Dodaj do ulubionych

Kręcone włosy - kosmetyki

02.10.22, 14:11
Moje proste dotąd włosy zostały tak ścięte, że rzeczywiście (jak obiecał fryzjer) trochę kręcą się. Czy są kosmetyki, który ten skręt utrwalą/wydobędą? Kto z używa i chwali? Fryzjer wspomniał o soli morskiej, ale czegoś takiego nie znalazłam, może chodzi o składnik?
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Kręcone włosy - kosmetyki 02.10.22, 14:25
      Przecież jest masa soli morskich w sklepach, takie spreje do włosów.
      Mnie fryzjerka poleca odżywki i podkreślacze skrętu marek OnlyBio, Anwen, Yope. Używam i sobie chwalę. Jeszcze Cantu do wydobywania skrętu na drugi dzień.
    • extereso Re: Kręcone włosy - kosmetyki 02.10.22, 14:28
      Ale czy ta sól morska nie wysusza...
      • black_magic_women Re: Kręcone włosy - kosmetyki 02.10.22, 17:54
        Extereso, mnie wysusza i to bardzo, choć lubię ten efekt zaraz po.
    • snakelilith Re: Kręcone włosy - kosmetyki 02.10.22, 14:33
      Sól morska to po prostu spray- mgiełka z wody z rozpuszczoną w niej solą (morską). Robi tzw. beach waves nawet na stosunkowo prostych włosach, ale na dłuższą metę, to tortura dla włosów. Wysusza i wypłowia kolor, więc raz na jakiś czas na wakacjach może być, że nie do stałego używania.
      I istnieją oczywiście produkty do wydobycia skrętu, ale należy uważać, bo kręcone włosy, to z reguły suche włosy i takie produkty mogą obciążać włosy, które nie potrzebują, aż tak bogatych kosmetyków. Wiele z nich zawiera dużo oleju kokosowego, który nie wszystkim służy.
      Osobiście chwalę sobie krem do loków marki Alterra z Rossmanna (Alterra Curly Waves). Szamponu i odżywki do spłukiwania z tej serii nie próbowałam, ale ten krem jako odżywka bez spłukiwania na umyte włosy faktycznie robi u mnie loki. I nie tłuści.
      Całkiem fajnie działa też żel koloryzujący VegetAll włoskiej marki Phitofilos. Istnieje dla blond, ciemnych i rudych włosów. Lubię go, bo nałożony na mokre włosy nie tylko podbija i utrwala mi skręt, ale dodaje włosom połysku.
    • 35wcieniu Re: Kręcone włosy - kosmetyki 02.10.22, 14:34
      No oczywiście że chodzi o składnik.
      Preparatów z tym jest masa. Najtańsze to chyba rossmannowskie Isany "Feel the beach" czy jakoś podobnie, dobre na próbę bo za grosze. Kiedys jeszcze był "Beach look" ale nie pamiętam firmy. Ale pewnie każda ma coś takiego.
    • klaramara33 Re: Kręcone włosy - kosmetyki 02.10.22, 17:04
      OOo ,a co to za ścięcie, ja chciałabym ,żeby moje się trochę kręciły naturalnie.
      • alfa36 Re: Kręcone włosy - kosmetyki 02.10.22, 17:41
        Poważnie, miałam problem z puszącymi włosami i słyszałam, że one naturalnie kręcone są i dlatego nic nie zrobię (no prawie nic). Teraz mam jakoś ścięte (na mój gust trochę takie nierówne są) i rzeczywiście kręcą się. Tyle, że chciałabym ten skręt bardziej wydobyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka