Dodaj do ulubionych

Porządkowanie garderoby

07.10.21, 21:04
Chcę zrobić czystkę w szafie. Jakie kryterium przyjmujecie? Rok lub dwa nie noszenia? Trochę zbyt surowe? I tak będzie mi żal rzeczy, nie wiem czy np imprezowych sukienek w ogóle się pozbywać, wszystko jest z dobrych materiałów. Ostatnio włożyłam sukienkę z cywilnego ślubu ( jedwab, lekka, uniwersalny krój), czemu innych miałabym nie nosić... Jakie macie kryterium?
Obserwuj wątek
    • cisco1800 Re: Porządkowanie garderoby 07.10.21, 21:10
      Z rzeczami na codzien żegnam się bez żalu po max 2 latach nie noszenia. Rzeczy klasyczne, z dobrych materiałów trzymam pod łóżkiem w pudłach z Ikei. Nie wiadomo kiedy się przydadzą. W ubiegłym tygodniu moja siostra była na weselu w mojej sukience, w której swiadkowalam jej 20 lat temu smile rzeczy ktorych wiem że nie założę bo na pewno nie wrócę już do rozm XS wiszą na vinted smile w ogóle odkąd ta pandemia jest, bardzo ograniczyłam ilość ciuchów
    • daniela34 Re: Porządkowanie garderoby 07.10.21, 21:11
      "To zależy" smile
      W przypadku codziennych ubrań to rzeczywiście jest rok czy dwa przerwy w noszeniu. Ale w przypadku ukochanych ubrań albo ubrań imprezowych-dłużej. Jeśli mam jakiś ciuch, który mnie zachwyca to trzymam. Najstarsze może ubrania mają z 18 lat
    • primula.alpicola Re: Porządkowanie garderoby 07.10.21, 21:13
      No to się nie pozbywaj, po co na siłę, skoro Ci się kiecki podobają i nosisz?
      Ja się muszę zabrać za odłożenie letnich rzeczy do pudeł i wyjęcie tych cieplejszych; tylko dzień po dniu stwierdzam, że nie mam siły.
      A do wyrzucania mam kryterium zniszczenia ( nie cierpię zmechaconych, wyplowiałych, z plamami itp.), oraz kryteroum zaćmienia umysłu podczas zakupu.
    • extereso Re: Porządkowanie garderoby 07.10.21, 21:17
      Dzięki dziewczyny. Mam trzy szafy, w pierwszej klasyka imprezowa i garniturowa, druga pośrednia, trzecia codzienna. Pewno z pierwszej pójdą pojedyncze rzeczy, z drugiej więcej, z trzeciej - 60 procent...a sukienka z cywilnego to już 26 lat masmile
    • magdallenac Re: Porządkowanie garderoby 07.10.21, 22:23
      Mam duża garderobę, więc od jakichś 15 lat nie wyrzucam. Często wracam do starych ubrań po latach ich nienoszenia, a ubrania podróżowały ze mną z Polski do USA i pewnie kiedyś do Europy ze mną wrócą. Moje dziecko żałuje, że nie zachowałam ciuchów z lat 90 tych, a teraz trzeba za takie stylizowane płacić krocie😀
    • solejrolia Re: Porządkowanie garderoby 07.10.21, 22:48
      Usuwam rzeczy w kolejności:
      zniszczone,
      za małe,
      niewygodne,
      takie których po prostu nie lubię, i inne nietrafione zakupy, których nosić nie chcę z różnych powodów.

Rzeczy, które nadal podobają mi się, są porządne, ubrania wizytowe, albo jakieś "specyficzne", a których nie założyłam rok, czy dwa lata absolutnie nie usuwam z szafy. One lądują albo na wieszaku, ale z tyłu, albo na górną półkę.
      Mogą się przydać.
      I najczęściej tak się dzieje- prędzej czy później sięgam po nie, i z radochą noszę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka