Dodaj do ulubionych

Wakacje 2023 zarezerwowane

05.11.22, 21:06
Jedziemy do Turcji. Hotel La Blanche w Turgutreis
Leżaki, plaża, basen, piwo, drinki, dobre jedzenie.
Dwa tygodnie totalnego chillu
Obserwuj wątek
    • sol_13 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 05.11.22, 21:28
      O rany, ja dopiero za ferie się biorę. Dziś zaliczkę za obóz młodego zapłaciłam a na drugi tydzień hotel w górach dla wszystkich.
      • szarmszejk123 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 05.11.22, 21:29
        Ja dopiero planuje wyjazd na Boże Narodzenie 🤣
        • alfa36 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 00:19
          Czy są miejsca na BN?
          • szarmszejk123 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 08:19
            Pewnie zależy gdzie:p
        • bergamotka77 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 07.11.22, 16:24
          A ja weekend listopadowy 😊
          • vasaria Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 22:16
            Weekend ogarnęłam. Jadę to Tatralandii.
            Planuje teraz wyjazd grudniowy, wahamy się między Kanarami a Egiptem smile
          • chlodne_dlonie Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 17:04
            bergamotka77 napisała:

> A ja weekend listopadowy 😊
            >

..za rok ofc? wink
            • bergamotka77 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 12.11.22, 01:19
              Nie, tegoroczny 😜
      • livia.kalina Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 05.11.22, 22:56
        Ciesze się, że ktoś jeszcze, jak ja, jest na etapie najbliższych ferii zimowych wink
      • irenkakwitek Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 05.11.22, 23:30
        Jaki hotel?
        • mysz1978 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 00:16
          ja już od 2 miesięcy mam na lipiec kupione bilety lotnicze do UK i zarezerwowany na bookingu hotel big_grin
          • heca7 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 22:39
            Myśmy kiedyś w sierpniu zarezerwowali domek ma Litwie na ...sierpień następnego roku wink Właściciel zaraz się odezwał upewniając czy żeśmy się aby nie pomylili wink Rok później grzecznie stawiliśmy się o czasie pod kwaterą.
            • e-ness Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 30.11.22, 08:36
              My tak co roku robimy z wyjazdem świątecznie noworocznym 😄
    • gulcia77 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 05.11.22, 22:42
      Też już sobie klepnęliśmy Turcję na koniec września. W Kemer.
    • zwyczajnamatka Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 05.11.22, 23:28
      My kolejny raz na Maderę. Kupowałam dwa miesiące temu, dziś cena jest wyższa o ponad tysiąc złotych. Ciekawe jakie ceny będą po nowym roku.
      • claudel6 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 11.11.22, 01:15
        wyjazd z biurem czy samodzielny?
        • zwyczajnamatka Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 12.11.22, 01:38
          Z biurem
    • myelegans Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 00:19
      Ja tez….rowerami przez Madagascar….. z dala od cywilizacji pierwszego swiata….
    • leanne_paul_piper Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 01:22
      Turcja jest fajna, zawsze chętnie tam wracam, zwłaszcza, że jeszcze czeka na mnie taki rafting z prawdziwego zdarzenia i latanie balonem, ale ja na razie jestem na etapie planowania zimy na Mauritiusie i może przedłużyłabym sobie marzec Madagaskarem, bo zawsze wyjeżdżam w marcu. Co najwyżej mój szef będzie sobie rwał włosy z głowy, ale to nie pierwszy razwink.
      • naturella Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 06:01
        Ja jestem z frakcji - nigdy AI. Sama idea fajna, ale w związku z tym, że najczęściej hotele są w samym środku niczego, to pobyt ogranicza się do tego, co napisał autor - basenu, plaży, leżenia, drinków i jedzenia. To dla mnie za mało, czas wtedy ucieka jak szalony, każdy dzień taki sam. Dla mnie wakacje to różnorodność - jeden dzień na plaży w jednej miejscowości, drugi dzień włóczęga po mieście, w którym nie byłam, trzeci dzień na miejscu, czwarty dzień plaża w innej miejscowości - i tak w zależności od nastroju, kondycji w danym dniu (bo jak się złazimy jednego to miło poleżeć - moje dzieci równo z nami potrafią i 35 tys kroków zrobić).

A co do rezerwacji - żadnych nie robię. Na razie myślę o BN, jak je zorganizować, bo w tym roku nie ruszymy się z domu. Na ferie chciałabym gdzieś wyjechać, ale to zależy od wielu czynników.
      • arabelax Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 09:21
        Raftingu Ci zazdroszcze smile
        Bylam na raftingu w Turcji wiele lat temu, na takim prawdziw wlasnie i bylo tyle emocji, super naprawde!
        • leanne_paul_piper Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 12:10
          No właśnie kiedy byłam ostatnio w górach Taurus nie mogłam odżałować, że nie organizują już raftingu, bo po sezonie i za zimno (grudzień to był), i obiecałam sobie, że jeszcze wrócę, bo dużo dobrego o nim słyszałam, a do tego sceneria piękna.
          • chlodne_dlonie Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 17:15
            Sceneria turecka bywa piękna, zwłaszcza w T.Egejskiej..
            Oludeniz..Badabag..Dalyan..si
      • myelegans Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 17:27
        Leanne, opowiadaj o Madaskarze, bo jade w sierpniu rowerowo….. i juz nogami przebieram
        • leanne_paul_piper Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 17:36
          My na razie łamiemy sobie głowy, jak to zorganizować logistycznie, bo raz, że loty z Polski są bardzo drogie, dwa, że trzeba jeszcze zaplanować loty wewnątrz kraju, bo Madagaskar jest ogromny, a dobre hotele są na maleńkich wysepkach do których trzeba dolecieć z głównego lotniska. Na razie mnie to trochę przerasta, więc chyba się rozejrzę, jak będę w lutym na Mauritiusie i Reunion.
          A Ty jak masz jakieś dobre patenty na Madagaskar, to dawaj smile.
          • myelegans Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 18:34
            My na zorganizowane, w naszej malej 6 osobowej grupie na 16 dni, wiec logistyka typu rowery, rezerwacje hotelowe czy agroturystyczne, loty wewnetrzne odpadaja, i na takich wyprawach to my lubimy miec lokalnego przewodnika, bo wiecej informacji mamy niz z ksiazkowych przewodnikow I pokosztowanie roznych lokalnych spaecjalow np wszelakie street food…. Tak objechalismy Wietnam, Kambodze, Costa Rica i w planach Kuba I Ekwador. Przewodnikow mielismy zawsze rewelacyjnych, do tej pory jestesmy w kontakcie…
            Poza tym jak sa jakies niedociagniecia na miejscu, to przewodnik wyprostuje.

W Europie to korzystamy z self-guided tours….rowery, hotele, tranfer bagazu zorganizowany i jedziemy w swoim tempie….
            • chlodne_dlonie Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 17:17
              ..self-guided w Europie sprawdza się najlepiej - ja, co prawda, nie rowerowo, ale kocham to smile
            • azja_pl2 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 17:37
              Mozesz napisac, jakie biuro oferuje takie rowerowe wakacje?
    • chebellacosa92 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 06:10
      Na razie zarezerwowany tydzień w górach w ferie i mój styczniowy, urodzinowy weekend, na który jadę sama - taki prezent sobie funduję na okrągłe urodziny. Wakacje na pewno nie za granicą, nie stać nas, jeżeli ta inflacja się utrzyma będę musiała walczyć o swoją firemkę, a nie myśleć o olinklusiwach.
      • igge Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 14:40
        My nigdy nie planujemy rok naprzód letnich wakacji i raczej o całych 2 tygodniach to mogę sobie pomarzyć. Tydzień musi wystarczyć.
        Czyli zazdraszczam autorce tej dwutygodniowej Turcji smile. Wymoczenia się i wypływania w morzu.

Dopiero wróciliśmy z 3dniowego krótkiego spa.
        Zarezerwowaliśmy wstępnie wyjazd na BN.
        Pewnie też mąż wymyśli coś sam dla mnie na walentynki i urodziny jak zwykle w ulubionej lokalizacji.
        Zauważyłam, że im jestem starsza tym bardziej nie chce mi się męczyć się dłuższymi niż 4, 5, max 6 godzin dojazdami do celu podróży. Unikam też wstawania o świcie by gdzieś dojechać. Może już nie chce mi się tygodniowego kilkudniowego zaledwie wyjazdu zaczynać od niedospania itp.
        Lubię być wyspana, pospać dłużej i nawet zrywanie się na hotelowe śniadanie mnie przerasta czasem.

• palacinka2020 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 17:09
          Zrywanie sie na sniadanie seewowane do 10?
          • jagoda2 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 19:09
            palacinka2020 napisała:

> Zrywanie sie na sniadanie seewowane do 10?

Ależ tak. Ja potrafię spać do 12-13 na wakacjach i wstaję praktycznie na obiad dopiero smile
            Aha, i nie szkoda mi dnia, urlopu, pogody i all inclusive'a. Na wakacje jadę wypocząć i przede wszystkim wyspać się.
            • claudel6 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 11.11.22, 01:18
              witaj w klubie smile
    • heca7 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 08:17
      Na razie mamy zarezerwowane tylko ferie zimowe. Jedziemy do Kranjskiej Gory. Nie wiem co będzie w wakacje bo starszy syn pisze maturę. Mam wrażenie, że dopiero następne wakacje uda nam się zaplanować jakoś wcześniej bo żadnych egzaminów w rodzinie nie będzie.
    • arabelax Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 09:22
      Turgutreis ma przepiekne plaze! Rok temu bylam przejazdem i bylam zachwycona.
    • mae224 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 09:58
      podpowiedzcie, jakieś wakacje ze zwiedzaniem w Europie smile
      • heca7 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 20:14
        Za mało danych...
        • mae224 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 17:16
          jakieś miasto w fajnej przyrodniczo okolicy do zwiedzania, niech nie będą to północne i środkowe włochy, nie dania, nie szwajcaria, nie chorwacja … nie musi być morza, raczej chodzi o fajną architekturę i przyrodę poza miastem.
    • volta2 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 12:13
      ja jestem na etapie ferii zimowych, tzn, wiadomo, że narty, wiadomo gdzie, mam już bilety lotnicze
      na majówkę lecę do męża, mam bilet w jedną stronę i czekam na rozwój sytuacji, czyli czy będę ten bilet wykorzystywać, czy pójdzie do śmieci, jak projekt nie wystartuje.

wakacje mniej więcej wiadomo, jak i gdzie (czyli w polsce) po wakacjach mam zamiar zostawić dzieci w peelu na studiach i wziąć ze 2-3 lata urlopu bezpłatnego, więc lato '23 może być żadne, najciekawsze rozegra się dla mnie to, co potem.
    • chococaffe Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 18:08
      Ja nie mam jeszcze rezerwacji na wypoczynek, wierzę, że znajdę coś nad Bałtykiem w maju, nawet tydzień przed wyjazdem. W międzyczasie parę krótkich wyjazdów, zarezerwowanych już dawno.

Ten rok był trochę straszny, za dużo wyjazdów, za dużo atrakcji, jakieś popandemiczne zaległosci w kumulacji. W pewnym momencie kilka razy dołączalismy do siebie z partnerem na wyjazdach służbowych, żeby nie mijać z walizkami.

Chciałabym w przyszłym roku mieć większą kontrolę nad biegiem wydarzen.
    • imponderabilia22 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 19:38
      Aha. I jedziesz szmat świata, żeby nic nie robić nad hmmm🤣hotelowym basenem? Zaimponowalas mi.
      • mamkaantka Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 16:30
        imponderabilia22 napisała:

> Aha. I jedziesz szmat świata, żeby nic nie robić nad hmmm🤣hotelowym basenem? Z aimponowalas mi.

Takich właśnie pseudoturystow jest niestety cały tłum, szczególnie w Turcji i Egipcie, bo tanio.
        • dominika9933 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 21:44
          Ale przecież autorka wątku nie nazwała swojego wyjazdu turystycznym, ani siebie turystką. Po prostu zarezerwowała wakacje. Poza tym, może jest piechurem, płetwonurkiem, zdobywca szczytów i woli aktywny wypoczynek, ale akurat ma ochotę poleżeć sobie na AL. Po co ta pogarda?
    • jeziorowa Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 20:09
      A ja jestem na etapie zastanawiania się dokąd pojechać na najbliższy dłuższy weekend (czyli za 4 dni). Około 20 grudnia będziemy zastanawiać się czy chcemy i jeśli tak to dokąd pojechać na sylwestra. Prawie rok wcześniej rezerwować wyjazd wakacyjny? 😳😳😳😳 po co?
      • podaje_haslo_okon Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 22:31
        Ja właśnie zdecydowałam - 11 listopada spędzam w Poznaniu smile Do wakacji to jeszcze się milion rzeczy może wydarzyć, ja nie umiem tak daleko sięgać w przyszłość.
      • nenia1 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 10:59
        jeziorowa napisała:

> Prawie rok wcześniej rezerwować wyja
        > zd wakacyjny? 😳😳😳😳 po co?

My sami organizujemy wyjazdy, wolimy domki, albo apartamenty i jedzenie w różnych lokalnych knajpach.
        Nie przepadamy za hotelami, a zwłaszcza za hotelowym jedzeniem.
        Choć zdarzają się też fajnie miejscówki, najczęściej te małe albo tzw. rodzinne.
        Duże molochy, z basenami, animacjami i innymi cudami wybieramy w ostateczności, czyli właściwie nigdy.
        Są miejsca gdzie po prostu wybór jest mały/mniejszy a atrakcyjniejsze lokalizacje typu "z widokiem na morze"
        szybko się rozchodzą. Na bookingu masz opcję rezerwacji o możliwością odwołania.
        Stąd my już mamy zarezerwowane domki na Sardynii i Korsyce na przyszły rok. Zwyczajnie teraz jest jeszcze większy wybór standardu, ceny i lokalizacji.
        • sol_13 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 20:29
          Podeślesz namiar na Sardynię? Też o tym myślę na przyszły rok.
      • mizantropka_20 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 17:02
        Bo taniej
    • powodzenia_juno Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 06.11.22, 20:27
      Jakoś od pandemii nie przemogłam się jeszcze, by zrobić rezerwację z rocznym wyprzedzeniem, tzn. przez bp. Póki co mam tylko Sopot zaklepany, z płatnością na miejscu i opcją rezygnacji bezkosztowej.
      Powinnam Paryż załatwić, który mi wówczas przepadł, a dziecku obiecałam, ale zabieram się jak pies do jeża 🐕🦔
    • husmus Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 07.11.22, 13:29
      Tak - Rzym (lot+mieszkanie), organizacja we własnym zakresie.
    • nutella_fan Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 07.11.22, 16:12
      Byłam w tym hotelu, cudne wakacje. Jedzenie najlepsze jakie kiedykolwiek na all jadłam. Muzyka, basen, cudo. Dobry wybór.
      • jeziorowa Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 07.11.22, 19:10
        nutella_fan napisała:

> Byłam w tym hotelu, cudne wakacje. Jedzenie najlepsze jakie kiedykolwiek na all
        > jadłam. Muzyka, basen, cudo. Dobry wybór.
        Ty tak serio?😳😳😳 Muzyka, basen i hotelowe jedzenie oznaczają „cudne wakacje”.
        • heca7 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 07.11.22, 19:26
          Tak się stało, że w ramach jakiegoś prezentu wylądowaliśmy z mężem kilka tygodni temu nad morzem. W ośrodku family-friendly... Taki ośrodek z domkami, mnóstwem atrakcji dla dzieci (my we dwoje), basenem i barem z mnóstwem zabawek. O 19.00 bodajże na trawniku przed naszym domkiem zaczynały się wieczorne animacje dla dzieci. Wolałabym słuchać majteczki w kropeczki tongue_out Pod drzwiami domku non stop do 22.00 jeździły dzieci na jeździdełkach- jakby przejeżdżał pociąg. Na śniadaniu od rana wyły małe dzieci, stoły były u.jebane jedzeniem a rodzice wykłócali się w recepcji o godzinę wymeldowania. Jedzenie pod dzieci- parówki, frytki , hot dogi na śniadanie tongue_out Gdyby nie to, że byliśmy tam tylko 4 dni i dużo zwiedzaliśmy poza ośrodkiem to chyba byśmy oszaleli.

Szukając teraz spontanicznie hotelu na sylwestra zobaczyłam na Słowacji pensjonat adult friendly. Oprócz innych zalet to mnie przekonało do jego zarezerwowania wink
        • husmus Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 10:27
          Znam rodzinę, która po dwutygodniowym pobycie w Turcji nie była w stanie polecić niczego ponad hotelowy basen......... Więc tak, dla niektórych to "cudne wakacje". smile
          • chococaffe Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 20:33
            Ale jak odpoczeli to gdzie problem?
      • imponderabilia22 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 08:33
        nutella_fan napisała:

> Byłam w tym hotelu, cudne wakacje. Jedzenie najlepsze jakie kiedykolwiek na all
        > jadłam. Muzyka, basen, cudo. Dobry wybór.

Muzyka, basen hotelowy. No cóż, nie każdy musi być wymagający....
        • mdro Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 15:58
          Nie jestem fanką nutelli, ale:
          1. Oceniała hotel, nie pisała nic o tym, jak spędzała czas (może zwiedzała zabytki, w Turcji Egejskiej ich nie brakuje, może robiła wycieczki przyrodnicze, może coś tam)
          2. A nawet jeśli większość pobytu spędziła na hotelowej plaży/nad basenem, to w zasadzie co z tego? Jeśli takie właśnie ma potrzeby, zapewniające jej dobry urlop: dobre jedzenie, fajny basen i plaża, to znaczy, że nie jest wymagająca? Ja bym raczej jako "niewymagającego" określiła kogoś, kto zadowoli się klitką ze wspólną łazienką, bo ma stamtąd blisko do jakichś (dla niego) atrakcji.
          • jeziorowa Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 18:25
            Oczywiście, że ktoś, kto zadowoli się klitką ze wspólną łazienką jest niewymagający w sprawach dotyczących warunków lokalowych, ale decyduje się na to dla „ważniejszych spraw”, bo na normalny nocleg np w Paryżu go nie stać a ma potrzebę zwiedzenia tego miasta.
            Spędzanie wakacji na leżeniu na leżaku nad basenem i chodzeniu do stołówki i barów i znów nad basen, potem stołówka, drink i pobliska promenada (w sumie wszystko jedno w jakim kraju byle ciepło i tanio) oznacza brak jakichkolwiek wymagań pod względem mentalnosciowym. W oferowaniu takich „wakacji” specjalizuje się większość biur podróży. Taka oferta to tak naprawdę taki mcdonalds z wakacjami: byle co sprzedawane jako szczyt marzeń.
            • chococaffe Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 21:49
              To prawie tak jak spędzam nad Bałtykiem (oprócz stołowki). Tylko ja raczej leżę niż siedzę. Albo chodzę.
    • korniz Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 22:42
      Nie rezerwuje bo jeszcze nas zdążą pozamykac z powodu wojny.
      • heca7 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 08.11.22, 23:28
        Wojny?!
        • korniz Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 13:22
          Wiesz jak to jest tego nie przewidzisz, co gdzie gruchnie. Sama mam plany wakacyjne itp ,ale zawsze rezerwuje w maju. Tak że czekam do maja
        • mdro Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 15:15
          "Wojny?!"

Może na Krymie chciała tę rezerwację robić... (Bo jeśli ta "wojna miałaby być u nas to, obawiam się, przedwczesna rezerwacja wakacji będzie jednym z najmniejszych problemów).
    • ritual2019 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 15:14
      Tak, letnie zabukowane, potem zostana jesienne.
    • chlodne_dlonie Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 17:20
      Narty na koniec marca już przedpłacone - liczę, że inflacyjnie cena przynajmniej za apartament/dojazd, nie wzrośnie wink O reszcie będę myśleć w stosownym czasie, chociaż ostatnio wpadła mi w oczy wink fajowa oferta na moje wymarzone wyspy na lipiec i teraz się waham..czy już bookować, czy jeszcze zaczekać..
    • 7katipo Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 20:02
      Podepnę się.
      Poradźcie emamy podróżniczki, podróżniczej pierdole, czy da się - i jak najlepiej ogarnąć - pobyt w Hiszpanii, żeby zobaczyć Barcelonę i Madryt. Da się?
      Lepiej przez biuro, czy samemu kombinować? 🤔😎
      • imponderabilia22 Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 09.11.22, 23:43
        7katipo napisała:

> Podepnę się.
        > Poradźcie emamy podróżniczki, podróżniczej pierdole, czy da się - i jak najlep
        > iej ogarnąć - pobyt w Hiszpanii, żeby zobaczyć Barcelonę i Madryt. Da się?
        > Lepiej przez biuro, czy samemu kombinować? 🤔😎

A jesteś w stanie ogarnąć np. Kraków i Gdańsk?
        I niczego nie trzeba kombinować. To nadal jest tylko Europa....
      • jeziorowa Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 18:30
        Przez biuro z pewnością drożej (jeżeli w ogóle znajdziesz tak skomplikowaną ofertę jak Barcelona i Madryt na jednym wyjeździe). Nie rozumiem dlaczego chcesz kombinować - rezerwujesz noclegi w dwóch miastach, przylot do pierwszego, wylot z drugiego, drogę z pierwszego do drugiego pokonujesz szybkim pociągiem, samolotem lub pożyczonym autem. Sprawa prosta jak budowa młotka.
    • mamkaantka Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 16:27
      W jakim celu o tym tutaj trąbisz? Co to kogo obchodzi?
      • jeziorowa Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 18:34
        Bo to chyba miało być WOW😳. Coś niespotykanego (jak lot na Marsa) i pożądanego (jak milion euro), więc sumując: WOW - leżenie nad tureckim basenem, jedzenie i picie - naprawdę WOW!
    • gaskama Re: Wakacje 2023 zarezerwowane 10.11.22, 21:53
      6,5 na booking? W Turcji??? Samobojca.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka