Dodaj do ulubionych

Sonda kara śmierci

30.12.21, 20:05
Obserwuj wątek
      • 3-mamuska Re: Sonda kara śmierci 30.12.21, 23:08
        milva24 napisała:

> Po akcji z Komendą? W życiu! Aczkolwiek jestem za nie wypuszczaniem typów pokro
        > ju Trynkiewicza, co pewnie godzi w jego prawa obywatelskie ale mam to gdzieś.

Ojp tylko jeden komenda jest?

Tam go wrobiono i jakby ktoś się dobrze przyjrzał ,nie wziął łapówki to by nie siedział.

Do kar śmierci powinna być komisja, niezależna fakty dane i przyznanie się mordercy, poparte dowodami. Czy tez zebrane dowody poparte przyznaniem się mordercy.

Seryjni mordercy, gwałciciele który mordują, psychopaci którzy mordują dla przyjemności.
        • milva24 Re: Sonda kara śmierci 30.12.21, 23:42
          Akurat jak się człowieka odpowiednio przyciśnie to chyba niemal każdy przyzna się do wszystkiego. I jestem pewna, że nie jeden Komenda siedział niewinny a kary śmierci cofnąć się nie da. Poza tym biorąc pod uwagę aktualną atmosferę w naszym państwie to akurat kara śmierci jest ostatnim narzędziem jakie chciałabym widzieć dostępne dla rządzących.
          • 3-mamuska Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 00:36
            milva24 napisała:

> Akurat jak się człowieka odpowiednio przyciśnie to chyba niemal każdy przyzna s
            > ię do wszystkiego. I jestem pewna, że nie jeden Komenda siedział niewinny a kar
            > y śmierci cofnąć się nie da. Poza tym biorąc pod uwagę aktualną atmosferę w nas
            > zym państwie to akurat kara śmierci jest ostatnim narzędziem jakie chciałabym w
            > idzieć dostępne dla rządzących.

Ta jasne wszyscy są niewinni wszystkich przycisnęli , i wszyscy co trafili do więzieni są niewinnych osoby.

Ile razy zmniejszono kary dla morderców lub wyszli i zaraz zabili ponownie.
            Niejedna taka sprawa była.
            Nie sadze ze zebranie komisji raz np.na 5 lat bo nazbierało by się takich wyjątkowych spraw do oceny praca, kilka tygodni/miesięcy potem rozwiązanie komisji.
            Za każdym razem inne osoby, aby nie można było podpłacić i nie wiadomo do ostatniej chwili żyje akta trafią do oceny.
            Jak się wybiera przysięgłych w USA.

Nie sadze ze 1 kara śmierci kosztuje więcej niż utrzymanie -leczenie latami , karmienie, prace strażników utrzymanie więźnia ubranie itp.
            Totalna bzdura.
            • tanebo001 Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 00:40
              A jesteś pewna że ciebie nie złamią? Nigdy nie wiesz czy przez pomyłkę ty nie trafisz na szafot. Po drugie KŚ jest droższa no chyba że wyrok wykonujesz od razu. W krajach cywilizowanych robi się apelacje a to kosztuje. A tego nie robi się przy dożywociu. No chyba że chcesz jak w Afryce - dziś wyrok jutro pod mur. Zawsze możesz przeprowadzić się do Afryki.
              • 3-mamuska Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 00:44
                tanebo001 napisał:

> A jesteś pewna że ciebie nie złamią? Nigdy nie wiesz czy przez pomyłkę ty nie t
                > rafisz na szafot. Po drugie KŚ jest droższa no chyba że wyrok wykonujesz od raz
                > u. W krajach cywilizowanych robi się apelacje a to kosztuje. A tego nie robi si
                > ę przy dożywociu. No chyba że chcesz jak w Afryce - dziś wyrok jutro pod mur. Z
                > awsze możesz przeprowadzić się do Afryki.
                >

Nie trafie bo nie jestem psychopatą ani seryjnym mordercom. A o takich sprawach mówię.

W stanach można wykonać karę śmieci samemu, jak cię ktoś napadnie czy twoje dziecko możesz zastrzelić i masz obronę koniczna ,jak ten co biegał z pistoletem i bronił mienia ( nawet nie ludzi) i zabił kilku i został uniewinniony.

Wiec nie pleć bzdur.
            • milva24 Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 00:41
              Wystarczy stracenie jednego niewinnego, żeby kara śmierci nie miała sensu. Nie ma ludzi nieomylnych, dowody niewinności potrafią ginąc, dowody winy są czasem preparowane. I wyobraź sobie, że tym niewinnym będzie Twój syn, mąż czy brat. I co z tego że to tylko jeden niewinny wśród grona zbrodniarzy?
              • 3-mamuska Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 01:03
                milva24 napisała:

> Wystarczy stracenie jednego niewinnego, żeby kara śmierci nie miała sensu. Nie
                > ma ludzi nieomylnych, dowody niewinności potrafią ginąc, dowody winy są czasem
                > preparowane. I wyobraź sobie, że tym niewinnym będzie Twój syn, mąż czy brat. I
                > co z tego że to tylko jeden niewinny wśród grona zbrodniarzy?

Ta jasne preparowanie dowodów, weź wypuść wszystkich z więzienia bo napewno podmienili dowody.

Dla mnie więcej sensu ma ocalenie kolejnych ofiar.
                A słyszałaś ze ten co gwałcił swoją córkę przez x lat we własnej piwnicy ja trzymał , wychodzi? Może zamieszka obok ciebie co?
                A ten Polak T co zabijał chłopców może tez…
                Ze tez takich ludzi ci szkoda ale ich ofiar i potencjalnych ofiar już nie.

Ja mówię o takich ludziach:

pl.m.wikipedia.org/wiki/Paweł_Tuchlin
                pl.m.wikipedia.org/wiki/Bogdan_Arnold
                W historii pl.
    • saszanasza Re: Sonda kara śmierci 30.12.21, 22:49
      W państwie bezprawia, inwigilacji i chaosu w jakim żyjemy, to naprawde bardzo zły pomysł by dawać władzy takie groźne narzędzie które może być wykorzystane w zupełnie innym celu niż ukaranie winnego
    • kaka-llina Re: Sonda kara śmierci 30.12.21, 23:00
      Nie, nigdy w życiu za nią nie byłam a teraz zaZiobry i podobnych tymbardziej... 17 ematek za?3 niemaja zdania? w sumie 30 przeciw co dobrze świadczy ale w sumie 20 gdzieś indziej (mam nadzieję, że większość to trolle)
    • 3-mamuska Re: Sonda kara śmierci 30.12.21, 23:03
      Tak za bestialskie zabójstwo/wielokrotne, za takie gdzie nie ma żadnych wątpliwości.
      Jak np. Kacper który zabił swojej ciężarna dziewczynę. Zaplanował ukrywał i jeszcze ile ciosów.
      • kaka-llina Re: Sonda kara śmierci 30.12.21, 23:31
        Była bym ostrożna z tym "nie ma żadnych wątpliwości" kto decyduje o tych wątpliwościach? KS jest nieodwracalna, nie ma we mnie zgody na zabijanie w jakiejkoliwek postaci (natychmiastowaobrona własna tak ale tylko to, zabijanie "na zimno" w majestacie prawa, nie...)
        • sophia.87 Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 08:08
          Jakież to wątpliwości były choćby w przypadku Trynkiewicza?
          Albo tego zwyrola?
          Mozna chyba uznać, że je rozwial, czyż nie?
          www.google.com/amp/s/wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/506460/Polska/Dawid-J.-zabil-18-letnia-Magde.-Ekspert-jak-ktos-nie-wiedzial-co-on-zrobil-to-byl-mily-i-grzeczny-chlopiec
      • droch Re: Sonda kara śmierci 01.01.22, 01:09
        Tak za bestialskie zabójstwo/wielokrotne, za takie gdzie nie ma żadnych wątpliwości.

Typowy błąd w rozumowaniu - wg prawa karnego nie można w ogóle skazać oskarżonego, jeśli istnieją wątpliwości co do jego winy. Jeśli został skazany, to znaczy że sąd takich wątpliwości co do sprawstwa czynu zabronionego nie miał.
        A ty proponujesz mniej tak "no, tak, nie ma niezbitych dowodów, więc tym razem kara śmierci raczej nie, ale 50 lat w więzieniu, profilaktycznie, bo to chyba on zabił".
    • 35wcieniu Re: Sonda kara śmierci 30.12.21, 23:32
      W idealnie działającym państwie, przy braku wątpliwości i żelaznych dowodach, czyli w utopijnych warunkach - owszem.
      W rzeczywistosci za duże ryzyko nie tylko pomyłki ale też rozmaitych wpływów na przebieg procesu itd. Mordy sądowe mieliśmy nie tak znowu dawno temu.
    • escott Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 00:48
      Myślę, że niezależnie od poglądów etycznych, od poglądów na stan policji/sądów etc. każdy, kto przeczytał w życiu kilka kryminałów i myśli logicznie powinien być przeciw. Kara śmierci w ogóle nie spełnia żadnej funkcji - wręcz przeciwnie, jest tak przerażająca, że może prowadzić do eskalacji zbrodni, desperackich działań, a zarazem nie powstrzymuje ani psychopatów ani bandytów itp. To czyste fantazje o zemście i jakieś złudzenie sprawiedliwości, której po prostu nie da się osiągnąć, bo nie da się naprawić nigdy tego wszystkiego, co prowadzi do poważnych zaburzeń i najgorszych przestępstw.
      • berdebul Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 11:05
        Usuwamy ze społeczeństwa element niebezpieczny, który albo dostanie dożywocie, albo siedzi w ośrodku w Gostyninie. Nie ma szans na rehabilitacje i powrót do społeczeństwa, wiec utylizujemy odpady.
      • tt-tka Re: Sonda kara śmierci 01.01.22, 10:09
        escott napisała:

> Myślę, że niezależnie od poglądów etycznych, od poglądów na stan policji/sądów
        > etc. każdy, kto przeczytał w życiu kilka kryminałów i myśli logicznie powinien
        > być przeciw. Kara śmierci w ogóle nie spełnia żadnej funkcji - wręcz przeciwnie
        > , jest tak przerażająca, że może prowadzić do eskalacji zbrodni, desperackich d
        > ziałań, a zarazem nie powstrzymuje ani psychopatów ani bandytów itp. To czyste
        > fantazje o zemście i jakieś złudzenie sprawiedliwości, której po prostu nie da
        > się osiągnąć, bo nie da się naprawić nigdy tego wszystkiego, co prowadzi do pow
        > ażnych zaburzeń i najgorszych przestępstw.

Dla mnie to eliminacja osobnika, ktorego utrzymywanie przy zyciu kosztuje podatnikow przez iks lat niepotrzebnie - casus Breivik. Zmienie zdanie, gdy mnie ktos przekona, ze jest jakis cel i sens w wiezieniu kogos takiego zamiast rabniecia mu kaesa.
    • wkswks Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 09:56
      Jestem przeciwna karze śmierci z rożnych względów:
      - pomyłki sądowe, zła praca policji i prokuratury;
      - finansowych;
      - skazani na smierć przebywają w o wiele bardziej komfortowych warunkach latami;
      - moralnych: wydaje mi się, że biblijne „oko za oko” jest niemoralne i niewychowawcze. Że niewychowawcze pokazują statystyki zabójstw w USA, gdzie wykonuje sie kś a statystyki i tak wysokie - nie działa ona odstraszająco.
    • lauren6 Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 09:57
      Pewien pan uważa, że opozycja to zabójcy jego brata. Kara śmierci byłaby bardzo niebezpiecznym narzędziem politycznym. Jeśli ktoś się łudzi, że w Polsce byłaby wykorzystana jako bat na pedofili-morderców to jest naiwny jak dziecko.
    • sumire Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 10:07
      Cóż, jak pokazuje rzeczywistość, kara śmierci nie powstrzymuje przed popełnianiem zbrodni, poza tym zbyt często zdarzają się sądowe pomyłki czy niejasności, vide sprawa Wellinghama. O tym, jak jest stosowana w krajach autorytarnych, już w ogóle szkoda gadać.
      W obecnym polskim upolitycznionym wymiarze sprawiedliwości - a wiadomo, że Ziobro, jak nasza zocha, marzy o przywróceniu tej kary - to byłoby pole do nieprawdopodobnych nadużyć.
      • sophia.87 Re: Sonda kara śmierci 31.12.21, 10:10
        Akurat tych zbrodni można było uniknąć

www.google.com/amp/s/wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/506460/Polska/Dawid-J.-zabil-18-letnia-Magde.-Ekspert-jak-ktos-nie-wiedzial-co-on-zrobil-to-byl-mily-i-grzeczny-chlopiec

www.google.com/amp/s/wiadomosci.onet.pl/kraj/na-przepustce-zabil-kobiete-i-dziecko-w-wiezieniu-mial-dobra-opinie/xmjqf0k.amp