Dodaj do ulubionych

16 l impreza

07.11.21, 09:44
Tak myślę w kontekście wątku obok o wyjeździe. Syn chodzi na imprezy, oczywiście, zdarzają się takie z noclegiem. Ale teraz jak chciał zrobić u siebie to baliśmy się zostawić dwudziestu nastolatków ( czego się baliśmy? Używek - nie mamy szczególnych powodów do niepokoju ale nie wierzę że na takich imprezach się coś nie pojawia), i wynegocjowaliśmy że o wpół do drugiej mąż wróci do domu - założyliśmy że będzie to jakaś granica dla nich. Rzeczywiście o wpół do drugiej dom był posprzątany, mąż badań toksykologicznych rentgenem w oczach nie robił ale wyglądało wszystko ok, część pojechała wtedy do domu ( uberami lub 'rodzicami") cześć została na noc i poszli rano po śniadaniu, wtedy ja wróciłam 😀 z imprezy bardzo zadowoleni wszyscy. Szykuje się powtorka za jakiś czas. Pewno znów będzie pytanie czy możemy wrócić rano. Zgodzilibyscie się? Ja szczerze mówiąc chętnie trzymałabym się tej powyższej formuły. Z jednej strony kijem Wisły nie zawrócę, z drugiej wydaje mi się że świadomość że jesteśmy do rana sami ściąga hamulce używkowe i zwiększa ryzyko problemów ( tak może stać się coś iw godzinę, chodzi mi o prawdopodobieństwo jedynie). Sama z kolei jak syn idzie na imprezę to poza ustaleniami kiedy wraca biorę zawsze adres, telefon do gospodarza ( nigdy nie korzystałam z tego). Czy te postępowanie wydaje Wam się przesadne z mojej strony?
Obserwuj wątek
  • volta2 Re: 16 l impreza 07.11.21, 11:40
   o jezusie, że mój syn miałby dawać mój telefon jakimś ludziom, rodzicom dzieci które u nas grają calą noc w planszówki? no nie, bez kitu
   ja też takich rzeczy jak adres czy telefon gospodarza nie biorę - ale może to kwestia patoingeligencji jest, wszyscy z batorego? no może paru delikwentów z innej, równie znanej szkoły

   do rana zostawiałam raz, w sylwestra, wchodząc o 10 do mieszkania zastałam podgłogę mokrą po myciu a moi patointeligenci grali ze sobą w szachy, po gościach śladu już nie było.

   poziomu stężenia nie badaliśmy, wiadomo było, że będzie alkohol, sami chyba nawet kupiliśmy szampana, bo dzieci były nieletnie , nie było wśród nich żadnego osiemnastolatka, inni rodzice dali synowi jakieś martini, ogólnie luzik.
   boję się tylko skoku/upadku z balkonu, mieszkam wysoko, jak komuś coś odbije, nie będzie ratunku...
   • extereso Re: 16 l impreza 07.11.21, 11:45
    Twój telefon? Ja proszę o telefon kolegi ( teraz już nie, bo wszystkie mamsmile. Powtarzam nigdy nie korzystałam. A adres jak wychodzi na całą noc chce mieć póki nieletni. Też nigdy nie korzystałam. No Twoi siedzą i grają w planszowki,z tego co pisałaś introwertycy, inny typ. Mój uwielbia koncerty, tańczy na nich pogo, ma dziewczynę, łatwo nawiązuje znajomości i pomysł w jego głowie goni pomysł. Choć i rozsądku ma dużo.
    • volta2 Re: 16 l impreza 07.11.21, 11:49
     telefon do gospodarza to dla mnie telefon do gospodarza a nie jego nielata, do dzieci kontaktów też nie biorę.
     jeśli chodzi o adres, to może nie biorę dlatego, że wszyscy panowie są mi znani od wielu lat (wpólna gim i lo, lub ośmiolatka wiec też długo) i zdarzało sie syna zawozić lub odbierać ze zwykłych wizyt, nie nocnych, teraz to się sami transportują, wszyscy są z jednej dzielnicy.
   • papaya2805 Re: 16 l impreza 07.11.21, 12:01
    Mój tez 16 lat, imprez na razie nie robił, ale myślę że pozwolibysmy do rana. Również z własnej wygody - nie chciałoby mi się wracać o 1.30... Ufam mu, choć jest ryzyko ze I impreza nadwyręży zaufanie i będę musiała zmienić podejście.
  • ga-ti Re: 16 l impreza 07.11.21, 11:49
   Z obserwacji widzę, że sporo planowanych imprez małolatów się rozpada zanim dojdzie do skutku, a małolat pokrętnie sie tłumaczy, że rodzice przełożyli wyjazd, że wcześniej wracają, że stawiają jakieś ograniczenia itp. więc więcej rodziców ma różne rozkminy imprezowe smile
   Jako rodzic gościa takiej imprezki byłabym spokojniejsza wiedząc, że jednak ktoś z dorosłych się pojawia, czy jest blisko, że jakaś tam kontrola jednak jest.
   Też staram się o adres imprezy, czasem odwożę małolata i dyskretnie rzucam okiem wink na początku szkoły średniej żądałam telefonu do rodziców gospodarza (tak, żądałam, bo małolat się migał bardzo wink ), dzwoniłam rzadko, zwykle żeby dogadać kwestie noclegu, jeśli padł taki pomysł.

   Dla mojego spokoju dobra jest metoda małych kroczków, jeśli chodzi o samodzielne imprezowanie wink
  • agonyaunt Re: 16 l impreza 07.11.21, 11:51
   Nie. Ale ja jestem z opcji całonocne imprezy tylko w lokalu. I w ogóle nie podoba mi się wyrzucanie rodziców z własnego łóżka żeby sobie pobalować z kolegami.
   • extereso Re: 16 l impreza 07.11.21, 11:59
    To akurat nam nie przeszkadza. Każdy może urządzić dwie imprezy w roku. My korzystamy z dodatkowego mieszkania w domu teściów, mamy tam wszystko,
     • extereso Re: 16 l impreza 07.11.21, 12:09
      Wiadomo.
      Zaufanie w pewnych kwestiach mam pełne: że jest dobrym człowiekiem, że nikogo celowo nie skrzywdzi, że wartości etyczne są dla niego ważne, że nie pozwoli nic niszczyć czy sam nie będzie. W innych mam ograniczone: że łyknie alkohol ( uważam że tak ale niewiele- jednak pewności nie mam), że sięgnie po co innego( mam nadzieję że nie ale nie wykluczam), że zapanuje nad zgraja kolegów- uważam że nie. Dlatego jak jest kilka godzin imprezy i wiadomo że trzeba się ogarnąć bo ojciec przyjedzie- może pozostać hamująco na jej przebieg. Zresztą nie wiem, może wyobraźnię mam zbyt bujną.
      • agonyaunt Re: 16 l impreza 07.11.21, 12:14
       Nie, masz zupełnie normalną wyobraźnię. Można się umówić na całą noc spokojnych planszówek, a wystarczy, że jednemu gościowi odpali i jest problem. A nastolatkom odpala (been there, done thatwink. No ale z drugiej strony gdzieś się muszą nauczyć. Weź pod uwagę sąsiedztwo, jak warunki sprzyjają, to możesz zaryzykować.
       • extereso Re: 16 l impreza 07.11.21, 12:20
        Nie słychać nic w innych domach, nie wiem czy to sprzyja czy nie. Umówiliśmy się roboczo że do końca wakacji przyszłych imprezy u nas kontrolowane jak ta co była, a jeśli wszystko będzie ok to w przyszłym roku szkolnym całonocna. To już będzie rok osiemnastek, więc pewno on dopiero swoją zrobi wlaśnie osiemnastkę. Co do tego pomysłu w klubie rozumiem, ale ja nie wiem co jest bezpieczniejsze, serio.
   • volta2 Re: 16 l impreza 07.11.21, 12:02
    ja bardzo często proponuję dzieciom, by sobie coś zorganizowały a ja się wtedy ulotnię z przyjemnością

    i nie mam problemu z tym, gdy sami proszą o to, byśmy udostępnili wolną chatę, wtedy umawiam się u kogoś, pisząc wprost - że dzieciak potrzebuje chaty
  • pingus Re: 16 l impreza 07.11.21, 12:32
   Mi rodzice chaty nie zostawiali na imprezy. Ale chodziłam do innych i to było na zasadzie, że kilka godzin pijaństwa potem wyjście na miasto lub do parku. Nocowanie czasem jak impreza była u koleżanki, ale nocowali wyłącznie najbliżsi znajomi. Jak ja będę robiła? Nie będę zgadzała się na imprezy dla osób niepełnoletnich w moim domu do rana. Pamiętam jak to wyglądało, seksy w wolnych pokojach, pijaństwo, niektórzy próbowali narkotyków. Nie wiem jak teraz wyglądają imprezy u nastolatków, ale wydaje mi sie, ze wiele się nie zmieniło.
  • biankao Re: 16 l impreza 07.11.21, 12:33
   Moim zdaniem lepiej być ostrożnym niż później żałować. Ja pracuje z dziećmi w różnym wielu, również z nastolatkami. Wszystkie dzieciaki są fajne i z tzw. "dobrych domów". Natomiast ja widzę i słyszę jak funkcjonują w grupie. Jeden na jeden to zupełnie inne dziecko niż z kolegami. To dziecko które mamy w domu może się zupełnie inaczej zachowywać z grupie, bo tak po prostu często działa mentalność grupy. Dlatego, moim zdaniem, lepiej zapobiegliwym. W końcu po to jesteśmy jako rodzice, żeby czuwać nad dziećmi, bo one często najpierw działają a potem myślą...
  • magia Re: 16 l impreza 07.11.21, 13:21
   robie podobnie z telefonem.
   Tzn nie potrzebuję telefonu do rodzica (choc mam bo najczęściej to klasowe imprezy) ale ma podac nazwiska i kontakt do 2 dzieciaków z ktorymi bedzie i adres imprezy.
   Do tego mam zawsze podgląd w telefonie gdzie jest.

   Co do imprezy w domu - pozwalamy na całonocne ( do poludnia ma czas by posprzątać, zanim sie zjawimy) ale my wtedy nocujemy po sasiedzku doslownoe 100m dalej, wiec jakby co to mozemy szybko sie zjawic.
    • piesfafik Re: 16 l impreza 07.11.21, 23:55
     W moim miasteczku ( nie w Polsce co prawda) grupka licealistow zorganizowala sobie Impreze w domu 19latka pod nieobecnosc jego rodzicow.
     Skonczylo sie nastepujaco:
     Wszyscy sie upili o syn wlascicieli domu zasnal
     Jego znajomi postanowili ze jeden z nich rozwiezie do domu towarzystwo samochodem wlasciciela domu. Kierowca zastal ten najmniej pijany
     Wpadli na drzewo - wiekszosci nic sie nie stalo ale jedna dziewczyna skonczyla z uszkodzeniem kregoslupa I paralizem
     Wszyscy pasazerowie samochody podali do sadu ich kumpla- kierowce oraz, uwaga, wlascicieli domu ( wszyscy wygrali duze odszkodowania)
     Kierowca poszedl siedziec na 4 lata za jazde po pijaku I kradziez samochodu
     • little_fish Re: 16 l impreza 08.11.21, 00:21
      Rozumiem, że inne przepisu itp, ale z jakiego powodu żądano odszkodowania od właścicieli domu? Uczestnicy imprezy byli nieletni? Poniżej wieku, dla którego dozwolonych jest alkohol?
      • piesfafik Re: 16 l impreza 08.11.21, 01:56
       Uczestnicy imprezy mieli powyzej 18 ale tutaj legaln wiek picia jest 21. Rodzice gosoodarza imprezy nic o imprezie nie wiedzieli bo byli na wakacjach ale byli zamozni I mieli dobre ubezpieczenie a dziewczyna ktora zostala najbardziej poszkodowana w wypadku miala dobrego adwokata. Pod jej proces "podczepili" sie koledzy - im sie nic nie stalo ale zawsze pare tysi dostali.
  • waleria_s Re: 16 l impreza 08.11.21, 06:31
   Uważam, że ta formuła jest dobra. Po pierwsze, dom to nie jest klub. Po drugie, lepiej dmuchać na zimne. Nie ma gwarancji, że impreza nie wymknie się spod kontroli, nie dojdzie do wypadku. Jeśli spotka to niepełnoletnią osobę, a jeszcze wyjdzie, że był tam alkohol i może narkotyki... Cóż, podziękuję za stresowanie się, czy po imprezce nie będę ciągana po sądach.
  • paulownia88 Re: 16 l impreza 08.11.21, 07:16
   Powiem tak - nie ma opcji, żeby ktoś obcy nocował w naszym domu podczas naszej nieobecności. Na imprezy syn będzie miał czas po skończeniu osiemnastego roku życia, wcześniej mowy nie ma o żadnym balowaniu z nocowaniem u kogoś. W naszym domu takie są zasady i syn doskonale o tym wie. Zresztą on nie lubi żadnych imprez - uważa, że to strata czasu i pieniędzy, ma pomysł na spędzanie czasu w inny sposób.
   • triss_merigold6 Re: 16 l impreza 08.11.21, 07:21
    Weź nie rób sobie jaj i nie ośmieszaj dzieciaka. Nie każde calonocne spotkanie towarzyskie musi być orgią narkotykowo- alkoholowa, osobiście wolę, żeby mój 17-latek wrócił rano niż budził mnie w środku nocy.
   • extereso Re: 16 l impreza 08.11.21, 07:25
    Mąż dojechał i spal tam do rana z dzieciakami. Natomiast pełnoletnie córki bardzo często zapraszają na noclegi koleżanki czy kolegów tyle że nam to nie przeszkadza zwłaszcza jak nas nie ma. Nie wchodzą nigdy do sypialni. To są fajne dzieciaki no a dom jest w równym stopniu dzieci co nasz ( psychicznie, nie materialnie). Ale dzięki, widzę że większość te ostrożność popiera.
   • spanish_fly Re: 16 l impreza 08.11.21, 10:36
    Moje dziecko (lat 16 i 3/4) już od paru lat zostaje samo na niektóre całe łykendy. Miewa gości. Jak wracamy jest posprzątane i śmieci wyrzucone. Jedyna strata do tej pory zanotowana to zarysowana płyta winylowa ojca.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka