Dodaj do ulubionych

Migotanie przedsionków

20.09.22, 11:41
Jest jakaś rada? Napady srednio raz w tygodniu, leki zdaniem lekarza specjalisty od tego schorzenia ustawione prawidłowo, innego leczenia nie proponuje. Do ablacji się zdaniem lekarza nie kwalifikuje.
Przy napadach dochodzą objawy neurologiczne (zaburzenia widzenia, szumy itp).
Moze ktos zna dobrego lekarza w tym temacie (w Warszawie i okolicy)?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 11:46
      Nie pomogę merytorycznie, bo ja z Krakowa, ale z tymi objawami neurologicznymi trzeba bardzo uważać- migotanie przedsionków zwiększa zdaje się pięciokrotnie ryzyko udaru mózgu. Wiem, bo jak szukali przyczyn udaru u mojej mamy, to między innymi sprawdzali to. Ale jej akurat ani nie migotają ani nie migocą jak te gwiazdki.
      • anilorak174 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 11:50
        U nas rezonans tez bardzo niepokojący (m. in. mnóstwo drobnych zmian naczyniowych), plus to migotanie...
        Martwię się.
    • blasckbird13 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 11:52
      Niemożliwe, żeby leki były ustawione prawidłowo.Ten lekarz sobie nie radzi.
      Mój ojciec ma utrwalone migotanie, z dobrze ustawionym leczeniem i napady migotania zdarzają się sporadycznie, tzn. raz na kilkanaście miesięcy i zwykle mają związek z obciążeniem organizmu silną infekcją. Migotał przy covidzie, migotał przy innej infekcji z wysoką gorączką. Poza tym ok.
      • anilorak174 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 11:53
        Ten lekarz to podobno najlepszy specjalista od tego schorzenia, ale mam wątpliwości. U nas dolegliwości nasiliły się po covid.
        • faustine Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 12:29
          mojej mamie napadowe przeszlo w utrwalone. Przy napadowym jechała na SOR i umiarawiali, miała też 2 razy ablację, pierwsza pomogła na pól roku druga na 3 miesiące. Potem już nie proponowano. Teraz bierze acenokumarol, trzeba regularnie kontrolować INR.
          • evee1 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 12:42
            Zeby nie meczyc sie z kontrola INR. mozna brac leki przeciwzakrzepowe nowszej generacji i wtedy nie ma takiej potrzeby. Nie trzebe tez wtedy uwazac na diete, co niestety jest tez wymagane przy acenokumarolu.
            Niestety te leki, mam na mysli Eliquis (apixaban) i Xarelto (rivaroxaban), sa chyba w PL drozsze niz stary Warfarin i Acenokumarol, ale sa znacznie wygodniejsze w uzyciu.
            • faustine Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 12:50
              U mamy są duże problemy z nerkami ( nowotwór ) i lekarz nie widzi możliwości podania xarelto... A rzeczywiście jest o niebo lepsze i wygodniejsze w stosowaniu
              • evee1 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 13:41
                To szkoda. Wszystkiego dobrego dla mamy. Moja niestety zmaga się z rakiem pęcherza.
      • nocnamagia Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 12:30
        Skoro ma rozpoznane utrwalone, to nie ma napadów, tylko migocze cały czas, ale odczuwa to tylko sporadycznie
        • nocnamagia Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 12:30
          To do blackbird
    • evee1 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 12:36
      A jakie leki chory bierze? Moim zdaniem leki powinny byc lepiej dobrane. Migotanie przedsionkow samo w sobie nie jest bardzo grozne, ale powoduje zastoje krwi i moze powodowac powstawanie zatorow, czego rezultatem moze byc udar. Moja rodzicielka niestety miala okazje tego doswiadczyc (udar, powazna operacja usuwania zatorow, itd). Teraz bierze kombinacje lekow (diltiazem, digoxin i apixaban, ten ostatni, to akurat na obnizenie krzepniecia) i od ponad roku jest OK.
      Lekarza nie polece niestety, bo nie mieszkam w PL, ale to nie jest jakas niespotykana dolegliwosc, szczegolnie u osob starszych, wiec wiekszosc kardiologow powinna ogarnac temat.
      • anilorak174 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 12:54
        No tu chyva nie ogarnia, skoro pacjent się męczy...
        Leków z pamięci nie podam, zresztą tam to nie tylko migotanie jest leczone.
        • faustine Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 13:22
          Moja mama i jej siostra odczuwały te napady fatalnie, bardzo je oslabiały. Polepszyło się, gdy napadowe przeszło w utrwalone. Wujek dowiedzial się że ma migotanie przypadkowo podczas ekg robionego z innego powodu , nigdy nie odczuwal żadnych dolegliwości. Obawiam się, że może to byc bardzo indywidualna sprawa...
    • katarrynka Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 17:27
      Może lepiej udać się do elektrofizjologa, zamiast do kardiologa? Polecam mocno lekarzy z instytutu w Aninie.
      • anilorak174 Re: Migotanie przedsionków 20.09.22, 17:35
        Właśnie tam się leczy...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka