Dodaj do ulubionych

Tolerancyjny Tusk

06.05.22, 19:45
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28419273,donald-tusk-o-srodowisku-lgbt-wiem-czym-jest-tolerancja-w-polityce.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta
Czyli przez te wszystkie lata nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o postawę Tuska, a co za tym idzie PO, w stosunku do praw kobiet i osób LGBT: "nie krytykuję waszych poglądów, ale na żadne zmiany nie macie co liczyć". Nie, żeby mnie to zaskoczyło, ale jednak trochę dziwi - wydaje się, że kto jak kto, ale "europejski" Tusk powinien rozumieć, że na tle innych krajów UE (i nie tylko) jawimy się pod ww. względem jako głęboki zaścianek. No ale brawa i pokłony wielkie dla jego łaskawości, bo przynajmniej "toleruje", a mógłby przecież, jak PIS, szczuć i ograniczać prawa jeszcze bardziej.
Obserwuj wątek
      • asia.sthm Re: Tolerancyjny Tusk 06.05.22, 21:17
        > Lubię Tuska i chciałabym, żeby był bardziej. Ale nie jest.

Niestety nadal nie moze bardziej. Jesli chce uratowac ten kraj musi wykazac nalezyty poziom dyplomacji w wielu sprawach.
        • alicia033 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 11:04
          asia.sthm napisała:

> Jesli chce uratowac ten kraj musi wykazac nalezyty poziom dyplomacji w wielu sprawach.
          >
          póki co jest na najlepszej drodze do przegrania przez PO kolejnych wyborów.
          "Dyplomacja" w podejściu do podstawowych praw człowieka nikogo do nich nie zachęca.
          A już pisanie przez trzaskowskiego laurek patronowi pedofilii to czysty strzał w stopę.

--
          alessa28 napisała:

> Jak ci się nie podoba w Polsce to zawsze możesz wyp.. w dowolnym kierunku, tylko zabierz ze sobą
          > progeniture żeby się tu dalej nie rozpleniła, jak wszy łonowe.
          • asia.sthm Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 11:38
            > "Dyplomacja" w podejściu do podstawowych praw człowieka nikogo do nich nie zachęca.

Ale wlasnie w Polsce ta dyplomacja jest konieczna. Polska siegnela dna jesli chodzi o przestrzeganie praw czlowieka, jak sobie wyobrazasz przekonanie mas, tego motlochu ktory na prawa czlowieka w majestacie prawa i rzadu sie wypina od wielu wielu lat.
            • lella_two Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 13:44
              Ten akurat motłoch reaguje tylko na kasę i pierdoły wielkościowe, więc zamiast ścigać się z Pisem w schlebianiu mu, lepiej byłoby zaryzykować program jednoczący wyrzuconych poza nawias i jednocześnie dać wszystkim sygnał, że lepsza Polska jest możliwa. Ale to trzeba zejść z jednorożca rzygajacego tęczą i ogarnąć, w jakim świecie się żyje.
            • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 15:44
              asia.sthm napisała:

> > "Dyplomacja" w podejściu do podstawowych praw człowieka nikogo do nich ni
              > e zachęca.
              >
              > Ale wlasnie w Polsce ta dyplomacja jest konieczna. Polska siegnela dna jesli c
              > hodzi o przestrzeganie praw czlowieka, jak sobie wyobrazasz przekonanie mas,
              > tego motlochu ktory na prawa czlowieka w majestacie prawa i rzadu sie wypina
              > od wielu wielu lat.
              >
              No dyplomacją się niczego nie osiągnie a już na pewno odbicia od DNA no dyplomacja tylko przyklepiemzamiatanie pod dywan.
              Ja sobie wyobrażam przekonanie, tylko to oczywiście wymaga zaangażowania i środków. Zaczęłabym od „product placement” czyli scenariuszy w popularnych serialach. Tylko najpierw obejrzeć obowiązkowo kilka seriali Netfliksa z czasów 7-3 lat temu z grubsza żeby zobaczyć gdzie przestrzelili i wiedzieć, czego nie robić, bo ludzie tego nie kupią. Potem wciąganie osób dyskryminowanych i budowanych na prestiżowe stanowiska, NIE TYLKO NA LEWICY. Czy tusk by się ośmielił wziąć jawną lesbijkę do rządu?
              • dramatika Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 15:49
                jednoraz0w0 napisał(a):

> h. Tylko najpierw obejrzeć obowiązkowo kilka seriali Netfliksa z czasów 7-3 la
                > t temu z grubsza żeby zobaczyć gdzie przestrzelili i wiedzieć, czego nie robić,

Może zamiast filmów obejrzał kurs akcji Netlixa i wyciągnął wnioski 😎

www.money.pl/gospodarka/netflix-ogromny-spadek-kursu-na-gieldzie-reakcja-na-wyniki-6760158457310016a.html
              • asia.sthm Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 18:37
                > Czy tusk by się ośmielił wziąć jawną lesbijkę do rządu?

Co za pytanie! ośmielił big_grin,
                obecny rzad sie ośmiela do zatwierdzania najwiekszych przekretow o jakich cywilizowany swiat obecnie slyszy, a ty czy Tusk by mial odwage zatrudnic kobiete o rzetelnych kwalifikacjach lecz odmiennej orientacji od swojej.
                Odwolania do seriali Natflixa nie zrozumialam nic a nic, ze niby z seriali spoleczenstwo ma sie uczyc o homoseksualizmie i zgodnie zaakceptowac?
                • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 19:42
                  asia.sthm napisała:

> > Czy tusk by się ośmielił wziąć jawną lesbijkę do rządu?
                  >
                  > Co za pytanie! ośmielił big_grin,
                  > obecny rzad sie ośmiela do zatwierdzania najwiekszych przekretow o jakich cy
                  > wilizowany swiat obecnie slyszy, a ty czy Tusk by mial odwage zatrudnic kobiet
                  > e o rzetelnych kwalifikacjach lecz odmiennej orientacji od swojej.

tak, bo suweren może prędzej zaakceptować przekręty (wszyscy kradno) czy lesbijkę.

> Odwolania do seriali Natflixa nie zrozumialam nic a nic, ze niby z seriali spo
                  > leczenstwo ma sie uczyc o homoseksualizmie i zgodnie zaakceptowac?
                  >
                  Netfliks jakiś czas temu postanowił wprowadzić diversity w swoich produkcjach, ale zwłaszcza a w początkach tego trendu to wychodziło potwornie sztucznie, na przykład przeróbki Ani z Zielonego Wzgórza, gdzie oprócz nierealistycznego wątku z Afroamerykanami w wiejskiej szkółce liczącej 10 osób na krzyż pojawiło się dwóch gejów i na dokładkę emancypacja i walka o prawa kobiet. Nie wszystkie próby wychodziły tak absurdalnie, tzn. niektóre owszem ale to były komedie więc to nie raziło, a niektóre normalnie. (na przykład wątek Mitchuma z HOC rozczulił wszystkich)
                  • bi_scotti Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 19:03
                    Tak tylko dla porzadku, "Anne with an E" nie jest/nie bylo produced by Netflix (CBC produced), Netflix streamed the series. BTW, great production - zgodnie z opening song by "our" Tragically Hip "Ahead By A Century" smile Cheers.
                    • bigzaganiacz Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 19:10
                      Jak tam biszkopt w timie nil jung ? Buhehehehe
                      A z nowosci netflixowych, megan wlasnie zostala zcancelowana , no jaka szkoda , nie powstanie jednak film o chlopie w ciazy , a netflixik znow dzis 2,5% w dol na gieldzie
                    • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 19:46
                      Dzięki za sprostowanie, myśle, ze platforma miała coś do powiedzenia przy produkcji jednak. Opening song i w ogóle cała czołówka była cudna. Co do reszty, fajna produkcja dopóki nie zaczęli odjeżdżać. Nagromadzenie absurdów się broniło w Dead to me, bo film z założenia był absurdalny, ale w Anne oni sami nie wiedzieli w która chcą stronę iść, czy jednak pokazać realia z tamtych czasów których nie było w książce (niewolnictwo, indigenous people czy w ogóle te czarne dzielnice) czy pójść w kino familijne Disneya. Swoją drogą, te mniejszości to dość wybiórczo, bo flagowe dyskryminowane grupy (people of color, LGBT) były tam hurtowo, ale już z niepełnosprawnych to tam był jeden dziadzio na wózku przez kilkanaście sekund. A mocno nie wierzę, że na 19wiecznej wsi nie było kalek. Generalnie wyglądała to, jakby dostali okólnik z wytycznymi, sorry. Tak, ładnie i bajkowo wyszło. Nie, ani trochę nie było to wiarygodne.
                      • bi_scotti Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 19:55
                        De gustibus ... Jest jakis movement zawiedzionych fans, ktorzy "domagaja sie" kontynuacji wink Who knows, maybe ...
                        BTW, to nigdy nie miala byc ani nie probowala byc adaptacja ksiazki by LMM, only based on i z tym zalozeniem nalezalo patrzec na series zeby uniknac porownan i rozczarowan. Cheers.
                        PS. A propos Blacks in Canadian Maritimes, zerknij na swietna ksiazke (zreszta tez adapted jako TV series by CBC ale zdecydowanie gorszy, moim zdaniem, result niz "Anne with an E") "The Book of Negroes" by Lawrence Hill; pomijam, of course, opcje serious research & study ... chyba, ze akurat Cie gna w tym kierunku smile
                        • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 19:58
                          ależ ja nie mowię że to miała być kontynuacja. Rozumiem, że na motywach i że fabuła mogła iść swoją szosą, tylko poszła w taką, że właściwie nie wiadomo, co to miało być. Z jednej strony dodanie realiów, z drugiej doprowadzenie ich do absurdów.
                          W trzeciej części pani Stacy wyszłaby za mąż za młodego, czarnego wdowca z niemowlakiem, widać było, że na to się zapowiada jak się nad rzeczką spotkali.
                          • bi_scotti Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 21:21
                            Jesli juz to w czwartej wink There were 3 seasons (2017, 2018, 2019) - Netflix oglosil season 3 jako "final".
                            I nie, nie, nie, nie probuje Cie przekonac do "Anne with an E", ot tak - facts simply matter, eh wink Cheers.
                            • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 22:04
                              czekaj, mnie się film urwał na tym, jak Gilbert się opamiętał że kocha Anię, Ania się dowiedziała, że zerwał zaręczyny z tą bogatą laską, Diana dostała się do college’u a pani Stacy nadziała się na łowiącego ryby wdowca, czy to ona łowiła ryby, nie pamiętam. To był jakiś ciąg dalszy? Czy mnie się pomyliło i to było rozciągnięte na trzy sezony a nie dwa? Jak uważam, że to była kupa bredni, tak jednak realizacja była przyjemna, tylko w niektórych momentach było jak na niedorobiony horror, który śmieszy zamiast straszyć.
            • alicia033 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 21:53
              asia.sthm napisała:

> Polska siegnela dna jesli chodzi o przestrzeganie praw czlowieka,

serio? To co powiesz o np. rosji czy chinach?

> jak sobie wyobrazasz przekonanie mas, tego motlochu ktory na prawa czlowieka w majestacie prawa i rzadu sie wypina od wielu wielu lat.

Nijak. Kopanie się z koniem uważam za głupotę. Ci ludzie są niereformowalni i nienawracalni, na miejscu Tuska skupiłabym się nie na tych, którzy sa za pisem a tych, którzy nie głosują w ogóle. Np. na młodych ludziach. Zaczęłam sie zastanawiać, jak np. mogłabym zachęcić do głosowania na PO moje pełnoletnie dzieci. I nic nie wymyśliłam, bo dla "Julek", takich jak np. moja córka propozycja dyskusji o prawach kobiet i aborcji jest zwyczajnie obraźliwa (dla mnie zresztą też). Dla syna też nic atrakcyjnego u nich nie widzę.
              I przede wszystkim - zadbałabym o to, żeby nie tracić tych, którzy do tej pory na PO głosowali. W tym temacie polecam komentarze pod postem trzaskowskiego (pun intended):
              www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/524894082325893
              Więc sorry ale na tej waszej "dyplomacji" Tusk niczego, poza zniechęceniem ludzi do PO nie ugra.
    • dramatika Re: Tolerancyjny Tusk 06.05.22, 20:23
      Już bardziej szanuję psycholewicę, która chce likwidacji prywatnej własności i rejestracji 156 płci niż tą bezideową amebę. Ten dla "ciepłej wody w kranie" gotów jest oficjalnie zlikwidować Polskę.
    • huang_he Re: Tolerancyjny Tusk 06.05.22, 22:05
      Jak go przez jakiś czas w polskiej polityce nie było, to nawet miałam do niego jakiś sentyment. A jak się tylko pojawił, to już nie mogę patrzeć na tego dziadersa. Mam gdzieś taką opozycję.
    • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 09:40
      Tusk kilka miesięcy temu mówił, ze jest za prawem do aborcjii do 12 tygodnia ciąży.
      Co do lgbt, to rzeczywiście trochę kluczy w tym temacie, ale rozpatrywalabym to w szerszym kontekscie, tzn. niechęci wymieszanej z pogardą lewicowych srodowisk w stosunku do libków. I mniej lub bardziej ukrytej propisowskości niektorych przedstawicieli lewej strony politycznej. Poza tym Tusk jest pragmatykiem i pewnie zwyczajnie uwaza, ze mamy jako kraj ważniejsze sprawy na głowie.
      Żeby nie było, sama jestem za małżeństwami osób tej samej płci i prawem do aborcji, najchetniej w stylu holenderskim.
      • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 15:49
        martini.n napisała:

> Tusk kilka miesięcy temu mówił, ze jest za prawem do aborcjii do 12 tygodnia ci
        > ąży.

Szkoda, że tego nie mówił podczas głosowań nad projektami aborcyjnymi Ruchu Palikota i Solidarnej Polski w 2012, gdy był szefem rządu. Teraz to niech sobie to w dupę wsadzi.
                          • maslova Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 00:12
                            Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wskazał również, że chciałby, aby w Polsce odbyła się dyskusja na temat prawa do małżeństw osób tej samej płci, praw kobiet i kwestii aborcji.
                            • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 10:43
                              Ok, ale głównie było o lgbt. Ale oczywiście mozesz zapytać Tuska, czemu nie powtórzył tego wczoraj. Razem z koleżanką, która uważa, że to Tusk powinien iść na czele z teczową flagą i przekonywac do poparcia akurat tego postulatu. Centroprawicowy Tusk. Btw. ile % poparcia ma potrójna lewica, ktora chyba jako jedyne ugrupowanie całościowo tą flagą idzie?
                              • maslova Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 12:04
                                Mówił o różnych rzeczach, również o sytuacji kredytobiorców.

Tusk nie musi iść z tęczową flagą. Ale, jak pisałam w poście startowym, jako polityk, który w Polsce jest najbardziej kojarzony z Unią Europejską i jej wartościami, mógłby ten potencjał wykorzystać do obrony i obietnicy przestrzegania PRAW CZŁOWIEKA, nie LGBT czy kobiet.
                                • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 13:39
                                  Widzisz, tylko tak jak pisałam, Tusk jest raczej kumaty i patrzy na sondaże. Z których, obawiam się, raczej nie wynika, że w Polsce prawo do aborcji i prawa osób lgbt sa postrzegane jako prawa czlowieka, tylko problem na ktory zamyka sie oczy (aborcja, byle nie było widać, a co tam się robi w podziemiu czy za granica, to sie nie interesujemy) lub problem jakiejs marginalnej grupy. Piszę o postrzeganiu przez umiarkowane srodowiska, bo te mocno na prawo, to wiadomo.
                                  Dlatego zalozenie, ze jesli Tusk nie będzie jednoznacznie opowiadal się za prawami lgbt i poświecal temu tyle samo uwagi, co np. gospodarce, to KO przegra wybory, jest moim zdaniem niesluszne.
                                  Jeszcze raz przypomne kampanię prezydencką Trzaskowskiego, gdzie bardzo kluczył w sprawach lgbt i odwolywal się do ogólnego "wszyscy jestesmy rowni", a teraz nie ma problemu z jednoznacznym stanowiskiem. Gra się tak jak przeciwnik (i wyborca, nie tylko ten przekonany) pozwala. Z resztą w kampanii prezydenckiej bylo wiecej różnych pomyslow, typu licytacja na rozdawnictwo czy tez Trzaskowscy jako para gdzie on jest głową, a ona szyją. Ja nie wiem, moze oni naprawdę są takim małżenstwem, a może to było robione pod bardziej konserwatywny elektorat.
                                  • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 17:03
                                    > Z których, obawiam się, raczej nie wynika, że w Polsce prawo do aborcji i prawa osób lgbt sa postrzegane jako prawa czlowieka, tylko problem na ktory zamyka sie oczy

i niech tak zostanie, tak? to na chuj nam jakaś zmiana rządu?
                                    • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 18:08
                                      I to jest kolejny problem, że jak nie suweren, to ludzie myślący, że jeśli KO zaraz natychmiast i w podskokach nie zalegalizuje aborcji i małżeństw niehetero, to jest taki sam jak PiS. Tak,
                                      Trzaskowski przegrał, o włos, przy nierównej i nieuczciwej walce i naprawdę nie chce mi się już dyskutować z kretynizmem, że gdyby był bardziej postępowy, to by wygrał. Przypominam, ze zaraz za Trzaskiem był konserwatywny Hołownia i oszołom Bosak. A jaki wynik miał Biedroń?
                                      I na koniec - ja wiem, że forum i media społecznościowe wiedzą lepiej niż politycy, ich stratedzy i badania. Ale czyjeś myślenie życzeniowe to jeszcze nie fakt. Ja też chciałabym żeby jednorożce fikały i srały tęczą, ale skoro nie mogą, przynajmniej na razie, to wolę skupić się na realiach i na tym, jak skutecznie wywalić PiS w kosmos.
                                      Jest artykuł o Tusku na glównej stronie Wyborczej, polecam. Chociaż i tak powiesz, że źle.
                                      • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 18:19
                                        Nie wiem czy by wygrał gdyby był bardziej postępowy. Życzyłam mu jak najlepiej, nawet przy tym jego pierdoleniu, że gospodarczo to on się rymuje z konfą. Ale kurła mać, naprawdę nie da się powiedzieć, że zgodnie z prawem nie wolno dyskryminować, a ściemniane małżeństwa heteroseksualne zawierane przez gejów to jest realna krzywda rodzin, więc może by tak prawnie dopuścić małżeństwa jednopłciowe, żeby nie rozbijać tych skazanych na niepowodzenie małżenstw?
                                        I że nam jako podatnikom się opłaca, żeby ludzie zawierali trwałe małżeństwa, bo małżeństwo to nie tylko bonusy w postaci prawa do dziedziczenia (wiadomo że jak oni idą z tym na sztandarze to wyglądają na roszczeniowych, helllooooo!!), ale również obowiązki (zapewnienie utrzymania małżonkowi który nie może pracować bo zaniemógł)?
                                        A kościół jak im nie chce dawć ślubu to niech nie daje, może i dla katolików to jest ble, ale jest zdaje się konstytucyjny rozdział państwa od kościoła, więc czemu od polityka oczekują, że będzie się zajmował katolicką moralnością?
                                        • asia.sthm Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 18:51
                                          > więc czemu od polityka oczekują, że będzie się zajmował katolicką moralnością?

Nie musi, ale zaczyna sie glaskanie potencjalnych wyborcow, a glaskac trzeba z wlosem nie pod wlos. Kurde, taki los tych politykow, ktorzy to bagno kiedys maja przejac i ratowac to co da sie uratowac.
                                          • fornita111 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 18:56
                                            Pytanie kto jest jego potencjalnym wyborca... Prawda wyglada tak: nawet jego najbardziej "dziaderski" elektorat by nie odszedl gdyby Tusk "popieral elgiebety". Za to moglby zyskac nowy. Laszac sie do homofobow nie zyska wyborcow, bo w te klocki z prawi a nie ma szans.
                                          • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 19:27
                                            no tak, ale niech powtarza metodą zdartej płyty z rozbrajającym uśmiechem (on to potrafi), że katolicy. cieszą się wolnością wyznaniową i jeśli nie chcą udzielać ślubów kościelnych parom jednopłciowym, to państwo im się nie będzie wtrącać bo to sprawa wiary, a premier zajmuje się prawem, gospodarką i dbaniem o obywateli.
                                            A w backgoundzie odpowiedni przekaz innymi, cywilnymi kanałami. Gej uratował małego kotka, te rzeczy.
                                        • volta2 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 19:30
                                          bo katolików jest większość a oni, co za pech, też wybierają. jak ich już będzie mniejszość, to nie trzeba będzie się tym przejmować (bo zajmować to za dużo powiedziane)
                                      • lauren6 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 22:14
                                        > jeśli KO zaraz natychmiast i w podskokach nie zalegalizuje aborcji i małżeństw niehetero, to jest taki sam jak PiS. Tak,
                                        Trzaskowski przegrał, o włos, przy nierównej i nieuczciwej walce i naprawdę nie chce mi się już dyskutować z kretynizmem, że gdyby był bardziej postępowy, to by wygrał.

Amen.

Plus to, że jesteśmy w tak głębokiej dupie ekonomicznej, że nie ma gorszego czasu na fochy o tęczę. Foch o tęczę oznacza, że zaczniemy się w tej dupie urządzać.
                                        • alicia033 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 22:27
                                          lauren6 napisała:

> Trzaskowski przegrał, o włos,

nie o włos tylko o ponad 400 000 głosów.

> Plus to, że jesteśmy w tak głębokiej dupie ekonomicznej, że nie ma gorszego czasu na fochy o tęczę.

skoro dla ciebie podstawowe prawa człowieka to "foch o tęczę" to cóż, nie mamy o czym rozmawiać.

Btw. PO i PSL ostatnio pozbawili się głosów pewnej kiludziesięciotysięcznej branży. Dla interesu paru gości mieli w odwłoku wszystko inne, zaczynając od interesu polskich obywateli, zmian klimatycznych, regulacji unijnych i polskich regulacji ustawowych...
                                          Więc ty też zacznij się urządzać w tej d.upie, lauren, bo tzw. opozycja wcale nie chce wygrać tych wyborów.
                                        • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 22:28
                                          I akcentowanie tej dupy ekonomicznej, co Tusk zaczal robic, to jedyna szansa, bo to jest problem który w mniejszym lub większym stopniu dotyczy prawie wszystkich. Pamiętam kiedy wyszla afera dwóch wież na Srebrnej i sporo opozycyjnych dziennikarzy zacieralo rece, że wreszcie koniec pisu. No co najmniej naiwność. Ludzi to nie interesuje, bo kradną, ale sie dzielą. Tak samo jak większości nie interesują idee ani rowność i sprawiedliwość. Tylko pusta micha czy tam micha ryżu odniesie jakis skutek.
                                        • fornita111 Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 17:35
                                          Zycze ci lauren, zebys kiedys tez zostala nazwana "ideologia nie czlowiekiem", albo zaraza jakiegos koloru. Ci, dla ktorych prawa czlowieka to jakis tam "foch" nie zasluguja na to, zeby je miec. Wiec w sumie obecna Polska to bardzo twoj kraj, pasujesz do niego.
                                          • bigzaganiacz Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 17:51
                                            Ci, dla ktorych prawa czlowieka to jakis tam "foch" nie zasluguja na to, zeby je miec

Ja tez mam moje prawa a jednym z nich jest wilnosc wyppwiedzi
                                            Jak sie komus nie podoba co mowie to jest jego problem , nie moj
                                          • lauren6 Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 18:19
                                            Przestań zachowywać się jak histeryczka.

PIS wygrał wybory zakazem aborcji? Schowali Macierewicza, Kaczyńskiego, zakaz aborcji i inne niewygodne tematy i wygrali wybory dzięki sprawom ekonomicznym.

Tusk dzisiaj ma identyczną strategię, co dla osoby z inteligencją powyżej poziomu ameby powinno być oczywiste.

Jedyna metoda by pokonać PIS w najbliższych wyborach to konsolidacja opozycji wokół wspólnego programu wyborczego opartego na wspólnym programie gospodarczym. Jeżeli opozycja zacznie się teraz żreć między sobą o aborcję, LGBT itd (pojęcie praw człowieka jest bardzo pojęte i równie dobrze można tam wrzucić guanoburzę o TERFy, legalizację prostytucji i prawa sexworkerek) to zamiast konsolidacji będziemy mieć pierdyliard małych partii. Czyli przy obecnej ordynacji wyborczej znowu mówimy o podarowaniu PIS większości w Sejmie.

Niech najpierw opozycja wygra te wybory, a wtedy zacznie się naprawianie kraju. Fochem nie wygra się wyborów co dość wyraźnie widać po ostatnich latach.
                                            • dramatika Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 18:22
                                              lauren6 napisała:

> Jedyna metoda by pokonać PIS w najbliższych wyborach to konsolidacja opozycji w
                                              > okół wspólnego programu wyborczego opartego na wspólnym programie gospodarczym.

Zamiast pińceta dadzą ulgę podatkową 6000 na dziecko i nazwą to programem liberalnym gospodarczo, a lemingi to łykną.
                                              Na 100% zrobią do tego "konsolidację opozycji" tak jak na Węgrzech - idealny sposób na przegrane wybory.
                                            • fornita111 Re: Tolerancyjny Tusk 09.05.22, 20:25
                                              Aborcja i "lgiebety" sa wazniejsze niz twoj pelny brzuch. Bardziej mi zal Izy z Pszczyny ktora nie zyje przez "niewazny" temat aborcji niz skowyt twoj i suwerena, ze pieniazkow brak. Nie za bardzo sie roznisz od tych, co wolnosc i prawa czlowieka przehandlowali za pincetplusa i jeszcze uwazasz, ze to inteligencja i pragmatyzm. No brawo ty, to ja juz wole byc "histeryczka".
                                  • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 17:07
                                    martini.n napisała:

> Dlatego zalozenie, ze jesli Tusk nie będzie jednoznacznie opowiadal się za praw
                                    > ami lgbt i poświecal temu tyle samo uwagi, co np. gospodarce, to KO przegra wyb
                                    > ory, jest moim zdaniem niesluszne.

a ktoś tu forsuje takie założenie?

> Jeszcze raz przypomne kampanię prezydencką Trzaskowskiego, gdzie bardzo kluczył
                                    > w sprawach lgbt i odwolywal się do ogólnego "wszyscy jestesmy rowni",

i nie wygrał, więc trudno powiedzieć czy mu to pomogło czy zaszkodziło.

a teraz
                                    > nie ma problemu z jednoznacznym stanowiskiem. Gra się tak jak przeciwnik (i wyb
                                    > orca, nie tylko ten przekonany) pozwala.

Nikt normalny nie robi kampanii mającej przekonać przeciwników bo to kasa w błoto. Ani nie robi się kampanii pod zwolenników bo po co (to był błąd Trzaskowskiego, te filmiki o jego zagranicznych studiach i o tym jakim on jest fajnym kolesiem z wyższej klasy średniej). Kampanię się robi tylko dla tej wąskiej, niezdecydowanej grupy.
                                • asia.sthm Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 17:49
                                  > do obrony i obietnicy przestrzegania PRAW CZŁOWIEKA, nie LGBT czy kobiet.

Musialby zaczac od wytlumaczenia, ze suweren tez czlowiek bo to wcale nie jest jasne. Forumowa zocha domaga sie wykreslenia jakichs tam wymyslonych praw czlowieka, zadne wartosci EU nie sa jej potrzebne a od takich zoch w Polsce sie zaroilo.
                              • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 17:02
                                nigdzie nie pisałam, że powinien iść z tęczową flagą. Po prostu niech nie patronizuje i. niech nie pierdoli, że prawa człowieka to jest coś, co starzy heteroseksualni faceci mogą dyskutować między sobą i może ewentualnie jakieś komuś, kto nie jest facetem hetero, w jakimś zakresie kopsną.
      • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 15:50
        > rozpatrywalabym to w szerszym kontekscie, tzn. niechęci wymieszanej z pogardą lewicowych srodowisk w stosunku do libków

czekaj, jak to możesz w ogóle porównywać? Człowiek nie rodzi się libkiem, to jest wybór. Orientacja czy kolor skóry nie.
        • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 17:39
          Ja nie wiem, co jest z rozumieniem tekstu pisanego na tym, mającym o sobie ąę mniemanie, forum...
          Niczego nie porównuję, wskazuje możliwe powody takiej, a nie innej postawy Tuska - czyli niechęć do jakiegokolwiek bratania się z lewicą. Ale nie są to zapewne jedyne powody, bo Tuskowi rzeczywiscie bliżej np. do Hołowni niż do Zandberga.
          • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 18:30
            ja rozumiem co piszesz, tylko nie mieści mi się w głowie, że uchodzący za jednego z sensowniejszych polityków miałby na serio lawirować między prawami człowieka a poglądami gospodarczymi i być traktowanym poważnie. Równie dobrze mógłby mówić, że niewolnictwu jest zasadniczo przeciw, ale trudno nie ukrywać korzyści dla gospodarki.
            • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 20:30
              Ale tutaj nie ma przełożenia, bo on nie poświęca praw lgbt dla gospodarki, tylko na jednym się skupia, a na drugim nie. Poza tym ja myślę, że oni tacy głupi nie są i robią co im wychodzi z sondaży. Trzask w czasie kampani prezydenckiej też był bardziej zachowawczy i konserwatywny niz przed i po.
              A to ze Tusk nie chce iść pod rękę z lewicą to jeszcze inna sprawa.
    • kropkacom Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 10:15
      "Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wskazał również, że chciałby, aby w Polsce odbyła się dyskusja na temat prawa do małżeństw osób tej samej płci, praw kobiet i kwestii aborcji"

O czym tu dyskutować? W 21 wieku trzeba dyskutować? Nad prawami kobiet nie ma co w ogóle dyskutować, bo to powinna być oczywistość. Co do reszty to przecież nie ma mowy o jakiś obowiązkach. Nikt nie zmusza ludzi do przerywania ciąży czy wchodzenia i legalizowania związków jednopłciowych.
      • kropka_kom Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 11:30
        cytuję...nikt nie namawia do aborcji ....ok czyli dzisiaj otwieramy wiezienia , nie bedzie kar za zabójstwo...niech każdy zachowuje się zgodnie ze swoim sumieniem przy czym oczywiście nie namawiamy do morderstw i kradzieży...i co będzie ci się fajnie żyło w takiej rzeczywistości?
        • woman_in_love Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 14:01
          1) ok czyli dzisiaj otwieramy wiezienia

Robimy tak dość często - to się nazywa amnestia. Czasami robimy to masowo, by "przewietrzyć więzienia". W dwudziestoleciu międzywojennym ogłaszano taką amnestię 13 razy. Przy każdej wypuszczano po kilka - kilkanaście tysięcy więźniów, innym zamieniano wyroki śmierci na dożywocie, a jeszcze innym skracano wyroki.

2) nie bedzie kar za zabójstwo

No ale nie ma.

3) niech każdy zachowuje się zgodnie ze swoim sumieniem

No ale buk tak chciał żeby tak było.
    • woman_in_love Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 13:52
      Niestety pogubił się.

Nie rozumie, że z takim kursem, to PO niczym się nie wyróżnia na + od reszty.
      W PL brak partii liberalnej gospodarczo i światopoglądowo i tu są miliony wyborców do zagospodarowania.
    • po_godzinach_1 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 16:00
      Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wskazał również, że chciałby, aby w Polsce odbyła się dyskusja na temat prawa do małżeństw osób tej samej płci, praw kobiet i kwestii aborcji. - We mnie będziecie mieli rzecznika bardzo otwartej dyskusji i szacunku dla was - zapowiedział. Możliwość wprowadzenia konkretnych rozwiązań Tusk uzależnił od kształtu przyszłego parlamentu.

bardzo słusznie

na razie 35 proc. Polaków opowiada się za wprowadzeniem związków partnerskich dla par jednopłciowych, a 21 procent jest za prawem do zawierania jednopłciowych małżeństw, dlatego trzeba o tym dyskutować
      • dramatika Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 16:08
        po_godzinach_1 napisała:

> dlatego trzeba o tym dyskutować

Gorąco namawiam do nagłaśniania problemu związków partnerskich i aborcji, zwłaszcza w czasie katastrofalnej sytuacji gospodarczej kraju - PiSu co prawda tym nie odsuniecie od władzy, ale przynajmniej sami nie będziecie rządzić (wy - politycy i wyborcy PO)
      • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 05:23
        Nad prawami człowieka się nie dyskutuje. One po prostu są. Jeśli on mówi coś takiego to jest zwyczajnym patronizującym bucem, No sorry. Dyskusja ma to do siebie, że każda strona może przekonać drugą do swoich racji. Czyli co, mężem opatrznościowym i jedyną nadzieją tego kraju ma być typ, który otwarcie dopuszcza opcję, że sorry batory, ale w tym kraju kobiety i ludzie lgbt praw nie mają? Bo tak wyjdzie w dyskusji?
        • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 10:48
          Nie dopuszca. A młodsi od Tuska ludzie z KO (od Trzaskowskiego i Nitrasa po Jachirę i Sterczewskiego) jednoznacznie wypowiadają się za zwiazkami partnerskimi/malżenstwami osób nieheteroseksualnych i legalizacją aborcji.
    • piataziuta Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 19:51
      Tusk jest przede wszystkim wytrawnym politykiem, który rozumie, że jeśli oficjalnie poprze LGBT w polskim ciemnogrodzie, to straci poparcie.

Będąc osobą, która uważa się jedną ze składowych "LGBT+" (ja jestem ten plus), popieram Tuska "na żadne zmiany nie macie co liczyć", bo ma szanse być wyjściem z pisowskiej matni. Żaden "tęczowy" polityk szans by na to w tej chwili nie miał.

Pomyśl o tym i wróć do tego tematu, jak trochę ochłoniesz.
          • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 20:53
            nie, charyzmatyczny przywódca potrafi pociągnąć ludzi za jakąś ideą. A w wypadku LGBT nie można dostosowywać polityki do homofobicznej większości tylko trzeba ludzi przekonać, ze pewne poglądy i idee są złe. PiSowi się udało, na przykład w kwestii zmiany stosunków do uchodźców w 2015. Co prawda nie w stronę tolerancji tylko na odwrót, ale chodzi o samą zasadę.
            • martini.n Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 21:06
              Ale Tusk jest pragmatykiem i nie ma zamiaru ciagnać ludzi za ideą, mowil o tym nie raz. Choćby slynne, ze jesli ktos ma wizje, to niech idzie do lekarza. No i od ciagniecia za ideami, szczegolnie np. lgbt, jest lewica, niech działa.
                  • piataziuta Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 21:33
                    Będzie się można obrażać, gdy wygra.
                    Tymczasem, niech kurwa wygra cokolwiek innego niż obecnie jest.
                    Tusk jest nieidealny, ale przyzwoity - i to mocny polityk, więc zaciskam wszystkie palce.
                      • piataziuta Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 18:11
                        Nie. Tylko nie konfa. 🤦 🤣

Baj de łej, kiedyś miałam wielu kumpli, których uważałam za sympatycznych - bo w bezpośrednich kontaktach nie prezentowali niczego, co mogłoby ich zdyskredytować.
                        A potem okazało się, że wielu z nich lubi tego otyłego, podstarzałego, zakompleksionego i umysłowo ograniczonego zboczeńca - Kurwina.
                        Dzisiaj wiem, że warto pytać.
                        "Na kogo głosowałeś?"
                        "Na konfederację."
                        "Wypierdalaj."
              • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 21:23
                No jest pragmatykiem, czyli pragmatycznie chodzi mu tylko o swoją pozycję, bo jakiekolwiek działania to już by była ideologia suspicious
                W końcu na chuj komu polityk któremu zależy na tym, żeby nic nie zmieniać gdy wszystko jest źle?
            • piataziuta Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 21:13
              jednoraz0w0 napisał(a):

> nie, charyzmatyczny przywódca potrafi pociągnąć ludzi za jakąś ideą. A w wypadk
              > u LGBT nie można dostosowywać polityki do homofobicznej większości tylko trzeba
              > ludzi przekonać, ze pewne poglądy i idee są złe. PiSowi się udało, na przykład
              > w kwestii zmiany stosunków do uchodźców w 2015. Co prawda nie w stronę toleran
              > cji tylko na odwrót, ale chodzi o samą zasadę.

Gorąco czekam, aż zostaniesz posłanką i przebijesz się ze swoimi charyzmatycznymi ideami, do polskiego zaściankowego motłochu - będę na ciebie głosować, a nawet więcej - będę bić ci pokłony z wdzięczności.

Tymczasem, trzymam kciuki, żeby reszta nie myślała tak jak ty i skorzystała z faktu, że porządny polityk wrócił do gry w pl - w przeciwnym razie nigdy nie pozbędziemy się tej złodziejskiej, pisowskiej swołoczy.
            • kub-ma Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 23:30
              jednoraz0w0 napisał(a):

> . PiSowi się udało, na przykład
              > w kwestii zmiany stosunków do uchodźców w 2015. Co prawda nie w stronę toleran
              > cji tylko na odwrót, ale chodzi o samą zasadę.

Nie, nie chodzi o samą zasadę.
              Do uchodźców, jako społeczeństwo, mieliśmy stosunek raczej neutralny (na starcie). I wtedy łatwiej wzbudzić emocje negatywne. Do LGBT mamy teraz (jako społeczeństwo) stosunek bardziej przechylony w stronę negatywnego i tutaj trudniej jest przeskoczyć w stronę pozytywnego.
              Poza tym, wydaje mi się, że łatwiej wzbudza się emocje negatywne niż pozytywne.
              • maslova Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 00:19
                > Do uchodźców, jako społeczeństwo, mieliśmy stosunek raczej neutralny (na starcie)

Ja jednak powiedziałabym, że pozytywny:

Kiedy w połowie zeszłego roku (2014) Polacy po raz pierwszy usłyszeli o potrzebie udzielenia pomocy uchodźcom, zdecydowana większość z nich zareagowała pozytywnie. W pierwszym z zeszłorocznych sondaży CBOS aż 72% osób zadeklarowało poparcie dla przyjmowania uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi. Przeciw było 21% (pozostałe 7% nie miało zdania na ten temat). Kolejne sondaże, przeprowadzane co miesiąc, pokazywały, że wraz z narastającą negatywną kampanią części mediów i partii politycznych, akceptacja dla przyjmowania uchodźców w Polsce stopniowo zmniejszała się. W lutym 2016 roku osiągnęła poziom najniższy – ledwie 39% badanych zgadzało się na pomoc. Spośród nich, tylko 4% opowiadało się za przyjmowaniem uchodźców i zezwalaniem na ich osiedlanie się w Polsce. 35% aprobowało pomoc tymczasową – do czasu, kiedy uchodźcy będą mogli wrócić do swoich krajów pochodzenia. Aż 57% ankietowanych uważało, że uchodźców nie powinniśmy przyjmować wcale.
                • kub-ma Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 00:39
                  No tak, masz rację, jeżeli badania tak pokazały.
                  Ale nadal wydaje mi się, że łatwiej przejść z dobrego nastawienia, do tego negatywnego (grając np. strachem), niż odwrotnie.
                  Swoją drogą przygnębiające to jest, że tak łatwo poszło.
                  • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 05:31
                    Niestety masz rację z tym, że na negatywnych emocjach a przede wszystkim na strachu najłatwiej grać. Ale żeby zmienić nastawienie do LGBT czy praw kobiet, to trzeba robić to, co PiS i konserwa: nie odwoływać się do racjonalnych argumentów czy poczucia przyzwoitości, bo to nie ma żadnych szans w starciu z emocjami, tylko tez odwoływać się do emocji. To jest raczej takie ABC formułowania przekazu który ma do czegoś przekonać i nie wierzę, że oni tego nie wiedzą.
                    • kub-ma Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 08:30
                      jednoraz0w0 napisał(a):

> To jest raczej takie ABC formułowania przeka
                      > zu który ma do czegoś przekonać i nie wierzę, że oni tego nie wiedzą.

Wiedzą. A przynajmniej powinni. Jeżeli ktoś bierze się za politykę, to doskonale wie jak formułować przekaz. A jeżeli nie wie, to wie gdzie się tego dowiedzieć.
                      • jednoraz0w0 Re: Tolerancyjny Tusk 08.05.22, 17:28
                        kub-ma napisała:

> Wiedzą. A przynajmniej powinni. Jeżeli ktoś bierze się za politykę, to doskonal
                        > e wie jak formułować przekaz. A jeżeli nie wie, to wie gdzie się tego dowiedzie
                        > ć.
                        >
                        I dlatego myślę, że odpowiada im tak, jak jest i bardzo nie chcą niczego zmienić ani tym bardziej wygrać.
      • maslova Re: Tolerancyjny Tusk 07.05.22, 22:18
        Tyle, że w obecnej sytuacji aby wygrać wybory, trzeba wyjść do ludzi z mocnym, zdecydowanym przekazem oraz jakąś konkretną ideą (ideami) przyświecającą prezentowanemu ugrupowaniu politycznemu. Natomiast jak do tej pory cała taktyka Tuska opiera się na propagowaniu przekazu "trzeba odsunąć zły PIS od władzy". Jak pokazało ostatnie kilka lat metoda ta kompletnie się nie sprawdza. Piszesz, że Tusk ma szanse wygrać wybory - pewnie, że ma, ale nie bardzo widać, aby był zdeterminowany by ją wykorzystać.