05.10.21, 17:48
Tyle tu tematów o książkach 😁 więc spytam: kupujecie papierowe, czytacie eBooki, czy jednak wypożyczacie z biblioteki?
Naszło mnie na pytanie, po wizycie kuriera, który przywiozl nowe nabytki, w ilości 15 sztukbig_grin
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Książki 05.10.21, 17:55
      papier, tylko papier!
      przez pandemie i nieudolnosc poczty polskiej (od ponad poltora roku nie moga ogarnac przesylek do mnie) jakos musialam ogarnac ebooki z polskimi ksiazkami i bardzo mi sie to nie podoba
    • daniela34 Re: Książki 05.10.21, 17:58
      Niestety jednak w większości korzystam z legimi. 19 zł miesięcznie i spora biblioteka stoi dla mnie otworem. Ale trochę papierowych nadal kupuję. Czekam na dwa zamówienia, łącznie będzie 9 książek.
        • daniela34 Re: Książki 05.10.21, 20:22
          Skorzystałam z promocji na kryminały w Świecie Książki i kupiłam najnowszego Krajewskiego (Diabeł Stróż), 1794 (zamówiłam już wcześniej, ale zmieniłam zamowienie), Pielgrzyma polecanego przez Magdallenę (jest tak grubaśny, że wolę formę papierową) I Niewinnego G.Moora To jedno zamówienie.
          W drugim zamówieniu Amor Towles (dwie książki), Córka rzeźnika, Louisy Alcott (z względów kolekcjonerskich)"Róża w rozkwicie". Do tego postanowiłam przeczytać Kucharkę z Castamar (serialu nie znam, od razu mówię, więc zupełnie nie wiem, co to będzie, ale wracam do hiszpańskiego i mi się wpisuje w klimat).
          Co mi się spodoba to zostawię, resztę puszczę w świat.
    • agonyaunt Re: Książki 05.10.21, 18:05
      Ja już nie mam gdzie trzymać, więc raczej ebooki. Bibliotecznych zaczęłam się brzydzić jak do mnie dotarło, że ludzie chodzą z nimi na dwójkę.
    • hanusinamama Re: Książki 05.10.21, 18:07
      Kupuję. Właśnie nabyłam kolejną książkę cudownej rysowniczki Emilii Dziubak (ilustatorki raczej). Kupiłam starszej córce, wczoraj wieczorem dorwałam się sama siedzę i podziwiam. Cudowna książka Co budują zwierzęta.
      Kupiłam też Bałtyk Rafała Jankowskiego i kilka innych dla dzieci plus dla siebie książkę o łemkach. Poszło 250 zł siedzimy i czytamy
    • sumire Re: Książki 05.10.21, 18:08
      Papierowe obecnie kupuję tylko te, których albo w ogóle nie ma w formie elektronicznej, albo ich czytanie nie miałoby sensu w takowej (książki kulinarne, albumy o sztuce, seria ceramowska PiW). I tak mam w domu dosłownie tysiące książek, żal mi się z nimi rozstawać, a na nowe nie mam miejsca... Legimi mnie zbawiło. Mam nadzieję, że w końcu wymyślą czytniki pachnące farbą drukarską wink
      • agonyaunt Re: Książki 05.10.21, 18:20
        Póki co, są świeczki o zapachu książek. Podobno, nie sprawdzałam. Ale znalazłam np. taką: www.frostbeardstudio.com/products/old-books
    • sophia.87 Re: Książki 05.10.21, 18:12
      Wolę papierowe, mamy półki na całych dwóch ścianach w gabinecie, w salonie i sypialni. Książek mnóstwo, niektóre jeszcze po dziadku.
      W razie czego można jeszcze coś wcisnąć w jadalni.
      Wszelkie książki "na raz" czyli kryminały itp. mam w formie e-booków
    • berdebul Re: Książki 05.10.21, 18:15
      Papierowe - jeżeli mają jakieś niesamowite wydanie, albo chcę mieć komplet (Świat Książki ma takie ładne okładki, właśnie zbieram serię Ani z Zielonego Wzgórza).
      Większość to jednak Legimi. Taniej i mniej miejsca zajmuje.
      Anglojęzyczne - kindle i Amazon. Lepsze ceny, niż papierowe plus wysyłka.
    • gulcia77 Re: Książki 05.10.21, 18:19
      Lubię papier, więc kupuję sporo, ale tylko tych, które naprawdę chcę mieć. Głównie naukowe i publicystykę. Jeśli chodzi o beletrystykę, to pokochałam Legimi miłością dozgonną.
    • zonkli Re: Książki 05.10.21, 18:21
      nie nadążam z czytaniem więc przestałam kupować papierowe, za dużo miejsca zaczęły mi zajmować i zamykaną biblioteczkę wypełniły na full,
      ciocia ma masę starych książek na regałach, przeżartych kurzem i roztoczami i te ksiązki w sporej części nadają się już tylko do wyrzucenia.
      Więc trochę przystopowałam z kupowaniem papierowych bo wyobraziłam je sobie po latach w podobnym stanie
    • arthwen Re: Książki 05.10.21, 18:32
      Kupujemy papierowe, kupujemy ebooki, wypożyczamy z biblioteki i od rodziny.
      Papierowe co prawda trzeba już mocno ograniczyć, bo miejsca totalnie brak, więc tylko te które bardzo bardzo chce się mieć (i kontynuacje zaczętych serii, bo nie ma nic gorszego niż niekompletna seria tongue_out)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka