Dodaj do ulubionych

dziecku wyrósł ząb

13.09.22, 16:39
nad zębem. 😳
Na wysokości 4 mniej więcej. Twierdzi ze go to nie boli. Dentystę umówię ale jakie ematka przewiduje dalsze kroki?
Obserwuj wątek
    • perspektywa Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 16:43
      Usunięcie przewiduję. Mi w dorosłym życiu , byłam na studiach, wyrosła dodatkowa dolna czwórka od strony języka.
    • alpepe Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 16:44
      Moja tak miała, oczywiście durny ortodonta chciał rwać. Koniec końców wszystko znalazło miejsce w szczęce.
      • kamin Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 17:03
        Czyli ma o dwa żeby stałe więcej niż inni ludzie? Zostawił te nadprogramowe?
        • georgia.guidestones Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:15
          nie, czasami zwykly (nie nadprogramowy) staly tak rosnie, jezeli w szczece jest malo miejsca. poogladaj sobie troche zdjec przed-po z gabinetow ortodontycznych.
    • yuka12 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 16:46
      Mój syn ma dodatkowe dwa zęby. Zrobiliśmy zdjęcia, konsultowaliśmy u kilku dentystów oraz ortodonty. Ponieważ zęby wyrosły poziomo, nie wystają i nie kolidują z korzeniami innych zębów, zdecydowaliśmy zostawić, jak jest. Może kiedyś te dodatkowe zęby się przydadzą 🤷‍♂️.
    • kira02 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 16:56
      Ale ze drugi stały? 😉 Bo jak wyrósł nad mleczakiem, to standardowo, wyrwać mleczaka i zrobić miejsce pod ząb stały.
      • ichi51e Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 17:32
        przyznam się ze nie wiem tak naprawdę big_grin wpadłam w panikę big_grin chyba mleczak bo ostatnio mu dolna 4 wypadła...
        • kira02 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:33
          Eeee...ale serio nie odrozniasz mleczaka od stałego? Przeciez mleczaki w 6-7 roku zycia robia sie malutkie (szczęka tak rośnie). Do tego nowe zeby sa znacznie wieksze, czesto "pofalowane" na koncach. Zakładam, ze dziecko nie jest jednak rekinem i to jedyny staly zab w tym miejscu. Trzeba isc do dentysty i pozbyc sie mleczaka.
          • ichi51e Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 22:37
            Ząb jak ząb dla mnie. Moje dziecko ma 168cm - żeby ma takie jak ja.
            • ichi51e Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 22:37
              *zeby
              • kira02 Re: dziecku wyrósł ząb 17.09.22, 05:52
                Jak ma 168 cm, czyli wzrost dorosłej kobiety, to na pewno już dawno nie ma 7 lat i wymienił wszystkie mleczaki na stałe.
                Vide- udaj się do dentysty na prześwietlenie i wyrwanie nadprogramowego zęba.
                • kamin Re: dziecku wyrósł ząb 17.09.22, 08:54
                  Jej dziecko ma zdaje się 10 lat, tyle co moje.
                  Mój ma jeszcze prawie same mleczarki, tylko jedynki i dwójki wymienił na stałe.
    • ichi51e Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 16:56
      Dobra czyli najpierw zdjęcie i wcale to nie znaczy ze będzie cos do usunięcia?
      • banicazarbuzem Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 16:59
        To mleczak czy stały ząb, ten pierwszy?
      • nangaparbat3 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 20:26
        Po co zdjęcie? Jeśli nad mleczakiem, to się mleczaka usunie i już. Jeśli nad stały, to dentysta powie, co masz robić, wtedy może zdjęcie.
        Moje dziecko miało usuwane wszystkie mleczne jedynki i dwójki, za nic nie chciały wylecieć same.
      • hanusinamama Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 20:35
        To zalezy czy mleczak czy stały
    • kryzys_wieku_sredniego Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 17:01
      Jesli tem pierwszyvyo mleczak to rwac a później aparat ortodontyczny bo sam nie zejdzie jesli już jest 4mm nad pierwszym.
      Jesli to dwa stale to aparat ortodontyczny i przesuwanie w dobre miejsce.
      U mnie byl przypadek nr 1.
      U syna bardzo pilnowalam i rwalismy jak tylko byly oznaki ze cos rosnie, bo to ponoć rodzinne przynajmniej w rodzinie od strony mojej mamy.
      • kicifura Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:17
        Ta 4 to numer zęba a nie liczba milimetrów
    • bene_gesserit Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 17:02
      Miałam przyjaciółkę z zębem nad zębem. Kieł na dziąśle. Po jakis 10 latach został usunięty, a ona do dziś ma promienny, nieszczerbaty uśmiech.
      • mrs.solis Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 20:20
        Mialam tak samo, mi usunieto stala czworke, zeby kiel wszedl na jej miejsce (za pomoca aparatu orto.)
        • bulzemba Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:13
          mi też. Lekką szparę mam po tym jak wyrwałam ósemkę z tej strony (chociaż widywałam szerszą szparę między jedynkami niż to co mam.
    • mikams75 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 17:17
      to zalezy czy to nadprogramowy zab czy ktorys normalny zab ale w zlym miejscu i czy da sie zrobic w szczece miejsce na ten zab.
    • berdebul Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 19:48
      Jak dodatkowy i nie da się ustawić, to 2 x zebuszka - za mleczaka i dodatkowy tongue_out
    • 1papryczka.chili Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 19:50
      Dalszy krok to konsultacja z ortodontą.
    • mrs.solis Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 20:22
      Rtg i wizyta u ortodonty.
    • busia1977 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:04
      Usuń, im szybciej tym lepiej. Starszakowi tak wyrywano jedynki i dwójki, górne i dolne. Potem stałe zęby musiały ustawiać się w zębodole, trochę to trwało. Usunięcie mleczaków to była dobra decyzja, bo ani myślały się ruszać.
    • aandzia43 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:12
      Ematka przewiduje prześwietlenie. Pantomogram, jeśli młode jeszcze nie miało robionego.
    • wkswks Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:17
      Miałam tak „4”. Dentyści kazali zostawić ale stały ząb mam przez to krzywo wyrośnięty i zbiera mi sie tam więcej resztek niz przy innych zębach.
    • falka108 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:39
      U mojej młodszej tak jedynki górne wychodziły. Jak mleczne wypadły, stałe wskoczyły na miejsce. Makabrycznie to na początku wyglądało.
      • kira02 Re: dziecku wyrósł ząb 13.09.22, 21:50
        Czekając az mleczne same wypadną, zwiekszamy szanse na to, ze stale beda krzywe.
    • bib24 Re: dziecku wyrósł ząb 17.09.22, 08:43
      bedzie rwanie. mielismy tak z 5ą
    • arwena_11 Re: dziecku wyrósł ząb 17.09.22, 09:48
      Usunięcie mleczaka - u mojego syna wyszedł od strony podniebienia - dentysta zalecił usunięcie mleczaka ( siedział mocno ), żeby nie było problemu z krzywymi zębami. Po usunięciu mleczaka - stały ładnie wszedł na swoje miejsce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka