Dodaj do ulubionych

pytanie do Pani Moniki

20.09.06, 14:14
szanowna Pani Moniko!
po obserwacji mojej dwumiesiecznej coreczki doszlam do wniosku, ze powodem
kolek u Malej sa spozywane przeze mnie jogurty. Z produktow zawierajacych
wapn moge jesc tylko twarog i maslo, do tego raz dziennie pijam wapno. Czy
powinnam zazywac dodatkowo jakies inne srodki zawierajace wapn, by nie
oslabic zbytnio mojego organizmu?
Pozdawiam i prosze o odpowiedz!
Obserwuj wątek
    • monika_staszewska Re: pytanie do Pani Moniki 22.09.06, 16:07
      Jeśli rozrabiają jogurty to obawiam się, że i twaróg i masło też nie są
      wskazane. Jeśli w Pani diecie nie ma migdałów, orzechów włoskich, ziemnych,
      łososia, sardynek, soi, nasion słonecznika, ziaren dyni, pietruszki, mąki/kaszy
      kukurydzianej, karczochów, fasoli, brokuł, kapusty, suszonych śliwek to w
      istocie suplementacja będzie wskazana - dobowe zapotrzebowanie na wapń to 1200
      mg, przy czym najlepiej jeśli przyjmuje się wapń z magnezem w stosunku 3:2. No
      i warto pamiętać o tym, że kofeina (herbata też) nadmiar tłuszczu, alkohol
      obniżają wchłanianie wapnia, a stres zwiększa jego wydalanie.
      pozdrawiam :)
      monika staszewska

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka