Dodaj do ulubionych

Psiary proszę o radę

26.11.22, 07:51
Biorę pod opiekę na dwa miesiące pieska mamy
Musi wyjechać - to młoda psinka, szczeniątko jeszcze
ale już ładnie nauczona czystości
I mam swojego - też młody okolo roku
Przy czym mój to wielkie psisko ponad 30 kg
A mamy pies to czterokołowa shitzu, a na pewno po mamie shitzu
Pieski się lubią, nie wyrażają agresji
Ale ich zabawa jak to dzieci to jest szaleństwo i kończą tylko jak padną że zmęczenia
Później się regenerują i znowu jest szajba
Np
większy pies podnosi malucha na nosie, jak słoń Nel u Sienkiewicza i buja aż spadnie
Turlania przewalania i halasy
No ale widzą się rzadko
Teraz będzie u nas, więc może się przyzwyczaja i znudzą
Nie wiem, jak mam rozwiązać kwestię zostawiania ich, kiedy wyjdziemy do pracy
Razem? Rozniosą chałupę,.ale będzie można m razniej Czy osobno, w różnych pomieszczeniach? Zawsze duży zostawal na dworze, ale odkąd się ochłodziło, jednak w domu, bo on piecuch jest
Jak rozwiązać sprawy karmienia?
I inne przydatne rady cenne

Obserwuj wątek
    • katie3001 Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 07:59
      Zamykaj w osobnych pomieszczeniach. A z podnoszenia na nosie chcę filmik smile smile smile
      • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:13
        katie3001 napisała:

> Zamykaj w osobnych pomieszczeniach. A z podnoszenia na nosie chcę filmik smile :-
        > ) smile

🙆
        Jak tylko mi się uda, obiecuje
        Póki co, mogę dać zdjatko dla agencji
        • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:19
          Atencji 🙆
          • katie3001 Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:54
            Boskie smile
    • naturella Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:01
      A masz jakiś dzień lub dwa urlopu, żeby zobaczyć, czy się rzeczywiście znudzą? Generalnie nie powinno się pozwalać na zabawy w domu. Dom jest do odpoczywania, bawić się można na dworze - i taką zasadę bym wprowadzała. Trochę krótko na zastosowanie w praktyce, bo jak nie będą przyzwyczajone do tego, że śpią jak nikogo nie ma, to i tak się mogą bawić. Ale być może się znudzą sobą wcześniej (i tu znów się koło zamyka).

Jeśli się martwisz, kup kamerkę. Za 150 zl można już kupić, w pracy będziesz mogła w telefonie zobaczyć, co psy robią.

Tak czy siak zostawiłabym razem, osobno większe ryzyko, że coś poniszczą z frustracji. Mały nie będzie u siebie, wiec bez wsparcia Twojego psa może rozładowywać emocje, a Twój będzie chciał towarzystwa.

A karmienie zależy od tego, czy któryś pies ma szajbe na punkcie jedzenia. Jeśli nie, to niech jedzą razem, każdy ze swojej miski. Jeśli jest ryzyko, że któryś obeżre drugiego, to osobno - bierzesz tego mniej jedzącego do innego pomieszczenia i pilnujesz, aż zje.
      • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:09
        Super rada, dzięki
        Jak to egzekwować? Zaczynają szaleństwa i wyganiać?
        Mój nauczony dzielenia się, bo wychowany od pierwszego dnia z dwoma kotami
        Każdy każdemu wyjada ,🙆
        • naturella Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 09:51
          Nie nie. Zaczynają się szaleństwa i wkraczasz. Rozdzielasz, komenda „spokoj” i „leżeć”, czy cokolwiek tam psy mają wprowadzone. Studzisz emocje, uspokajasz.
      • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:11
        Ta nieobecność to nie musi być 8 godzin pięć dni w tygodniu
        Może mniej
        Mąż.czesto w domu pracuje
        Czasem chłopaki szybciej wracają
        Mam duże ogrodzone podwórko, mogą szaleć do woli
        • ajaksiowa Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:27
          Jeźeli nie ma ryzyka źe Duży przetrąci kark Małej..to niech zostają razem ,dobrze by było źebyMała mogła siè schować przed Duźym gdzieś gdzie jej nie dosięgnie
          • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 08:41
            Specjalnie na pewno nie
            To dobrze łagodne i dobrze zsocjslizowane psisko
            Emocje też ma na miejscu, ale w zabawie obu ponosi
            Zdarza mu się nadepnąć jej na brzuszek aż zapiszczy a łapsko ma wielkie i długie
            Silny jest bardzo i mocny
            Jak mu ostatnio niechcący wpadł z rozpędem pod nogi w lesie, to mnie przewrócił
            A ja taka delikatna znowu nie jestem
    • b-b1 Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 09:29
      Przed wyjściem na dłużej -na spacer/ do ogrodu wybiegać psy- jest spora szansa, że po powrocie będą spały. Potem rozdzielić w pokojach- każdemu miskę z wodą. Karmienie obok siebie, albo w jednym pomieszczeniu-jeśli nieagresywne przy jedzeniu, jeśli nie- mały w " swoim" pokoju- tam gdzie będzie zamykany.
      Po 2- 3 tygodniach powinien nastąpić etap przesytu- będą mogły zostać razem- tylko sprawdź jak reagują na zabawki. Jeśli jest wojna o nie- chowaj przed wyjściem z domu.
    • berdebul Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 10:23
      Pierwsze dni osobno, albo któreś z Was pracuje z domu. Za duże ryzyko, ze ktoś na kogoś nadepnie, albo będzie nieporozumienie o np. wykopany z posłania kawałek gryzaka/zabawkę. Jeżeli masz bramkę rozporową, to ustawiłabym w jednym pokoju - małe przejdzie pomiędzy i odpocznie od dużego.
      Przed wyjściem zmęcz towarzystwo długim spacerem, żeby marzyli tylko o spaniu. Najlepiej byłoby wziąć na weekend, wtedy masz 2 dni na obserwację.
    • aqua48 Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 10:26
      Przede wszystkim jedzenie podawaj psom w osobnych pomieszczeniach, nie obok siebie. I sądzę, że możesz je zostawiać razem, przytulą się i będą spały.
    • primula.alpicola Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 11:44
      Nie wiem, ale żądam nagrania z bujania malucha na nosiesmile
      • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 12:50
        Jeszcze jest taczka
        Czyli kiedy ieb trafi nie pod bok, a pod ogonek
        Tył malucha opiera się na pysku dużego
        Przednie łapki maszerują po podłodze
        Mniej więcej tak
        Inna zabawa - mąkę skacze jak gumowa piłeczka i przy każdym wybiciu się w górę ptibuhe podgryzać falujące ucho dużego
        • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 12:51
          Nie mąkę a małe
          To dziewczynka w ogóle
          • primula.alpicola Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 12:59
            Widzę to😁
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 12:34
      Jeśli różnica w wielkości pomiędzy psami jest tak duża, to ogranicz te szaleńcze zabawy.
      Znam przypadek, że mały pies doznał urazu kręgosłupa, został sparaliżowany i musiał być uśpiony, po takiej zabawie.
      • kotejka Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 13:01
        Ja wierzę, też się obawiam
        To dobry pies, ale wielki
        Tylko jak ograniczyć? W ogóle bez kontaktu?

A to nie dzieci żebym im wytłumaczyła JAK się ladnie bawić
        • b-b1 Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 15:58
          Bez jaj- nie ograniczaj, stopuj trochę jak widzisz, że przesadza. Nauczy się, że małe jest delikatne.
          U mnie różnice wagowe są nawet 67 kg( największy 78, małe ok 11) i potrafią w zabawie się dogadać.
          Będzie dobrze😉
          • ajaksiowa Re: Psiary proszę o radę 26.11.22, 16:28
            Wiesz,ja jestem przewrażliwiona po usłyszeniu jak wilczur przetrącił yorka,ale są napewno inne psiary które mają doświadczenie i to Ich słuchaj

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka