Dodaj do ulubionych

Trudny początek na antykoncepcji

01.10.22, 23:04
Która e-mama jest/była na tabsach (lesine u mnie) i pamięta, czy pierwszy cykl może oznaczać:
1. dłuuugie krwawienie - u mnie to już dziewiąty dzień, od piątego dość skąpe, ale jednak tampony potrzebne
2. pms jakiś przedłużony, smętne myśli, wkurw ogólny
3. prawie zerowe libido
Zaczęłam brać tabsy, bo mi się nowy związek rozkręcał, a teraz mam ochotę chłopa rzucić i nawet okiem nie mrugnę, taki mam niski poziom homornów zakochaniowych (a był ekstremalny sad).
Obserwuj wątek
  • ritual2019 Re: Trudny początek na antykoncepcji 01.10.22, 23:20
   Stosowalam antykoncepcje hormonalna wiele lat, nigdy nie mialam zadnych slutkow ubocznych, czulam sie gorzej gdy nie stosowalam. Na libido nigdy to nie wplynelo
  • 35wcieniu Re: Trudny początek na antykoncepcji 01.10.22, 23:29
   1 i 3 może się zdarzyć. 2 może się zdarzyć ale to nie pms. Jak nie minie po kilku opakowaniach to raczej tabletki do zmiany.
  • la_felicja Re: Trudny początek na antykoncepcji 01.10.22, 23:50
   Ja byłam kiedyś na plastrach i na początku było strasznie: wzdęcia, zmęczenie, ciągły wkurw i rozdrażnienie z byle powodu, czarne myśli, spadek libido - w końcu przeszło. Nie pamiętam, po jakim czasie, ale przeszło.
  • snakelilith Re: Trudny początek na antykoncepcji 02.10.22, 01:35
   Ja przypominam sobie, że w pierwsze dni na pigułce miałam lekkie uderzenia gorąca. Wtedy nie myślałam sobie przy tym nic, ale teraz po latach widzę pewną zbieżność z objawami menopauzy. Na pewno więc były to jakieś hormonalne zawirowania. Problemów z krwawieniem nie miałam, ale nie brałam też pigułki terapeutycznie, a tylko antykoncepcyjnie, jeżeli masz problemy z pogrubionym endometrium, to wymaga to na pewno trochę czasu, aż się wszystko wyreguluje, przynajmniej jednego pełnego "cyklu".
   Osłabienie libido przyszło dopiero z czasem, na pewno trwało to dobrych kilka, a może nawet kilkanaście lat. To był też powód, dla którego z pigułki zrezygnowałam. Innymi objawami ubocznymi były migreny i suche oczy. Nie łączyłam z pigułką, dopiero gdy po odstawieniu przeszło, to do mnie doszło.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka