Dodaj do ulubionych

Kupilybyscie? Modowo

10.11.22, 16:02
Szukam puchowego plaszcza, w ktorym nie wygladalabym jak ludzik michelin. We Wloskim butiku znalazlam takie cudo. Lezal jak szyty na miare. Z kapturem. No wlasnie kapturem obszytym futerkiem. Dla mnie totalne "no go". Nie uznaje futrzanych kolnierzykow, pomponikow i futer jako futer. Plaszcz mi sie bardzo podobal, wiec pytam, czy to cos mozna usunac. Pani, ze oczywiscie. To mowie, ze biore, ale niech to futro zostawi sobie. Na co pani beztrosko, ale to sie da odpiac tylko z calym kapturem... WTF? Ale pani nie baczac na moja mine mowi, zebym poszla z tym do krawca, on to odpruje i zaszyje to miejsce na kapturze. Moje drugie WTF. Mam kupic plaszcz za 470 eur, zeby latac po krawcach i go przerabiac?! Wysmialam ja i poszlam. A Wy kupilybyscie ciuch, ktory od poczatku wymaga krawieckich poprawek?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:06
      Jak cię stać na płaszcz za 470 euro, to już nie skąp na krawca, głupie pytanie, głupia odpowiedź.
      • andallthat_jazz Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:09
        Tu nie chodzi o cene, ale fakt, ze kupujesz towar od poczatku wymagajacy poprawek. Gaci za 5 euro tez bym nie kupila, gdybym musiala latac po krawcach, zeby mi do nich gumke wszyli. 🙄
        • em_em71 Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:22
          Naturalne futerko podbiło cenę 😀
        • jednoraz0w0 Re: Kupilybyscie? Modowo 11.11.22, 02:30
          Ale to nie jest towar wymagający poprawek, bo nie jest tak, ze przez futerko on nie spełnia funkcjonalnych założeń. Ta zmiana to jest twoje widzimisie. Tak, jak gdyby ci się kolor nie podobał to trudno, żeby kobita w sklepie ci ciuch przefarbowała.
    • alpepe Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:06
      I nie, nie kupiłabym ciucha, w którym cokolwiek trzeba poprawiać.
    • kotejka Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:10
      Nie, mając 470 euro na.plaszcz można.kupic.plaszcz marzeń
      • andallthat_jazz Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:14
        Niepotrzebnie napisalam cene. Chodzi o sam fakt kupowania towaru, ktory musisz po tem jeszcze przerabiac. Pani goraco nalegala, zeby sie skusic, no ale nie.
        • aqua48 Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:20
          Wiele razy kupowałam ciuchy które sobie potem przerabiałam. Dla mnie żaden problem.
        • iwoniaw Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 17:07
          andallthat_jazz napisała:

> Niepotrzebnie napisalam cene. Chodzi o sam fakt kupowania towaru, ktory musisz
          > po tem jeszcze przerabiac. Pani goraco nalegala, zeby sie skusic, no ale nie.

No ale cena ma znaczenie. Za kilkaset euro to jednak oczekuję efektu wow i możliwości natychmiastowego użytkowania bez poprawek. Za kilka złotych mogę kupić coś, co sobie przerobię, inwestując kolejne środki/czas.
          • panna.nasturcja Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 19:46
            Ale ten płaszcz nie wymaga poprawek tylko się autorce nie podoba, bo ma futerko.
            Równie dobrze mógłby się jej nie podobać kolor.
            To nie jest usterka.
            • iwoniaw Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 20:46
              panna.nasturcja napisał(a):

> Ale ten płaszcz nie wymaga poprawek tylko się autorce nie podoba, bo ma futerko
              > .
              > Równie dobrze mógłby się jej nie podobać kolor.
              > To nie jest usterka.

No wiem, chodzi mi o to, że jestem w stanie zaangażować się w akcje przerobkowe, gdyby mi sie to jakoś - niekoniecznie finansowo - opłacało. Czyli tania rzecz wymagająca przeróbek nadal mogłaby mieć sens, gdyby koszt sumaryczny osiągania stanu "super" był umiarkowany. Jeśli koszt juz na starcie jest wysoki, to oczekuję, że efekt pożądany jest od razu. Oczywiście - to, co jest stanem super i akceptowalnym kosztem, to sprawa indywidualna.
        • claudel6 Re: Kupilybyscie? Modowo 11.11.22, 01:03
          bla bla bla. cena jest bardzo istotna. jeśli rzecz Ci się bardzo podoba, a przeróbka to 5% ceny, to nie widzę problemu.
        • cosmetic.wipes Re: Kupilybyscie? Modowo 11.11.22, 08:45
          Ty go nie musisz przerabiać tylko chcesz. Ten płaszcz nie ma żadnej wady obiektywnej.
    • tomato.soup Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:12
      Tak, często poprawiam ubrania. A to skracam spodnie, a to dodaję zaszewki w koszulach itd. Ten płaszcz też bym wzięła. Odprucie futra to drobiazg
    • kadfael Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:13
      Ale przecież on nie wymaga poprawek. To ty sobie wymyśliłaś, że nie chcesz futerka.
      • andallthat_jazz Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:22
        No fakt, ze to moje widzi mi sie, ale to mimo poprawka. Wiekszosc tych futer da sie odpiac bez ingerencji w material. Krawiec cos schrzani i zostane z "popsutym" plaszczem. Wole dalej szukac. Chcialam poznac Wasze opinie.
    • damartyn Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:18
      Gdyby mi bardzo zależało.
    • daniela34 Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:25
      Futro naturalne-sprawa etyczna, czy sztuczne-estetyczna?
      • andallthat_jazz Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:37
        To bylo niestety naturalne (co juz z gory odpada), sztucznych tez nie uznaje (tu kwestia estetyczna). Futra naleza do zwierzat. Do tej pory mam koszmary po szalu? ciotki. To byl lis prawdziwy caly, z plastikowymi oczami i taka klamra w paszczy, do ktorej sie przyczepialo ogon. A lapki smetnie wisialy. Malabryczny widok. 🤢
        • daniela34 Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:46
          No to jeśli etyczna, to tak jak pisze Borduczyca, nie kupuje się, nie dlatego że futro trzeba przerabiać, tylko dlatego, że nie chce się wspierać producentów, używających futer naturalnych.
          Jeśli estetyczna i futro sztuczne, można kupić i przeszyć, jeśli to takie cudo i nie ma co wyśmiewać ekspedientki, bo po pierwsze primo-nie ona projektowała, po drugie primo-to, że ty musisz/chcesz przeszyć to twój kaprys. Inni kupią i będą nosić z futrem i tyle.
        • gaga-sie Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 22:06
          Następnym razem nie zapomnij o kaczkach i gesiach, z których użyto puch.
    • borsuczyca.klusek Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:32
      Ale to co piszesz nie ma za grosz logiki. Nie kupuje się naturalnych futer, żeby nie wspierać procederu produkcji i żeby wytwórca oraz dystrybutor nie zarobili. Kupienie tego płaszcza i latanie z nim po krawcach, bo futerko i zwierzątka nie ma sensu.
      • andallthat_jazz Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:40
        Wiem, zaluje ze go przymierzalam. Na poczatku myslalam, ze to sztuczne, ale chyba nie. Mea culpa. 🙄
        • borsuczyca.klusek Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:45
          Spoko całego świata i tak nie zmienisz 🙄
    • gama2003 Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:48
      W puchowych płaszczach trzeba wyglądać jak ludzik. I taki to myk, że ludzie myślą - a ! ona chuda, to ten płaszcz tak pogrubia !
      A prawda może być zgoła inna i puchu aż tak dużo nie ma 😀😀😀

Mam 2 takie płaszcze. I szczerze mam w nosie efekt ludzika, ciepło ma mi być. Do elegancji i wytrzepania z zimna mam płaszczyk czarna klasyka wyszczuplająca 😉
    • pyza-wedrowniczka Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:50
      To butik, który ma krawca na miejscu? Czy szyją 1000 km dalej i wstawiają ciuchy do sklepu?
      Jak kupuję to liczę się z tym, że sklep nie ma opcji przeróbek krawieckich u siebie.
      • andallthat_jazz Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 16:57
        Nie, wciskala mi wizytowke jakiegos krawca dwie przecznice dalej.
    • lilia.z.doliny Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 17:00
      Przecież ciuch nie wymagal.poprswki, tylko Ty.
      A poza tym prawdziwe futro kończy jakąkolwiek dyskusje
      • andallthat_jazz Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 17:07
        Powtarzam, ze myslalam, ze sztuczne. Pozniej, jak pokazala, gdzie krawiec ma je odciac i dotknelam i wydaje mi sie, ze jednak nie. I tak ucielam dyskusje. Do p&c nawet nie wchodze.
    • alicia033 [...] 10.11.22, 18:06
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • evro44 Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 19:06
      Nie znam nikogo kto wygląda dobrze w puchowym płaszczu. Za darmo nie brałabym.
    • mama-ola Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 20:23
      Wyśmiałaś sprzedawczynię. Chamstwo. Już Cię nie lubię. (Co oczywiście w ogóle nie musi Cię obchodzić).
    • gaskama Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 21:11
      Tak. Syn dostal swój pierwszy smoking. Trzeba też było zostawić u krawca. Ja właśnie kupilam kiecke, która poszła od razu do krawca, bo uszyta na modelki (180 cm. Ja mam 170, więc 10 cm do skrócenia.
    • gaskama Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 21:13
      A jeśli naprawdę wysmialas sprzedawczynie, to jesteś okropną wiochmenka.
      470 Euro za płaszcz z prawdziwym puchem i obszyty prawdziwym futerkiem, to chyba na wyprzedaży.
    • kaki11 Re: Kupilybyscie? Modowo 10.11.22, 21:31
      W tym wypadku nie.
      Kupno płaszcza z naturalnym futrem i oderwanie tego futra jeśli nie chce się go nosić ze względów etycznych mocno mija się z celem.
      Natomiast tak, zdarza mi się kupować ubrania wymagające drobnej przeróbki, typu skrócenie, obszycie itd. bo jeśli mam fajny ciuch w rozsądnej cenie który nie leży całkiem idealnie to czemu by nie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka