Dodaj do ulubionych

Nowy blok jak slums

27.07.22, 13:23
Napiszcie, proszę, jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o mieszkania w nowych blokach. Mój ma tak ze 3 lata i ściany w częściach wspólnych tak brudne i poobijane,że słabo się robi na sam widok, taki slums. Wiadomo, każdy robił wykończenie, więc są ślady, dodatkowo patodeweloper raczej uzyl najtańszej farby. I tak sobie to trwa. Czy u Was był przeprowadzany remont, malowanie ścian po zakończeniu większości prac w mieszkaniach? Wolę tu zapytać zanim zrobię gownoburze na żywo😁. Jak patrzę na te ściany to mi irytacja skacze
Obserwuj wątek
  • anilorak174 Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 13:29
   Moj blok ma 10 lat. Remontu czesci wspolnych nie było, poza malowaniem scian przy windach. Wygląda ok, parter jest wyłożony płytami meblowymi (sciany), może dlatego mniej się niszczy.
  • ichi51e Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 13:29
   po 3 latach to już można by odmalować spokojnie
  • mamtrzykotyidwato5 Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 13:42
   Skoro wygląda jak slums, to widocznie i takich ma slumsowych lokatorów. Nic nie poradzisz. Odnowią, a i tak zaraz będzie brud.
   Ja w bloku nie mieszkam, ale córka wynajmowała mieszkanie w bloku. Jak się wprowadzała to klatka była świeżo odnowiona. Wyprowadzała się po 5 latach, a klatka nadal wyglądała, jak świeżo odnowiona, nic nie było posmarowane, ubrudzone, ani poobijane, a w tym czasie odbyły się remonty w dwóch mieszkaniach.
  • mari.sol Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 13:51
   Po roku od oddania bloku przemalowano klatkę i korytarze. Teraz, gdy wszyscy już mieszkają, części wspólne brudzą się mniej.
  • incel-core Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 15:10
   yennefer.00 napisała:
   > Napiszcie, proszę, jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o mieszkania w nowych
   > blokach. Mój ma tak ze 3 lata i ściany w częściach wspólnych tak brudne i poob
   > ijane,że słabo się robi na sam widok, taki slums.

   Nikt normalny nie wprowadza się do slumsu.
  • po_godzinach_1 Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 15:13
   Poobijaliście i pobrudziliście, to macie coście zrobili. Pomalujcie sobie.
  • 35wcieniu Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 15:18
   Nigdy nie słyszałam o czymś takim jak remont części wspólnych po przeprowadzeniu prac w mieszkaniach. Jak miałoby to wyglądać? Przecież każdy się wprowadza w innym terminie, niektórzy kupują w stanie surowym i wykańczają sami... No chyba że absolutnie wszystko robił deweloper, wtedy owszem, klatki schodowe nie powinny być zniszczone w momencie oddawania bloku ale wtedy też nie działa to tak że budują blok, robią części wspólne, później się biorą za mieszkania i niszczenie części wspólnych a później je znowu remontują.
  • iberka Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 15:41
   Mieszkam 12 lat i dopiero robią malowanie tzn. mają robićwink. Blok nie wygląda jak slums, bo panie sprzątające przecierają również ściany natomiast sąsiedzi potrafią zrobić syf i zostawić......płacą za sprzątanie, rączek sami sobie brudzić nie będą zatem są dni kiedy leży błoto od wejścia, przez schody do drzwi konkretnego mieszkania. Albo dzieciory na halloween zasyfią keczupem ściany, drzwi, rowery, hulajnogi i co tylko na drodze spotkają. Takie wychowanie.
  • iwoniaw Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 15:59
   Na pewno w żadnym znanym mi bloku nikt ścian korytarzy co 3 lata nie maluje, "jak w slumsie" wygladaja one tam, gdzie ludzie kompletnie nie zwracają uwagi na nic i jeszcze demolują. Nie bardzo widzę, dlaczego remonty w mieszkaniach miałyby generowac zniszczenia na ścianach na korytarzu.
   • yennefer.00 Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 18:15
    Fakt, że są osoby, które nie dbają, a nawet niszczą celowo, ale też wystarczy, że przy wnoszeniu materiałów do mieszkań kilka osób coś niechcący stuknęło o ścianę i to widać. Niestety deweloper użył marnej jakości materiałów, co należy tępić. Bywając w znacznie starszych blokach widzę, że jest porządniej i estetyczniej. Firma bi
  • asia.sthm Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 16:09
   > ściany w częściach wspólnych tak brudne i poobijane,że słabo się robi na sam widok, taki slums.

   Pokaz zdjecia, bo trudno sobie wyobrazic. Na poczatku przy przeprowadzkach moga powstac szkody od duzych ladunkow przepychanych na schodach czy windzie. Przy wyrownawczych przerobkach takowoz, ale po roku wspolnota maluje te najgorsze miejsca.
   Swiezutkie piwnice tez sa masakrowane przy wwozie za wozkach ekstra opon samochodowych. Nie wyrabiaja na zakrecie i na scianach zostaja znaki jak na jezdni po gwaltownym hamowaniu.

   3 lata mowisz i nikt szkodami sie nie zajal? Przewaznie w ramach gwarancji deweloper naprawia niedociagniecia a i faba machnie po normalnych uszkodzeniach.
  • bywalec.hoteli Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 16:17
   Po ilu latach wspólnota zrobi pierwsze odświeżenie (pomalowanie itp) bloku?
   • asia.sthm Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 16:27
    > Po ilu latach wspólnota zrobi pierwsze odświeżenie (pomalowanie itp) bloku?

    Nie wspolnota a developer. U nas przez rok zbierali usterki, niedociagniecia czy nawet czesto minimalne bledy w sztuce. Budynek osiada wiec pokazaly sie gdzies nieliczne rysy, pekniecia. Na biezaco naprawiali a po roku z kawalkiem odmalowali tam gdzie nalezalo. Po czym nastapilo uroczyste przekazanie odpowiedzialnosci na wspolnote i ubezpieczenie.
    • yennefer.00 Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 18:11
     A, właśnie, te pęknięcia też są, ale deweloper chyba ma gdzieś. W ogóle oni olewają klientów już po oddaniu mieszkań. Firma bi- odradzam
   • iwoniaw Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 16:28
    bywalec.hoteli napisał:

    > Po ilu latach wspólnota zrobi pierwsze odświeżenie (pomalowanie itp) bloku?


    Po ilu uzna za stosowne.
  • anorektycznazdzira Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 16:20
   U nas do połowy ściany są płytki ("kafle") więc pierwsze malowanie było chyba po 10 latach
  • tol8 Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 16:26
   Mieszkalam w ponad stuletniej kamienicy i wyglądało jak w pałacu w Łańcucie. Sztukaterie, zdobienia, zabytkowe kafle itp. Ale u nas, mimo że to wspólnota mieszkań własnościowych i komunalnych, to każdy równo dbał o te cuda. Więc to chyba od lokatorów zależy. Starsze pokolenia dbają, młodsze płacą i wymagają.
  • barattolina Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 16:34
   Tak, u mnie malowano drugi raz części wspólne po około 6 miesiącach od odbioru budynku. To znaczy, ze po czasie kiedy już każdy wykończył swoj lokal, wykonawca generalny naprawił ściany i wymalowal je ponownie.
   • bominka Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 18:15
    Ejo,a jak skacze irytacja?😀
    Blok uważam do odmalowania. Rób gownoburze i niech towarzystwo w przyszłości zastanowi się czy warto dewastowac własne wspolne mienie. Ostatecznie na odświeżenie wszyscy muszą partycypować w kosztach.
  • littlesquirrel Re: Nowy blok jak slums 27.07.22, 20:14
   Nie przesadzasz? Załącz zdjęcia czy faktycznie to taki slums.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka