Dodaj do ulubionych

reklama wódki

14.08.22, 18:30
Reklama alkoholu (poza jakimiś tam wyjątkami dotyczącymi piwa) wciąż jest w Polsce nielegalna, wiec jakim cudem widzę wszędzie reklamy aperolu, wina, najróżniejszych wódek??
Tez tak macie? Jakim cudem to jest zgodne z prawem?

Zanim mi ktoś wypomni, ze reklamy pojawiają się w oparciu o nasza historie wyszukiwania - to od razu dodam, ze pudło, nie pije alkoholu w tym roku w ogóle, wcześniej wyłącznie wino. No i chodzi mi głównie o ten aspekt nielegalności, a nie dopasowania do indywidualnych preferencji.
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 18:43
      Aha, zanim ktoś się przyczepi, temat podjęty przez Janka Śpiewaka na insta. Ale fakt, tazagorska tez go repostuje wink
      • agusia.gerek Re: reklama wódki 14.08.22, 18:45
        Śpiewak to pisowski lizodup.
        Nie znoszę tej mendy.
        • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 18:46
          Ale zauważyłaś, ze wątek jest o czymś innym?
          • agusia.gerek Re: reklama wódki 14.08.22, 18:51
            Tak. Ale jak piszę swoją opinię o młodym Śpiewaku.
            • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 18:51
              Dzięki, wszyscy czekaliśmy na Twoja opinie o młodym Spiewaku.
              • agusia.gerek Re: reklama wódki 14.08.22, 18:53
                Dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich?
    • mar_i_monte Re: reklama wódki 14.08.22, 18:49
      Pytanie kto jeszcze korzysta z tego samego IP co ty i jakich treści szuka.
      • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 18:51
        To nie ma znaczenia. Reklama wódki w Polsce jest nielegalna, wiec jak to możliwe, ze jest tak powszechna?
        • mar_i_monte Re: reklama wódki 14.08.22, 18:59
          mamkotanagoracymdachu napisała:

> To nie ma znaczenia. Reklama wódki w Polsce jest nielegalna, wiec jak to możliw
          > e, ze jest tak powszechna?

Nielegalne jest reklamowanie publiczne. Jeśli wyraziłaś zgodę na reklamę personalizowaną i do tego jeszcze podajesz wiek (np data urodzenia na facebooku) to już niekoniecznie jest publiczna reklama.
      • hanusinamama Re: reklama wódki 14.08.22, 19:23
        Zebyś czasem...mi się wyświetlał złoty kibel, bo na ematce o tym było....sama nie szukałam ani kibli ani tym bardziej złotych
        • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 19:27
          Jeszcze raz, wątek nie jest o reklamie personalizowanej, tylko o NIELEGALNYM reklamowaniu alkoholu.
    • milva24 Re: reklama wódki 14.08.22, 18:51
      Nie mam tak. Kiedyś mi się wyświetliła reklama piwa w Lidlu 4+4 czy coś ale podejrzewam, że to dlatego, z3 regularnie przeglądam gazetki.
      • rb_111222333 Re: reklama wódki 14.08.22, 22:11
        Piwo można reklamować.
    • roks30 Re: reklama wódki 14.08.22, 18:53
      To dziura w prawie. Oni tłumaczą się tym, że profil ustawiony jest dla osób 18 plus i mogą reklamować wódę, a tak naprawdę gówno mogą. O ile trzecio czy czwartoligowe celebryty reklamujące alko mnie nie dziwią to już np Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Socha, Maciej Musiał już tak. Po co im to? Mało im jeszcze kasy? 🤦‍♀️
      • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 19:09
        Właśnie, to kolejna sprawa. Celebryci masowo reklamują wódkę na swoich profilach, pewnie za ogromne pieniądze. A ze nielegalnie? Kogos to obchodzi?

Faktycznie te profile ustawione są na 18+? Można gdzieś zaznaczyć, ze nie chcesz widzieć reklam alko?
        • roks30 Re: reklama wódki 14.08.22, 19:16
          To wszystko jest patologią. Jedna laska mająca 20 tyś. obserwuj. dostała propozycję reklamy (1 post i jedno story - roboty na pół dnia ) za 4000 netto.
    • nuclearwinter Re: reklama wódki 14.08.22, 18:53
      Mnie się nie wyświetlają, ale nie miałabym nic przeciwko. Wolę reklamę aperolu niż bilbordy Fundacji Kornice, te to dopiero mnie osaczają na mieście z każdej strony 🙄
    • b.bujak Re: reklama wódki 14.08.22, 19:15
      mi dzisiaj allegro podpowiada zakup skrobaczki do ryb!
      ponure....
    • angazetka Re: reklama wódki 14.08.22, 19:31
      W sm nie jest to nie nielegalne, jeśli reklama jest skierowana do osób 18+.
      • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 19:32
        angazetka napisała:

> W sm nie jest to nie nielegalne, jeśli reklama jest skierowana do osób 18+.
        >

W jaki sposób celebryci się upewniają, ze obserwujący ich profil maja 18+ lat?
        • aqua48 Re: reklama wódki 14.08.22, 22:03
          Nie pamiętam kiedy (jeśli w ogóle) widziałam reklamę wódki. Ale ja nie obserwuję celebrytów...
          • rb_111222333 Re: reklama wódki 14.08.22, 22:13
            Ja pamiętam, swego czasu było dużo spotów reklamujący WTK soplica.
            • angazetka Re: reklama wódki 14.08.22, 22:18
              No hello, to było 20 lat temu.
              • rb_111222333 Re: reklama wódki 14.08.22, 22:24
                No ale było. To było po wejściu ustawy zabraniającej reklamy mocnych alkoholi. Była też Monika O kocim spojrzeniu. Ciekawe czemu te reklamy znikły - czy ustawa została uszczelniona czy wpływy w branży są na tyle duże, że nie opłaca się w to bawić.
        • angazetka Re: reklama wódki 14.08.22, 22:17
          Reklama może być skierowana tylko do osób 18+, przecież to się ustawia.
          • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 22:34
            angazetka napisała:

> Reklama może być skierowana tylko do osób 18+, przecież to się ustawia.
            >

Ale na profilach celebrytów te posty nawet często nie są oznaczone jako reklama, wiec nie bardzo wierze, ze nie docierają do dzieciaków.
          • mamkotanagoracymdachu Re: reklama wódki 14.08.22, 22:36
            O, na przykład ten post - myślisz, ze widza go tylko dorośli użytkownicy insta?

www.instagram.com/p/ChIHvafoz0F/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
    • clk Re: reklama wódki 14.08.22, 22:36
      Mi sie te reklamy albo nie wyświetlają (nie mieszkam w Polsce) albo w ogóle do mnie nie docierają - albo nie śledzę „celebrytów”.
      Ogólnie z alkoholem nie mam problemu - wódkę wypije max raz na rok w jakimś drinku (jeśli już), za piwem tez nie przepadam.
      Lubię wino (ale tez kilka odmnian).
      Ogólnie - reklamami (nie tylko alkoholu) na mediach socjalnych ktoś się powinien zająć i uregulować.

Ps. Tez nie znoszę śpiewaka - populistyczny wytwór - wszystko i wszyscy są źli tylko on ma zawsze racje nie ważne o czym mówi

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka