Dodaj do ulubionych

Pielęgnacja podstawa

26.09.21, 11:35
Gubię się naprawdę w tym wszystkim. Czy taki plan pielęgnacji będzie ok dla 50 latki?
Rano oczyszczanie ( pH doctor) ampułka Vichy, czy krem na to? Jaki? Czy już nie? Ewentualnie podkład puder, wieczorem oczyszczanie, medik8 retinol co drugi dzień, s co drugi krem jaki??? Czytam wiele wątków ale gubię się w liczbie propozycji, produktach...
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:40
      Nie będzie.
      Nie znam się ale doświadczenie uczy że nie zdarzył się jeszcze wątek tego typu, w którym jakąkolwiek pielęgnacja nie zostałaby skrytykowana. Zawsze coś można inaczej. big_grin
      PS. Liczba pytań o życie w Twoich wątkach aż się prosi o to żeby Ci powiedzieć że naprawdę możesz żyć jak chcesz i nie uzyskiwać aprobaty forum do postawienia każdego kroku.
      • extereso Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:42
        Nie chodzi mi o brak krytyki tylko o rady ps za Twoją radę też dziękuję - w jakimś sensie i w jakimś stopniu 😜
    • primula.alpicola Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:44
      Rano krem z filtrem.
      Co drugi dzień wieczorem krem z ceramidami. Może byc też serum z trehalozą, albo jakaś maska. na wieczór jest sporo opcjiwink
    • chococaffe Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:47
      IMHO to zależy od cery, nie tylko od wieku. Ja np mam cerę naczynkową i moim priorytetem jest nie dopuścić do trądzika różowatego, którym jestem zagrożona. Ktoś kto nie ma takich problemów a ma inne potrzebuje innej pielęgnacji

Ale podstawą jest filtr.
      • grey_delphinum Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:51
        Choco, u mnie identycznie. Większość rad i wskazówek, które pojawiają się w wątkach, jest niestety nie dla mnie.
        • chococaffe Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:53
          Dla mnie wiele jest nieszkodliwe, ale totalnie zbędne (i zajmowałoby miejsce czemuś potrzebnemu)
          • grey_delphinum Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 12:04
            A to u mnie inaczej , bardzo wiele kosmetyków mi szkodzi.
    • extereso Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:52
      Dzięki! Trehaloza to nowe słowo dla mnie, coś zaraz doczytam. Z naczynkami to rozumiem, moja przyjaciółka miała trądzik różowaty i rzeczywiście ostry reżim. Co ja jako saunamaniak bym zrobiła...
      • chococaffe Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:54
        Ja na szczęście sauny nie znoszę i nigdy nie lubiłam. Niestety lubię zimno i zimny wiatr a to też nie służy. Przez lata nie zabezpieczałam niczym buzi i teraz za to płacę.
        • primula.alpicola Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 12:00
          To samo ze mną, chococaffe. Filtry były tylko na plażysad
          Zastanawiam się właśnie, jak to będzie zimą. Potrzebuję treściwego kremu ochronnego, bo zimno i wiatr robią mojej skórze krzywdę. Krem z filtrem najpierw, czy ochronny? A może istnieje 2w1, krem z filtrem chroniący przed zimnem?
          • chococaffe Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 13:06
            Ja zwykle najpierw ochronny a potem filtr (mineralny bo to ma znaczenie, chemiczne podobno lepiej jako piewrsze)
            • primula.alpicola Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 13:32
              I nie masz wrażenia zalepienia skóry? Nie roluje Ci się? Tego się obawiam.
              • chococaffe Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 13:37
                Nie, ale ja zostawiam odzywczą bazę do całkowitego wchłonięcia, minimum 15 minut, ewentualnie chusteczką "wciągam" resztki. Dopiero potem filtr mineralny. (nie używam potem podkładów, fluidów itp jeżeli to ma znaczenie)
                • primula.alpicola Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 13:40
                  Ja jakiś BB jednak lubię nałożyć. No nic, coś na pewno się sprawdzi.
                  • chococaffe Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 13:46
                    Ja się poddałam z podkładami bo zawsze coś mi gdzieś włazi, roluje się, waży na twarzy itp. O kołnierzykach itp nie mówiąc. Mniej więcej raz na 2-3 tygodnie nakładam samoopalacz na twarz i trochę mi to koloryt wyrównuję (oczywiście nie jest to styl 'wakacyjna opalenizna" wink ). Nie jest idealnie, ale dziesięć razy lepiej niż z podkładem. Może kiedyś się "odmęczę" z tymi podkładami ( w tym BB, CC) i znowu popróbuję, na razie mam dość.
      • primula.alpicola Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:54
        Polecam to:
        basiclab.shop/kategoria/serum-kuracje-przeciwzmarszczkowe/serum-z-trehaloza-15-i-10-peptydem-nawilzenie-i-wypelnienie-50-ml

Z pompką, nie z pipetą. Nie znoszę pipet, mam nadzieję, że BL wszystkie produkty zrobi z pompką.
        • extereso Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 11:57
          Wielkie dzięki!
    • princesswhitewolf Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 12:03
      "Oczyszczanie" potem nawilzanie, potem serum odzywcze a na to cos z olejami czy natluszczajacego by zamknac barierę lipidami.

Chyba ze skora tlusta wtedy to inaczej wyglada nieco.
    • snakelilith Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 12:22
      Nie ma czegoś takiego, co służy wszystkim. 50 latki mogą mieć też różny rodzaj cery i różne potrzeby.
      Moja cera 50 plus jest sucha i wrażliwa, u mnie less is more. Oczyszczanie tylko delikatne, mleczko plus przetłuszczony balsam do mycia dzieci, żadnych peelingów. Zawsze krem zabezpieczający na dzień i na noc. I nikt ci nie powie jaki krem, bo każdy ma własne preferencje.
      Dobrze robi mi jako dodatkowe nawilżenie (pod krem) żel aloesowy z kwasem hialuronowym. Rano jeszcze krem z filtrem mineralnym, a wieczorem co 2-3 dzień witamina C pod krem. Latem niczego innego nie używam.
      Jesienią wprowadzam wolno retinol na noc i zabezpieczam wieczorem skórę dodatkową porcją tłuszczu, np. olej arganowy, albo biorę bardziej tłusty krem, bo retinol wysusza trochę cerę.
      Peptydy do tej pory się nie sprawdziły. Kwasy mi nie służą, tylko podrażniają. Bakuchiol zakupiony do sprawdzenia. W inne cuda odmładzające nie wierzę. Unikam masek, kapsułek i wodnych specyfików w postaci hydrolatów, bo to rozmiękcza mi niepotrzebnie naskórek, podrażnia, powoduje rogowacenie i szorstkość. Moja cera lubi nudę i im mniej przy niej manipuluję, tym jest lepsza.
      • extereso Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 12:27
        Widzicie, ile różnych odmian. Moja cera jest normalna, bez podrażnień, ani sucha ani tłusta, to jest z wiekiem bardziej sucha. Teraz coś mi się w głowie buduje, jeszcze myślę o kremie odżywczym . Dzięki za rady.
      • lot_w_kosmos Re: Pielęgnacja podstawa 26.09.21, 12:39
        Opisałaś mnie. Choć ja jeszcze chwilę do 50tki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka