Dodaj do ulubionych

Koszmar staje się faktem.

19.09.21, 17:44
Dzisiaj tj.19.09 w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura.
Obserwuj wątek
  • stwory_z_mchu Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 20:05
   Jest już przynajmniej 5 martwych uchodźców.
   Pisałam o tym wcześniej na forum to przeczytałam "zluzuj poslady, żadnych trupów nie będzie".
   To dopiero dwa dość zimne, deszczowe dni tutaj.
   Na granicy jest kiepsko. SG w komunikatach nadaje, że wszelkie próby przekraczania udaremniają. A my wiemy, jak jest naprawdę, bo uchodźcy dalej przechodzą. Trupów będzie o wiele więcej. Nie wiem, o ilu usłyszycie, tu jest embargo na jakiekolwiek informacje.
   U nas w piątek było słychać strzały z broni automatycznej. Przez ponad godzinę. Nie wiemy dokładnie czy z Białorusi, czy już nie. czy to jakieś ćwiczenia, czy nie. Wot i SG utrzymują, że oni nie wiedzą, co to.
   • myfaith Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 21:01

    To logiczne ze SG nadaje ze wszystkie proby udaremniają - bo sa to wszystkie próby o których wiedzą.
    Część z imigrantów na pewno przechodzi dalej , jak widać cześć przedostała sie przez granice Litewsko-Białoruską i poszła do Polski (i dalej chciała)

    Trupów będzie więcej dopóki Łukaszenko dalej będzie mamił ludzi z Bliskiego Wschodu łatwym wejściem na teren UE a potem dawał "kopa w d..." a sądząc po ilości schwytanych przemytników ( pewnie raczej jakiś pośredników) to ławka zrobi się krótka i ci którym udało się przejść nie będą mieli jak dostać się dalej więc albo zamarzną w lasach albo zdecydują sie ujawnić i trafia do polskich przepełnionych ośrodków.


    No chyba ze ci imigranci nauczeni doświadczeniem poprzednich grup od razu wystąpią o ochronę międzynarodową w ambasadzie polskiej, czy tez stawia sie na legalnym przejściu granicznym.

    Dodatkowo podobno niemiecka policja tez postanowiła wzmocnić kontrole przy granicy polsko-niemieckiej żeby wyłapać tych którym udało się przejść dalej poza kordon (głownie) polskiej i litewskiej SG.

    Skoro już słyszymy o trupach to raczej embarga na informacje nie ma......albo kiepsko coś działa.
    "(...) SG w komunikatach nadaje, że wszelkie próby przekraczania udaremniają. A my wiemy, jak jest naprawdę, bo uchodźcy dalej przechodzą. Trupów będzie o wiele więcej. Nie wiem, o ilu usłyszycie, tu jest embargo na jakiekolwiek informacje(...)"
    • stwory_z_mchu Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 21:26
     myfaith napisała:

     >
     > To logiczne ze SG nadaje ze wszystkie proby udaremniają - bo sa to wszystkie pr
     > óby o których wiedzą.

     Nie do końca, ostatnio cały dzień szukali grupki uchodzcow i nie znaleźli. A w komunikacie: wszystkie próby udaremnione. Jak się wejdzie na lokalne grupki na FB albo na lokalne media to ludzie piszą w komentarzach jak to u nich wygląda-podobnie.

     > No chyba ze ci imigranci nauczeni doświadczeniem poprzednich grup od razu wystą
     > pią o ochronę międzynarodową w ambasadzie polskiej, czy tez stawia sie na lega
     > lnym przejściu granicznym.

     Już o tym pisałam. Nie ma możliwości ubiegania się o ochronę międzynarodową w ambasadzie/konsulacie.
     Tak samo na przejściach granicznych z Białorusią. Ruch na nich jest zawieszony lub ograniczony od marca 2020, kiedy to wyszło rozporządzenie związane z covid.

     > Skoro już słyszymy o trupach to raczej embarga na informacje nie ma......albo
     > kiepsko coś działa.

     Są oficjalne informacje od SG. I tyle.
     Nie wiemy, kto u nas strzelał z broni automatycznej w piątek wieczorem. Koło nowego dworu słyszeli strzały dwa-trzy tygodnie temu. Terytorialsi i SG mówią, że nie wiedzą, co to było. Wiemy, że uchodźcy przechodzą, oficjalne komunikaty mówią, że nie. Tak to wygląda.
     • myfaith Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 21:46
      Skoro SG jak mówisz szukała i nie znalazła to ogłosiła ze wszystkie proby o których wiedziała i które (fizycznie) zlokalizowała - zostały udaremnione. Szukania imigrantów nie uwzględnili w statystykach bo ty ch imigrantów po prostu nie znaleźli ( wiec jak ich mogli uwzględniać ?) Oczywiste jest ze jacyś imigranci beda sie przedostawać - przykład imigrantów idących z Litwy.


      Są polskie (chociażby nie mówiąc o niemieckich) konsulaty i ambasady w Iraku, Jordanii, Libanie - można się zgłosić.

      Problem polega chyba jednak na tym, że imigranci wierzą/wiedzą że ochrony międzynarodowej nie dostaną bo nie maja podstaw i dlatego decyduja się na nielegalne przekraczanie granicy z chęci lepszego ekonomicznie życia a na tyle znają przepisy (albo przemytnicy im tak mowia) ze jak juz dostana sie na teren UE to `'ot tak" nikt ich nie wsadzi w samolot powrotny tylko rozpocznie sie długa procedura sprawdzająca a międzyczasie "kto wie, kto wie" może uda im się uciec z ośrodka i zniknąć w tłumie a z czasem sprowadzić całą swoja rodzinę. Na marginesie - mało to ludzi tak żyje w USA?

      Nie wiem skąd np. GW czy Onet czerpie wiadomości o tym ze zostali znalezieni nieżywy nielegalni imigranci - nawet jeśli od SG to dalej nie jest to embargo na wiadomości.
      • stwory_z_mchu Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 22:07
       Hm, jak sie znajduje przecięty plot i ślady po ognisku 3 km dalej (akurat u znajomego, więc raczej to nie lokalna młodzież) to chyba można zakładać skuteczna próbę przekroczenia granicy?

       W konsulatach i ambasadach RP nie można ubiegać się o ochronę międzynarodową. Obojętnie, czy są w Mińsku, Grodnie czy w Bagdadzie. To nie jest terytorium naszego kraju.
       Można ubiegać się o ochronę międzynarodową na terytorium kraju, u komendanta straży granicznej.

       Uchodźcy widzą co się dzieje, u nas jak tylko kogoś łapią to leci z powrotem na Białoruś. Często bez butów, rzeczy osobistych i z rozwalonym telefonem. Więc tak, unikają straży granicznej.
       Na początku sami oddawali się w ich ręce. Od sprawdzenia tego, czy ktoś jest migrantem ekonomicznym czy człowiekiem uciekającym przed prześladowaniem jest urząd do spraw cudzoziemców. A teraz praktycznie wszyscy lecą na granicę z powrotem. Ci, którzy uciekają przed śmiercią też.
       • myfaith Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 23:01


        Nie o tym mówimy - mówimy o tym ze SG podaje tylko i wyłącznie ilość prob udaremnionych a nie to co sie im może wydawać bo zobaczyli ślady po ognisku. Oczywiście uczciwiej byłoby żeby SG dodała iż są to proby przekroczenia o których oni wiedza no ale każda ze stron manipuluje faktami i emocjami jak sie podoba .

        Jeśli deklarują ze są uchodźcami to przecież mogą próbować się osiedlić, wystąpić o ochronę np w najbliższych krajach np Jordanii , Libanie, Turcji - tam nie toczą sie działania wojenne no chyba ze jednak chodzi o ekonomię......


        Nie mówimy o tym kto ma decydować tylko o tym ze z jakiegoś powodu to imigranci decyduja się nielegalnie przekroczyć granicę zamiast próbować to robić w sposób legalny lub starać sie ulozyc sobie zycie w bliższych im (kulturowo) krajach ( skoro "maja" kilka - kilkadziesiąt tysięcy euro na transport do Europy to podstawy do osiedlenia bliżej mogliby mieć )

        Myślę, że propaganda Lukaszenki + doświadczenia ich krewnych, znajomych którym sie udało dostać do UE np. szlakiem bałkańskim w 2015 lub przez Włochy ( które specjalnie nie pilnowały ośrodków dla cudzoziemców ) a teraz mieszkają np w Niemczech i mówią że jest super, spowodowała ze ich osąd na temat tego jak łatwo sie dostać do UE jest bardzo bardzo błędny. I dlatego jeszcze wiele istnień pochłoną bagna w Białowieży.... Niestety.


     • snajper55 Re: Koszmar staje się faktem. 20.09.21, 02:12
      stwory_z_mchu napisała:

      > Tak samo na przejściach granicznych z Białorusią. Ruch na nich jest zawieszony
      > lub ograniczony od marca 2020, kiedy to wyszło rozporządzenie związane z covid

      Przed 2020 też uchodźców chcących wystąpić o ochronę międzynarodową SG bezprawnie nie wpuszczała.

      bip.brpo.gov.pl/pl/content/do-kgsg-ws-trudnosci-ze-skladaniem-przez-cudzoziemcow-wnioskow-o-ochrone-miedzynarodowa
      S.
     • julita165 Re: Koszmar staje się faktem. 20.09.21, 11:42
      To jest jasne jak slonce ze ktos sie przeslizgnie ale to nie jest argument za tym zeby nie strxrc granicy. To tak jakby mowic ze skoro policja nie lapie kazdego zlodzieja to niech sobie da spokoj z lapaniem w ogole.
      Ten "mur" na pewno trzeba poprawic, rozbudowac, naszpikowac elektronika. To dzialania u nas. A we wszystkich krajach skad pochodza migranci zainwestowac w szeroka kamoanie informacyjna zeby ludzi iswiadomic w co sie pchaja i jak nikle maja szanse opuscic Bialorus. Przeciez nie ma co udawac. Wiekszosc nie ucieka przed przesladowaniem tylko szuka lepszego zycia. Sami rozni "aktywisci" sie wykladaja podajac to jak na tacy. Np 10 min temu czytam na tt jak to maz zmarlej kobiety mowi ( nawet wypowiedz jest ujeta w cytat wiec chyba doslowna ) - chciales isc z rodzina do Niemiec po lepsze zycie. Ja to nawet rozumiem. Nie rozumiem natomiast przekonania ze to jakis mus ich tu wpuszczac. No nie ma takiego obowiazku przyjac kazdego biednego bo ich jest pewnie z 6 mld! Poza tym dziwi mnie ze nikt nie mowi dlaczego ci ludzie nie ida na przejscia graniczne. I nie chodzi tylko o to ze Lukaszenka utrudnia. Chodzi o to ze zlozenie wniosku o ochrone m-narod w Pl wyklucza ponowienie go w jakimkolwiek innym kraju UE. Migranci dobrze to wiedza. Oni chca przejechac Polske po kryjomu i dopiero w DE probowac zalegalizowac pobyt.
    • snajper55 Re: Koszmar staje się faktem. 20.09.21, 02:09
     myfaith napisała:

     > No chyba ze ci imigranci nauczeni doświadczeniem poprzednich grup od razu wystą
     > pią o ochronę międzynarodową w ambasadzie polskiej, czy tez stawia sie na lega
     > lnym przejściu granicznym.

     Przez legalne przejście też ich nie wpuszczą. Od lat SG jest głucha na deklaracje o chęci wystąpienia o ochronę międzynarodową i uchodźców nie wpuszcza. Przecież dlatego idą przez zieloną granicę.

     Z wystąpienia RPO do do Komendanta Głównego Straży Granicznej (2016-01-14):

     "Zaniepokojenie Rzecznika wzbudziły informacje o powtarzających się przypadkach odmowy przyjęcia przez funkcjonariuszy Straży Granicznej wniosków o ochronę międzynarodową od cudzoziemców przekraczających wschodnią granicę Polski. Zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli cudzoziemiec zgłasza chęć ubiegania się w Polsce o ochronę międzynarodową (status uchodźcy), Straż Graniczna powinna przyjąć od niego wniosek. (...)

     W skargach kierowanych do RPO opisywane są sytuacje, w których cudzoziemcy bezskutecznie próbują przekroczyć granicę państwa przez kilka, a nawet kilkanaście dni, za każdym razem zgłaszając chęć ubiegania się o ochronę międzynarodową. Funkcjonariusze Straży Granicznej nie przyjmują jednak składanych deklaracji. W konsekwencji wydawane są decyzje o odmowie wjazdu."

     bip.brpo.gov.pl/pl/content/do-kgsg-ws-trudnosci-ze-skladaniem-przez-cudzoziemcow-wnioskow-o-ochrone-miedzynarodowa

     Na polskich granicach panuje bezprawie.

     S.
  • beataj1 Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 20:17
   No cóż, prawdziwy polak katolik pomodli się, znienawidzi Żydów czy ludzi lgbt i spokojnie popatrzy z rękami w kieszeniach na śmierć słabszych i bezbronnych.

   Taka to parszywa wiara, taki to parszywy kraj.
   • asia_i_p Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 20:45
    No właśnie nie.
    Kiedy człowiek widzi na własne oczy, to to działa inaczej, miejscowi pomagali, ile mogli. Mąż czytał reportaż, w którym dziennikarka opowiadała, że na płotach wieszali reklamówki z jedzeniem.

    Odczłowiecza się z daleka.
    • lella_two Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 20:55
     Na razie daleko do miliarda, to pierwsza odpowiedź. A druga, zakładając, że ten miliard będzie- jak długo go powstrzymają prymitywne żylety na granicy? Rozsądni ludzie dostosowują się do zmian możliwie szybko, głupcy- chowają głowy w piasek.
     Wszyscy mamy krew na rękach.
    • stwory_z_mchu Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 20:56
     Zarządzać tym w jakikolwiek sensowny sposób? Zobaczyć, jakie metody się sprawdziły, jakie nie w odniesieniu do uchodźców? Jakie czynniki miały wpływ na to, że jedni się asymilują a inni nie? Jak zrobić, żeby ci ludzie nie cierpieli i żeby obywatele nie sr*li pod siebie że strachu?
     Bo na razie jest tylko jedna opcja: "Nie da się żyć? To mieliście pecha, zdychajcie."
     Riki, ja to wszystko widzę na własne oczy. Ludzie z SG będą potrzebowali psychologa po tym wszystkim. Uchodźcy umierają, w na razie nie ma nawet mrozów.
     Koleżanka ostatnio zobaczyła, jak złapali rodzinę z malym z dzieckiem. Kobieta była w ciąży. Nie jedli przez 3 dni. Uważasz, że oni to robią dla funu i euraskow? A to i tak mało w porównaniu z tym, co mieli u siebie, w tych zdewastowanych krajach.
     • dr.amy.farrah.fowler Re: Koszmar staje się faktem. 20.09.21, 10:33
      Jak zamierzasz zarządzać migracją ludzi przeważnie bez zawodu, bez znajomości jakiegokolwiek przydatnego w tej części świata języka (dla inżyniera czy informatyka z dobrym angielskim czy niemieckim znajdzie się robota, ale jak ktoś ani polskiego, ani żadnego popularnego języka europejskiego, to jest problem), w kraju, w którym jego właśni obywatele nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc w kwestii mieszkania (budownictwo komunalne i socjalne zasadniczo nie istnieje), przetrwania w trudnej sytuacji (ludzie pracujący przez wiele lat mogą dostać zasiłek dla bezrobotnych, który nie wystarcza nawet na przetrwanie biologiczne, przez 6 miesięcy) oraz praktycznie żadnej pomocy w drodze zawodowej (nie ma programów przekwalifikowania się, realnej pomocy w znalezieniu pracy)?
    • beataj1 Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 20:57
     Och nie, poczekajmy aż poumierają i poklepiemy się po pleckach jacy jesteśmy wartościowi i szlachetni.


     No i możemy pomóc na miejscu: ponoć bardzo im się przydadzą plaszcze przeciwdeszczowe i słuchawki wygłuszające.
  • lajtova Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 22:43
   Doszło do całkowitego odwrócenia wartości. Głodzący i odmawiający pomocy lekarskiej ludziom bezduszne osobniki w mundurach nazywani są żołnierzami i funkcjonariuszami. Zaś ci, co ich potępiają i nazywają po imieniu ich czyny, mają przepraszać i się kajać.
  • umi Re: Koszmar staje się faktem. 19.09.21, 23:04
   Obczajcie kanal Iranczyk w Polsce, znalazlam jak sie zaczynal ten uchodzcowy cyrk. Calkiem niezle ma chlopak poglady (przynajmniej deklarowane na kanale) i jest zaangazowany w pomoc kilku osobom. Niektorzy krzykacze mogliby sie od niego uczyc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka