Dodaj do ulubionych

Ultra trail maraton

23.07.22, 11:27
100 km po górach z wbieganiem na 2700. Start wczoraj o północy.
Szaleństwo?
Co myśli ematka?
Obserwuj wątek
    • chebellacosa92 Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 11:31
      Co kto lubi. Dla mnie bieganie to mordęga.
    • wapaha Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 14:28
      szaleństwo smile
      zazdroszczę smile
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 14:32
      Myslimy, że same na taki czyn bysmy się nie porwaly.
      Ze 2 lata temu w Chinach podczas takiego maratonu, nastapilo w górach załamanie pogody, przyszła śnieżyca, kilka osób zmarło. Własciwie to nie przeżyła 1/8 uczestników.
      polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2739433,Chiny-nagla-zmiana-pogody-w-czasie-zawodow-sportowych-Ponad-20-osob-nie-zyje.
      • nchyb Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 14:56
        Rok temu.
        • black_magic_women Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 17:41
          A do dzisiaj oficjalnie nie można o tym w Chinach mówić (była jakiś czas temu audycja w TokFm).
    • g.r.uu Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 15:08
      Ematka rozważa oświadczenie się zwycięzcy 😍
      • homohominilupus Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 15:17
        Takie krzepkie dziadki...
    • myelegans Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 20:05
      Chamonix?

Dla wytrenowanych do zrobienia…. I w niektorych trzeba sie zakwalifikowac… Western States 100 mile race, 389 zawodnikow, record trasy 14 godzin

www.wser.org/
      • homohominilupus Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 21:48
        myelegans napisała:

> Chamonix?

Nie, Gran Trail Posets.
        >
        >
        >
        > www.wser.org/
        • myelegans Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 22:02
          Aaa, jak chcesz zobaczyc jak wygladaja szalency w pigulce to polecam

youtu.be/bG97F6b_6o4
      • andace Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 17:59
        W tym roku Western States biegła Polka, Dominika Stelmach, dominikastelmach.pl/
        Informacje o wyniku są na jej profilu na Fejsbuku.
        • wapaha Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 11:11
          Dominika OD LAT biega ultra a od kilkunastu lat - biega. Nie jest osobą przypadkową, ale mocno związaną ze światem sportu ( w sensie pracy zawodowej )
          • andace Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 14:41
            Wiem, ale nie ma 25 lat, ma 2 dzieci i męża i pracowała na etacie. To pokazuje że mając dzieci i rodzinę (i talent i samozaparcie) można trenować taką dyscyplinę.
            Mąż z nią jeździ na zawody, dzieci też uczestniczą w biegowym życiu.
            Z tego co kojarzę to ultra zaczęła biegać dopiero po urodzeniu 2 dziecka.
    • hannah_weaver Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 20:10
      homohominilupus napisała:

> 100 km po górach z wbieganiem na 2700. Start wczoraj o północy.
      > Szaleństwo?
      > Co myśli ematka?
      >
      >
      Ematka puka się w głowę, jednak jeśli ktoś ma takie ambicje i możliwości to podziwia klaszcząc (może być ze u Rubika).
      Brawo Ty, lub ktokolwiek, jeśli siły mierzone na zamiary i przygotowanie solidne.
      • homohominilupus Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 21:33
        hannah_weaver napisała:

> homohominilupus napisała:
        >
        > > 100 km po górach z wbieganiem na 2700. Start wczoraj o północy.
        > > Szaleństwo?
        > > Co myśli ematka?
        > >
        > >
        > Brawo Ty, lub ktokolwiek, jeśli siły mierzone na zamiary i przygotowanie solidn
        > e.

Ja nie, skąd! Ja patrzę na to i zastanawiam się czy podziwiać.
      • panna.nasturcja Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 17:44
        hannah_weaver napisała:

> jeśli siły mierzone na zamiary i przygotowanie solidne

Miałaś na myśli zamiary mierzone na siły?
    • primula.alpicola Re: Ultra trail maraton 23.07.22, 21:54
      Tak, moim zdaniem to szkodliwe szaleństwo. Domyślam się, że chodzi o przekraczanie granic, wychodzenie ze strefy komfortu itp. Nie kupuję tego, no, nie.
      • homohominilupus Re: Ultra trail maraton 24.07.22, 10:13
        Ja mam właśnie mieszane uczucia. Z jednej strony wow, twardziele co nie jedzą miodu tylko żują pszczoły na śniadanie ale z drugiej to jest przecież nadludzki wysiłek który podejmowany regularnie, może zrujnowac zdrowie. Nie wspominając już o tym, że taki ultra maratonczyk jako partner musi być cholernie trudny, tylko treningi, dieta, wyjazdy na biegi itp.
        • wapaha Re: Ultra trail maraton 24.07.22, 10:49
          Na ich poziomie ich wyjście ze strefy komfortu jest zupełnie inaczej odczuwalne niż nasze wyjście ze strefu komfortu - każdy patrzy ze swojego pułapu. Kanapowcom wyjście na spacer w deszczu kojarzy się z wyjsciem ze strefy komfortu, ludziom aktywnym fizycznie - start/wysiłek- którego doświadczają pierwszy raz, ludzio biegającym amatorsko na kilkadziesiąt km tygodniowo przebiegnięcie 100km na raz jest wyjściem poza strefę komfortu itd itd
          apetyt rośnie w miarę jedzenia - czy też może- uzależnienie od adrenaliny rośnie w miarę przekraczania swoich kolejnych granic
          Dla mnie to szaleństwo - bo z mojeego punktu widzenia wiem jak ogromnym wysiłkiem fizycznym i psychicznym jest to okupione, jak wielkim poświęceniem w codzienności ( to o czym piszesz homoh) ale z kolei zazdroszczę- per apsera ad astra
          • primula.alpicola Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 10:37
            "apetyt rośnie w miarę jedzenia"

No właśnie, ja też coś o tym wiem, w kwestii progresu, przekraczania granic itp. Na szczęście rozum wrócił, i już nie wpadam na pomysły, których realizacja może mi zaszkodzić.
            Czasami trzeba sobie powiedzieć "basta", nawet jeśli chodzi o zdrowy, albo "zdrowy" sport.
            • wapaha Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 10:42
              wiesz primula

z drugiej strony generalnie życie jest szkodliwe wink
              • primula.alpicola Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 15:09
                Czyli hulaj dusza, piekła nie ma..?
                Staram się o równowagę, w każdej kwestii.
                • wapaha Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 16:04
                  no właśnie u mnie ta równowaga jest hulaj dusza-ale nie do piekła wink
        • g.r.uu Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 09:57
          Ludzie rujnują sobie zdrowie na tyle różnych sposobów... Ci w przeciwieństwie do np. miłośników alkoholu czy papierosów szkodzą tylko sobie
    • fornita111 Re: Ultra trail maraton 24.07.22, 10:26
      Lepsi oni, niz gorscy turysci zostawiajacy po sobie smieci, podchodzacy do niedzwiedzia, zeby mu fotke cyknac, wzywajacy helikopter, bo sie zmeczyli... Tyle dobrego moge powiedziec wink dalej sie w jezyk ugryze
      • homohominilupus Re: Ultra trail maraton 24.07.22, 10:56
        Albo obszczane chusteczki, kuzwa wszędzie są takie kretynki 🤬
        • wapaha Re: Ultra trail maraton 24.07.22, 11:00
          obszczana chusteczka to obszczana celuloza-śrowisku nie zaszkodzi, bo sie rozłoży tyle że nieestetycznie wyglądają takie papierzaki
          mnie bardziej wqrwiają wkładki, tampony uncertain
          i pety
          • g.r.uu Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 09:58
            Pety! One są wszędzie. Nie wiem, czy naprawdę palacze to w większości chamy i brudasy? Normalnie bym im kazała pozbierać po sobie i zeżreć ten syf
            • fornita111 Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 13:59
              Wiekszosc palaczy to chamy i brudasy. Ale obawiam sie, ze wiekszosc niepalacych tez uncertain
    • shmu Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 09:28
      Szaleństwo, owszem, ale ja podziwiam i trochę zazdroszczę. Znałam kilka takich osób (no fakt, że biegali ,,tylko" ok. 60 km), i nie byli nienormalni, ale fakt, że wtedy nikt nie miał rodzin. Jak ktoś ma rodzinę, to musi się mocno nagimnastykowac, żeby móc trenować i nie zaniedbywać rodziny.
      • tenjedennick Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 09:37
        Ostrożnie pochodzę do tych imprez ekstremalnych. Strasznie dużo ludzi zaczęło się kreować na twardzieli nie mając predyspozycji ani treningu. Ktoś z bliskiego otoczenia też zaliczał wszystkie takie hardkory, teraz dość młody człowiek jest po dwóch zawałach.
        • wapaha Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 09:44
          tenjedennick napisała:

Ktoś z bliskiego
          > otoczenia też zaliczał wszystkie takie hardkory, teraz dość młody człowiek jes
          > t po dwóch zawałach.

z ciekawości - to osoba która aktywnie była fizycznie od zawsze-czy która stała się taką po 35-40 rż - wstając z kanapy -bo stwierdziła że "coś trzeba z sobą zrobic" ?
          • tenjedennick Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 09:59
            Aktywna zawsze, w pewnym momencie wszelkie tego typy "armageddony" przerodziły się w fetysz.
            • wapaha Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 10:34
              Adrenalina uzależnia

Ile pani ma lat ?

Współczuję strasznie- coś gdzieś nie pykło..z drugiej strony -patrząc po sobie- wolę być aktywna fizycznie i mieć "urwaną" nogę niż siedzieć na kanapie i "urwać" nogę

Nie znam statystyk - nigdy się nie zagłębiałam
              Ile jest zawałów serca u ludzi kanapowych a ile u aktywnych - jesli ktoś ma- chętnie spojrzę

btw covid tez sporo namieszał w zyciu wielu ludzi uncertain
      • wapaha Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 09:42
        Shmu- wiadomo że wszystko zalezy od wielu czynników i uwarunkowań ale te 60km to nie jest jakiś mocno wymagający pod kątem spędzonego czasu- start. Tak naprawdę to 3 x w tygodniu treningi biegowe - czyli 1-2 godz (3 raz na 10 dni,) - to nie są jakieś jednostki czasowe, które sprawiają , że się zaniedbuje rodzinę . To ( wg mnie) normalny czas, który człowiek posiadający rodzinę powinien wręcz dla własnego zdrowia psychicznego miec codziennie dla siebie, zwłaszcza że dłuższe jednostki można robić rodzinnie , przygotowywać się też można wspólnie. Mamy tyle możliwośći outdoor-siłownie pod chmurką, trasy rowerowe, ścieżki biegowe, lasy - że rodzina w niczym nie przeszkadza
        Piszę oczywiscie o normalnym partnerskim układzie

Wyczyn z postu założycielskiego- wymaga już jednak skomplikowanej logistyki i skupienia się jednak na sobie/na swoim celu - i tu faktycznie- elastyczność rodziny jesli ona jest, zrozumienie - jest bardzo wazne
    • piataziuta Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 10:00
      Oczywiście, że podziwiam.
      Sama bym się nigdy nie zdecydowała, a gdyby zdecydował się partner, to bym się pukała w czoło.
      Ale skoro ktoś daje radę, to nie kwestionuję, tylko robię wielkie WOW.
    • berber_rock Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 10:16
      Pominęłaś dwie dosyć istotne info:
      - z jakiego poziomu wbiegają na to 2700 ( jest różnica między startem z 1000 a, 2000)
      - czy 2700 to trudny technicznie szczyt czy taki sobie pagorek

Znam szczyty powyżej 4000 które technicznie są bułka z masłem i takie powyżej 2000 gdzie trzy razy się zastanowię zanim pójdę.
      • wapaha Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 10:36
        berber_rock napisała:

>
        > Znam szczyty powyżej 4000 które technicznie są bułka z masłem i takie powyżej 2
        > 000 gdzie trzy razy się zastanowię zanim pójdę.

nie porównuj chodzenia po górach z bieganiem po górach - bez względu na to z jakiego poziomu - jest to 100km w terenie górskim - już samo to zdmuchuje czapki z głów
        • berber_rock Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 12:08
          wapaha napisała:

> nie porównuj chodzenia po górach z bieganiem po górach - bez względu na to z ja
          > kiego poziomu - jest to 100km w terenie górskim - już samo to zdmuchuje czapki
          > z głów

Ależ porównanie, jest batdzo zasadne.
          Inaczej się wbiega na Rysy a inaczej na poloniny w Bieszczadach.
          A teren górski to równie dobrze może być płaskowyż. Ze dwa tygodnie temu byłam świadkiem takiego ultramaratonu na Handangervidzie. Technicznie nic trudnego. Wytrzymałościowo owszem.
          • wapaha Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 12:22
            Bieg górski to bieg górski - ma niewielkie elementy płaskowyżu ( płaskie ) - ale to elementy a nie całość- do tego sa podbiegi/zbiegi , wejścia/zejścia , pokonywanie przeszkód skalnych/kamiennych- w tego typu biegach poza samym dystansem istotna też jest suma wszystkich przewyższeń. I jak najbardziej jest to technicznie trudne-bo poza wytrzymałością wymaga siły
      • homohominilupus Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 17:48
        berber_rock napisała:

> Pominęłaś dwie dosyć istotne info:
        > - z jakiego poziomu wbiegają na to 2700 ( jest różnica między startem z 1000 a,
        > 2000)

Start z 1140
        > - czy 2700 to trudny technicznie szczyt czy taki sobie pagorek
        Tego nie wiem, zdobycie szczytu mam w planach gdy się nieco ochłodzi. Jednakowoż nie nazwałabym żadnego szczytu o tej wysokości takim sobie pagórkiem.
        • wapaha Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 09:01
          Homo- a to ty lecisz ten dystans ? smile
          Extra, trzymaj się smile
    • leosia-wspaniala Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 11:23
      >Szaleństwo?

Nie. Szaleństwem to jest ultramaraton Badwater, ponad 200 km przez Dolinę Śmierci.

>Co myśli ematka?

"Ciekawe jaki bym miała czas?"
      • wapaha Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 11:27
        leosia-wspaniala napisał(a):

> >Szaleństwo?
        >
        > Nie. Szaleństwem to jest ultramaraton Badwater, ponad 200 km przez Dolinę Śmier
        > ci.

widać, że biegałaś ultramaratony w górach ? wink
        >
        > >Co myśli ematka?
        >
        > "Ciekawe jaki bym miała czas?"

big_grin
        like it
        • leosia-wspaniala Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 17:03
          >widać, że biegałaś ultramaratony w górach ? wink

Nie, ale przy moim miesięcznym kilometrażu i wytrenowaniu dałabym radę - chociaż pewnie musiałabym dołożyć longów i podbiegów kosztem interwałów. Byłoby ciężko ale nie robi na mnie to aż takiego wrażenia, żeby określać mianem szaleństwa.
          • wapaha Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 09:03
            Spróbuj biegania w górach- to całkiem co innego i długie wybiegania owszem robią robotę- ale jednak to jest zupełnie inny wysiłek siłowy
            Biegałam po Bieszczadach-treningowo, mam za sobą też ultra- i 100km w górach z takim przewyższeniem - to jest dla mnie COŚ wink
      • berber_rock Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 12:10
        leosia-wspaniala napisał(a):

> >Szaleństwo?
        >
        > Nie. Szaleństwem to jest ultramaraton Badwater, ponad 200 km przez Dolinę Śmier
        > ci.

Tudzież Marathon des Sables gdzie kilka lat temu jeden z uczestników zabłądził w burzy piaskowej i uratowano go po 10 dniach.
        (żeby nie umrzeć z odwodnienia gość pił krew węży które upolował - jest gdzieś film dokumentalny na YouTube).
    • znowu.to.samo Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 12:27
      Kocham.sport i bieganie, przebiegłam dwa maratony ale nawet jak dla mnie to przesada
      • ewenny58 Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 16:32
        co tam 100km
        mój mąż w zeszłą sobotę ukończył BIEG 7 SZCZYTÓW w Lądku Zdroju, dystans po górach 240km, limit czasowy 52godziny
        na sukces składa się odpowiednie wytrenowanie, rozkład sił na trasie, odpoczynek, wyżywienie i szczęście
        chociażby pogoda, na Strzelińcu łatwo pobłądzić w dzień, a oni biegli tam w nocy
        trochę kobiet ukończyło, nawet po 50-siątce
        we wtorek poszedł normalnie do pracy, od jutra zaczyna biegać, bo"trzeba zrobić rozruch"
        • wapaha Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 09:03
          brawo dla niego kiss
          i dla ciebie- za wsparcie smile
    • heca7 Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 17:25
      Dla mnie szaleństwo. Mój czas byłby pewnie bliski wieczności bo zdechłabym gdzieś na trasie wink
      Jedno czego zazdroszczę to stanu zdrowia, który pozwolił na osiągnięcie takiej kondycji. Wytrzymałe stawy, zdrowe serce itd.
      • panna.nasturcja Re: Ultra trail maraton 25.07.22, 17:50
        Zasadniczo to rujnuje zdrowie, między innymi właśnie stawy kolanowe.
        • znowu.to.samo Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 16:01
          dla mnie to już podchodzi pod sport ektremalny, który niekoniecznie jest zdrowy
    • loganberry Re: Ultra trail maraton 26.07.22, 11:08
      Ematka na koniec ulepi jeszcze pierogi wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka