Poradźcie, jeśli wiecie jak to jest: Ojcem mojego dziecka jest obcokrajowiec,
po x-miesiącach moja córcia ma w końcu dowód na to, że tamten jest jej ojcem
(dla mnie jasne od początku, a mała i tak go nie zna). Jest Niemcem. Wg jego
zeznań na piśmie bo do Polski sie nie pokwapil wynika ze nia ma z czego
płacić alimentów i będę dostawała 250 zł (już teraz się zastanawiam na co to
wydam

) Sędzina poradziła mi żebym złożyła pozew w niemieckim sądzie o
podwyższenie alimentów (w przyszłości). Może znacie temat i któraś z Was
to "przerabiała" ?? Poza tym chciałabym ubiegać się o niemieckie obywatelstwo
dla córki. Jest to możliwe - co gdzie jak i kiedy?? Dodam, że "ojciec" nie ma
praw rodzicielskich. Nie wiem też czy jest możliwość wyjazdu na stałe (w
bezpieczna odległość od "niego" bo nie ręcze za swoje czyny

)
na "obywatelstwo córki".
Mam nadzieję ze coś mi podpowiecie.
pozdrawiam serdecznie