Dodaj do ulubionych

Jak wytrwać

17.09.22, 20:42
Pisałam tu w wątkach o problemach ze zdrowiem taty, później o córce.
Dziś tatę przewieźli na oddział psychiatryczny, było już lepiej, ale się pogorszyło. Nic nie wiemy.
Ja czuję, że za chwilę tego nie udźwignę, a muszę być wsparciem dla córki.
Mam straszne bóle karku z nerwów.
Jak funkcjonować? Pracować?
Obserwuj wątek
    • fioletowa01 Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:07
      Zrób sobie trening jacobsona, to jest moim zdaniem najlepsza relaksacja która pomaga na spięte mięśnie, bóle w ciele.
      • pade Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:13
        To prawda. Po kilkudziesięciu treningach moje ciało, gdy tylko położę się na wznak, po kilku minutach samo się rozluźnia. Nawet nie muszę włączać treningu.
        Poza tym polecam rozluźnienie karku poprzez ćwiczenia, są na youtubie, kąpiel w soli bocheńskiej i dużo melisy.
        I poszłabym do lekarza po zwolnienie w Twoim przypadku Zamiokulko. A jeśli jest bardzo źle, to do psychiatry.
        • zamiokulka Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:30
          Dlaczego na oddziale psychiatrii nie ma odwiedzin? Nie mogę znieść tego że nie wiem co się dzieje, że nie mogę pomóc.
          • berber_rock Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:53
            Załóż, że lekarze, znają się na tym lepiej i tak byś niewiele pomogła. Zajmij się sobą żeby mieć siły na więcej tak na wszelki wypadek - może (czego życzę) nie będziesz tego potrzebować.

I żeby nie było że nie wiem o czym mówię. Dwa tyg temu zdiagnozowano mi nowotwór złośliwy. Jestem 4 dni po operacji. Dzisiaj poszłam biegać na 5 km.
            Przede mną radio i hormony, ale prowadzę normalny w miarę tryb życia.
            • zamiokulka Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:54
              Życzę zdrówka i sił.
              • berber_rock Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:58
                Dziękuję i spokojnie.
                Jak to mówią tu gdzie mieszkam "one step at a time"
                • pade Re: Jak wytrwać 18.09.22, 11:06
                  Berber, trzymaj się mocno i zdrowiej!
                • evee1 Re: Jak wytrwać 18.09.22, 13:57
                  Zdrowia życzę, Berber!
            • kachaa17 Re: Jak wytrwać 18.09.22, 08:40
              Tak tylko zapytam czy można biegać po operacji? Ja miałam zwykły zabieg laparoskopowy i miałam zalecenie żadnego wysiłku przez miesiąc po zabiegu.
              • berber_rock Re: Jak wytrwać 18.09.22, 09:04
                Wiesz ja mieszkam W BE i tutaj jest nieco inne podejście. Po laparoskopii 2 dni później byłam już w pracy.

Teraz powiedzieli ze żadnych ćwiczeń na ręce (np. Planki odpadają), ale marszobiegi - codziennie, bo wtedy szybciej schodzi opuchlizna po cięciach.
                Wiec leje na zewnątrz, ale dzisiaj chyba też wyjdę.
            • extereso Re: Jak wytrwać 18.09.22, 11:16
              Berber ❤️
            • aqua48 Re: Jak wytrwać 18.09.22, 22:55
              Berber dużo zdrowia i cierpliwości w leczeniu!
          • taki-sobie-nick Re: Jak wytrwać 17.09.22, 22:03
            Gugiel (w tym rzecznik praw pacjenta) twierdzi, że to bezprawne. Czytaj: tak sobie ustalili, żeby mieć spokój.
            • zamiokulka Re: Jak wytrwać 17.09.22, 22:35
              Serio? Jak to możliwe, że szpital postępuje bezprawnie?
              Przecież kontakt z rodziną może takiemu choremu pomóc, a brak kontaktu zaszkodzić. On nawet nie ma telefonu.
              • taki-sobie-nick Re: Jak wytrwać 17.09.22, 22:41
                Spokojnie możliwe.

Strona co prawda nieadekwatna, ale masz paragrafy:

rodzicpoludzku.pl/poznaj-swoje-prawa/prawa-pacjenta/prawo-do-kontaktu-z-osobami-bliskimi/

Pojedź i kłóć się.
              • georgia.guidestones Re: Jak wytrwać 17.09.22, 22:49
                zamiokulka napisała:

> Serio? Jak to możliwe, że szpital postępuje bezprawnie?
                > Przecież kontakt z rodziną może takiemu choremu pomóc, a brak kontaktu zaszkodz
                > ić. On nawet nie ma telefonu.
                O ile to psychogeriatria, to moze sie zaslaniaja pandemią i resztą pacjentow z grup szczegolnego ryzyka.
              • banicazarbuzem Re: Jak wytrwać 18.09.22, 09:01
                Czy tata jest na zamkniętym oddziale? Nie piszesz z jakiego powodu trafił do szpitala. Na zamkniętym nie ma odwiedzin bo muszą ustabilizować pacjenta. Jak będzie na otwartym to będą odwiedziny.
                Inna rzecz to taka, że tata może sobie nie życzyć odwiedzin.
                • zamiokulka Re: Jak wytrwać 18.09.22, 10:52
                  Na stronie jest info, że odwiedziny wstrzymane z powodu pandemii. Ale już nie ma pandemii.
                  Trafił tydzień temu do szpitala, bo był z nim utrudniony kontakt, wyszedł za niski sód, tomografia nic nie wykazała, zaczęło się polepszać, a teraz znowu pogorszyło, mówił że zawiódł rodzinę itp. Zawieźli go na konsultacje i już tam został.
                  • banicazarbuzem Re: Jak wytrwać 19.09.22, 13:23
                    To masz odpowiedź. Stan taty się pogorszył.
                    Skoro uważa że zawiódł rodzinę to lekarze mogą się obawiać że wizyty pogorszą stan pacjenta. Dopóki go nie ustabilizują nie będzie odwiedzin.
                    • zamiokulka Re: Jak wytrwać 19.09.22, 13:29
                      W całym szpitalu nie ma odwiedzin.
                  • pade Re: Jak wytrwać 19.09.22, 13:29
                    A rozmawiałaś z jego lekarzem prowadzącym?
                • georgia.guidestones Re: Jak wytrwać 19.09.22, 11:17
                  banicazarbuzem napisała:

> Czy tata jest na zamkniętym oddziale? Nie piszesz z jakiego powodu trafił do sz
                  > pitala. Na zamkniętym nie ma odwiedzin bo muszą ustabilizować pacjenta. Jak będ
                  > zie na otwartym to będą odwiedziny.
                  > Inna rzecz to taka, że tata może sobie nie życzyć odwiedzin.
                  Ale ze recznika, majtek na zmiane i komorki nie mozna pacjentowi przyniesc? Slabo.
                  • zamiokulka Re: Jak wytrwać 19.09.22, 12:38
                    Można przyniesc na zmianę, bez widzenia się. Telefon tylko bez możliwości robienia zdjęć. Nie wiem o co chodzi.
                  • banicazarbuzem Re: Jak wytrwać 19.09.22, 13:21
                    Można, podajesz przy drzwiach personelowi i przekazują
    • bzdety2019 Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:16
      Pomogła mi bardzo mata z igłami lyapko. Trening jacobsona również. Najlepiej to połączyć.
      • akseinga1975 Re: Jak wytrwać 17.09.22, 21:37
        I wspomaganie farmakologiczne nie zaszkodzi.
    • berdebul Re: Jak wytrwać 17.09.22, 22:06
      Mata z kolcami. Bądź przy córce, tata jest pod fachową opieką. Jeżeli nie masz na coś wpływu, to nie pozwól żeby to miało wpływ na Ciebie.
      • philippa_p Re: Jak wytrwać 19.09.22, 13:10
        Mata i walek pod glowe z kolcami. Czasami uzywam tylko walka, swietnie rozluznia kark.
    • princesswhitewolf Re: Jak wytrwać 17.09.22, 22:51
      Bedzie dobrze. Ojcu dopasuja leki i sie ulozym. Corke wspieraj. Tobie masaze potrzebne
    • aagnes Re: Jak wytrwać 19.09.22, 13:15
      Ojciec jest w szpitalu, tam sie nim zajmą, nic nie mozesz wiecej ani lepiej zrobic.
      Twoim priorytetem i pierwszym najwazniejszym obowiazkiem jest wsparcie córki, kto jej pomoże jak nie Ty?
    • zamiokulka Re: Jak wytrwać 19.09.22, 20:19
      Za mało wszystkiego, jeszcze mam covid.
      • pade Re: Jak wytrwać 19.09.22, 20:39
        współczujęsad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka