Dodaj do ulubionych

Zostałam okradziona

27.10.21, 22:33
Dzisiaj. Internetowi złodzieje wyczyścili mi konto.
Zostało 11 zł. Jestem załamana 😭
Obserwuj wątek
      • m_incubo Re: Zostałam okradziona 28.10.21, 08:45
        Nie uznają. Musiała sama podać dane, których absolutnie nie powinna. Tyle się o tym trąbi ostatnio, zwłaszcza o olx, każdy bank wysyła komunikaty, sam olx ostrzega przy każdym wejściu w aplikację...
        • m_incubo Re: Zostałam okradziona 28.10.21, 08:50
          Tzn nie wiem czy w tym przypadku nie uznają, jednak dwie moje dobre znajome zostały tak w tym roku okradzione, była reklamacja w banku i zgłoszenie na policję, pieniędzy (kwota podobna) nie odzyskały.
          W jednym przypadku znajoma sama podała numer karty i kod, w drugim wysokość salda i dane do logowania na fałszywej stronie...
    • 71tosia Re: Zostałam okradziona 27.10.21, 22:42
      a jak to sie stalo? Mnie tylko raz sie zdarzylo, ze ktos probowal zaplacic poslugujac sie danymi karty kredytowej (ktos przechwycicl dane karty), karte zablokowalam, bank bez problemu oddal mi pieniadze
              • annaboleyn Re: Zostałam okradziona 27.10.21, 22:58
                onewoman napisała:

> Już zablokowane. Boże, jeśli zdążyli coś zrobić ☹️

Wziąć pożyczki na pewno nie zdążyli, rozpatrywanie wniosku chwilę trwa. Twoje zablokowanie było pierwsze. Trzymaj się tam...
                • fifiriffi Re: Zostałam okradziona 28.10.21, 18:00
                  annaboleyn napisała:

> onewoman napisała:
                  >
                  > > Już zablokowane. Boże, jeśli zdążyli coś zrobić ☹️
                  >
                  > Wziąć pożyczki na pewno nie zdążyli, rozpatrywanie wniosku chwilę trwa. Twoje z
                  > ablokowanie było pierwsze. Trzymaj się tam...

Znajomy znajomych odebrał telefon... dzwonił "bank"...
                  Ktoś na nich wziął pożyczkę... 300tys. Kasa zostala wypłacona na Ukrainie.
                  Nie mogą nic zrobić... bank twierdzi , że "kredyt przyznał komputer ".
                  Nie wiem jakim cudem...
                  Bez dyskusji muszą teraz przez 30lat spłacać ten kredyt, bo bank nie chce uznać swojej winy.
                  Najlepsze jest to , że pół roku temu nie dostali kredytu na 40tys , bo nie mieli zdolności.
                  • alicia033 Re: Zostałam okradziona 28.10.21, 18:08
                    fifiriffi napisał:

> Bez dyskusji muszą teraz przez 30lat spłacać ten kredyt, bo bank nie chce uznać swojej winy.

Od rozstrzygania o winie to jest sąd a nie bank.
                    Więc: sąd to klepnął czy twoi znajomi nie pozwali banku? Przy takiej kwocie brak pozwu jest dziwny. Chyba, że znajomi o czymś ci nie powiedzieli...
                    • fifiriffi Re: Zostałam okradziona 29.10.21, 10:43
                      alicia033 napisała:

> fifiriffi napisał:
                      >
                      > > Bez dyskusji muszą teraz przez 30lat spłacać ten kredyt, bo bank nie ch
                      > ce uznać swojej winy.
                      >
                      >
                      > Od rozstrzygania o winie to jest sąd a nie bank.
                      > Więc: sąd to klepnął czy twoi znajomi nie pozwali banku? Przy takiej kwocie bra
                      > k pozwu jest dziwny. Chyba, że znajomi o czymś ci nie powiedzieli...
                      >
                      >
                      >

To nie moi znajomi.
                      Sprawa jest świeża.
                      Nie wiem dokładnie na jakim etapie jest teraz.
                      • hiacynta.bukiet123 Re: Zostałam okradziona 29.10.21, 12:12
                        Znajomi, którzy ci sprzedali tę łzawą historyjkę nieźle ją podkoloryzowali lub zmyślili w całości.
                        Żaden bank nie udzieli kredytu na 300 tys. przez internet, i to osobom, które nie miały zdolności nawet na 40 tys.
                        • arwena_11 Re: Zostałam okradziona 29.10.21, 12:29
                          Z tym się zgodzę. Ale niedawno mój tata miał problem. Kilka lat temu zawierał umowę na usługi telefoniczne w firmie O ( czasy, kiedy te firmy mogły kserować dowody osobiste ). Z rok temu przyszło pismo z windykacji - że nie zapłacił za telefon - Iphone jakiś tam ok 5000 tys i ma natychmiast zapłacić. Problem w tym, że tata nie kupował u nich żadnego telefonu. Zadzwonił do nich i dowiedział się, że jest umowa - płatność w ratach. Sprawę zgłosił na policję, mój mąż napisał pismo, żeby się cmoknęli - bo żadnego telefonu nie tata nie brał, a dowód na który była spisana umowa był w tamtej chwili już nieważny. Tata z pół roku przed upłynięciem terminu ważności wymienił dowód.
                          W toku śledztwa wyszło, że to pracownik tamtego salonu O, tak kradł telefony. W tej chwili sprawa jest już w sądzie karnym.
      • igge Re: Zostałam okradziona 30.10.21, 15:35
        W zeszłym roku teściowa zostaĺa okradziona. Nie wiadomo kiedy, możliwe, że na parkingu przed marketem bo tam jacyś cudzoziemcy pytali o drogę do szpitala, a potem szybko znikli. Była przy swoim aucie. w torebce miała W portfelu kartę. Z limitem 4 tys dziennie. Dokładnie prawie tyle wybrali. Kilka razy wybierali aż już więcej nie mogli. Zrobili to szybciutko bo ona jadąc autem dostawała smsy z powiadomieniami o wypłatach ale ona w aucie telefonu nie odbiera więc wyjęła go pod blokiem po jakichś 15 minutach od kradzieży karty, którą jeszcze płaciła w markecie przed wyjściem na parking. Tzn jej zakupy to było ok 200 zł, złodziej ukradł resztę dziennego limitu. 3800.
        Od razu zablokowała kartę ale bank kasy nie oddał bo nie wiadomo jakim cudem złodziej znał pin.
        Potem policja nawet złodziei połapała, była rozprawa, wcześniej śledztwo, generalnie mnóstwo zawracania głowy i ciągania po policji a kasy i tak nie odzyskała.
          • podaje_haslo_okon Re: Zostałam okradziona 27.10.21, 23:09
            Różne rzeczy się ludziom zdarzają. Mnie kiedyś okradli w realu w miejscu, do którego jak przyjechałam, to od 10 osób usłyszałam, że mam się pilnować, bo kieszonkowcy są sprytni. No to ja byłam sprytniejsza i prawie całą kasę pochowałam w miejscu zamieszkania w różne kryjówki . Tylko w tym sprycie nie pomyślałam, żeby pochować też dokumenty. I tak straciłam wszystkie dokumenty i marne 20 euro...
        • m_incubo Re: Zostałam okradziona 28.10.21, 08:53
          Współczuję naprawdę, ale jak to możliwe?
          Przy każdym skorzystaniu z olx wyświetla się wielki monit, podczas logowania do bankowości bardzo często również pojawiają się informacje.
      • raczek47 Re: Zostałam okradziona 27.10.21, 22:58
        Próbowali mnie wkręcić niedawno na to DPD ,gdy coś sprzedawałam na OLX,znaleźli mój nr, który podałam w ogłoszeniu na WhatsAppie i sugerowali taka właśnie wysyłkę, mimo,że w swoim ogłoszeniu miałam konkretnie podaną opcję wysyłki,na szczęście prawie od razu się połapałam,że gadam z bootem, bo tak dziwnie formułował frazy,jakbym gadała z Chińczykiem i zablokowałam ten numer.
        Bydlaki ,współczuję Ci bardzo ,onewoman,może przez OLX spróbujesz odzyskać pieniądze? Bo nabrała się tak córka znajomych i sprzedała bootowi iPhone, a,którego wystawiła na OLX,(też ja wkręcili przez WhatsApp),interweniowała u nich i kasę odzyskała,choć długo to trwało.