogoniok_102 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 21:54
        Epiduo stosowałam. Cała twarz czerwona jak znak stopu a krosty nie dość, że nadal były to jeszcze zaczęły cholernie boleć. I wtedy mi dwa skin tagi odpadły, wcześniej doprowadzając do zawału bo "zmiana skórna boli i zmienia barwę RAAAAAAAAK"
        • lotka_5 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:13
          W takim razie spróbuj odstawić produktu alergenne np mleko. I jeśli masz możliwość przepatrze kosmetyki. Może coś nowego zaczęłaś stosować? Podkłady często nagle zaczynają w ten sposób uczulać.
            • snakelilith Re: Trądzik, ***** 17.09.21, 00:30
              Mydło do twarzy? No to już popełniasz kardynalny błąd. Mydło jest zasadowe, a to sprzyja rozwojowi niekorzystnych bakterii. Do mycia twarzy zawsze ph neutral, albo nawet lekko kwaśne. Dlatego wiele kobiet z problemi z trądzkiem używa do mycia delikatnego płynu do higieny intymnej. Ten dopasowany jest do kwaśnego ph pochwy.
              Cerę trądzikową u dorosłych traktuje się też inaczej niż młodszych, bo cera zwykle nie jest już tłusta i zbyt mocne jej odtłuszczanie preparatami na trądzik młodzieżowy może pogarszać sytuację. Zanim sięgniesz po jakieś młoty spróbuj polecane tu już kwasy. Regularnie na noc w niższych stężeniach (np. BHA), bo wysokie mogą zbytnio drażnić wrażliwą skórę, plus krem nawilżający albo nawet odżywczy. Odwodniona i wysuszona skóra z naruszoną barierą hydro-lipidową może reagować rogowaceniem (zaskórniki) i stanami zapalnymi (pryszcze).
                • snakelilith Re: Trądzik, ***** 17.09.21, 10:39

> Teraz używam s
                  > uper-hiper żelu z jednorożca, no mówię przecież (a tak serio jakiś specyfik z b
                  > iałej brzozy syberyjskiej).

Natura Siberica? No taki jednorożec to nie jest. Ten żel ma strasznie długi skład i moim zdaniem jest przekombinowany, ale samo mycie nawet ziołami zbieranymi przez dziewice o świcie, nie wystarczy.
                  Ja nie mam pojęcia do jakich produktów ty masz dostęp, ale poszukałabym coś z kwasami, jakieś serum 2% BHA do stosowania wieczorem (zaczynać co kilka dni) i chroń skórę przed wysuszeniem nakładając na skórę krem bez silikonów, parafiny i innych komedogennych tłuszczów.
                  I odstaw mleko, także to do kawy. Z wiekiem wielu ludzi traci tolernację na produkty mleczne, niektórzy czują to w jelitach, inni na twarzy. Na pewno spożywasz jeszcze inne produkty mleczne, czasem ukryte są one w przetworzonej żywności, sprawdź dokładnie. Trochę jogurtu i podpuszczkowego sera może być jeszcze ok, ale często spożywamy tego za dużo na nasze możliwości przerobowe dorosłego organizmu.
    • viewiorka Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 20:42
      Ostatnio byłam u kosmetyczki i pytała mnie, czy nie mam problemów z jelitami, bo też mam właśnie na linii brody takie krosty, bardziej wyczuwalne niż widoczne. Podobno tak się objawiają właśnie problemy z jelitami. U mnie by się zgadzało
    • segregatorwpaski Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 21:45
      U mnie pomogło dopiero uregulowanie gospodarki hormonalnej za pomocą tabletek anty. A pryszcze wyskakiwały mi mega bolesne, właśnie broda, policzki, żuchwa.
      Aaaa, na marginesie - ponoć pościel trzeba wymieniać co tydzień nie co dwa wink
    • siwa-faryzeuszka Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 21:57
      na początek mały rachunek sumienia:
      jadasz fastfoody? odstaw fastfoody.
      pijesz słodkie gazowane paskudztwa? odstaw słodkie gazowane paskudztwa.
      zapomnij o chipsach, batonach etc.
      konsekwencja parę miesięcy
      jak nie pomoże, to dopiero potem farmacja
      • waleria_s Re: Trądzik, ***** 17.09.21, 09:34
        To nie u każdego działa. Oczywiście, dla zdrowia warto trzymać wartościową dietę, ale nie ma prostej zależności, że odstawi się cukier, fast foody i cera wypięknieje.
    • ciri_77 Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:10
      Ja przeszłam przez dietę, antybiotyki po posiewie, autoszczepienia. Pomogły tabletki Diane, ale efekty był tylko w trakcie brania. Odstawienie na pół roku dały efekt w postaci ciąży bliźniaczej wink po połogu wszystko wróciło, tylko bardziej. W końcu zdecydowałam się na Izotek, od 6 lat mam spokój.
      A, jako nastolatka wygladalam stale jak trakcie ospy wietrznej. Blizn niestety nie udało się pozbyć
    • celandine Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:26
      Też mam problem z wypryskami na brodzie od kilku lat. Mięsa w ogóle nie jem od dzieciństwa. Kwasy, epiduo, nic nie działa, byłam u 7 dermatologów, hormony badane raz po raz. Nie wiem, czego to i myślę nad izotekiem, ale nie wiem czy warto dla kilku wyprysków.
      • 35wcieniu Re: Trądzik, ***** 16.09.21, 22:41
        Że hormony badane to jeszcze o niczym nie świadczy. Moje też niby były spoko a jednak pigułki pomogły. I nic innego.
        Podczas brania izoteku i tak zaleca się przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej więc możesz przyjmować najpierw samą i zobaczyć czy pomoże.
    • waleria_s Re: Trądzik, ***** 17.09.21, 10:48
      Odstaw peeling enzymatyczny i kup kosmetyki z kwasami. Jeśli jesteś zielona w temacie, idź do kosmetologa po poradę i ułożenie pielęgnacji. Cera trądzikowa jest trudna i nie wystarczy traktowanie jej tylko żelem do mycia twarzy i peelingami do cery normalnej. Dlaczego myjesz twarz po powrocie do domu z pracy? Zakładam, że myjesz po powrocie i potem jeszcze wieczorem. Za często, skóra Ci się zacznie buntować i jeszcze bardziej tłuścić i zapychać. Z taką skórą trzeba postępować delikatnie.
        • snakelilith Re: Trądzik, ***** 17.09.21, 11:12
          35wcieniu napisał(a):

> Dobrze że myje. Ma na niej kurz i pot z całego dnia. Jeżeli w ogóle cokolwiek m
          > i pomagało to właśnie mycie po powrocie.
          >

Ale to nie działa u każdego, a jedynie gdy ktoś ma młodą i tłustą cerę. U dorosłej kobiety z wrażliwą cerą, która do tego cery nie pielęgnuje i nie chroni przed wysychaniem odpowiednią emulsją, częste mycie może skórę tylko dodatkowo wysuszać, odwadniać i jeszcze bardziej uszkadzać naruszoną już barierę hydro-lipidową. Potrafię zrozumieć, że w przypadku zaskórników i pryszczy ma się ochotę to wszystko zmyć, wyszorować, peelingować i odtłuszczać do wypęku, ale to tak nie działa. Skóra nie lubi być często myta.
    • kaki11 Re: Trądzik, ***** 19.09.21, 15:51
      Polecam zbadać hormony. Widzę, że moje problemy z cerą mocno od tego zależą, a wiem, że często tak bywa.
      A kosmetycznie, rozważ mycie twarzy czarnym mydłem oliwkowym (takim w paście) mnie bardzo pomogło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka