24.11.21, 20:44
Na zimę zawsze chomikuję stosik książek. Zmarzlucha ze mnie okropna. Lubię owinąć się kocykiem, popijać ciepłą herbatkę z dzikiej róży i zatracić się w lekturzesmile
Macie już gotowe stosiki na długie zimowe miesiące?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Stosik 24.11.21, 20:54
      Wirtualny na legimi. Papierowy właśnie do mnie jedzie, bo poprzedniego zamówienia nie zdążyłam odebrać i musialam ponowić
      • andaba Re: Stosik 25.11.21, 17:07
        Wirtualny mnie przerasta.
        Już mając do wyboru pięć książek nie wiedziałam na co się zdecydować, jak mam tysiąc, to już w ogóle.

Czytam na zmianę jedną z wrzuconych najwcześniej i jedną jeszcze ciepła. No chyba, ze coś mi się przypomni/ spodoba, rzuci w oczy ze środka półki.
        • daniela34 Re: Stosik 25.11.21, 19:16
          Coś w tym jest. Mam na półce jakieś książki wrzucone na początku mojej przygody z Legimi i też się tak staram: starą-nową-tom z serii
    • huang_he Re: Stosik 24.11.21, 21:15
      Prawie połowa stosiku, czyli Filary i część dalsza to moje wielkie, upadłe nadzieje.
      No napaliłam się kiedyś bardzo, bo tyle się nasłuchałam. I po Filarach uznałam, że NIGDY WIĘCEJ.
        • ingryd Re: Stosik 25.11.21, 18:55
          smile tez sobie zazdroszcze. przygode z marguerite yourcenar zaczelam z l'oeuvre au noir (kamien filozoficzny) i mnie zachwycilo tak ze czytalam ja chyba przez miesiac, ciagle cofajac sie w lekturze zeby jeszcze raz TO przeczytac (w dodatku bardzo na czasie lektura mimo ze akcja z przelomu sredniowiecza i renesansu)
          tak ogolnie to jest stosik ktory sobie w niedziele wygrzebalam u bukinistow (2€/sztuka) i np singer ktorego przeczytalam w calosci wieki temu pojdzie w lud francuski w ramach promocji polskosci wink (nie tylko te widelce bedziemy im do gardla wpychac ale tez i kulturwy ich nauczamy)
    • primula.alpicola Re: Stosik 25.11.21, 16:18
      Mam mega stos na Kindlu. Jak dobrze pójdzie, to przez cały grudzień będę mieć OCEANY czasu na kocyk, czytanie, herbatki, siłownię. Trzymajcie kciuki.
    • mamtrzykotyidwa Re: Stosik 25.11.21, 16:42
      Nie mama czasu na zatracanie się w lekturze. Czytam z doskoku.
      Herbatek nie pijam, a od siedzenia w kocyku, bym szału dostała i by mnie musieli do wariatkowa zawieźć.
      Brrr, mam dreszcze, jak tylko o tym pomyślę, że miałabym się w kocyk zawinąć i siedzieć.
      Kocyki mam w domu(sztuczne) wyłącznie dla kotów do kontenerów, jak do weterynarza idę, i wyjmuję je z nich wyłącznie w celu uprania, a potem wracają na miejsce.
    • fornita111 Re: Stosik 25.11.21, 18:59
      Nie, stosik by mnie przygnebial, rzucam sie na pojedyncze ofiary wink Teraz sie dorwalam do ksiazki na podstawie ktorej nakrecono serial "Ty" i czytam z rozkosza, chociaz wiem co bedzie dalej tongue_out
    • myszka_skrobiszka Re: Stosik 26.11.21, 18:09
      Czytnik ma oczywiste zalety, sama mam bogatą biblioteczkę ebooków. Jednakże posiłkując się wyłącznie czytnikiem traci się dostęp do bardzo wielu wartościowych pozycji ( po prostu nie ma wersji cyfrowych). Ośmielę się postawić przewrotną tezę, iż czytnik jest poniekąd wrogiem literackiej ogłady i na razie nie można pokładać w nim zbyt dużych nadzieismile Piszę to z perspektywy osoby nadrabiającej wstydliwe braki czytelniczesmile
      Mój inny zimowy stosik zapewne zilustruje powyższe słowa.
      • chococaffe Re: Stosik 26.11.21, 18:23
        . Jednakże posiłkując się wyłącznie czytnikiem traci się dostęp do bardzo wielu wartościowych pozycji ( po prostu nie ma wersji cyfrowych)

1000/1000
      • zona_glusia Re: Stosik 26.11.21, 22:37
        >posiłkując się wyłącznie czytnikiem traci się dostęp do bardzo wielu wartościowych pozycji
        Zwłaszcza starszych. Co do nadrabiania wstydliwych braków czytelniczych to się poddałam. Zdaję się na przypadek w czytaniu.
        • aqua48 Re: Stosik 27.11.21, 12:50
          Ja "wielką literaturę światową" czytałam w młodości, alfabetycznie, jak leciało w bibliotece smileA potem były studia językowe i kolejna porcja "wielkich dzieł" tym razem w oryginale. Teraz czytam dla przyjemności. Ale nie zachwycam się tak często jak niegdyś.
          • zona_glusia Re: Stosik 27.11.21, 13:51
            Podziwiam systematyczność. smile Oczytanie ma ten minus, że trudniej o zachwyt. Chociaż ten rok był dla mnie wyjątkowy - zaskakująco dużo książek bardzo mi się podobało.
      • ingryd Re: Stosik 27.11.21, 14:17
        Ooooooo belle du seigneur, najpiękniejsza powieść o miłości, witam miłośniczkę literatury francuskiej.
        l’écume des jours(a wiecie ze ja się dowiedziałam ze Vian był jazzmanem dopiero jak przyjechałam do fr 🙄), Gide mi konweniuje również bardzo (mimo ze sama postać z poglądami troszkę przeszkadza), niedawno skończyłam les faux monnayeurs, odważne jak na epokę i to bardzo, Gennet idem, no zaś Proust wielkim pisarzem był (tego ze zdjęcia nie czytałam, ciekawam co zacz, dasz recenzję ?)
        • myszka_skrobiszka Re: Stosik 27.11.21, 16:44
          Witaj miłośniczko literatury francuskiejsmile Sprawa Lemoine'a powstała na kanwie przedziwnej historii, tak dziwnej, że aż trudno uwierzyć. Na początku XX wieku niejaki Henry Lemoine zdołał przekonać wielu naiwniaków, że produkuje diamenty, które się nie różnią od prawdziwych (w rzeczywistości pokazywał im prawdziwe diamenty). Na oszustwo dał się nabrać sam sir Julius Werner, prezes spółki De Beers. Proust opisuje tę historię, imitując style znanych pisarzy i ludzi świata kultury. I tak: zbiór ten składa się z nieistniejących powieści Balzaka i Flauberta, fikcyjnej recenzji Charlesa Augustina Saint-Beuve'a, rzekomego fragmentu pióra Henri de Regniera, zmyślonych zapisków z Dzienników braci Goncourtów itd.
          Ta niewielkich rozmiarów książka (136 str.) ukazuje literackie figle Proustasmile
        • boogiecat Re: Stosik 27.11.21, 20:25
          To ja polece trzy doskonale acz bardzo rozne pozycje z francuskiej (zaraz wkleje opisy):
          Czerwona trawa Vian’a (bylo juz ze to sobowtor macrona?😛)
          Wspomnienia z lawy przysieglych Gide’a (zadne jego poglady nie przeszkadzaja po tej lekturze, choc przyznam ze ich zupelnie nie znam😉)
          I ksiazka, ktorej nigdy nie zapomne, zostawia trwaly slad- Czwarty mur Sorji Chalandon’a
          • ingryd Re: Stosik 28.11.21, 08:56
            Ohhh, Sorj Chalandon nieznany mi jest. Mowisz ze czwarty mur niezapominalny ? znaczy przeczołga mnie ? dorzucam do listy.
            ps. gide ma paskudne purytańskie korzenie, co połączone z neoficką fascynacją komunizmem daje mieszankę wybuchową (głęboka schizofrenia ? bipolaryzm ?) ale fakt,ze bywa gorzej, taki céline, az wstyd ze zachwyca no qwa zachwyca i nic na to nie poradzisz 😬
    • kosmos_pierzasty Re: Stosik 27.11.21, 18:26
      Na stoisku czekają m.in. Chciwość, Blackout, reportaże Czarnego, Laozi, Dickens, oraz trochę literatury kobiecej, coś o self-care i zimowym wyciszeniu. A... i jeszcze ostatnia Pema Chodron.
        • kosmos_pierzasty Re: Stosik 27.11.21, 23:39
          Proszę uprzejmie

www.empik.com/moc-rytualow-przewodnik-po-swiecie-self-care-loewe-emma-kellner-lindsay,p1278967415,ksiazka-p

www.empik.com/zimowanie-moc-odpoczynku-i-wyciszenia-kiedy-wszystko-idzie-nie-tak-may-katherine,p1279910229,ksiazka-p?qa=zimowanie&ac=true#ReviewsBox

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka