Dodaj do ulubionych

NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to:

    • anek.anek O! Smażone zielone pomidory! 31.01.05, 14:59
      Ubóstwiam. I chociaz tak naprawdę znalazłoby się z tysiąc innych, bardziej
      wartościowych filmów (chociaz co to znaczy?)to za kazdym razem przeżywam go
      równie mocno.
      i cieszę się, że ktoś inny też go lubi, bo z reguły nikt nie wie o jaki film mi
      chodzisad
      • ingutka Re: O! Smażone zielone pomidory! 31.01.05, 16:14
        Polecam książkę pod tym samym tytułem i inne ksiązki tej autorki (Fannie Flagg)
        • anek.anek Re: O! Smażone zielone pomidory! 01.02.05, 12:54
          A i owszem, też jestem fankąsmile)
    • dagella Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 17:41
      Zdecydowanie Zielona Mila.....
      też ryczałam jak porąbana!
    • lila1974 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 20:26
      1!!! Waleczne Serce" z Melem Gibsonem
      i prawie wszystkie filmy z jego udziałem. Uwielbiam go za to, że każdej roli
      oddaje coś z prawdziwego siebie. Uważam, że jest świetnym aktorem i
      wartościowym człowiekiem. Zawsze, nawet do dramatu, przemyci nieco humoru.
      Jestem kinomaniaczką ale niestety nudzę się w kinie dosyć często, gdyż akcja w
      filmach jest przewidywalna. Nie u Gibsona, zawsze mnie zaskakuje. Obraz aktora,
      który znam niestety tylko z gazet, czy telewizyjnych wywiadów, wywołuje we mnie
      szacunek do jego osoby. I tylko mam nadzieję, że nie zrobi czegoś głupiego bo
      mu nie daruję.

    • malgosiek2 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 21:39
      Jestem nieco zdziwiona,że"Misja" jest dla wielu z Was jest najlepszym
      filmem.Dla mnie osobiście nie bardzo się podoba,gdyż rzeź wielu tysięcy ludzi w
      imię Boga i chrystianizacji oraz zniszczenie kultury tak bogatej duchowo i
      rozwojowo i religii indiańskiej(Aztekowie)nie mieści mi się w głowie.Dlatego od
      filmu wolę słuchać ścieżki dźwiękowej z filmu,którą skomponował Ennio
      Moricone,którego uwielbiam słuchać.Pozdrawiam Gosia
      • aronka1 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 31.01.05, 23:02
        Wiele zostało już wymienionych, np. niektóre polskie seriale i komedie. smile
        Wymienię jeszcze te, których nie było, a które bardzo lubię:
        "Stalowe magnolie"
        "Przebudzenie"

        I podpiszę się pod Leą - "Siedem". Straszny, ale jak wciąga! smile))

        Trudno tak sobie przypomnieć wszystkie... Jest tego trochę.
    • mama-zazu Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 01:20
      1. Prawo Bronxu!!!!!!!!!
      2. Uśpieni.
      3. Piękny umysł.
      4. Szósty zmysł.
      5. Życie jest piękne.
      6. Amelia.
      7. Nigdy w życiu.
      8. Wilow.
      9. Był sobie chłopiec.
      10. Mullholand Drive (przepraszam, nie wiem jak sie pisze poprawnie)
      11. Szkoła podstawowa.
      ... i jeszcze wiele innych, o których zapomniałam sad
      Pozdrawiam i polecam wszystkie. Agnieszka
    • steffa Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 02:35
      Przełamując fale.
    • inga_iga Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 03:01
      "rybka zwana wandą"
      "Pulp Fiction".
      "Trainspotting"
      "Sztorm stulecia"-nie jestem pewna tytułu w każdym razie na podstawie ksiązki
      S. Kinga
      "adwokat diabła"
      "Requiem dla snu"- zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale już nigdy więcej nie
      chce go ooglądać!
      "Blask"-tu też nie jestem pewna tytułu w każdym razie opowiada o zdolnym
      pianiście
      To na razie wszystko co pamiętam
    • nanuk24 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 05:34
      mam dluga liste, ale wymienie te, ktore zapamietalam:
      The Thruman show
      Trzy kolory:niebieski
      Gorzkie gody
      pianista,
      skazani na shawshank
      uspieni
      american beauty
      casino
      krew z krwi
      godziny
      niewierna
      ostatni samuraj
    • mascarbone Zielona mila o czym to? 01.02.05, 09:05
      Moje typy to:
      1.Myszy i ludzie
      2.Przeminęło z wiatrem
      3.Życie jest piękne

      A moje pytanie jak w tytule: o czym jest zielona mila? Widzę ze ten film często
      się powtarza, a ja nigdy o nim nie słyszAłam...
      • ewa2233 Moje typy: 01.02.05, 10:08
        Wiele z wymienionych filmów BARDZO mi się podoba! Dopiszę jeszcze inne:
        1. Fenomen (z J.Travoltą)
        2. K-Pax (K.Spacey)
        3. Jack (R.Williams)
        4. Brave (J. Deep)
        5. Dwa miliony dolarów napiwku (Nicolas Cage)
        6. Michael (J. Travolta)
        7. Usłane różami (Christian Slater)
        8. Anioł w Krakowie (Krzysztof Globisz)
        9. Świat według Garpa (R.Williams)
        -----------------------------
        • daretka Re: Moje typy: 01.02.05, 11:07
          - Między piekłem a niebem
          - Zielona mila
          - Angielski pacjent
          Generalnie uwielbiam melodramaty vel 'wyciskacze łez' wink
    • umasumak No i oczywiście starocie ... 01.02.05, 11:29
      ... takie jak:
      Casablanca
      Przemineło z Wiatrem
      Skrzypek na dachu
    • lgosia1 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 12:30
      w kolejności przypadkowej:

      "Boża podszewka" Jurka Bogayewicza (nie mylić z serialem polskim) - najlepszy
      film o dzieciach w czasie wojny!!!!
      "Szósty zmysł" - zaskakujący - oswajający ze sferą pozazmysłową;
      "Angielski pacjent" - najlepszy o miłości;
      "Życie jest piękne" - najlepszy o miłości do dzieci;
      "Pożegnanie z Afryką" - najlepszy z przyrodą w tle
      "Stalowe magnolie" (mam nadzieję, że nie pomyliłam tytułusmile chodzi mi o film z
      Julią Roberts chorą na cukrzycę) - najepszy film o macierzyństwie;
      "Forrest Gump" - najlepszy o człowieku;
      „Gladiator”- najlepszy z widowiskowych;
      „Skazani na Shawshank” – nalepszy więzienny;
      „Co się wydarzyło w Madison County” – najlepszy poetyczny;
      „Okup”, „Bez twarzy”, „Negocjator”,”wróg publiczny” – najlepsze filmy akcji
      „Podwójne życie Weroniki”-Kieślowskiego- najlepszy „myślący”
      „Przebudzenie” – najlepszy o chorobie
    • silije.amj Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 15:22
      "Chicago"!!!
      "Życie jest piękne"
      "Podwójne życie Weroniki"
      A jak miałam 13 lat to "Tańczący z wilkami"
      • silije.amj Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 01.02.05, 15:24
        I dołączam się do pytania o czym jest Zielona mila?
        • agapolo Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 02.02.05, 11:18
          Moje typy:

          1. Dirty Dancing
          2. Moulin Rouge
          3. Buntownik z wyboru (jestem miłośniczką musicalismile
          4. Forrest Gump
          5. Szósty zmysł
          6. Buntownik z wyboru
          7. Casablanca
          8. Pręgi
          9. Moje wielkie greckie wesele
          10. Niebezpieczne związki
          11. Był sobie chłopiec
          12. Edi
          13. Francuski pocałunek
          14. Smażone zilone pomidory
          15. Dzwięki muzyki- prawie co roku jest w telewizji podczas świąt rewelacyjny
          musical, który zawsze wzrusza mnie do łez.

          i wiele wiele innych

          A co do treści zielonej mili, pozwolę sobie w skrócie opisaćsmile

          Paul Edgecomb w tej roli fenomenalny Tom Hanks przez 60 lat pracował jako szef
          strażników w celi śmierci. Do jego zadań należała opieka nad mordercami
          skazanymi na ostatną drogę tzw zieloną milą czyli korytarzem z podłogą pokrytą
          zielonym linoleum, który prowadziła do celi śmierci.
          Prowadził więc Edgecomb skazanców na smierć przez kilkadziesiąt lat, nigdy
          jednak nie spotkał męzczyzny tak wyjątkowego jak wielkiego czarnego olbrzyma
          skazanego na śmierć za zamordowanie rodzeństwa dwóch małych dziewczynek. Ten
          olbrzym to John Coffey, który pomimo wielkiej postury i wystarczajacej siły nie
          tylko do zamordowania dzieci ma jednak wyjątkowy dar... i bardzo przyjazny
          sposób bucia. Strażnik Edgecomb zaczyna wątpić w winę Coffeya...więcej nie
          powiem warto film zobaczyć. film zrealizowany na podstawie książki Stevena
          Kinga pod tym samym tytułem.
          • mascarbone Agapolo! 02.02.05, 18:49
            Dzięki za opis filmu! Zachęciłaś mnie do obejrzeniasmile Mam nadzieje ze jest na
            dvd.
            • oleswava A widziałyście... 02.02.05, 19:29
              A widziałyście "Terminal" i "Droga do Zatracenia"? Też z Tomem Hanksem. Moim
              zdaniem te filmy to rewelacja
              • inuanna Re: A widziałyście... 02.02.05, 21:42
                Czy ktoś pamięta "Piknik pod Wiszącą Skałą" Petera Weira albo "Nosferatu
                Wampir" Wernera Herzoga?
              • prabuckaa Re: A widziałyście... 02.02.05, 21:55
                A dla mnie na pierwszym miejscu jest "Wicker Park" polskie tłum . "Apartament"
                dziewczyny rewelacja obejrzyjcie koniecznie.
                Z filmów troszkę mocniejszych "Saw" oraz "Życie którego nie było" ("Forgotten")
                polecam i pozdrawiam Marta.
    • poleczka2 Re: NAJLEPSZY FILM jaki oglądałam to: 02.02.05, 21:58
      Twin Peaks: serial
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka