anek.anek O! Smażone zielone pomidory! 31.01.05, 14:59 Ubóstwiam. I chociaz tak naprawdę znalazłoby się z tysiąc innych, bardziej wartościowych filmów (chociaz co to znaczy?)to za kazdym razem przeżywam go równie mocno. i cieszę się, że ktoś inny też go lubi, bo z reguły nikt nie wie o jaki film mi chodzi Odpowiedz Link Zgłoś
ingutka Re: O! Smażone zielone pomidory! 31.01.05, 16:14 Polecam książkę pod tym samym tytułem i inne ksiązki tej autorki (Fannie Flagg) Odpowiedz Link Zgłoś
anek.anek Re: O! Smażone zielone pomidory! 01.02.05, 12:54 A i owszem, też jestem fanką) Odpowiedz Link Zgłoś
dagella Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 17:41 Zdecydowanie Zielona Mila..... też ryczałam jak porąbana! Odpowiedz Link Zgłoś
lila1974 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 20:26 1!!! Waleczne Serce" z Melem Gibsonem i prawie wszystkie filmy z jego udziałem. Uwielbiam go za to, że każdej roli oddaje coś z prawdziwego siebie. Uważam, że jest świetnym aktorem i wartościowym człowiekiem. Zawsze, nawet do dramatu, przemyci nieco humoru. Jestem kinomaniaczką ale niestety nudzę się w kinie dosyć często, gdyż akcja w filmach jest przewidywalna. Nie u Gibsona, zawsze mnie zaskakuje. Obraz aktora, który znam niestety tylko z gazet, czy telewizyjnych wywiadów, wywołuje we mnie szacunek do jego osoby. I tylko mam nadzieję, że nie zrobi czegoś głupiego bo mu nie daruję. Odpowiedz Link Zgłoś
malgosiek2 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 21:39 Jestem nieco zdziwiona,że"Misja" jest dla wielu z Was jest najlepszym filmem.Dla mnie osobiście nie bardzo się podoba,gdyż rzeź wielu tysięcy ludzi w imię Boga i chrystianizacji oraz zniszczenie kultury tak bogatej duchowo i rozwojowo i religii indiańskiej(Aztekowie)nie mieści mi się w głowie.Dlatego od filmu wolę słuchać ścieżki dźwiękowej z filmu,którą skomponował Ennio Moricone,którego uwielbiam słuchać.Pozdrawiam Gosia Odpowiedz Link Zgłoś
aronka1 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 23:02 Wiele zostało już wymienionych, np. niektóre polskie seriale i komedie. Wymienię jeszcze te, których nie było, a które bardzo lubię: "Stalowe magnolie" "Przebudzenie" I podpiszę się pod Leą - "Siedem". Straszny, ale jak wciąga! )) Trudno tak sobie przypomnieć wszystkie... Jest tego trochę. Odpowiedz Link Zgłoś
mama-zazu Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 01:20 1. Prawo Bronxu!!!!!!!!! 2. Uśpieni. 3. Piękny umysł. 4. Szósty zmysł. 5. Życie jest piękne. 6. Amelia. 7. Nigdy w życiu. 8. Wilow. 9. Był sobie chłopiec. 10. Mullholand Drive (przepraszam, nie wiem jak sie pisze poprawnie) 11. Szkoła podstawowa. ... i jeszcze wiele innych, o których zapomniałam Pozdrawiam i polecam wszystkie. Agnieszka Odpowiedz Link Zgłoś
inga_iga Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 03:01 "rybka zwana wandą" "Pulp Fiction". "Trainspotting" "Sztorm stulecia"-nie jestem pewna tytułu w każdym razie na podstawie ksiązki S. Kinga "adwokat diabła" "Requiem dla snu"- zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale już nigdy więcej nie chce go ooglądać! "Blask"-tu też nie jestem pewna tytułu w każdym razie opowiada o zdolnym pianiście To na razie wszystko co pamiętam Odpowiedz Link Zgłoś
nanuk24 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 05:34 mam dluga liste, ale wymienie te, ktore zapamietalam: The Thruman show Trzy kolory:niebieski Gorzkie gody pianista, skazani na shawshank uspieni american beauty casino krew z krwi godziny niewierna ostatni samuraj Odpowiedz Link Zgłoś
mascarbone Zielona mila o czym to? 01.02.05, 09:05 Moje typy to: 1.Myszy i ludzie 2.Przeminęło z wiatrem 3.Życie jest piękne A moje pytanie jak w tytule: o czym jest zielona mila? Widzę ze ten film często się powtarza, a ja nigdy o nim nie słyszAłam... Odpowiedz Link Zgłoś
ewa2233 Moje typy: 01.02.05, 10:08 Wiele z wymienionych filmów BARDZO mi się podoba! Dopiszę jeszcze inne: 1. Fenomen (z J.Travoltą) 2. K-Pax (K.Spacey) 3. Jack (R.Williams) 4. Brave (J. Deep) 5. Dwa miliony dolarów napiwku (Nicolas Cage) 6. Michael (J. Travolta) 7. Usłane różami (Christian Slater) 8. Anioł w Krakowie (Krzysztof Globisz) 9. Świat według Garpa (R.Williams) ----------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
daretka Re: Moje typy: 01.02.05, 11:07 - Między piekłem a niebem - Zielona mila - Angielski pacjent Generalnie uwielbiam melodramaty vel 'wyciskacze łez' Odpowiedz Link Zgłoś
umasumak No i oczywiście starocie ... 01.02.05, 11:29 ... takie jak: Casablanca Przemineło z Wiatrem Skrzypek na dachu Odpowiedz Link Zgłoś
lgosia1 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 12:30 w kolejności przypadkowej: "Boża podszewka" Jurka Bogayewicza (nie mylić z serialem polskim) - najlepszy film o dzieciach w czasie wojny!!!! "Szósty zmysł" - zaskakujący - oswajający ze sferą pozazmysłową; "Angielski pacjent" - najlepszy o miłości; "Życie jest piękne" - najlepszy o miłości do dzieci; "Pożegnanie z Afryką" - najlepszy z przyrodą w tle "Stalowe magnolie" (mam nadzieję, że nie pomyliłam tytułu chodzi mi o film z Julią Roberts chorą na cukrzycę) - najepszy film o macierzyństwie; "Forrest Gump" - najlepszy o człowieku; „Gladiator”- najlepszy z widowiskowych; „Skazani na Shawshank” – nalepszy więzienny; „Co się wydarzyło w Madison County” – najlepszy poetyczny; „Okup”, „Bez twarzy”, „Negocjator”,”wróg publiczny” – najlepsze filmy akcji „Podwójne życie Weroniki”-Kieślowskiego- najlepszy „myślący” „Przebudzenie” – najlepszy o chorobie Odpowiedz Link Zgłoś
silije.amj Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 15:22 "Chicago"!!! "Życie jest piękne" "Podwójne życie Weroniki" A jak miałam 13 lat to "Tańczący z wilkami" Odpowiedz Link Zgłoś
silije.amj Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 15:24 I dołączam się do pytania o czym jest Zielona mila? Odpowiedz Link Zgłoś
agapolo Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 02.02.05, 11:18 Moje typy: 1. Dirty Dancing 2. Moulin Rouge 3. Buntownik z wyboru (jestem miłośniczką musicali 4. Forrest Gump 5. Szósty zmysł 6. Buntownik z wyboru 7. Casablanca 8. Pręgi 9. Moje wielkie greckie wesele 10. Niebezpieczne związki 11. Był sobie chłopiec 12. Edi 13. Francuski pocałunek 14. Smażone zilone pomidory 15. Dzwięki muzyki- prawie co roku jest w telewizji podczas świąt rewelacyjny musical, który zawsze wzrusza mnie do łez. i wiele wiele innych A co do treści zielonej mili, pozwolę sobie w skrócie opisać Paul Edgecomb w tej roli fenomenalny Tom Hanks przez 60 lat pracował jako szef strażników w celi śmierci. Do jego zadań należała opieka nad mordercami skazanymi na ostatną drogę tzw zieloną milą czyli korytarzem z podłogą pokrytą zielonym linoleum, który prowadziła do celi śmierci. Prowadził więc Edgecomb skazanców na smierć przez kilkadziesiąt lat, nigdy jednak nie spotkał męzczyzny tak wyjątkowego jak wielkiego czarnego olbrzyma skazanego na śmierć za zamordowanie rodzeństwa dwóch małych dziewczynek. Ten olbrzym to John Coffey, który pomimo wielkiej postury i wystarczajacej siły nie tylko do zamordowania dzieci ma jednak wyjątkowy dar... i bardzo przyjazny sposób bucia. Strażnik Edgecomb zaczyna wątpić w winę Coffeya...więcej nie powiem warto film zobaczyć. film zrealizowany na podstawie książki Stevena Kinga pod tym samym tytułem. Odpowiedz Link Zgłoś
mascarbone Agapolo! 02.02.05, 18:49 Dzięki za opis filmu! Zachęciłaś mnie do obejrzenia Mam nadzieje ze jest na dvd. Odpowiedz Link Zgłoś
oleswava A widziałyście... 02.02.05, 19:29 A widziałyście "Terminal" i "Droga do Zatracenia"? Też z Tomem Hanksem. Moim zdaniem te filmy to rewelacja Odpowiedz Link Zgłoś
inuanna Re: A widziałyście... 02.02.05, 21:42 Czy ktoś pamięta "Piknik pod Wiszącą Skałą" Petera Weira albo "Nosferatu Wampir" Wernera Herzoga? Odpowiedz Link Zgłoś
prabuckaa Re: A widziałyście... 02.02.05, 21:55 A dla mnie na pierwszym miejscu jest "Wicker Park" polskie tłum . "Apartament" dziewczyny rewelacja obejrzyjcie koniecznie. Z filmów troszkę mocniejszych "Saw" oraz "Życie którego nie było" ("Forgotten") polecam i pozdrawiam Marta. Odpowiedz Link Zgłoś
poleczka2 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 02.02.05, 21:58 Twin Peaks: serial Odpowiedz Link Zgłoś