Dodaj do ulubionych

Bol ucha u dziecka

29.10.21, 07:24
Witajcie dziewczyny , temat moze prozaiczny ale pierwszy raz moje 8 letnie dziecko boli ucho. Ma katar ikaszel od kilku dni a wczoraj temp doszla i w nocy bol ucha. Podzielcie sie prosze swoimi doswiadczeniami. Co najlepiej dziala, kiedy do lekarza itd. Z gory dziekuje
Obserwuj wątek
  • e-ness Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 07:54
   Lekarz na cito, z uchem nie ma żartów.
   Jak już jest gorączka i bol to na bank doszło do zapalenia ucha. Może dojść do pęknięcia błony, a nawet do niedosłuchu.
   Gnaj do lekarza i nie czekaj.
   Nie mówiąc już o potwornym bólu jaki dziecko odczuwa
   • curry1 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 08:04
    Potwierdzam, lekarz koniecznie.
    Mój syn od wczoraj na antybiotyku właśnie z powodu bólu ucha.
    Niestety , jak był mały, dopiero 3 antybiotyk, podawany w szpitalu dożylnie dał radę. Wg laryngolog, pierwszy antybiotyk zalecony przez pediatrę podawany był w zbyt małej dawce.
  • fibi00 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 08:00
   Może to być zapalenie ucha i wtedy antybiotyk będzie konieczny a może to być ból ucha związany z katarem. Mój syn przy większym katarze zazwyczaj ma też ból ucha. Na samym początku każdy ból ucha był konsultowany z laryngologiem ale on wytłumaczył mi że małe dzieci mają taką budowę ucha środkowego i nosa (blisko siebie) że może być tak że przy katarze boli ucho. Nigdy antybiotyku nie miał zaleconego tylko krople dicortinef. Teraz jest już starszy i rzadziej zdarza się ból ucha przy katarze ale jeśli już to mam w apteczce otoxaral bez recepty (jest słabszy niż dicortinef ale daje radę). Ale i tak lepiej idź z dzieckiem do lekarza, żeby do ucha zajrzał.
   • ginger.ale Re: Bol ucha u dziecka 31.10.21, 03:11
    fibi00 napisała:
    . Nigdy antybiotyku nie miał zal
    > econego tylko krople dicortinef.

    Mój bombelek miał kiedyś przepisany dicortineff i wtedy był to antybiotyk dostępny wyłącznie na receptę. Ma w składzie neomycynę (antybiotyk, jest też np.w składzie maści Tribiotic), gramicydynę - również antybiotyk, stosowany wyłącznie miejscowo ze względu na wysoką toksyczność.

    "Dicortineff jest lekiem złożonym, antybiotykiem, który wykorzystywany jest w okulistyce oraz laryngologii. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwuczuleniowe. W skład leku wchodzą trzy substancje czynne: neomycyna, gramicydyna, a także fluokortyzol octanu. Dostępny w postaci kropli, ale także maści. Lek nie jest dostępny bez recepty."
  • mikams75 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 08:06
   ibuprofen wg dawki odpowiedniej do wagi dziecka;
   do lekarza lepiej isc, zeby sprawdzil, jak powazne jest to zapalenie ucha. No chyba, ze znasz juz na tyle uszy dziecka, ze wiesz, ze 2-3 dni ibuprofenu i przejdzie, ale jesli pytasz na forum, to zapewne nie masz doswiadczenia.
  • eliszka25 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 08:38
   Moje dzieci bardzo rzadko bolały uszy, ale zawsze szlam wtedy do lekarza. Zapalenie ucha może mieć nieprzyjemne konsekwencje i jest bardzo bolesne. Po co dziecko na się męczyć? Z gorączką i bolącym uchem na nic bym nie czekała tylko szła jak najszybciej do lekarza.
  • izabelka55 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 09:02
   Ibuprom i do laryngologa. My ostatnio mamy częste problemy z uszami. Raz dostała antybiotyk, byliśmy u pediatry. Ostatnio u laryngologa i ten powiedział, że nie zawsze jest potrzebny antybiotyk. No i tym razem tylko krople do ucha i przeszło. Pediatra pewnie by antybiotyk dała.
  • ajr27 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 09:12
   Niewiarygodne, że 8 lat uchowało się dziecko beż zapalenia ucha! Super siłacz.
   Tymczasem prędko do pediatry, jeśli to tzw ucho kataralne ( jak u nas ostatnio), to uda się bez antybiotyku. Jeśli ostre wysiękowe ZUS, to bez antybiotyku się nie obejdzie.
   • ga-ti Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 10:34
    Mogło się uchować, jedno z moje trójki nigdy nie miało bolącego ucha, dwójka w pewnym wieku niemal cyklicznie akcje z uchem.

    Na początek ibuprom (jakiś w syropie, co tam masz w domu, ma być przeciwbólowe i przeciwzapalne).
    Może być tak, że wystarczy, ale lepiej skonsultować z pediatrą. Czasem starczy ibuprom i coś porządnego do nosa. Czasem krople do ucha z antybiotykiem, moim zdaniem lepsze, bo działają w konkretnym miejscu. A czasem trzeba antybiotyk doustny.
    Uśmierza ból rozgrzanie, posmarować olejkiem kamforowym (albo jakimś innym rozgrzewającym) dookoła ucha, przyłożyć ciepły okład np. z wyprasowanej pieluchy. Niezalecane jest zatykanie ucha watą, tak modne w dawnych czasach.
    Kiedyś trafiliśmy z bolącym uchem do laryngologa prywatnie, doktor starej daty, zalecił ucho rozgrzewać i co dziennie przychodziliśmy na 'przedmuchiwanie', doktor wielką gruszką dmuchał do nosa.
    • ajr27 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 20:23
     Mój starszy miał jakieś 5 razy zapalenie ucha w przedszkolu i ani razu nie poskarżył się na ból. Młodszy po przeciągniętym katarze i lekko przekrwionym uchu atak bólu w nocy, że zasnął dopiero po ibupromie. Nie wiem od czego to zależy
    • memphis90 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 20:45
     >Czasem krople do ucha z antybiotykiem, moim zdaniem lepsze, bo działają w konkretnym miejscu
     Tak, w uchu zewnętrznym, które jest zdrowe. A zapalenie jest w uchu środkowym - to zupełnie inna struktura, oddzielona barierą anatomiczną... O ile dziecko nie ma perforacji błony, to żadne krople do ucha środkowego się nie dostaną - a przy perforacji nie wolno ucha niczym zakraplać....
     • ga-ti Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 23:32
      No masz ci los, to po co są te krople? Może żeby wykorzystać je do nosa, bo jak dziecko było małe i często zakatarzone to czasem dostawało do nosa krople do ucha wink
   • leyla76 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 11:00
    Moja pierwsza dwójka nigdy nie miała zapalenia ucha. Za to trzeci obecnie lat 9 , zapalenie ucha 2x w roku. Dopiero zeszła zimę udało sie przejść bez. Ale to dlatego, ze w końcu zaczął porządnie nos wydmuchiwac. Wcześniej wszystkie gile wciągał i za żadne skarby dmuchać nie chciał. Każdy prawie katar kończył sie zapaleniem uszu.
    • ajr27 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 20:19
     To mit że trzeba smarkać. Smarkanie jest wyłącznie dla wygody, ponieważ ile by nie smarkać, liczy się stan zapalny błony śluzowej, a nie ilość gluta. Sprawdzone info od laryngologów z CZD
    • memphis90 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 20:42
     Dla uszu wciąganie gilów jest "lepsze"- dmuchanie "wciska" wydzielinę do trąbek słuchowych i do uszu, szczególnie, jeśli nos jest mocno zatkany i trzeba wygenrerować duże ciśnienie.
     • thank_you Re: Bol ucha u dziecka 30.10.21, 08:44
      Nooo, jak lekarz kazał mojemu wciągać gile, to mógł mu od razu wytłumaczyć, aby robił to w ustronnym miejscu. Ale może dlatego nigdy nie miał zapalenia ucha, mimo braku czapeczki (poza dużymi mrozami) i chodzenia na basen z katarem. wink
   • memphis90 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 20:43
    >Niewiarygodne, że 8 lat uchowało się dziecko beż zapalenia ucha! Super siłacz.
    Hmm, ja nigdy w życiu nie miałam zapalenia ucha. Żadne z moich dzieci również nigdy...
    • ajr27 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 21:15
     Trudno mi uwierzyć, w mojej rodzinie zapalenie uszu to przypadłość powszechna. Sama zaliczyłam mnóstwo tych infekcji, łącznie z pęknięciem bębenka i wysiękiem, przez co mam teraz niedosłuch. Chodziłam po ścianach z bólu. Moje dzieci to samo, na szczęście młodszy nie zalicza za każdym razem antybiotyku jak starszy.
     • ga-ti Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 23:30
      Może to jakaś specyficzna budowa anatomiczna? Moja dwójka chorująca jest ogólnie do siebie podobna, podobnie reaguje, podobnie choruje. Mój mąż też w dzieciństwie podobno często chorował na uszy, ja chyba nigdy, nie pamiętam bólu ucha. Może coś w tym jest?
  • kornelia_sowa1 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 14:28
   U nas jeśli któreś z dzieci zgłaszało ból, to już bez antybiotyku nie dawało rady.

   Jakieś krople lub krople z antybiotykiem działały tylko jeśli przy katarze lekarz zajrzał do ucha i wypatrzył ze coś się tam już zaczyna dziać.
   Jak bolało, to już u nas było za późno żeby się wyratowac bez antybiotyku
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 17:12
   Sa takie krople do oczu i uszu - dicortineff.
   Z antybiotykiem, niby należy stosować kilka dni,ale u mojego syna jedno, dwa zakropienia i po problemie, ma 10 lat, ucho bolalo go moze ze 3 razy. Mnie jak boli ucho to też te krople sobie zakrapiam, zawsze mi ich szkoda wyrzucać, bo po otwarciu sa ważne chyba pół roku, czyli zużyje 4 klople i kosz.
   • memphis90 Re: Bol ucha u dziecka 29.10.21, 20:37
    Wszystko pięknie, ale dicortineff działa wyłącznie w zapaleniach przewodu słuchowego - to są te "basenowe"; w zapaleniach ucha środkowego (to te jesienno-zimowe "od kataru") nie działają w ogóle, bo podajesz je do ucha zewnętrznego, czyli nie tam, gdzie jest choroba.
    • fibi00 Re: Bol ucha u dziecka 30.10.21, 10:35
     memphis90 napisała:

     > Wszystko pięknie, ale dicortineff działa wyłącznie w zapaleniach przewodu słuch
     > owego - to są te "basenowe"; w zapaleniach ucha środkowego (to te jesienno-zim
     > owe "od kataru") nie działają w ogóle, bo podajesz je do ucha zewnętrznego, czy
     > li nie tam, gdzie jest choroba.
     >     Hmmm... Mojemu synowi przy bólu ucha od kataru zawsze pomagał dicortinef. Nigdy nie dostał antybiotyku doustnego. Teraz stosujemy otoxaral i też pomaga. Ostatnio bratanica wieczorem wyła z bólu bo zaczęło ją boleć ucho (też od kataru) i bratowa przyszła do mnie czy nie mam czegoś na ból ucha, dałam jej otoxaral i pomógł...
   • unaluna Re: Bol ucha u dziecka 30.10.21, 23:25
    Tak, ja wszelakie zapalenia uszu u córki, z bólem, leczyłam antybiotykiem dopóki nie trafiłam do mojego ulubionego pediatry, który kazał mi spróbować tych kropel. Więcej antybiotyku nie użyłam. Potem jeszcze odkryłam Otoagent i przy pierwszych symptomach używam go profilaktycznie (na sobie i mężu też skutecznie przetestowane) i o zspaleniu ucha zapomniałam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka