Dodaj do ulubionych

Polakow ubywa

29.09.21, 09:40
Czy to az taki dyzy problem jesli w tym samym momencie szybciej umieramy i ogolnie jest nadwyzka zgodnow. O co my sie bijemy z tym wspoczynnikow urodzen przy, chociazby, najwiekszyn w EU niedoborze mieszkan
Obserwuj wątek
  • lauren6 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 09:43
   Na szczęście organizacje anty choice czuwają i mają pomysł jak zmienić tendecje dzietności w Polsce:
   wiadomosci.onet.pl/kraj/calkowity-zakaz-aborcji-w-polsce-projekt-do-sejmu-zlozyla-fundacja-pro/rkcwykq

   W skrócie: będzie się rodzić jeszcze mniej dzieci.
   • jdylag75 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 10:07
    Zarządzający krajem chcą naszych narodowych Polaków a nie białoruskich czy ukraińskich Polaków.

    Myślę ze ten spadek dzietności to działanie mądrej natury, która uznała, że naród polski powinien wyginąć a z nim kołtuństwo, nieuctwo i ciemnota.
     • snakelilith Re: Polakow ubywa 29.09.21, 10:19
      Czyli dla białej bwana jak ty, nie Polacy. Super, niedługo "prawdziwych" Polaków spotka się już tylko w zagranicznej Polonii. Będę śpiewać "Szła dzieweczka, do laseczka" i dziergać cepeliowskie makatki. I tyle z Polski zostanie.
      A jak Bismarck twierdził, że jak chce się załatwić Polaków, to należy im dać się samym rządzić, to pragmatyczną prognozę brano za wrogość. Choć może Bismarck tego nigdy nie powiedział, a włożono mu tylko w usta, to co myśli cała Europa.
      • szmytka1 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 10:24
       ja was tylko pocieszam, zmartwionych, ze nas ubywa.... Wy - prawdziwi Niemcy, od zawsze nas nie lubiliście, to chcesz powiedzieć? big_grin tongue_out Na szczescie macie wiele sympatii do irackich przybyszów, więc za kilka pokoleń sprawa będzie załatwiona po waszej myśli tongue_out
       • snakelilith Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:02
        Może Polacy powinni skoncetrować się bardziej na pragmatycznym myśleniu i zawieraniu sensowych koalicji, a mniej na lubieniu, bo to do niczego nie zaprowadzi. Polacy nie lubią przecież NIKOGO ze swoich sąsiadów.
        Niemców jest też obecnie 83 miliony i tylko 10% ma obce korzenie, więc jak to było z tym przysłowiem? Zanim gruby schudnie, to chudy umrze z głodu? Weź też pod uwagę, że Niemcy to naród, który dziwnym trafem zawsze wraca jak feniks z popiołów, nawet 2 rozpętane wojny światowe im specjalnie nie zaszkodziły. A Polska od stuleci ciągle siedzi w podobnej sytuacji, krótki okres nadziei i sromotny upadek.
        • kloi0505 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:29
         A Polska od stuleci ciągle siedzi w podobnej sytuacji, krótki okres nadziei i sromotny upadek.

         Tylko pamiętaj:

         1) Gdyby Niemcy nie zrównali Polski z ziemią, nie wymordowali masy ludzi, nie doprowadzili do ekonomicznej klęski itp. itd. to bylibyśmy znacznie dalej niż jesteśmy.

         2) Gdyby Niemcy nie okradli podczas wojny wielu krajów też nie byliby tacy bogaci. Polacy swoich dzieł sztuki szukają do dzisiaj.
         • snakelilith Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:46
          Gdyby nie Niemcy, to znalazłby się ktoś inny. Podaj mi proszę jakiś wpływowy współczesny kraj, z którym Polska ma harmoniczne stosunki. Tylko nie pisz Węgry, bo dla Orbana, tego koleżki Putina, Polska jest tylko pożytecznym idiotą.
          I może czas, by wyjść z tego marytyrologicznego jęczenia. Niemcy mają od wieków o wiele większego wroga od Wiecznie Umęczonej, który wywoływał przez stulecia u nich bardzo negatywne emocje. To Francja. A jednak od czasów Mitterranda i Kohla oba kraje próbują z sukcesem porozumienia, które 100 lat temu nie byłoby jeszcze możliwe.
          Więc może zamiast uczyć Francuzów jedzenia widelcem i moralnego wywyższania się na tym strasznymi Niemcami, Polacy mogliby się czego od tych krajów nauczyć.
          Zresztą, mit moralnej przewagi od pewnego czasu już nie ciągnie Jak pokazują aktualne zdarzenia na granicy polsko-białoruskiej, nie narowodość decyduje o tym, kto ma predyspozycje na wartownika kacetu. Woda na młyn, dla tych, którzy z Polską mają jeszcze rozrachunki, jak Polscy Żydzi wypydrdoleni z kraju przez polski, komunistyczny rząd. A oni mają forsę, wpływy i światowe media. Kąpiąca się w swoich kryształowych deklaracjach Polska potwierdza właśnie ich zarzuty.
          • umi Re: Polakow ubywa 29.09.21, 13:47
           Moze Polacy zobaczyli, ze nie oplaca sie juz nadstawiac karku za wszystkich? Jako jedyni gineli za Zydow, po czym jako jedynym im sie oberwalo "olskimi" obozami smierci. Do Francozow denuncjujacych Zydow mimo, ze smierc im zadna nie grozila, nikt po latach nie ma zadnych pretencji. Takze tego... niczego nie przebacza sie czlowiekowi rownie trudno, co jego zalet. Moze postanowili zastosowac i zamiast wylazic przed szereg, wpisac sie w mainstream?
           • snakelilith Re: Polakow ubywa 29.09.21, 14:24
            umi napisała:

            > Moze Polacy zobaczyli, ze nie oplaca sie juz nadstawiac karku za wszystkich?

            To wypominając to wszystkim będziesz się męczyć z brakiem zrozumienia do końca twoich dni. Rewanżyzm historyczny nikomu nie przyniósł szczęścia i dobrobytu, a w nowoczesnej Europie coraz mniej ludzi kapuje, o co Polakom chodzi. Polska nic w ten sposób nie zwojuje, nikogo nie przeciągnie na swoją stronę, a żadnych problemów nie rozwiąże też w pojedynkę. Zostanie incelem Europy.
            • umi Re: Polakow ubywa 29.09.21, 14:33
             Wypominanie i robienie z siebie cierpietnika jest zle, zgadzam sie. Natomiast zgoda na zafalszowanie przeszlosci i wybielanie winnych to drugi biegun i tez jest zla. Bo uczy narody-sprawcow zbrodni na innych ludziach bezkarnosci. A przeciez ludzie zawsze sa tacy sami. Jedynie bron maja nowoczesniejsza. jesli damy sie wrobic (wszyscy, caly swiat, nie tylkop pl) np. w niemiecka czy hiszpanska retoryke wybielajaca, to byc moze nasze wnuki znow beda sie kryc w okopach. To jest zle tak samo, jak puste biadolenie. A nawet gorsze. Sprawcy przestepstw nie moga uchodzic bezkarnie, bo to ich rozzuchwala. Tak samo jest z przestepstwami i zbrodniami na skale miedzynarodowa. Zyjemy w czasach dobrobnytu i splaty dlugow. Dlug zaciagniety w przeszlosci musi byc kiedys splacony, jesli karma ma sie nie ciagnac w neiskonczonosc. Zbrodnie na Indianach. Aborygenach. ludnosci afrykanskiej, narodach Europy i Azji - powinnismy dazyc do tego, zeby potomkowie sprawcow wiedzieli, co w przeszlosci bylo zle i czeu nie nalezy tego powtarzac. Inaczej kiedys swiat znow sie obudzi z reka w guanie. Nie wierze w krystalicznie czysty charakter narodow, ktore nie umieja wziac odpowiedzialnosci za wlasne bledy, do tego robia przekrety ze zwalaniem winy na inne narody.

             Kombinatorstwo Polakow to skutek popapranej historii i zaborow. Jesli przez wiekszosc nowozytnej historii rzad = najezdzcy, to czego taki narod mial sie nauczyc? Po prostu nalezy dolozyc staran, zeby obecni ludzie wiedzieli, ze zyja we wlasnym kraju i to oni sami za niego odpowiadaja. Z upiorami przeszlosci trzeba walczyc, same nie znikna.
             • snakelilith Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:05
              umi napisała:

              > Wypominanie i robienie z siebie cierpietnika jest zle, zgadzam sie. Natomiast z
              > goda na zafalszowanie przeszlosci i wybielanie winnych to drugi biegun i tez je
              > st zla.

              Zrozum jednak, że to fałszowanie przeszłości jest wyłącznie polską narracją. Nikt sprawców nie wybiela, wymaga jednak tylko i to bardzo ostrożnie (i tego nie robią na pewno współcześni Niemcy) od Polski, by ta po 76 latach po wojnie i 32 latach po upadku komunizmu zaczęła patrzeć na zdarzenia historyczne bez narodowego patosu i przekłamania faktów. Polacy są świetni w patrzeniu innym na łapy, sami mają stracha przed odpowiedzialnością dziejową i za błędy, które sami zrobili w przeszłości. Tym razem nie ma nawet żadnych realnych wrogów. To nie Unia chce Polsce coś złego, a możliwe, że nawet Putin ma Polskę w doopie i wykorzystuje ją tylko do skłócenia państw członkowskich i naciska na prymitywne guziki, a ten kraj jak głupi automat zaczyna się sam zaorywać.
              • umi Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:31
               Falszowanie historii to falszowanie historii. Nie jest polska narracja, tylko faktem. Niemcy nie umieja wziac na klate przeszlosci. Nie jest to powoddla Polakow do uzalanai sie nad soba. Nie jest tez jednak powod do glaskania Niemcow po lebkach i udawania, ze sie nie wie, jak bylo. Patrzenie na lapy narodowi, ktory dwa razy podpalil swiat jest jak najbardziej zasadne. Raz pomylka, dwa recydywa, trzy glupota otoczenia, ze nie up.rdolili glowy przestepcy wieszajac go na pierwszym przydroznym debie.
               W polityce nie ma wrogow czy przyjaciol, sa sojusznicy albo chwilowi przeciwnicy. W pl polityci w polityke nie umieja. Obstawiam, ze to wynik qrestwa naszych panow u wladzy. Qva w zyciu, qva w pracy uncertain (mam nadzieje, ze mnie nie wytna, bo to dosc obrazliwe jest, nawet jesli prawdziwe).
               Natomiast ja bym nie patrzyla na UE jak na jeden twor. UE rozbijaja np Niemcy, caly czas, grajac wlasna polityke i uzywajac do niej mniejszych panstw. Poniewaz Francja ma glupiego Makarona, to im sie to udaje, niestety.
               • snakelilith Re: Polakow ubywa 29.09.21, 16:30
                umi napisała:

                > Falszowanie historii to falszowanie historii. Nie jest polska narracja, tylko f
                > aktem. Niemcy nie umieja wziac na klate przeszlosci.


                Nieprawda. I twoje pisowskie antyniemieckie brednie nie zmienią faktów. Zresztą widać jakie ty masz pojęcie o świecie określając Makcrona głupim. Najgłupszy, najbardziej tępy i najbardziej oddalony od rzeczywistości oraz historycznych faktów rząd w Europie ma dziś niestety Polska. A łykasz te gebelsowskie brednie dzielące ludzi i narody w wykonaniu PISu jak kaczka.
           • konsta-is-me Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:13
            umi napisała:

            > Moze Polacy zobaczyli, ze nie oplaca sie juz nadstawiac karku za wszystkich? Ja
            > ko jedyni gineli za Zydow, po czym jako jedynym im sie oberwalo "olskimi" oboza
            > mi smierci. Do Francozow denuncjujacych Zydow mimo, ze smierc im zadna nie groz
            > ila, nikt po latach nie ma zadnych pretencji. Takze tego... niczego nie przebac
            > za sie czlowiekowi rownie trudno, co jego zalet. Moze postanowili zastosowac i
            > zamiast wylazic przed szereg, wpisac sie w mainstream?

            To jest to co ja cały czas mówię...
            Żebyśmy wreszcie przestali być Chrystusem i poświęcać się dla innych...
            To jest właśnie motyw pikajacych serduszek- dla mnie- nieistitbe czy zniszczymy kraj- przeciez mamy serduszka- co będzie dalej- nieważne !!
            • umi Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:36
             Nikt tego posiecenia nie docenia, tym bardziej, ze reszta to hooye i ich kluje w oczy cudza szlachetnosc. Wiec nie ma sensu robic za innych. Wystarczy nie zbierac zlej karmy na siebie, zeby potem wnuki nie wyplacaly odszkodowan albo zeby ich nie wieszali na rozstajnych drogach jak sie poziom cywilizacyjny swiata podniesie i ludzi zaczna szokowac przeszle bledy.
             • konsta-is-me Re: Polakow ubywa 29.09.21, 16:29
              Oczywiście że nie docenia i nikogo to nie obchodzi
              Bo dlaczego miałoby?
              Chcą być ofiarnikami- niech będą!
              Ludzie się zajmują własnymi sprawami a mysla to, co im powiedzą media, bez wgłębiania się.
              Nikt normalny nie uważa, tak jak my, że brak poświęcenia siebie jest moralnie naganny, więc inne kraje żyją sobie spokojnie i jakoś nie mają wyrzutów sumienia z powodu braku chęci do autodestrukcji 😅
              No ,ale my jesteśmy przekonani że Polska MUSI być ofiarą i "tak już musi być".
              Pamiętam, jak był wątek o podziale Polski wojnie czy może rozbiorach i któraś twierdziła "no ale nie było wyjścia, te kraje MUSIALY myśleć O DOBIE i poświęcić Polske",trudno je winić".
              I to jest kwintesencja- my po prostu MUSIMY się poświęcić, MUSIMY być ofiarami, MUSIMY być gorsi ,no bo...taki już nasz los,a ktokolwiek myśli inaczej jest moralnie godny potępienia...
            • araceli Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:58
             konsta-is-me napisała:
             > To jest to co ja cały czas mówię...
             > Żebyśmy wreszcie przestali być Chrystusem i poświęcać się dla innych...
             > To jest właśnie motyw pikajacych serduszek- dla mnie- nieistitbe czy zniszczymy
             > kraj- przeciez mamy serduszka- co będzie dalej- nieważne !!


             Napisała Konsta 'na emeryturze szczaw i mirabelki ale w otoczeniu tylko białych twarzy tak mi dopomóż Buk!' big_grin
            • 71tosia Re: Polakow ubywa 29.09.21, 23:23
             społeczności empatyczne (wg ciebie pikajace serduszka) i o wysokim poziomie uspołecznienia radzą sobie dużo lepiej niż spoleczenstwa egoistów. Polecam książkę (ma już trochę lat ale wnioski sa nadal aktualne) Ikowie Ludzie Gór.
             • konsta-is-me Re: Polakow ubywa 29.09.21, 23:49
              Nie mam pojęcia, jak to się ma do mojego postu, bo ja nie mówię o empatycznych.
              Ja mówię o zmanipulowanych ludziach, uwielbiających dramę a mających "uspołecznienie" głęboko gdzies.
              Oczywiście, będziesz sobie racjonalizować, że jesteś "empatyczna" ,żeby zaspokoić swoje ego, ale fakty są takie, że to wszystko służy wyłącznie żeby dowalić katolom(komukolwiek), wylądować agresję i "być przeciw, żeby im pokazac !".
              Empatyczne duszyczki bluzgają na prawo i lewo, wyśmiewają i poniżają resztę i skandują "jak nie jesteś z nami to wypad albo w pysk"- jak empatyczna lauren np.
              Namawiają też do łamania prawa "bo ja tak chcę natychmiast".
              To są raczej cechy psychopatów ,serio ! (poczytaj !)...
              JEDYNE wyważone wpisy tu, to te które w rzeczowy sposób tłumacza dlaczego powyższe zadania "empatycznych" są niemożliwe, niezgodne z prawem i szkodliwa.
              Cała reszta leci bluzgami i wyzwiskam.
              No nie jest tak?- przecież sporo osób czyta to forum, nie pisząc nic i to wszystko jest jak na dłoni
              Boją się udzielać, żeby nie "dostać w pysk" od "empatycznej ematki".
              • 1matka-polka Re: Polakow ubywa 30.09.21, 08:15
               "Oczywiście, będziesz sobie racjonalizować, że jesteś "empatyczna" ,żeby zaspokoić swoje ego, ale fakty są takie, że to wszystko służy wyłącznie żeby dowalić katolom(komukolwiek), wylądować agresję i "być przeciw, żeby im pokazac !"."

               Plus spale Polske na zlosc PiS przy jednoczesnym darciu japy o przestrzeganie prawa i konstytucji😂. Cxy ktos ma jeszcze jakies watpliwosci, co kieruje pikajacymi serduszkami?
              • araceli Re: Polakow ubywa 30.09.21, 11:02
               konsta-is-me napisała:
               > Ja mówię o zmanipulowanych ludziach,


               I znów - o zmanipulowanych ludziach pisze lasia jadąca na rasistowskich stereotypach. Jesteś pięknym przykładem, że tępi ludzie nie widzą swojej tępoty.               > Cała reszta leci bluzgami i wyzwiskam.


               I kto to pisze????? Błahahahahahaha big_grin big_grin big_grin
             • 1matka-polka Re: Polakow ubywa 30.09.21, 08:18
              "społeczności empatyczne (wg ciebie pikajace serduszka) i o wysokim poziomie uspołecznienia“

              😆Pikajace serduszka, to histeryczne wariatki naladowane agresja i niezdolne do myslenia.
          • jdylag75 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 13:51
           Ten nasz narcyzm narodowy jest destrukcyjny, nie dośc, ze jako kraj kłocimy się ze wszystkimi w koło i oddalamy sie od innych to na dodatek w społeczeństwie jest przyzwolenie na nieuctwo, arogancję i nie wiadomo skąd wyższośc moralną.
           A niewiele sobą reprezentujemy, gdyby nie prywatne firmy i jednostki to byłaby kicha, nie ma systemu, który by wspierał rozwój nauki na uczelniach i w firmiach.
           Do tego to wrodzone kombinatorstwo i ciągłe obchodzenie prawa - i duma z tego.
           Ostatnio na zebraniu w szkole jedna z mam która pracuje w kuchni powiedziała że jest tłum na przerwie podczas obiadu bo oprócz dzieci z abonamentami przychodzą tez dzieci bez wykupionych obiadów i sie wkręcają, jaka była reakcja częsci osób?
           Spryciarze - poradzą sobie w życiu i smiech. To było dla mnie podsumowanie.

           Poza tym nie ma co płakać nad niską dzietnością, juz 10 lat temu było po ptakach, czas przyjąc to do wiadomości.
           • alicia033 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 19:09
            jdylag75 napisała:

            > juz 10 lat temu było po ptakach,

            dużo, dużo wcześniej, circa 70.
            O tym, że jest zbyt mało kobiet, by utrzymać emerytalną piramidę Bismarcka polscy demografowie wiedzieli i informowali władze już we wczesnych latach 80tych.
            A teraz, cóż... Przetoczy się przez te tereny kolejna wędrówka ludów z Azji, bo zmiany klimatyczne są nie do powstrzymania. Możnaby się do tego przygotować ale jak widać - większość jest do tego za głupia.
        • umi Re: Polakow ubywa 29.09.21, 13:38
         "Niemcy to naród, który dziwnym trafem zawsze wraca jak feniks z popiołów, nawet 2 rozpętane wojny światowe im specjalnie nie zaszkodziły". - Liczba ofiar II wojny swiatowej, to cos ok 60 milionow ludzi, zdaje sie. W tym kontekscie, to nie powrot jak feniks z popiolow (ten feniks to raczej swiat, ktory wrocil do normy po rozwlace niemieckiego autorstwa) tylko czarna ospa. Zaraza zawsze sie odradza poki sie bakcyla nie wypleni. Mam nadzieje, ze obecni (i rodowici) Niemcy maja wiecej pokory, samokrytycyzmu, poczucia odpowiedzialnosci i rozsadku, zeby nie przysznic sie tym, ze ich po masowych mordach niewinnych nacji, z niemowletami i kobietami w ciazy wlacznie, ekseprymentach na ludziach i Holocauscie jeszcze nie zaorano do samej ziemi, jak kiedys Kartaginy uncertain Jak sprobuja z kolejna, przewiduje w mojej szklanej kuli, ze swiatu sie jednak uleje i walce rusza.
         • konsta-is-me Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:40
          Nie daj się sprowokować snake, ani w to co pisze o Polsce.
          Ani o stosunku Niemiec do Polski.
          Nikt normalny w Niemczech nie wybiela ich win i nie myśli negatywnie o Polsce.
          Przypominam zresztą, że zaprzeczanie Holocaustowi jest przestepstwem.
          Zdarzają się fanatycy, ale tacy są wszędzie.
          Niemcy trochę polswiadomie "znieczulili się" nie chcą się ogólnie zajmować historia, ani własną ani cudzą.
          Snake będzie szczula, bo taki ma cel na forum, po to tu jest.

          • umi Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:53
           Na tematy zdrowotne pisze z sensem. Tu sadzi takie teksty, ze szok to czytac. Ja wiem, ze teraz jest w miare spokojnie, ale wtedy to bylo planowe ludobojstwo na olbrzymia skale. Nawet jesli niektorzy sie znieczulili filmami wojennymi, warto sobie uswiadomic ze przed II wojna swiatowa ludzie tez zyli sobie jak my, wysylali dzieci do szkoly, wymieniali sie przepisami i plotkowali o pracy. A potem nagle cala normalnosc im zabrano, na lata. Jak sie politykom nie patrzy na rece, potem sa problemy ktore moga czlowieka kosztowac zycie uncertain
    • jednoraz0w0 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:06
     jdylag75 napisała:

     > Zarządzający krajem chcą naszych narodowych Polaków a nie białoruskich czy ukra
     > ińskich Polaków.

     Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 🙃
     • alicia033 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 19:12
      kropka_kom napisała:

      > też myślę że wyginie

      wyginął to akurat wszyscy.
      To twoje "lewactwo" ma akurat pomysł na to, jakby tego uniknąć ale niestety jesteście za głupi, żeby to ogarnąć. Więc gińcie. Mnie akurat głupich nie szkoda.
    • taki-sobie-nick Re: Polakow ubywa 29.09.21, 23:42
     Bo kołtuństwo, nieuctwo i ciemnota to się jak wiadomo zatrzymują na Odrze i Nysie i dalej nie śmią zrobić ani kroku.

     Za granicą nie występują.

     Jesteś znakomitym przykładem wad, które wymieniasz.
  • leosia-wspaniala Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:18
   Jakby ci to powiedzieć... Zachowanie zastępowalności pokoleń jest ważne i nie chodzi tylko o emerytury, bo nawet w kraju bajecznie bogatych staruszków ktoś musi państwo obsługiwać - dostarczyć wodę, prąd i gaz, towar do sklepów, musi ktoś upiec chleb, zebrać plony z pola, leczyć, gasić pożary i obsługiwać administrację. Proste, serio. Nie chodzi o samą liczbę ludności ale o jej strukturę wiekową. Można oczywiście sprowadzić imigrantów - ale ktoś ich musi sprowadzić, udzielić pozwolenia na pobyt, nauczyć języka - tego nie zrobią przecież emeryci.
    • triss_merigold6 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:26
     Ale potrzebni będą płatnicy składek na emerytury. Biorąc pod uwagę, że każde z moich dzieci będzie miało na garbie KRUS-owca, trwale bezrobotną Karynę z bombelkami, rencistę alkoholika i ze trzech emerytów, gorąco rekomenduję im wyjazd za granicę.
     • kloi0505 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:35
      Emerytom twój bombelek łaski nie robi. Sami sobie odkładają na swoje emerytury. A że państwo zabiera ich kasę żeby matki bombelków rok siedziały na macierzyńskim i trzy lata na wychowawczym to już nie problem emerytów. Nie mówiąc już o pińcetplusach, trzystaplusach i wszystkich innych wydatkach na które pracuje starsze pokolenie bo to idzie z podatków.
      • triss_merigold6 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:39
       Bieżące emerytury są wypłacane z bieżących składek, z uwzględnieniem absurdalnie wysoko naliczonego kapitału początkowego, który nijak miał się do samodzielnego odkładania.
       No właśnie, z podatków. Im mniej podatników, tym większe ich obciążenie, czyli wracamy do trwale bezrobotnej Karyny z bombelkami, rencisty alkoholika, KRUS-owca.
      • araceli Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:43
       kloi0505 napisał(a):
       > Emerytom twój bombelek łaski nie robi. Sami sobie odkładają na swoje emerytury.

       Nie odkładają. Ogarnij jak działa system.
      • trampki-w-kwiatki Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:34
       Odkładają to oni sobie może sztuczną szczękę do szklanki. Bo świadczenia wypłacane są z płaconych na bieżąco składek pobieranych z wynagrodzeń osób pracujących. A że tych składek już dzisiaj nie wystarczy na pokrycie wypłat świadczeń, co roku sakiewka ZUS jest uzupełniana kilkudziesięcioma miliardami złotych z podatków.

       To raz jeszcze, gdzie te mityczne oszczędności dzisiejszych emerytów? Bez pracujących młodych ludzi i ich składek, a także bez podatków wpływających do kasy państwa, nie ma emerytur.
       • asia-loi Re: Polakow ubywa 29.09.21, 19:13
        trampki-w-kwiatki napisała:
        >
        > To raz jeszcze, gdzie te mityczne oszczędności dzisiejszych emerytów? Bez pracujących młodych ludzi i ich składek, a także bez podatków wpływających do kasy państwa, nie ma emerytur.


        Dostali je wcześniejsi emeryci i rządy/państwo złym zarządzeniem je zmarnotrawiło.
        Ja od lat pracuję na emerytury innych i jeszcze będę dwa lata pracować. Ja i mój pracodawca płacimy takie składki jakie życzy sobie rząd/państwo. I jak za dwa lata pójdę na emeryturę to będę uważać, że ja na tą emeryturą sobie zapracowałam. Oczywiście mając świadomość, że moich zapracowanych pieniędzy nie ma na moim koncie, bo zostały wydane na emerytury innych. A na moją emeryturę są zabierane pieniądze innych pracujących. Ale nie ja ten system wymyślałam i absolutnie nie będę miała poczucia, że jestem darmozjadem, ponieważ będąc emerytką będę miała ponad 40 lat pracy.
        • trampki_w_kwiatki Re: Polakow ubywa 29.09.21, 22:50
         Ależ ja nie twierdzę, że nie wypracowałaś sobie prawa do świadczeń. Przeciwnie.
         Tłumaczę tylko komuś kto się dziwuje na co komu zastępowalność pokoleń. Otóż na to, żebyś mogła otrzymać emeryturę.
    • bocianowo5 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 18:23
     simply - o to , to właśnie
     i dlatego bombelków już też tyle nie trzeba , chyba że dla Karyny aby całe życie siedziała w domu na wychwawczym , macierzyńskim , opiekuczym , sruńczym a potem dostała od nas emeryture za płodność


     .........
     www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=dc75461d-6dd1-489a-8479-de6d9bba2a6f&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2#rlu-202109291800214072209771
   • cegehana Re: Polakow ubywa 29.09.21, 16:38
    Jeśli ktoś ma dobra materialne i jest chetny płacić nimi za pracę to osoby chętne na te pracę (przy dostarczaniu prądu itd.) się znajdą. Przykład odwrotny obserwowalismy w Polsce gdzie spory wyż demograficzny z lat 80. wyemigrował i dostarcza prądu brytyjskim seniorom. I o to powinniśmy się troszczyć, żeby było z czego płacić za tę pracę.
  • leni6 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:40
   Bijemy się o to, żeby mieć co jeść na emeryturze, jak nie będzie miał kto pracować, to wypracowane przez nas pieniądze nie będą nic warte.
   • araceli Re: Polakow ubywa 29.09.21, 11:46
    jehanette napisała:
    > Ja też nie wiem. Ludzi jest za dużo ogólnie, a jako naród czy państwo nie wnosi
    > my nic dobrego do świata, im mniej nas tym lepiej.


    Ogólnie tak ale w jednych miejscach jest za dużo - w innych za mało. Wyrównywaniu różnic służy migracja.
   • szorstkawelna Re: Polakow ubywa 29.09.21, 14:51
    jehanette napisała:

    > Ja też nie wiem. Ludzi jest za dużo ogólnie, a jako naród czy państwo nie wnosi
    > my nic dobrego do świata, im mniej nas tym lepiej.
    >

    To po choinkę się rozmnożyłaś?
   • konsta-is-me Re: Polakow ubywa 29.09.21, 18:28
    Ok, więc dlaczego dla dobra świata, nie wyeliminujesz siebie ?
    Choćby z tego narodu czy państwa?
    Jestem jak najbardziej za twoją eliminacja, bo uważam że faktycznie nic nie wnosisz, a tylko jesteś szkodnikiem.
    Wiem ,oczywiście o powiesz-"ale ja nie..ja jestem wyjątkiem, to tylko całą reszta, ale JA??- JA nie...."
  • bocianowo5 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 15:18
   hasło z katonów : "strach się ru***ć "

   podziękujmy Kaji i proboszczom , ale swoją drogą mamy przeludniony kraj , wg ekologów powinno nas być maximum 15-20 mln mieszkańców
   ale niektórzy chcOM "wincyj betonu" , "wincyj asfaltu" , "wincyj wyngla" , "wincyj bąbelków" , "wincyj kostki Bauma", "wincyj plastiku"


   .......................................
   www.empik.com/sakrament-obludy-wspomnienia-z-seminarium-samborski-robert,p1275142103,ksiazka-p
   • alicia033 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 19:17
    bocianowo5 napisał(a):

    > wg ekologów powinno nas być maximum 15-20 mln mieszkańców

    Całkowita bzdura.
    Akurat Polska to kraj ociekający terenami zielonymi - tym, co dysponuje spokojnie można wyżywić i dostarczyć energię z odnawialnych źródeł ponad 100 milionom ludzi.
   • 71tosia Re: Polakow ubywa 29.09.21, 18:41
    muzulmanow jest ponad miliard, wiesz jak duzo z nich popiera szariat? Procentowo troche mniej niz w twojej parafii 'prawdziwych bozboznych katolikow' wink
  • bocianowo5 Re: Polakow ubywa 29.09.21, 18:35
   Jak ktoś chce przymusowo rodzić takie coś z mózgiem na wierzchu , z 3 nogami , 1 ręką i bez oczu to droga wolna .
   Obecna ilośc urodzeń za 3 lata będzie wspominana jako ogromna .
   Tylko dziękować Kaji i proboszczom za taki obrót sprawy . Naciskali , naciskali to i jest efekt .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka