Dodaj do ulubionych

tajemnica męża

31.12.22, 13:59
Jesteśmy małżeństwem już prawie 15 lat.
1 szkolne dziecko.
Jakiś czas temu, ktoś mi powiedział, że x lat temu moja teściowa brała latami zasiłek pielęgnacyjny na mojego męża.
Mąż ma dwóch braci ale chodziło dokładnie o męża.
Mąż nigdy nic mi o tym nie mówił...
A chyba powinien, prawda??
Info jest prawdziwe (od urzędnika po prostu, więc nie ma żadnego "ale"...)
Co robić? Męża nie chcę pytać bo się nie przyzna a przy okazji domyśli się od kogo mam takie informacje bo znamy tę osobę.
I pytanie: co ukrył? Chorobę psychiczną? Aspergera? Upośledzenie umysłowe? Jest sprawny fizycznie a więc gorzej...bo na 100% chodzi o coś innego?
Co robić????????????
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:04
      Cokolwiek ma, przez 15 lat Ci nie przeszkadzało.
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:09
        triss_merigold6 napisała:

> Cokolwiek ma, przez 15 lat Ci nie przeszkadzało.

Mąż jest bardzo skryty. O dzieciństwie nigdy nic nie za bardzo mówić. Nie przeszkadzało bo nie zauważyłam - to jedno. Druga sprawa ukrywanie takich rzeczt to jednak brak lojalności ... gruby brak lojalności ...
        • arwena_11 Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:36
          Skoro nie zauważyłaś - to znaczy, że mało ważna sprawa dla wspólnego życia. Przez 15 lat byś zauważyła chyba, że coś z mężem jest nie tak.
        • princesswhitewolf Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:09
          >Mąż jest bardzo skryty. O dzieciństwie nigdy nic nie za bardzo mówić.

Nie spotkalam takiego jeszcze. Ojciec mojego dziecka to wielki skryty introwertyk ale jak sie go mocno emocjonalnie rozbuja jak hustawke to wszystko wypaple. Wszysciutko. Wiec i na tego jest kluczyk i klodka.
      • vivi86 Re: tajemnica męża 01.01.23, 00:57
        Jw.
    • auksencja15 Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:06
      Oeusu moja kuzynka miała uszkodzony nerw w ręce (przy porodzie) i z tego powodu stopień niepełnosprawności przez wiele wiele lat. Teraz czy ma jako dorosła osoba? Nie wiem. Może to coś w tym stylu?
    • alicia033 Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:07
      postaraj się bardziej.
      • milva24 Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:35
        Zgadzam się, słabiutko. Trzeba było zamiast 15 lat po ślubie dać dwa i nie pisać o upośledzeniu umysłowym bo to by się raczej zauważyło szybciej.
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:36
        O swoim dzieciństwie zawsze mówił jedno: nie pamiętam.
        Nawet córka coś zagadnęła ostatnio, a mąż: nie pamiętam swojego dzieciństwa.
        Koniec. Czyżby? Wydaje mi się, że to taka przykrywka aby nie drążyć, nie poruszać tematu.
        • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:34
          I babci nigdy córka nie pytała? Ani wujków? A jak on mówił, ze nie pamięta, to nie wydało ci się to dziwne?
          • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:43
            Wydawało mi się to dziwne ale kogo miałam pytać?teściowej? Co się właściwie stało?
            • iwoniaw Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:14
              niebo.wieje.chlodem napisała:

> Wydawało mi się to dziwne ale kogo miałam pytać?teściowej? Co się właściwie sta
              > ło?

No to wszystko jasne: mąż przez te wszystkie lata, gdy tesciowa brała świadczenie, leżał w śpiączce. Ale się wybudził i wszyscy żyli dlugo i szczęśliwie jak w argentyńskiej telenoweli.
              Niestety, wątek slaby, 1/100.
            • iwles Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:46

> ale kogo miałam pytać?teściowej? Co się właściwie stało?

Urzędnika. Tyle wyniósł z roboty, to i resztę powinien umieć.
        • aqua48 Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:55
          No to proste - ma zanik pamięci. I tyle.
          • geoardzica_z_mlodymi Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:00
            Uszkodzenie pamięci długotrwałej. I wszystko jasne.
    • primula.alpicola Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:10
      Ale nic nie zauważyłaś przez 15 lat?
    • gr.ruuu Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:11
      Dlaczego uważasz, że urzędnik łamiący prawo jest osobą wiarygodną i zakładasz, że mówi prawdę?
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:39
        Tę osobę akurat znam osobiście. Nie będę pisać kim jest dla mnie. To nie jest info wyssane z palca.
        • arwena_11 Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:48
          Nadal łamie tajemnicę zawodową - jeżeli informacje, które ci przekazała pochodzą z dokumentów a nie z plotek z twoją teściową.
        • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:48
          Ale nadal jest to łamanie prawa. Więc wiarygodność zerowa.
        • la_felicja Re: tajemnica męża 31.12.22, 21:54
          Pewnie kochanek. Tym bardziej bym nie wierzyła w 100%
          • muireade Re: tajemnica męża 01.01.23, 12:50
            Raczej psiapsióła urzędniczka.
    • kamin Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:11
      Mąż pracuje? Skończył szkoły?
      Przez 15 lat nie zauważyłaś żadnych symptomów upośledzenia czy autyzmu? To raczej ich nie ma, zwłaszcza w stopniu uzasadniejacycm przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego.
      Może mąż miał jakąś wadę (np. serca) którą zoperowano. Tak czy inaczej najdziwniejsze jest to, że po prostu nie spytasz.
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:41
        Nie zapytam bo wsypię tę osobę - od razu domyśli się, że to od x.
        • banicazarbuzem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:28
          I dobrze, niech się domyśli. I założy sprawę urzędnikowi, który złamał prawo.
          Nic nie usprawiedliwia zachowania urzędnika.
          • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:44
            To może pokrewieństwo ze mną usprawiedliwi
            • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:45

> To może pokrewieństwo ze mną usprawiedliwi

Wyszłaś za mąż za brata? Ale to chyba nie jest legalne?
              • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:48
                Pisałam o urzędniku
                • moze_sprobowac_inaczej Re: tajemnica męża 31.12.22, 19:30

> Pisałam o urzędniku

Niestety, pewnie się narażę, ale urzędnicy w PL to dalej ta mniej inteligentna część społeczeństwa. Niby stanowisko jest ale w głowie dalej pusto smile
                  • 7katipo Re: tajemnica męża 01.01.23, 00:49
                    Dzięki, ja ciebie też tongue_out
            • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:37
              Nie, pokrewieństwo z tobą nadal nie usprawiedliwia łamania prawa.
            • banicazarbuzem Re: tajemnica męża 31.12.22, 19:24
              Dobry żart
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: tajemnica męża 01.01.23, 11:48
              I te urzędnik z tobą spokrewniony dopiero teraz ci o tym doniósł?
              • muireade Re: tajemnica męża 01.01.23, 12:53
                Bo pewnie dopiero co sie dogrzebał w gminnym bałaganie.
          • bluea.nne Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:43
            Dokładnie.
    • ga-ti Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:14
      Np. łuszczyca, ale tę byś zauważyła, jakieś komplikacje przy porodzie, które się 'wyrównały', aspergera wtedy nie diagnozowali, upośledzenie byś chyba zauważyła, zresztą wtedy to do szkół specjalnych przenosili,... jeśli tyle lat Ci nic nie przeszkadzało to w sumie nie ma problemu, ale z drugiej strony, warto wiedzieć o niektórych chorobach w rodzinie ze względu na dzieci.
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:42
        Chodził do normalnej szkoły ale edukację zakończył na zawodówce. Pracuje fizycznie.
      • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:36
        Na łuszczycę nie ma zasiłku pielęgnacyjnego, niby z jakiego powodu?
        • ga-ti Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:45
          Kiedyś był, dawno, ale znam taką osobę.
          • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:37
            Przecie z tym się normalnie żyje, uczy, pracuje. Tyle, ze jak jest jakiś ciężki rzut to jest dużo smarowania, ale nie na tyle przecież żeby nie moc pracować. Chyba ze ktoś zachorował i to ciężko jako niemowlę i wymagał jakiejś bardzo specjalistycznej opieki, ale to rzadkie przypadki, na ogół się to dostaje jak już jest się mocno samobieżnym.
            • geoardzica_z_mlodymi Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:40
              Czy ja wiem? Mój kolega pół dzieciństwa spędził z tego powodu w szpitalach.
              • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:49
                No to był (jest) właśnie tym bardzo rzadkim przypadkiem sad w takim razie pewnie i artretyzmu się dorobił
            • ga-ti Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:57
              Zasiłek dostawała matka na dziecko, nie wiem, jakie kryteria trzeba spełnić, wiem, że im przyznano. Teraz dziecko jest już dorosłe, wykształcone, pracujące, samodzielne, ale w dzieciństwie potrzebowało sporo opieki.
    • mae224 Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:40
      zapytać.
    • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:47
      Co robić? Przestać trollować, bo słabo ci idzie.
    • bei Re: tajemnica męża 31.12.22, 14:58
      Przecież mógł mieć alergię, astmę itp. Przecież upośledzenia byś zauważyła.
      • mae224 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:49
        Albo wadę nerki, zoperowaną po jakimś czasie.
      • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:38
        Ńie jestem pewna czy by zauważyła. Poziom jej postów pokazuje, że niekoniecznie,
      • la_felicja Re: tajemnica męża 31.12.22, 21:57
        Brat mojej koleżanki miał jakiś rodzaj zapalenia stawów i ich mama dostawała na niego zasiłek pielęgnacyjny.
        Już nie mówiąc o tym, że dziecko może zwyczajnie nie wiedzieć, że rodzice dostają jakiś zasiłek.
        • mysz1978 Re: tajemnica męża 31.12.22, 22:20
          a teściowej nie możesz podpytać? Nie doczytałam czy żyje, ale jeśli tak, to zagadaj o męża jako dziecko jaki był, czy grzeczny, czy chorowity, jak mu szło w szkole, czy miał fajnych kolegów itp.
          • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 22:29
            Mąż ma rodzeństwo, chyba wszystkich nie zwaliło pokotem?
    • jammer1974 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:16
      Doda Rabczewska tez ma od dziecka stopien transparency z powodu kregoslupa. A jakos to jej nie przeszkadza realizowac zyciowe cele.
      Kuzynka brala na dziecko zasilek bo mala miala jakiegos wirusa. W zaden sposob nie wplywalo to na jej zycie. Dzis jest pracujaca mama.
      Dlatego wyobrazam sobie ze jest mnostwo chorob ktora nijak nie kwalifikuja sie zeby o nich pamietac bo nie maja wplywu na dalsze zycie.
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:37
        Pewnie nigdy się nie dowiem.
        Nie będę robić afery, nie zapytam i nie powiem skąd wiem. Poza tym od razu byłoby jasne od kogo wiem.
        Być może że to nic ważnego, ale jednak chciałabym wiedzieć. Może miał problemy w nauce? - tutaj chodził do zwyczsjnej podstawówki.
        Może rzeczywiście uderzył się w głowę i teściowa miała z nim problem?(mąż mówi, że po upadku z drabiny, nic nie pamięta)
        A z drugiej strony jeśli to drobnostka to dlaczego o tym nie wiem od męża? Tak, czuję się oszukana
        • simply_z Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:42
          Jezus ale ty jesteś nudna. Nk nie powiedzieli ci j ch...
        • ginger.ale Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:46
          Wystarczy, że leczył się u pulmonologa i miał kwit astmę czy cokolwiek...
        • la_felicja Re: tajemnica męża 31.12.22, 22:55

> A z drugiej strony jeśli to drobnostka to dlaczego o tym nie wiem od męża? Tak,
          > czuję się oszukana

Mąż może nawet sam nie wie o tym zasiłku. Kiedyś dzieci traktowało się jak dzieci i nie dystkutowało się z nimi finansów. A twój mąż mógł mieć jakieś schorzenie, które już dawno zostało wyleczone.
          • moze_sprobowac_inaczej Re: tajemnica męża 31.12.22, 23:04
            Albo znajomą w dziale przydzielania zasiłków pielęgnacyjnych smile
            • la_felicja Re: tajemnica męża 31.12.22, 23:06
              Albo tak smile
    • ritual2019 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:25
      Co robic?
      Wystawic walizki.
      • banicazarbuzem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:30
        Chyba urzędnikowi
        • sweterwkrate Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:48
          Też.
    • samawsnach Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:30
      Też uważam, że powinnaś się bardziej postarać. Myślisz, że te 30 lat+ temu dostawało się zasiłek pielęgnacyjny na ZA czy jakieś choroby psychiczne? O ile wtedy w ogóle takie swiadczenie funkcjonowało.
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:39
        Nie funkcjonowało bo nikt nie diagnozował ZA.
        • asfiksja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:21
          Ale wy serio myślicie, że teraz się na to dostaje zasiłek pielęgnacyjny? Lub kiedykolwiek się dostawało?
          Zasiłek pielęgnacyjny się dostaje na grubsze wady i, owszem, ja się zgadzam z autorką, że wszelkie takie sprawy warto omówić przed rozmnożeniem się z kimś, bo bywają dziedziczne.
          • mia_mia Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:58
            Ja nie omawiałam, temat uznałam wieki temu za zamknięty lub przynajmniej czasowo mocno nieaktualny, wyszedł przy okazji ciąży, ale na zasadzie dodatkowe obciążenie i tyle, nigdy potem o tym nie rozmawialiśmy, bo niby o czym.
            Tak samo jak nie wiedziałam, że mój mąż miał nauczanie indywidualne, tzn. wiedziałam, że miał poważny wypadek, był w szpitalu, ale o NI do końca roku szkolnego dowiedziałam się zupełnie niedawno.
          • kamin Re: tajemnica męża 01.01.23, 13:29
            Zasiłek pielęgnacyjny dostaje KAŻDE dziecko z orzeczoną niepełnozprawnością. Niezależnie od jej przyczyny i ciężkości.

W przypadku ciężkich problemów zdrowotych wymagających stałej opieki opiekun może się starać o świadczenie pielęgnacyjne, jeśli zrezygnował z pracy żeby zajmować się dzieckiem.
    • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:35
      Na aspergera się nie dostaje zasiłku pielęgnacyjnego.
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:40
        W naszych czasach nawet nie diagnozowali ZA.
        Co to mogło być? Czuję się oszukana.
        • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:36
          Nie bredź. Oczywiście, ż diagnozowali, jako lekką postać autyzmu.
          • samawsnach Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:38
            30 lat temu w Polsce? Na pewno!
            • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:41
              Owszem, na pewno. Synapsis już istniał, choć w nieco innej formie, akurat wiem to z własnego doświadczeńia.
              • geoardzica_z_mlodymi Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:55
                Ale w latach 90- tych trafiały tam "grubsze" przypadki - autyzmu dziecięcego (fundacja działała od 1989, wcześniej od lat '70 mieli szerszy zakres działania). W Pl pod koniec dekady, chyba w 1999 wyszła pierwsza książeczka o ZA. Na studiach psychologicznych w tamtym czasie nie było nic o tym syndromie a autyzm (w ciężkiej postaci) był omawiany na jednych zajęciach. W pierwszej dekadzie tego wieku wcale nie było łatwo zdiagnozować dziecko. Dopiero w drugiej wszystko się rozhulało, do przesady nawet, bo nie różnicowano zaburzeń ze spektrum z innymi przypadłościami.
                • geoardzica_z_mlodymi Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:02
                  Tzn. Synapsis w formie fundacji oficjalnie działa od stycznia 1990.
                  • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:19
                    Tak, ale najpierw to była po prostu porania psychologiczna rodzinna, nie specjalizowali się w autyzmie.
                    Oni się nie tyle przekształcili, co podzielili. Na ten synapsis od autyzmu i ten zwyczajny.
                • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:22
                  Może jednak zależy od studiów i specjalizacji.
                  Osobiście miałam praktyki w synapsisie w ramach specjalizacji.
                  I całe semestru zajęć. A na studia zdałam jeszcze w końcówce prl.
                  Owszem, nie było popularne słowo spektrum tylko mówiło się o autyzmie pełnoobjawowym i lżejszych postaciach, ale się mówiło, diagnozowało i prowadziło terapię.
                • samawsnach Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:35
                  Tak. Do tego jak sprawdziłam dopiero od 2010 spektrum zaistniało jako powód orzeczeń o niepełnosprawności. Ale wówczas mąż wątkodajki był jej mężem nie dzieckiem z zasiłkiem.
                  • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:49
                    A nie, o prawie do zasiłku na dane zaburzenie to ja się nie wypowiadam, bo się nie znam.
                    O samym diagnozowaniu piszę.
                  • rachwa Re: tajemnica męża 31.12.22, 20:37
                    Dziwne mój brat w spektrum ma 35 lat i jak byl dzieckiem mama miała zasiłek, ale może przez padaczkę, która spektrum towarzyszyła.
                    • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 23:04
                      Zdarza się, że ludzie mają w papierach nie to, co trzeba celowo.
                      Moja znajoma tak miała z dzieckiem jakieś 10 lat temu. Dogadała się w poradni i wpisali nie to, co wyszło, bo potrzebne było coś, co zapewni pierwszeństwo (obowiązek przyjęcia?) do szkoły integracyjnej.
                      Ludziom, którzy próbowali ją od tego odwieść mówiła, że przecież po skończeniu szkoły przez dziecko nikomu tego nie pokaże.
        • sylwianna2018 Re: tajemnica męża 31.12.22, 21:56
          Napiszę jeszcze raz choćby alergia. Moja kuzynka i kolega z pracy na podstawie zaświadczenia od pediatry brali ZP na alergiczne dzieci. Co zawsze u mnie wywoływało dreszcze - robienie w sumie ze zdrowych dzieci niepełnosprawne. Lata 90 te. Potem to zostało ukrócone koniecznością orzeczenia.
      • kamin Re: tajemnica męża 01.01.23, 13:34
        Jeżeli asperger ma orzeczenie o niepełnosprawności, to oczywiście zasiłek pielęgnacyjny się na niego dostaje.
    • kozica111 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:36
      Pewnie miał dysfunkcję psychiczna i ślub nieważny, alleluja jesteś wolna!
      • niebo.wieje.chlodem Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:41
        Jeśli miał taką dysfunkcję, to co to mogło być?
        • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 15:44
          Zapewne leżał jak warzywo bez czucia, dlatego niczego nie pamięta.
    • sarah_black38 Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:09
      Mój brat od małego dziecka do czasów nastoletnich chorował na nerki i mama też brała na niego zasiłek. Z tej choroby wyrósł i jest pełnosprawnym człowiekiem i fizycznie i intelektualnie. Nie szukaj drugiego dna!
    • princy-mincy Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:17
      Na mnie mama też brała zasiłek pielęgnacyjny i nigdy dotąd nie wypłynęło to w rozmowie z moim mężem a jesteśmy razem ponad 16 lat.
      To nie musi być nic wielkiego, więc zamiast się nakręcać odpuść temat lub zapytaj i już.

Wtedy miałam problemy z jelitami, leżałam w szpitalu. Po latach okazało sie, że to celiakia.
      • asfiksja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:33
        No ale celiakia ma podłoże genetyczne. Serio o takich rzeczach się nie mówi partnerowi? Moim zdaniem powinno się mówić i jeśli ktoś nie jest świadomy to warto też partnera uświadomić z czym się wiąże wychowywanie ewentualnego dziecka z daną chorobą/zaburzeniem. Bo że ktoś świetnie funkcjonuje jako dorosły (bo matka poświęciła na to kawał życia) nie znaczy, że z dzieckiem będzie łatwo.
        • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:35
          Przede wszystkim jakim cudem mąz by nie zauważył, że żona ma celiakię? Przecież to wymaga jednak specjalnej diety.
          • asfiksja Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:44
            Może myśleć "och, cóż to za problem utrzymywać dietę bezglutenową u małego dziecka, przecież wystarczy nie jeść chleba itp., no nie?".
            • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:24
              Jakiego małego dziecka? Przecież ta żona chyba cały czas jest na diecie więc widzi jak to wygląda.
        • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:34
          asfiksja napisał:

> No ale celiakia ma podłoże genetyczne. Serio o takich rzeczach się nie mówi par
          > tnerowi? Moim zdaniem powinno się mówić

Celiaklia to chyba wychodzi na pierwszej randce w knajpie…
          • geoardzica_z_mlodymi Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:43
            Przy pizzy
            • jednoraz0w0 Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:47
              Nawet przy hot dogu!
              • 7katipo Re: tajemnica męża 01.01.23, 00:54
                Lub pierogach!
        • princy-mincy Re: tajemnica męża 31.12.22, 23:50
          Zasiłek dostawałam jako dziecko. Celiakia została zdiagnozowana w dorosłym wieku, gdy mąż już był na stanie. Jak najbardziej wie, bo przecież nie dałoby się być na diecie bez wiedzy i świadomości rodziny.
    • piszaca.zza.swiatow2 Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:43
      Ja sie nie znam na tych wszystkich formalnościach, ale skoro jest zasiłek, to chyba na jakiejs podstawie... I ten urzędnik , co Ci nielegalnie podał info powinien to mieć w aktach... To niech poda całą resztę jak już powiedział A...

A może mamuśka z frakcji kombinatorek, miała jakieś wtyki i dostawała lewy zasiłek?
    • mia_mia Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:46
      Moja mama pobierała na mnie nie zasiłek, ale jakieś zwiększone rodzinne czy coś co wtedy wypłacano, bo miałam chorobę serca wykrytą po urodzeniu.
    • iuscogens Re: tajemnica męża 31.12.22, 16:51
      No raczej upośledzenie umysłowe byś zauważyła przez 15 lat...
    • summerland Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:22
      Moze mial jakis wypadek
    • summerland Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:29
      Sorry, za wstawke ale przypomnialo mi jak na naszym weselu wujek meza, jak troche mial juz w czubie zapytal moja mama czy wie o tajemnicy w ich rodzinie. Nic wiecej nie powiedzial wiec nie dowiedzialam sie o co chodzilo.
      • sweterwkrate Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:56
        zdecydowanie za mało wypił...
        • summerland Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:10
          Chyba tak 😉
      • mae224 Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:09
        A tajemnicą może być na przykład udział w AK albo zakopany medal z czasów PRL, u mnie tak było, ludzie mają różne tajemnice.
        • summerland Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:17
          Ja przypuszczam, ze moze chodzilo o rozwod jego rodzicow ale nie wiem napewno
    • forumologin Re: tajemnica męża 31.12.22, 17:35
      haha co za pierdoly!
    • princesswhitewolf Re: tajemnica męża 31.12.22, 18:08
      Oo to jako ze mam dziecko z aspergerykiem to ja sie pisze na zasilek pielegnacyjny na niego? Rewelacja! Zaraz mu doniose
      • katriel Re: tajemnica męża 31.12.22, 22:40
        > mam dziecko z aspergerykiem

W sensie że ty i rzeczony aspergeryk razem jesteście rodzicami tego dziecka? A zasiłek pielęgnacyjny chcesz na dziecko czy na partnera aspergeryka?
        • sweterwkrate Re: tajemnica męża 31.12.22, 22:46
          Raczej na męża to i zaległy wypłacą 😀
        • panna.nasturcja Re: tajemnica męża 31.12.22, 23:05
          Ona jak zwykle nie zrozumiała.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka