Dodaj do ulubionych

Szkoła Rodzenia

20.04.07, 16:00
Hmmm..Tak się zastanawiam czy czasem nie zapisać się do"Szkoły Rodzenia"smile
Niedawno zaczął się III trymestr ciąży,dużo czytalam o tym że chodząc do
Szkoły Rodzenia ma się wtedy łatwiejszy poród...No i mam malutkie pytankosmile
Czy Któraś z Was Uczęśzczała do Szkoły Rodzenia?I czy rzeczywiście wtedy było
przy porodzie lepiejsmile?Dziękuję z Góry za wszelkie odpowiedzismile

Pozdrawiamkiss
Obserwuj wątek
    • oleesiaa Re: Szkoła Rodzenia 20.04.07, 19:04
      Hej
      Jeśli masz taką możliwość to chodź. Szczególnie kiedy będą zajęcia o porodzie.
      Ja chodziłam i powiem Ci szczerze, że dało mi to bardzo dużo. Byłam
      przygotowana, wiedziałam co robić i jak będzie wyglądał poród. W szkole dowiesz
      się na czym dokładnie ten proces polega, co możesz robić żeby było lżej oraz co
      może Cię spotkać. Każda kobieta jest inna i każdy poród jest inny i nie
      koniecznie będzie identyczny z opisem położnej ale napewno będą opisane
      wszystkie możliwości co może się tam dziaćsmile I nie przestaszą Cię różne procesy
      fizjologiczne którymi będziesz poddawana. Szczerze polecam! Aha, i pomyśl o
      osobie towarzyszącej, takiej młodej matce w szczególności będzie potrzebna pomoc
      bliskiej osoby.
      Pozdrawiam, Ola i Krzyśsmile
    • dziewczynka_bez_zapalek Re: Szkoła Rodzenia 20.04.07, 21:38
      ja chodziłam, ale zaliczyliśmy tylko ze 3 zajęcia, bo potem wylądowałam na
      patologii ciąży - jednak dostałam papier o jej ukończeniu.
      dużo więcej mi dała patologia - poznałam położne, lekarzy, warunki na oddziale -
      nie jechałam w czasie porodu w ciemno.

ale szkołę rodzenia polecam szczerze! szkoda, że nie ukończyłam zajęć ...
    • metoda_7 Re: Szkoła Rodzenia 21.04.07, 09:27
      ale się wkurzyłam! napisałam ci dłuugiego posta a nastka coś nacisneła i
      wszystko się skasowało grrrr także jeszcze raz:
      ja chodziłam do szkoły rodzenia, jednak i tak panikowałam, ale ta panika była
      raczej dlatego, że byłam w szoku, że to już (nastawiałam się, że urodze tak ok
      12 może 14, a to zaczeło się o 5:30), lekarz jeszcze nie dotarł, były tylko
      dwie głupie położne, które nic mi nie mówiły ehh ale wracając do tematu, ja
      chodziłam do szkoły w szpitalu miejskim (nie jestem pewna czy nazwy nie
      pomyliłam, bo ja już taką pamięć mam smile ale chodzi o ten szpital z czerwonej
      cegły, niedaleko mcdonalda w centrum), tam zajęcia prowadzi pani wiesia i
      trwają one dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, pierwszy tydzień jest
      raczej teoria, w drugim tygodniu ćwiczenia, na koniec każdych zajęć jest
      relaksacja, a w piątek ostatniego dnia krsu zwiedza się szpital... zajęcia
      wspominam bardzo miło... nauczyłam się na nich oddychać poprawnie, dowiedziałam
      się jak sobie pomóc przy porodzie...
      mi bardzo pomogła obecność mojej siostry, gdyby nie ona, to poród wspominałabym
      jako koszmar...
      musze lecieć bo nastka płacze, ale radze iść, nic nie stracisz możesz jedynie
      zyskać, a szkoła niedroga bo jedyne 150zł
    • karcia85 Re: Szkoła Rodzenia 21.04.07, 11:52
      "dużo czytalam o tym że chodząc do
      Szkoły Rodzenia ma się wtedy łatwiejszy poród..."
      Że niby jak??! Jak ja tylko usłyszałam że pokazują tam film z porodu to
      powiedziałam sobie NIGDY ;P Jesus Christ, w szpitalu naogladałam się różnych
      traumatycznych widoków ale tego bym chyba nie zniosławink. Żeby nie było: podczas
      porodu słuchałam się położnej i urodziłam w 4 godziny. Bez znieczulenia, ale
      fakt - z nacięciem. I cieszyłam się potem tylko że nie traciłam cennego czasu
      na bzdurne szkoły rodzenia;D. Pozdr.
      • magnolia001 Re: Szkoła Rodzenia 01.05.07, 16:12
        Jak najbardziej idz!A najlepiej to weź ze sobą męża/chłopaka. My z mezem razem
        przygotowywalismy sie do porodu. Był to poród rodzinny. Dzieki szkole rodzenia
        obydwoje wiedzielismy mniej wiecej czego mozemy sie spodziewac. Sa tam zajecia z
        pielegnacji noworodka, ćwiczenia na oddechy - co bardzo ułatwia przy porodzie,a
        takze jak to wszystko wyglada "od środka" tongue_out .
    • joanb333 Re: Szkoła Rodzenia 01.05.07, 16:59
      No ja nie chodziłam i wszystko poszło szybko i sprawnie. Dużo czytałam,
      wiedziałam wiele. Ale jeśli masz jak to chodź. Wiem od innych dziewczyn, że
      bardzo im to pomogło, wiele fachowych porad uzyskały. Pozdrawiam i życzę żeby
      wszystko było dobrze.
    • rozowa_kredka Re: Szkoła Rodzenia 01.05.07, 19:07
      Zapisałam sięsmilesmilesmileNie mogę sie doczekać kiedy bedą pierwsze zajęcia ale też
      troszkę dziwnie bedę się czuła jako Młodziutka Przyszła MamusiasmileNarazie idę na
      Zajęcia Pierwsze Sama ale Mateusz powiedział ze jak mu opowiem jak tam jest to
      na Kolejne Zajęcia będzie chodził ze mnąsmileNa pierwsze zajęcia zabieram ze sobą
      przyjaciółkęsmile

Pozdrawiamkiss

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka