Dodaj do ulubionych

Podróbki perfum?

09.05.23, 21:58
Czy to możliwe, że w sklepach online, Douglas lub Sephora sprzedawane są podróbki perfum?
Obserwuj wątek
  • krwawy.lolo Re: Podróbki perfum? 09.05.23, 22:02
   Nie wiem, niemniej jeśli nie wywołują raka skóry, czy innej egzemy ...
  • memphis90 Re: Podróbki perfum? 09.05.23, 22:58
   Raczej mało prawdopodobne w przypadku dużych sklepów. Znajdz w necie filmik orginal vs fake i porównaj krok po kroku, od pudełka przez kody, korki, atomizer, napisy, butelkę itd. Jeśli tylko pachnie mniej/inaczej niż kiedyś, to nie wina perfum, tylko covida…
  • better.call.kim Re: Podróbki perfum? 10.05.23, 08:18
   Nie, raczej nie.

   W sklepach typowo internetowych czasem zaplącze się podróbka, bo ludzie oszukują na zwrotach.
  • aqua48 Re: Podróbki perfum? 10.05.23, 08:50
   Podobno się zdarza, ale prędzej to wina reformulacji perfum. Kolejne wypusty pachną słabiej i są mniej trwałe, bo podobno ludzie takich zmian oczekują.
  • barbibarbi Re: Podróbki perfum? 10.05.23, 09:05
   Wątpię. Pewnie masz wątpliwości co do trwałości i mocy zapachu?
   Ostatnio robiłam eksperyment w Douglasie i popsikałam porządnie nadgarstek i jeden rękaw płaszcza Chanel franchise a drugi rękaw Givenchy cośtam, obie marki kojarzą się z trwałością i wyrazistym zapachem. Byłam zdziwiona, że markowe perfumy tak słabo pachną, a zapach jest ewentualnie wyczuwalny po przyłożeniu nadgarstka pod nos, na ubraniach pachniały delikatniutko i następnego dnia się prawie zupełnie ulotniły! Dlaczego ja mam płacić kilka stówek za perfumy, które nie pachną? Z 15 lat temu miałam diora addict, popsikany szalik zamknięty w szafie pachniał tygodniami, zapach z tej szafy wylewał się na przedpokój, pachniał tak mocno i intensywnie, że po wejściu do domu był pierwszym zapachem. To co teraz sprzedają to jest kpina.
   • better.call.kim Re: Podróbki perfum? 10.05.23, 10:54
    Niestety to prawda, kolejne reformulacje sprawiają, że zapach już niczym nie przypomina pierwotnej wersji, zarówno pod względem mocy, jak i nut. Mam wrażenie, że większość producentów, od dużych koncernów po co bardziej wylansowaną niszę, ma gdzieś zachowanie jakiejkolwiek spójności wyrobu (a w dobie chromatografów gazowych nie jest to jakoś bardzo trudne), sprzedaje tak naprawdę butelki z napisem, w których jest COŚ.
   • auksencja15 Re: Podróbki perfum? 10.05.23, 17:12
    Mam migrenę na sama myśl o zapachu którego nie można się pozbyć 🤢
  • zosia_1 Re: Podróbki perfum? 10.05.23, 18:03
   Pytam, ponieważ zasłyszałam, że najlepiej to kupować na bezcłówce. Bo wtedy zapach się utrzymuje, a w Douglas itp pracownicy podmieniają, czt. Kradną i podmieniają na podróbki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka