26.11.22, 14:48
Kupujecie ta? Albo Wasze dzieci?
Waśnie natknęłam się na nowy raport - potwierdzający wszystko co najgorsze o tej firmie: w ubraniach są toksyczne chemikalia, szkodzące ludziom i środowisku; marketing też pozostawia wiele do życzenia...

www.greenpeace.de/publikationen/S04261_Konsumwende_StudieEN_Mehr%20Schein_v9.pdf

Zastanawia mnie, czemu to cieszy się popularnością? A może już się nie cieszy? Byłoby dobrze...
Obserwuj wątek
    • borsuczyca.klusek Re: Shein 26.11.22, 14:49
      Wolałabym chodzić z gołym zadem niż kupować w shein 🙄
    • daniela34 Re: Shein 26.11.22, 14:55
      Nie. Za żadne skarby. Zostałam obdarowana 2 bluzkami "w prezencie"- były tak obrzydliwie sztuczne, że szelesciły jak torebka foliowa (a ja wcale nie jestem ortodoksyjnie antypoliestrowa). Na szczęście były za duże, więc pozbyłam się ich z ulgą.
      Podobne wrażenie mials moja biurowa koleżanka, której teściowa jest fanką shein.
    • cosmetic.wipes Re: Shein 26.11.22, 15:06
      Młoda, wbrew mojemu zdaniu, raz coś od nich zamówiła.
      Szybciutko odesłała i przyznała mi rację, że ciężko znaleźć większy syf.
    • eliszka25 Re: Shein 26.11.22, 15:08
      Nie znałam tego w ogóle. Chyba jestem bardzo nie na czasie 🤷‍♀️
      • chococaffe Re: Shein 26.11.22, 17:20
        Też nie znałam. To znaczy nazwa mi się obiła o uszy i chyba we właściwym kontekście, ale kojarzyła mi się ze słynnymi sklepami-widmami, które istnieją tylko w necie a w ogóle to oszuści. I myślałam, że tam nikt nie kupuje bo wszyscy wiedzą, że to oszustwo, zapłacą i nic nie dostaną.
    • szarmszejk123 Re: Shein 26.11.22, 15:08
      Nie, nigdy tam nic nie kupiłam. Ale lubię czasem sobie pooglądać zdjęcia zachwyconych klientek :p
      Na zdjęciu pomięta, prześwitująca, krzywo uszyta szmata i komentarz " I love it! Great quality!" 🤣
    • kachaa17 Re: Shein 26.11.22, 15:34
      Dziewczyny ode mnie z pracy zamawiają i wg nich ubrania są ok ale ja ich nie widziałam, żeby móc ocenić.
      A zamawiają bo tanio.
      • milva24 Re: Shein 26.11.22, 15:41
        Ale tam wcale nie jest specjalnie tanio a do tego wszystko sztuczne aż skrzypi. Córka raz wymędziła i zamówiłam jej parę ciuchów "bo wszystkie koleżanki tam kupują". Teraz też mędzi ale na razie się opieram.
    • gaskama Re: Shein 26.11.22, 17:22
      Nigdy nic tam nie kupilam i nigdy nie kupię.
      • marta.graca Re: Shein 26.11.22, 17:25
        Ja też.
    • clk Re: Shein 26.11.22, 17:32
      Raz na rok - zamówię „wycieraczki” z kotem dla kota. Naklejki z kotami. Tyle.
    • gorzka.gorycz Re: Shein 26.11.22, 17:41
      Ale wiecie, że to, czy jest to SHEIN czy inna chińska fabryka, to wygląda podobnie? A naprawdę trudno znaleźć czasem rzeczy (np. elektronika), gdzie nie ma części wyprodukowanych w Chinach.
    • smoczy_plomien Re: Shein 26.11.22, 18:35
      Z zasady nie kupuję od Chińczyka.
    • piszaca.zza.swiatow2 Re: Shein 26.11.22, 18:38
      Ja kupuję dla siebie i dla córki. Przy czym to w 90% odzież sportowa (staniki sportowe, topy, leginsy) i cała masa strojów kąpielowych (mają duży wybór z rękawem i nogawkami). Zapewniam wszystkich, że akurat te części garderoby nie różnią się niczym od tych kupionych np. W Decathlonie.
      Nigdy nie miałam problemów ze zwrotem jak rozmiar nie pasował (aczkolwiek zazwyczaj wszystko pasuje, bo oni bardzo bardzo dokładnie podają rozmiarówkę).

Raz zamówiłam sukienkę maxi na lato z grubej fajnej bawelmy z dodatkiem czegoś tam, sukienka prana już kilkakrotnie i o dziwo (tu sama byłam zaskoczona) nic się z nią nie stało.

Ciepła sukienka dla córki - trzyma fason, ale po praniu niestety zmechacona.
    • angazetka Re: Shein 26.11.22, 18:42
      Nie, nie kupuję, bo od dawna wiadomo, że to nietyczne gufno.
    • arista80 Re: Shein 26.11.22, 19:01
      Od czasu do czasu kupuję. W prawie każdym innym sklepie za tą samą cenę kupiłabym zaledwie jedną rzecz, a w Shein w tej cenie kupuję trzy. To są zazwyczaj rzeczy sportowe, takie na co dzień, gdzie nie muszę jakoś super wyglądać. Jak inne sklepy obniżą swe ceny, to wtedy pomyślę o zmianie sklepu, na razie trzymam się Shein, ewentualnie Decathlon (w Decathlon znalazłam ostatnio bardzo wygodne czarne leggisny i kurtkę termiczną).
    • 1matka-polka Re: Shein 26.11.22, 20:45
      Kupilam corce pare ubrań z bawełny, bluzki i spodnie, bo jej kolezanki z klasy sie tam zaopatrują. Ubrania, okazały sie bardzo dobrej jakości i nie traca kolorow mimo wielu prań.
      Nie kupujemy tam dlatego, ze boje sie tych toksyn w ubraniach.
      • 1matka-polka Re: Shein 26.11.22, 21:02
        Ale przeciez Greenpeace badal ubrania z tych znanych sieciowek i tam tez bylo pelno toksyn🙄a 1/3 ubran wyprodukowana w Chinach.
        • powodzenia_juno Re: Shein 26.11.22, 21:14
          No tak, tyle że te wjeżdżające do sklepów w UE muszą spełniać normy, te sprowadzane z Sheina, Ali czy co tam jeszcze jest, już nie. Taka jest różnica. Zresztą w tym raporcie, jak przejrzysz, to jest porównanie. Na sieciówkach wymuszono pewne zmiany, choćby w procesie produkcji. Ultra fast fashion to jeszcze większy syf niż fast fashion. Choć wydawało się, że gorzej już być nie może 🙄
    • princy-mincy Re: Shein 27.11.22, 09:38
      Kiedyś córka kupiła dwie bluzy, bo noszą koleżanki.
      Słaba jakość, więcej nie kupiła nic.
    • nastjaa Re: Shein 27.11.22, 12:27
      Kupiłam tam jeszcze przed aferami związanymi z shein kilka kostiumów kąpielowych i jedna bluzę. Bluza koszmarnie sztuczna, nigdy jej nie założyłam na wyjście, po domu tez się nie nadaje, natomiast kostiumy super. Jednak wiecej nie planuję tam kupować.
    • brenda_bee Re: Shein 27.11.22, 12:50
      Nie kupuję i nie planuję
    • 1matka-polka Re: Shein 27.11.22, 14:52
      A te wszystkie osoby, ktore pisza, ze ubrania byly sztuczne, mozecie napisac, jaki mialy sklad te wasze zamowione ubrania? Bo ja zamowilam bawelne i przyszla bawelna...
    • emateczka Re: Shein 27.11.22, 15:28
      Kupiłam strój kąpielowy. Jakoś w porzadku, niestety dół jakieś 4 rozmiary za duży, mimo że zamawiałam zgodnie z ich tabelą rozmiarów.
      • emateczka Re: Shein 27.11.22, 15:28
        *jakość w porządku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka