20.10.21, 09:26
Czy zdarza się Wam, że śpicie tak mocno, że budzik Was nie budzi albo przez sen wyłączacie go ? Dla mnie to totalna abstrakcja, a mojemu mężowi zdarza się to stosunkowo często. Dziś nie zdążył zaprowadzić dziecka na czas.
Obserwuj wątek
  • mashcaron Re: Mocny sen 20.10.21, 09:30
   Zdarza mi się jak jestem bardzo zmęczona.
   Kiedyś męża prawie do zawału doprowadziłam i już chciał policję wzywać i drzwi wyważać :p
  • borsuczyca.klusek Re: Mocny sen 20.10.21, 09:36
   Kilka razy mi się zdarzyło. Gdyby zdarzało się częściej miałabym drugi budzik jako backup.

   Za to bardzo często zdarzało się mojemu ojcu, tylko tam wyszło później nadużywanie %.
  • januszekxxl Re: Mocny sen 20.10.21, 09:44
   ela.dzi napisał(a):
   > Czy zdarza się Wam, że śpicie tak mocno, że budzik Was nie budzi albo przez sen
   > wyłączacie go ?


   Jak można wyłączyć budzik we śnie?
   Trzeba się obudzić, wyłączyć i zasnąć.
   Co do głównego pytania, to tak, zdarzało mi się że budzik mnie nie obudził. Ale od wielu lat używam do budzenia komórki i ta zawsze mnie budzi.
  • aqua48 Re: Mocny sen 20.10.21, 09:48
   Ja jeśli muszę wstać na wszelki wypadek kładę budzik/komórkę poza zasięgiem ręki, tak, żebym musiała wstać by wyłączyć dzwonek. Ale zazwyczaj budzę się sama na pięć minut przed dzwonkiem.
   Tradycyjny budzik kładło się śpiochom dodatkowo na talerzyku z łyżeczką opartą o brzeg - co wzmacnia dźwięk.
  • daniela34 Re: Mocny sen 20.10.21, 09:53
   Zdarzyło mi się nie tyle przespać budzik, co właśnie wyłączyć go w półśnie i zasnąć z powrotem. No i nie jest to fajna sprawa, jak się trzeba w 10 minut zebrać do wyjścia między ludzi.
    • la_mujer75 Re: Mocny sen 20.10.21, 14:17
     O, ja też tak mam. Słabo. I jeszcze budzę się po kilka razy w nocy. Wystarczy, że jakiś kot się kręci, ktos idzie do łazienki. Ja już na równe nogi się zrywam sad
     Śpię naprawdę mocno, jak wiem, że nic ważnego tego dnia nie mam w planach. "Nic ważnego" - to znaczy, że mam totalnie wolny dzień.
  • agonyaunt Re: Mocny sen 20.10.21, 10:56
   Nie jestem zaprogramowana na wczesne wstawanie, więc jak już muszę, to ustawiam w telefonie trzy alarmy przy czym trzeci jest taki, że dosłownie stawia na nogi. Wyłączenie przez sen pierwszego to standard.
  • geez_louise Re: Mocny sen 20.10.21, 11:20
   Taki tam budzik. Mnie naprawdę się zdarza obudzić i nie wiedzieć jaka jest pora doby, dzień, rok, jak się nazywam (serio, miałam niedawno kilka zmian w papierach), czy i gdzie pracuję, gdzie jest mój syn i czy go gdzieś wiozę. Pol na pol, albo zasypiam po wyłączeniu budzika, albo skradam się po nocy w chałupie i staram się wymozdzyc co i jak. Domownicy przyzwyczajeni, trochę mnie pilnują.
   • januszekxxl Re: Mocny sen 20.10.21, 11:27
    geez_louise napisała:
    Mnie naprawdę się zdarza obudzić i nie wiedzieć jaka jest pora
    > doby, dzień, rok, jak się nazywam (serio, miałam niedawno kilka zmian w papier
    > ach), czy i gdzie pracuję,


    Też tak miewam. Ale po wytrzeźwieniu mi przechodzi big_grin
  • kaki11 Re: Mocny sen 20.10.21, 11:39
   Zdarzało mi się to. Nawet nie tyle, że na budzik nie reagowałam, ale wyłączałam przez sen i spałam dalej, nawet tego nie pamiętając. Od czasu do czasu zdarzało mi się, że jak miałam bardziej męczący czas, kładłam się na popołudniową drzemkę i nastawiałam budzik za 30 minut, po czym wyłączałam drzemkę tyle razy, że po 3-4h orientowałam się, że budzik dzwoni co chwila a ja śpię.
   Odmieniło mi się po porodzie- a przyznaję, obawiałam się, że dziecko mnie szybko nie dobudzi.
  • sumire Re: Mocny sen 20.10.21, 11:41
   Mam takie wspomnienie-koszmar z czasów studenckich - przez pewien czas mieliśmy współlokatorkę, której nie było w stanie obudzić nic, więc sięgała po oldskulową metodę pt. budzik na talerzu. Wszyscy w mieszkaniu dostawali p*erdolca, budzeni hałasem, a ona spokojnie spała.

   Mnie przespanie budzika zdarzyło się raz, ale też chodziło o porę typu trzecia piętnaście w nocy. Pamiętam do dziś, bo zaspałam na taksówkę i kierowca zrobił mi taką awanturę, jakbym mu co najmniej matkę obraziła. A jak go przeprosiłam, to powiedział, że ma w nosie przeprosiny wink
  • triismegistos Re: Mocny sen 20.10.21, 12:26
   Zdarzyło mi się niedawno wyłączyć budzik, przekląć samą siebie za nastawienie go w niedzielę a potem lecieć z wywieszonym ozorem, bo to była środa 🙃
  • jowita771 Re: Mocny sen 20.10.21, 13:47
   Mąż mi ostatnio powiedział, że zazdrości mi tego, że jak dzwoni budzik, to ja po prostu wstaję. Jemu się zdarza wyłączyć i zasnąć.
  • segregatorwpaski Re: Mocny sen 20.10.21, 14:47
   Moja córka tak ma, czasami NIC ją nie budzi, żaden z budzików, a ma nastawiony: telefon, budzi tzw. skaczący (kto ma to wie jaki to upierdliwy dźwięk), radio budzik nastawiony na włączenie muzyki o konkretnej porze, wibracje w opasce na nadgarstku. Co więcej ma aplikację - jak się 'obudzi' musi wykonać jakieś zadanie, bo jak nie - dalej dzwoni. Jest w stanie to wszystko olać, przez sen (?) zupełnie nieświadomie rozwiązać zadanie z aplikacji i spać dalej...
   • joana012 Re: Mocny sen 20.10.21, 16:31
    Nigdy. Na ogół budzę się przed budzikiem i zanim wstanę wyłączam go. Mocny sen u mnie polega na tym, że jestem obudzona przez budzik ale to rzadkość
  • stasi1 Re: Mocny sen 20.10.21, 17:15
   Kiedyś nie było opcji żebym zaspał budzik, teraz niestety miałem kilka razy sytuację że jednak nie usłyszałem. Mam problem ze słuchem i normalnie nie słyszę. Musze spać na konkretnym boku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka