Dodaj do ulubionych

Pierścienie szamba

02.09.22, 13:59
natemat.pl/434491,pierscienie-wladzy-fani-tolkiena-bombarduja-serial-zlymi-ocenami oglądał to ktoś? Podobno same zboczeństwa i herezje...
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 14:11
      Czy ty czytasz coś poza natemat?
      Nic o zboczeństwach w normalnych recenzjach nie czytałam, zamierzam obejrzeć wieczorem.
      • tanebo001 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 14:31
        Tak.
        • nicknanowyrok Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 15:28
          To po co linkujesz?
    • dreg13 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 14:31
      Nie obejrzę nigdy. Nie obejrzę też 3 serii Wiedzmina. Chcialabym to gowno najchętniej odzobaczyć uncertain
      nie czuje potrzeby wyrabiania własnego zdania, bo żal mi czasu na żenadę i miałkość. Serial sam w sobie moze nawet nie byc zły, ale z Tolkienem ma niewiele wspólnego. GDYBY to był serial oparty na oryginalnym scenariuszu, z nazwą nawiązującą do niczego, to moze bym obejrzała i dała obejrzeć dzieciom. Nie miałabym nawet problemu z kontynuacją (odrodzony Sauron itp) czyli czymś, co w ogole nie powstalo. Ale jeśli Amazon bazuje na twórczości Tolkiena, jesli rzuca konkretne nazwy książek, a jedne co robi, to przeinacza i wymyśla bzdury, to nie. Jest to tylko skok na kasę, żadnej pasji, tylko „chce miec swoją grę o tron, po trupach (tolkiena) do celu!!!” Fuj.
      • tanebo001 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 14:32
        A myślałem że chodzi o czarnego elfa...
        • bib24 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 14:52
          w dupi.e wszyscy mają kolor elfa. chodzi o serial bez sensu a nie kolorystyke aktorów.
        • lauren6 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 14:57
          Niesamowite, że HBO potrafi nakręcić serial fantasy z czaroskórymi aktorami, który zbiera bardzo wysokie oceny, a Netflixowi i Amazonowi ten numer się nie udał.

Ciekawe dlaczego?
          • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 15:09
            wiem, że to pytanie retoryczne ale się wtrącę.
            jak w nieruchomościach liczy się lokalizacja tak w filmie fabuła. tyle i aż tyle.
            • lauren6 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 16:06
              Dokładnie. Jak się nie ma talentu to się nie psuje fabuły dobrej książki, na której podstawie robi się serial. W przypadku Wiedzmina głupiej panience uroiło się, że umie lepiej w fantasy niż Sapek i z dobrze zapowiadającego się serialu zrobili straszną kupę.
          • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:12
            No bo to jak zwykle rozbija się o kwestię DLACZEGO w danym serialu jest etnicznie zdywersyfikowany aktor.
            Bo jeżeli jest głównie ze względu na to, że jest dobrze napisana rola dla etnicznie zdywersyfikowanego aktora, albo że rola o nieokreślonej przynależności etnicznej może być przez tego aktora dobrze zagrana, to masz HBO.
            Jeżeli natomiast ma być stunning and brave i trzeba odznaczyć odpowiednią liczbę ptaszków w tabelce dywersyfikacji i reprezentacji, to masz Netflix.
            • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:14
              swoją drogą co to za dywersyfikacja jak do filmu nie dali Azjatów i Latynosów.
              • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:26
                Azjaci i Latino są mniej punktowani u SJW na tinderze, więc wypadają za tabelkę dywersyfikacji. Bo nawet jak kilku wrzucisz do produkcji, to i tak musisz wrzucić czarnego, bo inaczej jesteś rasistą, więc wytwórnie generalnie dzielą aktorów na kategorie "Murzyn" i "Łajt privledż". A już taka egzotyka jak Kazach czy Murzyn-nie-z-USA to już mogą co najwyżej gdzieś w tle robić przez 10 sekund za cel dla protagonisty.
                • tanebo001 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:34
                  Co to jest sjw w tinderze?
                  • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:46
                    Sorry, miało być twitterze, autokorekta się pospieszyła. A SJW to Social Justice Warriors, czyli głównie białe kobiety, bo jak wiemy są one najbardziej uciskaną grupą społeczną w USA.
            • tanebo001 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:24
              A czasami we śródziemiu ludzie nie mieli różnych kolorów skóry?
              • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:27
                tylko dzicy ludzie byli ciemni. Tolkien napisał książki jako mitologię Anglii. Tam wszyscy byli biali.
              • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:44
                Ale ty się tanebo orientujesz, że w Śródziemiu ludzie to tylko jedna z ras? I że owszem, różne rasy miewały różne kolory skóry. Były sobie czarne elfy - konkretnie to orki i Uruk-hai. Byli też Moriquendi - czyli "ciemne elfy" które nie zobaczyły światła Valinoru, ale one nie były ciemnoskóre. Byli oczywiście ciemnoskórzy ludzie - walczyli po stronie Mordoru w Wojnie o Pierścień.
                A wiesz dlaczego? Ponieważ Śródziemie to próba stworzenia mitologii opisującej pseudośredniowieczną, mityczną krainę analogiczną do Wielkiej Brytanii. Ludzie to Anglicy, Hobbici to Walijczycy, Krasnoludy to Szkoci, Elfy to wyidealizowani Normanowie/szlachta, a Orki to Niemcy.
            • angazetka Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 23:49
              > Jeżeli natomiast ma być stunning and brave i trzeba odznaczyć odpowiednią liczbę ptaszków w tabelce dywersyfikacji i reprezentacji, to masz Netflix.

Przykłady proszę. Najlepiej liczne.
              • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 04.09.22, 01:03
                Znajdź sobie gdzieś listę seriali Netflixa anulowanych po pierwszym sezonie, to będziesz ją miała.
                Takim pierwszym przykładem z brzegu może być Wiedźmin - za to co zrobili z drugim sezonem, showrunnerka powinna zostać poddana przymusowej operacji zmiany płci, a następnie powieszona za jaja. Ta ostatnia, żałosna adaptacja Resident Evil.
                Weźmy takie Netflixowe Star Trek Discovery i porównaj sobie Soneque Martin-Green jako Michael Burnham z takim The Expanse i genialną rolą Shohreh Aghdashloo jako Avasarali i naprawdę nic nie trzeba więcej napisać o różnicy pomiędzy dobrym aktorstwem a forced diversity.
    • klementyna156 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 14:38
      Zaczyna się bardzo dobrze. Zaraz zobaczę, co dalej.
      • znowu.to.samo Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 20:41
        Jedynie początke jest dobry, potem jest z każdą minutą gorzej i gorzej
    • wkswks Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 14:57
      Obejrzalam początek, jak zobaczę resztę, chętnie dołączę do gownoburzy na filmwebie.
    • marianna1960 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 15:17
      Gównoburzę robia pseudofanboje Tolkena, serial bardzo dobry polecam
      • wkswks Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 18:31
        Fanatycy. I jak kazdy fanatyk powinni leczyć sie na głowy.
    • magda.z.bagien Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 15:24
      Myślałam, że wątek polityczny.
      • nicknanowyrok Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 15:31
        To tylko przegryw na rencie nie mający nic do roboty poza przeglądaniem artykułów na pierdylionie portali.
        • borsuczyca.klusek Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 15:37
          Nie to co facet podający się za kobietę na babskim forum 🙄
        • agusia.gerek Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 20:58
          Ehehehehhehehehehehe.
          Ehehehehehehehehehehe...
      • anorektycznazdzira Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 20:18
        ja też big_grin
    • anorektycznazdzira Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 20:17
      Jestem w połowie pierwszego odcinka.
      Zboczeństwa jeszcze nie było, za to zalew tandetnych nie do wytrzymania dialogów jest niebywały. Długo nie wytrzymam.
      • dreg13 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 21:21
        Dlatego nie na nabiję wskaznikow oglądalnosci. Byłam tak zniesmaczona „Wiedzminem”, ktorego kocham, że nie zdzierżyłabym kolejnych głupot. Pod hasełkiem „strong women” dokonano tam lobotomii u bohaterek i stworzono jakieś wrzeszczące i aseksualne kukły o pustym spojrzeniu. A z tego co wiem o Pierścieniach, dokonano tego samego u GoGaladriel. I jeszcze pewnie u „sauron i can fix him”.
        • anorektycznazdzira Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 21:31
          nie wiem, ale chuop mi się wciąga, jestem załamana, myślę o rozwodzie
          • znowu.to.samo Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 21:37
            Wystaw mu walizki
            • anorektycznazdzira Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 19:55
              Może jeszcze najpierw sobie zbadam tarczycę
        • klementyna156 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 21:44
          zawracanie głowy, bez sensu tak się ortodoksyjnie zaperzać
          Bardzo przyjemny serial. Krasnoludy wymiatają, Harfooty też świetne. Khazad-dûm genialnie pokazane, no coś pięknego, wzrusz. Generalnie jestem bardzo zadowolona, na pewno będę oglądać dalej i polecam serdecznie fanom fantasy, którzy dopuszczają, że serial/ film ma prawo do dowolności adaptacji tekstu źródłowego, a nie dosłownej ekranizacji. Klimat zachowany, ogląda się to niczym filmy Jacksona zupełnie, więc nie mam pretensji o nic.
          • dreg13 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 21:49
            Niektórym na tym forum bardzo się również Wiedźmin podobał big_grin Ja jakoś mam większe wymagania.
            • klementyna156 Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 21:57
              najfajniej to krytykować jak się nie oglądało wcale, prawda?
            • agusia.gerek [...] 03.09.22, 20:57
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 21:21
                o powiało kulturą.
    • znowu.to.samo Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 20:26
      Właśnie obejrzałam 1 odcinek i
      Zero zboczeństw ( przynajmniej w tym pierwszym odcinku)
      Elfickie murzyny w WP stały się faktem

W filmie grały gwiazdy światowego formatu, tu nie kojarzę nikogo i gra aktorska jest taka sobie, mocno drewniana
      Akcja pędzi jak szalona, ciężko za tym wszystkim nadążyć

Co mnie najbardziej wkurzało
      MUZYKA
      Jak w filmie była delikatnie przewijającym się w tle atutem, tak tu przytłacza cały film. Nie ma ani sekundy bez flecików albo skrzypiec, i po kilku minutach staje się to irytujące.
      • znowu.to.samo Re: Pierścienie szamba 02.09.22, 20:28
        I jeszcze: koszmarnie przebotoxowana główna bohaterka
    • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 14:42
      E tam, zboczeństwa i herezje to tylko taki obowiązkowy pakiecik okołostreamingowy obecnie. Gdyby nie zatrudniali samych debili jako showrunnerów, to może nawet dałoby się to jakoś sensownie upchać w fabule, ale to nie przy obecnym klimacie politycznym.

RoP ma zupełnie inny problem. Przecieki maili korporacyjnych mówią o tym, że Jeff B. kazał ekipie zrobić drugą Grę o Tron. No to ekipa wzięła i zrobiła coś na kształt GoT w papierku LOTR. I to stąd te wszystkie idiotyzmy z Xeną, znaczy Galadrielą Wojowniczą Księżniczką i całą resztą robiącą kształtnego kloca na klatę Tolkiena.

Z innych przecieków wynika także, że Jeff dość jasno przekazał, że jeżeli po wydaniu miliarda dolców na IP LOTR kasa się nie zwróci, to pierdzieli sprawę i zamyka Amazon Studios. Zespół puścił więc rzadką sraczkę i odpalił kampanię damage control. Kupiono (darmowymi imprezkami i wczesnym dostępem) tylu recenzentów i influencerów ilu się dało, żeby pisali jakie to cinematic masterpiece i najlepsze co nas spotkało od wynalezienia puszki przez Puszkina. Jednocześnie zaczęto usilnie promować serial jako stunning and brave because Murzyn. Dzięki temu, kiedy pojawiły się głosy negatywne, to od razu można było rzucić w sieć serię sponsorowanych artykułów o tym, że serial jest wspaniały, a atakuje go wyłącznie toksyczny fandom (wyciągając jakieś posty z niszowego forum sprzed pierwszego filmu kinowego) i rasiści (because Murzyn). A jak już serial wyszedł, to kasowane są wszystkie negatywne recenzje na IMDB (należącym do Amazona) czy Rotten Tomatoes (Warner/NBC).

Na kolejnym spotkaniu zarządu będzie można więc pokazać szereg "niezależnych recenzji" oceniających serial jako arcydzieło kinematografii, przebijające sufit oceny na IMDB, wyniki oglądalności (wyłącznie pierwszego odcinka oczywiście) i jasno wskazać, że wszystkie głosy negatywne to mała, acz głośna grupa toksycznego fandomu i internetowych rasistów, poklepać się po pleckach i podpisać zgodę na kręcenie kolejnego sezonu.
      • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 15:11
        ale za to jaki jest fun z oglądania negatywnych recenzji na yt smile
      • marianna1960 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 16:01
        Fantazję to ty masz, teoria spiskowa ja raczej widzę coś odwrotnego zmasowany atak wyznawców Tolkena dających masowo jedynki
        • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 19:23
          Tak. A w Polsce krytyka Kaczyńskiego to zmasowany atak wyznawców Tuska big_grin
      • angazetka Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 16:12
        Przypomnij sobie, co pisano o filmowym WP te dwadzieścia jeden lat temu, przed premierą. I nawet te same zarzuty, czyli głównie ból d o to, że Arwena wojowniczka księżniczka, że bez szacunku do oryginału, bo Toma Bombadila nie będzie, a w ogóle to Jackson umie tylko w niskobudżetowe horrory.
        No ale wiadomo, że fandom tolkienowski to jest, hmmm, szczególne miejsce.
        • tanebo001 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 19:36
          angazetka napisała:

> No ale wiadomo, że fandom tolkienowski to jest, hmmm, szczególne miejsce.
          >
          tak, tak, wiemy

• feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 19:51
          Aj waj, ten tolkienowski fandom. Ile to wtedy tych zatwardziałych fanów Tolkiena pisało krytycznie na tamtym forum? Obydwu? A ilu ich zostało po premierze filmu?
          Jestem gotów się założyć, że spośród wystawiających niskie oceny serialowi jakieś 99% widziało trylogię Jacksona, może z 10% przeczytało książkę, a mniej niż 1% widziało kiedyś osobiście choć okładkę Silmarilionu czy Niedokończonych Opowieści.
          • angazetka Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 20:01
            > Aj waj, ten tolkienowski fandom. Ile to wtedy tych zatwardziałych fanów Tolkiena pisało krytycznie na tamtym forum? Obydwu? A ilu ich zostało po premierze filmu?

Nie znasz fandomu tolkienowskiego, to widać.
            • feel_good_inc Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 20:15
              Wręcz przeciwnie! Znam ich wszystkich! big_grin
              https://c.tenor.com/ERS5qazgvYYAAAAC/shouting-development.gif
        • dreg13 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 20:44
          Pamiętam doskonale, co pisano. Mało tego - byłam trochę w fandomie. Mocno obracałam się w kręgach fantasy, bywałam na licznych imprezach, chodziłam do bardzo tematycznych knajp. Krytyka była straszna, przyznaję. ALE wszyscy tłumnie stawiliśmy się na premierze. Promocja filmu to był majstersztyk. Pamięta ktoś pocztówki z orkami? Mam je do dzisiaj big_grin W kinach były odpowiednie wystawy, były imprezy przedpremierowe.

A moja premiera odbyła się w Multikinie w Warszawie, chyba o 24. Miejsca wykupione na długo przed, sala kinowa wypełnoina po brzegi. Ludzie przebrani w kostiumy. Seans się trochę opóżnił i do dzisiaj pamiętam dwóch kolesi, którzy wskoczyli na scenę i wykonali striptiz big_grin
          Przypomnij sobie, ile czasu to grano. I jak potem puszczano rozszerzone wersje. Najpierw na DVD (posiadałam wszystkie i oglądałam wszystkie dodatki, jakie to było cudo, aż się łza w oku kręci, jaki pietyzm), potem w kinach. Przed premierą Powrotu króla w kilku kinach puszczali dwie pozostałe części przez wiele dni. Również te rozszerzone (wiem, bo byłam).
          Gdyby teraz Władcę znowu puszczono w kinach, to pewnie poszłabym z mężem i dziećmi. I mnóstwo fandomu, któremu brakowało Bombadila (mnie nie) i któremu Arwena niezbyt się podobała (raczej tu bardziej chodziło o mało elfi wygląd Liv Tyler i że została chyba po to, żeby było Nazwisko). Krytykowano również agenta Smitha jako Elronda, bo wtedy bardzo kojarzył się z rolą w Matrixie. I Legolas na deskorolce był jeszcze. I za dużo zakończeń. Krytyka jest zawsze, ale ważne, co zostaje po długim czasie.
          No ciekawe, co zostanie z wypocin Amazona.
          I właśnie - fandom krytykował, ale poszedł. Zapewne nie raz. Zapewne potem trylogię oglądał wielokrotnie. A teraz mój stary fandom serial Amazona olał. Tak jak ja. Moje dzieci, wychowane na Władcy, nawet nie wiedzą, że Amazon coś nakręcił.
          • dreg13 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 20:56
            I w ogóle tego nawet się nie da porównać. Trylogię można nazwać już naprawdę kultową, gdyż całe mnóstwo cytatów z filmu takimi się stały. Mnóstwo ujęć, odwołań, zapożyczeń. Przecież on jest na równi z gwiezdymi wojnami. Samo kręcenie serialu stało się kultowe.
            https://i.stack.imgur.com/2BvbQ.jpg
            • angazetka Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 21:09
              Nie rozumiem podejścia, ale strasznie szanuję pasję smile
              I tak, po dwóch odcinkach nie widzę w serialu potencjału na zostanie kultowym. Ale bądźmy szczere, już "Hobbit" taki nie był. I to mnie bolało, a co teraz będzie z tym serialem, to jest mi trochę obojętne.
              • dreg13 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 21:28
                Hobbit był słaby, bo służył zarobieniu pieniędzy. Niestety. Powinien być jednym filmem, bez wydumanych postaci. Scenariusz był nudny. Obejrzałam to nawet w kinie i cóż, koniec. Moje dzieci nie chcą oglądać, bo nuda. Władcę obejrzą zawsze.

I właśnie - nie widzisz potencjału do zostania kultowym. Czyli to jest takie - obejrzę i mam to gdzieś. A niektórzy własnie czekają na kolejnego Władcę lub może współcześniej - kolejną Grę o Tron. I wielu naprawdę się cieszyło (łącznie ze mną), jak usłyszało, ze Amazon nakręci serial i będzie to najdroższy serial w historii. Zaczął świetnie, a potem tylko szedł w dół. To nie chodzi o niezgodności, o wprowadzenie czarnych postaci (RASIZM, no oczywiście, chodzi tylko o rasizm), tylko brak logiki wykreowanego świata, brak dobrego scenariusza, miałkie dialogi - i nie muszę oglądać, żeby to wiedzieć. Dlaczego? Bo dokładnie na to postawili ci z Netflixa przy Wiedźminie, który był takim krindżem totalnym... Po ocenach wiem, że się nie mylę.

Jak ktoś ma ochotę na serial, który sobie leci przy prasowaniu czy do zaśnięcia, to pewnie będzie zadowolony. Bo czy te dwa odcinki mają taki potencjał, żeby oglądać je po kilka razy, szukać ukrytych znaczeń, wynajdować smaczki? No sama powiedziałaś - nie. A jego winą jest to, że rozpalił głód, wypuścił woń najsmakowitszego dania, po czym zaczął serwować kebaby i frytki z makdonalda.

• znowu.to.samo Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 22:14
                  Władca to był majstersztyk. Nawet teraz dobrze sie go ogląda po raz enty dla samej przyjemności oglądania
                  To.co wypuścił Amazon to marny cień tego filmu
                  • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 22:25
                    władcę mam na 4k w wersji reżyserskiej smile
                  • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 22:28
                    www.amazon.de/-/en/Elijah-Wood/dp/B08KHWNPTC/ref=sr_1_2?crid=2NUNES8VUB4MP&keywords=lord+of+the+rings+4k&qid=1662236824&rnid=1703609031&s=dvd&sprefix=lord+of+the+rings+4k%2Caps%2C650&sr=1-2

wysyłają do Polski. napisy angielskie są. jakość fenomenalna.
                • agusia.gerek Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 22:29
                  "i nie muszę oglądać, żeby to wiedzieć"
                  To zdanie mówi ile warte są twoje wydzieliny którymi zaśmiecasz ten wątek.
                  • bib24 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 22:31
                    sam trailer wystarczy do oceny. jest tak denny, że od razu wiadomo jaki będzie film.
    • angazetka Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 16:10
      Obejrzałam wczoraj dwa pierwsze odcinki. Wizualnie jest pięknie. Khazad-Dum to coś... to magia. Zobaczyć to miejsce w pełnym rozkwicie...
      Spoko prehobbity, ale ja zawsze jestem prohobbicka.
      Fabularnie na razie nie porwało.
      Zboczeństw zero.
    • irma223 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 19:45
      Myślałam, że to wątek budowlany i projektujesz szambo.
      • tanebo001 Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 19:50
        Mam dla Ciebie jak widać ciekawszy temat.
    • kropkacom Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 21:06
      Dobrze się ogląda. Czuję się zaintrygowana.
      • kropkacom Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 21:07
        Kobiecie role genialne.
    • sueellen Re: Pierścienie szamba 03.09.22, 21:51
      Żadnych zboczenstw tam nie ma. Jest za to sporo nudy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka