Dodaj do ulubionych

Temperatury w CH

06.08.22, 19:15
Zawsze zimą mnie wkurza, że jak wchodzę w kurtce do centrum handlowego to w 5 minut robi mi się za gorąco. A obsługa śmiga w krótkich rękawkach. Jeśli jestem autem to kurtkę zostawiam w aucie... No ale nie zawsze jestem samochodem. I teraz: trąbi się o ekologii, w tum roku o kryzysie ekonomicznym. A przecież to są budynki o ogromnych kubaturach!

Dzis z kolei w drugą stronę, weszlam do Auchan. A tam między lodówkami to ludzie biegiem się poruszali tam było zimno. ! Lidl czy Biedra maja szafy z przeslolnymi drzwiami. A tu napierd... zimnem na maksa. Plus wielka chłodziarka pełna jajek!

Nóż się w kieszeni otwiera
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 19:46
      Teraz kryzys, to mam nadzieję, że w tę zimę już tak grzać na maksa nie będą, nie tylko CH, ale i wszystkie urzędy, szkoły i inne przybytki, bo im kasy będzie szkoda, na takie bezsensowne hajcowanie.
      Ten kryzys może być zbawieniem i powrotem rozumu.
      • annaboleyn Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:19
        Też mnie zawsze dobija temperatura w szkołach, CH, urzędach. Nic nie mówię, bo i dzieci, i ja jesteśmy po zimnym wychowie i rozumiem, że inni mają inaczej. Ale mam wrażenie, że to nie jest zdrowe i że tych parę stopni mniej to i oszczędność i lepsze dla organizmu. Dostaję cholery w przegrzanym (dla mnie) pomieszczeniu, dzieci w szkole to samo, a tam naprawdę wieczna sauna.
      • nuclearwinter Re: Temperatury w CH 07.08.22, 09:25
        Też się męczę w CH zimą, od tego grzania na full boli mnie głowa i pieką oczy. Ale znam i ludzi, którzy lubią takie temperatury w mieszkaniu, po 26 albo i może więcej stopni, krótki rękawek i gołe nogi w zimie. Nie odwiedzam ich chętnie wink
    • chococaffe Re: Temperatury w CH 06.08.22, 19:48
      Temperatury mają być dostosowane do wymogów przechowywania towarów i dobrostanu pracowników. Nie klientów. Klient może na czas zakupów się jakoś zorganizować.
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:42
        A to klient już nie nasz pan?

A dobrostan pracowników by bardzo ucierpiał, jakby w zimie chodzili w sweterkach, a nie w koszulkach z krótkim rękawkiem?
        Sweterki teraz już są be w pracy??
        • triismegistos Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:56
          Nie.
        • angazetka Re: Temperatury w CH 06.08.22, 21:03
          Ale wiesz, że temperaturę w miejscu pracy regulują przepisy?
          • mamtrzykotyidwato5 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 21:12
            Minimalna temperatura w miejscu pracy dla lekkich prac fizycznych, do których zalicza się market wynosi 18 stopni.
            To trochę daleko od tych upałów, które panują w sklepach.
            • kamin Re: Temperatury w CH 06.08.22, 21:23
              W tym samym wątku, nawet w poście startowym ludzie skarżą się na zimno w sklepach.
              • mamtrzykotyidwato5 Re: Temperatury w CH 07.08.22, 01:04
                Zimno w lecie, które zużywa energię i gorąco w zimie zużywa energię.

A po co?
                Przecież można by zrobić ciepło w lecie i ciepło w zimie i by było lepiej dla ludzi i mniej energii zużytej, ale nie, w zimie hajcują, że wytrzymać z gorąca się nie da, a lecie ziębią klimatyzacją, że za zimno. Paranoja!
            • triismegistos Re: Temperatury w CH 06.08.22, 21:27
              Ależ nikt ci nie broni siedzieć w takiej temperaturze cały dzień 🤷
          • kicifura Re: Temperatury w CH 07.08.22, 09:31
            angazetka napisała:

> Ale wiesz, że temperaturę w miejscu pracy regulują przepisy?
            >

Jakie przepisy konkretnie?
        • chococaffe Re: Temperatury w CH 07.08.22, 09:29
          Nie mam potrzeby być niczyim panem/panią
    • szmytka1 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 19:48
      Nie tylko markety spożywcze, ogólnie sklepy odzieżowe, drogerie i xo tam jest jeszcze w CH mają klimę chyba na maxa. W niektórych normalnie marzłam, byłam przedwczoraj, na zewnątrz upał, w środku zimno.
      • jednoraz0w0 Re: Temperatury w CH 07.08.22, 05:01
        Ja mam taką teorię, że sklepy z ciuchami to specjalnie to robią. Ukułam ją jak zmarzłam w takim w xuj a mieli akurat przemiłe ciepłe piżamy. Kupiłam ze trzy nie mogąc się doczekać aż je założę i się ogrzeje, wyszłam ze sklepu, uderzyła mnie fala gorąca, puknęłam się w głowę i poszłam je zwrócić. Im chodzi o to żeby ludzie zmarzli i nakupili ubrań 😈
        • rb_111222333 Re: Temperatury w CH 07.08.22, 06:04
          Mój mąż dorabiał w jakichś budach z ciuchami. Mówił, że zimą mocno tam grzanie, żeby kurtki wydawały się ciepłe.
      • beata985 Re: Temperatury w CH 07.08.22, 09:43
        szmytka1 napisała:

> Nie tylko markety spożywcze, ogólnie sklepy odzieżowe, drogerie i xo tam jest j
        > eszcze w CH mają klimę chyba na maxa. W niektórych normalnie marzłam, byłam prz
        > edwczoraj, na zewnątrz upał, w środku zimno.

Ja sobie stoję w takim CH w te upały...czasami po 12 godzin...słyszę jak po wejściu ludzie komentują "jak tu zimno ".... I ja....gdzie tu kuwa zimno? Nie wiem o czym mówią i ratuję się doraźnie wiatrakiem...jeżeli faktycznie tak klimat chlodzi i by ją przykręcili to Chyba bym zdechla. ..ludzie tam pracujący w ogóle tego nie czują..
        A uwierz...jestem wrogiem klimatyzacji
    • angazetka Re: Temperatury w CH 06.08.22, 19:51
      Właśnie wysiadłam z tramwaju, w którym była lodówka. Nienawidzę tego.
      • nuclearwinter Re: Temperatury w CH 07.08.22, 09:22
        Kurcze a u mnie w MPK prędzej trafisz na skwar i brak klimy niż lodówkę sad I to w całkiem nowych pojazdach. Ale jak już łaskawie włączą tę klimę to jest tak akurat, przyjemnie chłodno a nie żadna Syberia, aż nie chce się wysiadać.
    • krwawy.lolo Re: Temperatury w CH 06.08.22, 19:53
      pogoda.wp.pl/pogoda-dlugoterminowa/szwajcaria/757204
    • klaviatoorka1 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 19:57
      Nienawidzę przymierzać niektórych ubrań w CH- w moich ulubionych sklepach wieje takim mrozem, że rozebranie się do bielizny, żeby np przymierzyć letnią sukienkę, grozi przeziębieniem.
      • no_name33 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 22:34
        klaviatoorka1 napisała:

> Nienawidzę przymierzać niektórych ubrań w CH- w moich ulubionych sklepach wieje
        > takim mrozem, że rozebranie się do bielizny, żeby np przymierzyć letnią sukien
        > kę, grozi przeziębieniem.

Próbowałaś to leczyć?
        • klaviatoorka1 Re: Temperatury w CH 07.08.22, 06:15
          przeziębienie można wyleczyć, złośliwość tylko ci się nasili z wiekiem
    • kanna Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:01
      Chodzie intensywnie do jednej sieciówki kinowej i tam w sali jest makabrycznie zimno uncertain

Wiosną po prostu nie ściągałam kurtki, teraz idąc do kina zabieram sweter. Szaleństwo.
    • nocnamagia Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:12
      W "moim" Lidlu też jest zimno. W tym tygodniu weszłam i od razu wyszłam tylko z 1 opakowaniem żółtego sera, było tak zimno, że nie chciało mi się chodzić po sklepie
    • login.na.raz Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:16
      Akurat z tym, żeby w markecie było zimą tak chłodno, żeby dobrze było chodzić w kurtce, to bym nie przesadzała. W końcu tam pracują ludzie i trudno, żeby przez 8 godzin marzli, po to żebym ja przez 10 minut zakupów czuła się komfortowo.
    • heca7 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:16
      Jest taki Spar w okolicy gdzie niezależnie od pory roku panują temperatury jak w Jaskini Raj tongue_out Mają kilka wielkich, otwartych szaf chłodniczych i tam właśnie się przebiega, nie można się dłużej zastanowić co wybrać bo człowiek sinieje tongue_out
    • sueellen Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:20
      Też to zauważyłam w Polsce. W sklepach i centrach handlowych jest zima niesamowicie gorąca.

Tymczasem w Anglii bogatszej niż Polska tradycyjnie na ogrzewaniu się oszczędza. Domy są znacznie chłodniejsze. Zima w domu chodzi się w bluzach i swetrach. W Polsce w swetrze w domu jest za gorąco. Ostatnio zauważyłam też że Anglicy jeżdżą wolniej.. trzymają prędkości 50 mil na godzinę na drodze z ograniczeniem do 60 a na drogach szybkiego ruchu z ograniczeniem do 70, w tym autostradach jeżdżą 60. Podobno jazda z prędkością 50-60 jest najbardziej ekonomiczna. Jeżdżą tak od jakiegoś czasu, nasiliło się gdy benzyna kosztowała blisko 2 funty za litr, teraz staniała ale wyraźnie kierowcy zwolnili i chyba im tak zostanie.
      • malenka9 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:42
        sueellen napisała:

Anglicy jeżdżą wolniej.. trzymają prędkości 50 mil na godzinę na drodze z ograniczeniem do 60

Może dlatego, że na podwójnym gazie.
        Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi w Anglii, Walii oraz Irlandii Północnej wynosi 0,8 promila.
        • sueellen Re: Temperatury w CH 06.08.22, 21:02
          Myślę że to akurat nie ma znaczenia. Owszem można w UK wypić piwo ( jedno) i jechać. Nie nazwałbym tego podwójnym gazem 🙄
    • triismegistos Re: Temperatury w CH 06.08.22, 20:57
      A może tak zatroszcz się o ekologię nie ogrzewając swojego własnego domu,?
    • s12345s Re: Temperatury w CH 06.08.22, 21:02
      ophelia78 napisała:

... Jeśli jestem autem to kurtkę zostawiam w aucie... No ale nie zawsze jestem samochodem.

W niektórych galeriach są szatnie.
    • katriel Re: Temperatury w CH 06.08.22, 21:32
      Sama jesteś sobie winna. Po co wchodziłaś do Auchana? Nie bojkotujesz?
    • no_name33 Re: Temperatury w CH 06.08.22, 22:35
      Mnie najbardziej wkurzają przegrzane szkoły.
    • marianna1960 Re: Temperatury w CH 07.08.22, 05:21
      Nienawidzę CH jest za gorąco, duszno i jeszcze to oczojebne oświetlenie.
      Wielu ludzi lubi przegrzewać swoje mieszkania zimą i do tego szczelnie zamknięte okna, taka Jamuszowa natura. Lubią zaduch, smród i gorąc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka