Dodaj do ulubionych

Prezenty od teściowej :)

25.08.22, 21:49
Sama nie daję i niczego nie oczekuję, nic nie dostaję, ale mniejsza o mnie.
Co ludziom przychodzi do głowy aby podarować nastolatkowi np 3szt.mini dzemikow przywiezionych ze śniadań z urlopu.
Zachwalać jakie super i rozkminiac czy chce. Mnie proponowala kilka torebek herbat, też że,śniadań .....odmówiłam.
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 21:58
      Oszczędna i gospodarna kobieta. Miałaby się ta herbata i dżemiki zmarnować? Niedoczekanie!
      • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 21:59
        aqua48 napisała:

> Oszczędna i gospodarna kobieta. Miałaby się ta herbata i dżemiki zmarnować? Nie
        > doczekanie!
        To prawda, taka jest.
    • gama2003 Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 22:01
      Kiedyś z kolonii na Węgrzech przywiozlam rodzicom wszystkie podwieczorki. Kolorowe batoniki itd. Ale to jakoś roku pańskiego 1989 chyba było.
      • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 22:09
        To pewnie było słodkie...dziecko zachowało coś dla rodzicówwink
      • jdylag75 Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 11:52
        Jaka kochana byłaś (i pewnie tak Ci zostało), dziecko od ust sobie odjęło! A w 1989 r. takie batoniki to było coś.
    • panna_lila Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 22:22
      nic nie dostaję
      ........................ Mnie proponowala kilka torebek herbat, też że,śniadań .....odmówiłam.

to dostajesz, czy nie?

A mąż nic nie dostał?
      • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 22:32
        Nic smile
        • bylam.stara.mostowiakowa Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 23:23
          A pewnie chętnie zjadłby te dżemiki i popił herbatką. 😀
        • panna_lila Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 23:59
          a to wyrodna matka, sobie od ust odejmuje na wczasach, żeby synowej dać, a własnemu dziecku nicsad skąd się takie matki biorąsad
    • angazetka Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 23:27
      To musi być smutny świat, w którym nic nie dajesz i nic nie dostajesz.
      • kamin Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 07:55
        Też tak uważam. Bardzo zwróciło moją uwagę to zdanie.
        • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 09:15
          Dlaczego mam coś dawać osobie która zawsze traktowała synowe jak doczepkę do synów?
          • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 09:16
            Zdanie może niedoprecyzowane. Nie daje i nie oczekuje niczego od "obcej baby"
    • ga-ti Re: Prezenty od teściowej :) 25.08.22, 23:30
      Nie mogłam rozczytać, o jakich mini dziennikach piszesz wink
      Pewnie kobieta nie wyjeżdża zbyt często i zachwyciły ją te dżemiki, pomyślała, że wnuczka też zachwycą, rozbawią.
      Moje dziecko przemyciło ze śniadania mini nutellę, bo taka śliczna big_grin
      • panna_lila Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 00:00
        mój mąż przywiózł mi zza wielkiej wody taki minidżemik, nie wiem co o tym myślećsad może profilaktycznie wystawię walizki.
        • kamin Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:03
          Ja sama zwędzilam kiedyś z hotelu mikromiodzik w słoiczku. Piekny był.
    • afro.ninja Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:13
      Zawsze dostaję sprzęt agd i naczynia do kuchni. Dostałam z 5 urządzeń i jakieś naczynia. Korzystam z dwóch, reszty nie używam.
    • alpepe Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:17
      Ja tam bym brała z wdzięcznością.
    • mikams75 Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:22
      ale te dzemiki i herbaty to chociaz jakies egzotyczne i warte sprobowania czy lipton i dzem truskawkowy?
      • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 11:05
        Dżem łowicz taka galareta wink
    • gosiablo Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:25
      Powiem tak, najlepszym prezentem jaki dostałam od teściowej jest mój mąż. Wszystkie inne gafy i niedociągnięcia nie mają wobec powyższego większego znaczenia smile
      • ritual2019 Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:32
        Czyli znalas tesciowa wczesniej, ona pewnego razu przyszla do ciebie ze swoim synem i dala ci go w prezencie? Byl chociaz ladnie zapakowany?
        • gosiablo Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:45
          Można i tak do tego podejść smile Doprecyzuję, wychowała dobrego człowieka, z którym spędzam życie z każdym rokiem szczęśliwsza. Oczywiście że wszystkim trafiają się gafy i nietrafione prezenty (nawet ładnie zapakowane). Może coś ze mną nie tak ale ja nie widzę problemu w podarowaniu komuś takiego drobiazgu: miodzik, dżemik, herbata, mydełko. Ale ja po radioterapii głowy jestem, więc może myślę nieco inaczej smile
          • homohominilupus Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:54
            Myślę Gosia, że po prostu jesteś fajna osobą lubiącą swoją teściową.
          • ritual2019 Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 14:43
            gosiablo napisała:

> Można i tak do tego podejść smile Doprecyzuję, wychowała dobrego człowieka, z któr
            > ym spędzam życie z każdym rokiem szczęśliwsza.

Poprostu trafilas na fajnego czlowieka ktory do ciebie pasuje i dobrze wam sie zyje. Natomiast zakladam ze tesciowa sama go nie wychowala ale owszem miala wplyw czesciowo na to jaki jest twoj maz.

Może coś ze mną nie
            > tak ale ja nie widzę problemu w podarowaniu komuś takiego drobiazgu: miodzik,
            > dżemik, herbata, mydełko.

Ja tez nie widze problemu
          • kloi0505 Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 20:54
            Myślisz bardzo mądrze.
        • mamkotanagoracymdachu Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 09:14
          ritual2019 napisał(a):

> Czyli znalas tesciowa wczesniej, ona pewnego razu przyszla do ciebie ze swoim s
          > ynem i dala ci go w prezencie? Byl chociaz ladnie zapakowany?

Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle 😬
      • sabina211 Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:59
        100/100. Wolę sensowne i szczęśliwe życie z mężem niż góry złota (przysłowiowe) od teściowej i duszenie się (albo coś gorszego) w małżeństwie.
    • mashcaron Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:35
      No wiesz, moja ex teściowa dała mi, ciężarnej, salami 3 miesiące po terminie :p
      Wolałabym dżemiki i herbatki:p
      • kicifura Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 11:19
        mashcaron napisała:

> No wiesz, moja ex teściowa dała mi, ciężarnej, salami 3 miesiące po terminie :p
        >
        > Wolałabym dżemiki i herbatki:p

Byłaś w ciąży 12 miesięcy? big_grin
        • mashcaron Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 11:32
          🤣🤣
        • amsterdama Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 07:55
          😆😆
    • sabina211 Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 10:56
      Nie widzę w tych upominkach nic złego, obrażliwego, zwłaszcza gdy można odmówić bez obrazy ofiarodawczyni. Moja nastolatka i studenci wszelkie dźemiki, miody itd przygarną z wdzięcznością, a ja nadprogramową herbatą też nie pogardzę. To przecież nie jakiś oficjalny prezent, tylko upominek/podzielenie się czymś od najbliższej rodziny. Ale może znów zależy, czy traktuje się teściową, jak kogoś z grona najbliższej rodziny czy obcą babę. Pryznaję, że gdyby np.sąsiadka czy pani ze spożywczaka proponowała mi takie rzeczy to zastanowiłabym się, czy widać, że jako rodzina potrzebujemy elementarnego wsparcia rzeczowego, ale rodzinnie takie podarki przyjmuję i sama proponuję, jeśli mi zbywa.
      • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 11:08
        Nic w tym obraźliwegowink poprostu śmieszne. Jak miał 2-3 lata to jadąc do nas raz na rok przywoziła 10 jajek, 3 jabłka parchate z sądu. Śmieszne było to ile się nagadala przy tym I co to za rarytasy a dziecko powinno ochy i acha z siebie tylko wydawać
        • homohominilupus Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 11:14
          No śmieszne niesłychanie, beczka śmiechu normalnie, tak jak z tego twojego zdjęcia szczura w innym wątku.
          • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 12:43
            Ok, więc jak to nazwać? Dla mnie śmieszne i trochę żałosne. Wolałabym nic nie dawać niż resztki ze śniadać i jeszcze wysłuchiwać co to za delikatesy.
        • ga-ti Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 12:57
          Ej, no, wieźli dla wnuczka wiejskie jajeczka od szczęśliwych kurek na jajeczniczkę i jabłuszka niepryskane, zdrowe, bez chemii.
          • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 13:46
            No wszystko extra tylko oczekiwała od malucha hymnów pochwalnych a on miał w d...jakja wolałby Kinder jajo wink
            • homohominilupus Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 14:36
              No kur*a nie dogodzisz ☹
            • panna_lila Re: Prezenty od teściowej :) 26.08.22, 14:46
              a on miał w d...jakja
              chyba wiem po kim to ma😉
              • astomi25 Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 07:50
                Serio uwazasz, ze trzylatek powinien doceniac niepryskane jablka z sadu, bo jesli nie to, to jest niewdziecznym gadem jak mamusia???
                O.ja prdl🙈🙈🙈
                • kamin Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:01
                  Jego matka powinna docenić. Nie tyle jabłka co intencję ofiarodawcy.
                  Nie widzę powodu do wyśmiewania faktu, że ktoś przywiózł wiejskie jajka dla dziecka.
                  Przecież to nie był prezent na urodziny.
                  • astomi25 Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:13
                    Odnioslam sie do slow pann lili.
                    Tak, 2 czy 3 latek jest jak najbardziej w normie ze ma w nosie eko jajka i wolalaby czekoladowe. Nie, nie ma charakterku po matce uncertain
                  • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:23
                    Nie WYSMIEWAM faktu przywiezienia jajek. Bardzo miło z jej strony, ale oczekiwanie ze małe dziecko doceni jest conajmniej dziwne.
        • amsterdama Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 07:59
          Może Twoja teściowa jest biedna? Chce dać, ale niewiele ma. Poza tym- wolałabym dla dziecka jabłka prosto z sadu i jajka ze wsi niż jakieś kinderpaskuddztwa.
          • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:19
            Tak ale oczekiwanie od malucha zachwytów nad jajkami to przesada.
          • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:20
            Nie jest bieda. Bardzo oszczędna.
      • alicjamagdalena Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:35
        Jedynie Astomi przeczytała ze zrozumieniem...ufff choć jedna osoba
        BTW Jajka od szczęśliwych kutmrek przyjmę w dużej ilości chętnie i z wdzięcznością, ale oczekiwanie ze 2,3 latek tą wdzięcznością okaże świadczy o odrealnieniu lub niedopieszczeniu na maxa bo wciąż o tym gada jakby chciała żeby ją po stopach całować.
        Poza tym mieszkamy oddzielnie , więc luz.
        • amsterdama Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 08:55
          alicjamagdalena napisała: „ale oczekiwanie ze 2,3 latek tą wdzięcznością okaże świadczy o odrealnien
          > iu lub niedopieszczeniu na maxa”. Ale co, obraziła się na wnuka? Odgraża się, że więcej nie przywiezie, nie przyjedzie? Na czym polega problem?
    • zosia_1 Re: Prezenty od teściowej :) 27.08.22, 07:20
      Od teściowej dostałam bieżnik na stół. Mąż nie pozwalał go używać w tygodniu. Chyba uważał, że taki piekny, że tylko na niedzielę wink 😉. Ale wytłumaczyłam, że nie, nie będziemy się zachwycać bieżnikiem, po czym chować do szafy, tylko używać, także na co dzień. Chyba przemyślał, bo nie trzeba było wystawiać walizek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka