Dodaj do ulubionych

problem "międzynarodowy"

22.08.05, 08:04
Poradźcie, jeśli wiecie jak to jest: Ojcem mojego dziecka jest obcokrajowiec,
po x-miesiącach moja córcia ma w końcu dowód na to, że tamten jest jej ojcem
(dla mnie jasne od początku, a mała i tak go nie zna). Jest Niemcem. Wg jego
zeznań na piśmie bo do Polski sie nie pokwapil wynika ze nia ma z czego
płacić alimentów i będę dostawała 250 zł (już teraz się zastanawiam na co to
wydam wink) Sędzina poradziła mi żebym złożyła pozew w niemieckim sądzie o
podwyższenie alimentów (w przyszłości). Może znacie temat i któraś z Was
to "przerabiała" ?? Poza tym chciałabym ubiegać się o niemieckie obywatelstwo
dla córki. Jest to możliwe - co gdzie jak i kiedy?? Dodam, że "ojciec" nie ma
praw rodzicielskich. Nie wiem też czy jest możliwość wyjazdu na stałe (w
bezpieczna odległość od "niego" bo nie ręcze za swoje czynywink)
na "obywatelstwo córki".
Mam nadzieję ze coś mi podpowiecie.
pozdrawiam serdecznie smile
Obserwuj wątek
    • mcdza Re: problem "międzynarodowy" 31.08.05, 16:15
      Ja tesh jestem zainteresowana tym tematem bo ojcem dziecka ktore urodze jest
      Niemiec, z tym ze on jak narazie przyznaje sie do tego dziecka, nie wiem jak
      bede zalatwiac alimenty ale z tego co slyszalam to jedynym w miare skutecznym
      sposobem w mojej sytuacji(nie bylam z nim w zwiazku malzenskim itp)to ustalenie
      polubownie kwestii alimentow, ja nie chce miec z nim kontaktow ale chyba bedzie
      to koniecznie bo on chce sie kontaktowac nawet mowil cos o odebraniu mi
      dziecka, nie chce takze aby dziecko nosilo jego imie!!!
      • anjja1 Re: problem "międzynarodowy" 31.08.05, 17:02
        z tego co pamiętam, moja dawna koleżanka ze studiów pobierala
        własnie "niemieckie" alimenty na dziecko i to jej sie bardziej oplacalo,bo
        zdaje sie dostawała jakieś 250-300 euro. wydaje mi sie jednak, ze o alimenty w
        niemieckim sądzie będzie mozna sie ubierac tylko wtedy,jesli dziecko będzie
        uznane przez swojego "niemieckiego" ojca, tzn. będzie miało jednoczesnie prawo
        do niemieckiego sądownictwa. Tak sądzę, ale nie jestem pewna.
    • anjja1 Re: problem "międzynarodowy" 31.08.05, 17:08
      jeżeli znacie język niemiecki, pomocy można szukać w sieci, wpisując w
      wyszukiwarkę, najlepiej na niemieckich stronach np. yahoo.de hasło "alimente" a
      tam wyskakuje sporo najrózniejszych adresów, np.
      www.deutsche-anwaltshotline.de/compiled/Alimente.htm
      -mozna tam zadzwonic po poradę prawnika (tylko to kosztuje, naturalnie...)
    • apriv Re: problem "międzynarodowy" 01.09.05, 22:17
      jezeli masz jego zeznanie ze jest on ojcem,przysluguje twojemu dziecku
      niemiecki akt urodzenia-a w zwiazku z tym wszelkie prawa dla dziecka i rowniez
      dla ciebie,otrzymasz wize w wyniku sprawowania opieki nad niepelnoletnim
      niemieckim dzieckiem,dostaniesz mieszkanie ,pieniadze dla siebie i dla dziecka
      rowniez alimenty na dziecko,po 5 latach ty jako matka otrzymasz pobyt staly ,a
      po 8 latach bedziesz mogla sie starac o obywatelstwo,od razu dostaniesz prawo
      do pracy -ale mozesz byc dwa lata na wychowawczym
      • martelinka Re: problem "międzynarodowy" 03.09.05, 19:20
        apriv - wiesz to na 100 % ?? Twoja wypowiedź przyznaje sprawiłą że sie
        usmiechnęłam od ucha do ucha wink
        • martelinka Re: problem "międzynarodowy" 03.09.05, 19:24
          ach - to może być ważne - ja z córka mieszkamy w Polsce, mam dowód uznania -
          testy DNA, ale czy to wystarczy ??? Rozumiem, że muszę je przetlumaczyć. Gdzie
          złożyć wniosek o wize - konsulat we Wrocławiu?? Czy w Polsce złożyć od razu
          wniosek na obywatelstwo ... Napisałam do konsulatu ale oni to chyba nie za
          bardzo odpisują na pocztę..sad
          • apriv Re: problem "międzynarodowy" 05.09.05, 08:19
            napewno trzeba jechac do konsulatu,takze z polskim aktem urodzenia-masz tam
            takze ojca dziecka-dziecko musi dostac niemiecki akt urodzenia-to swiadczy o
            obywatelstwie,oraz dzidzia musi dostac niemiecki paszport-kinderausweis,aby
            przekroczyc granice
            zobaczysz co oni Tobie powiedza-sa przepisy ktore nazywaja sie Deutsches
            Ausländerrecht peragraf 28 mowi o familiennachzug zu deutschen
            punkt 3 tego paragrafu mowi-Elternteil eines minderjährigen ledigen deutschen
            zur Ausübung der Personensorg-przysluguje prawo pobytu-
            po polsku jednemu z rodzicow niepelnoletniego niezameznego niemca do
            sprawowania opieki
            napewno najpierw potrzebujesz akt urodzenia niemiecki i kinderausweis-dalej
            mozesz wszystko zalatwiac w niemczech,
            przepraszam nie wskakuja mi duze litery
            przypadek mam w rodzinie dlatego jest to mozliwe
            bardzo chetnie Tobie pomoge
            dziecko mogloby juz dostawac niemiecki kindergeld-zasilek rodzinny w ysokosci
            154 Euro,to sie tez dowiedz w konsulacie-ojcu dziecka jest to napewno nie na
            reke-poniewaz bedzie musial placic jezeli pracuje duze alimenty -jezeli nie
            pracuje to rosnie mu dlug
            jezeli masz jakies pytania ,chetnie ci odpowiem,trzymam kciuki jezeli konsulat
            bedzie robil problemy trzeba wtedy isc do adwokata
            najszybciej wszystko zalöatwisz bedac w niemczech-masz kogos z rodziny za
            granica
            jezeli moge ci jeszcze pomoc to bardzo chetnie
            • martelinka Re: problem "międzynarodowy" 06.09.05, 09:34
              apriv - podaj mi proszę twojego maila bo miałabym jeszcze kilka pytań ale nie
              chciałabym tak offen na forumsmile

              moj mail: martelinka@gazeta.pl
            • glaydaj Re: problem "międzynarodowy" 06.09.05, 14:28
              witam
              wiem ze masz duza wiedze i bardzo prosilabym cie o rade.mojej siostrzenicy 1,5
              rocznej jest Holender.Nie interesuje sie dzieckiem i nie placi na jej
              utrzymanie.Siostra dojrzala w koncu do podjecia prawnych krokow ale nie mam
              pojecia czy wystarczy zwykly pozew o alimenty do rejonowego sadu.i nie wiem czy
              wszelkie mozliwosci finansowe wyczerpie sie w ten sposob.czy nalezy sie jej
              pieniadz z instytucji holenderskiej a jesli to na jakiej podstawie.Jesli mozesz
              mi pomoc lub podac kogos kto moglby bylabym wdzieczna wielce.pozdrawiam
    • apriv Re: problem "międzynarodowy" 07.09.05, 12:53
      napisz prosze na konto gazetowe ,nie moge wyslac do Ciebie maila-chetnie Tobie
      odpüowiem
    • diladydee Re: problem "międzynarodowy" 16.09.05, 01:49
      Hi

      zeby dostac niemicki akt urodzenia z WPISEM OJCA do niego musisz miec tzw.
      "Vaterschaftanerkennung" od ojca. Taki papierek zalatwia sie w niemickim
      Jugendamt przy czym: jedyna osoba, ktora potwierdza i ZGADZA sie na to zeby
      podany mezczyzna byl ojcem dziecka jest matka dziecka. To nie jest rownowazne z
      posiadaniem praw do opieki tz. Sorgerecht.. to jest bardzo wazne, bowiem, (nie
      wiem jak jest w pl) istnieje jeszcze tzw. prawo do ustalania pobytu dziecka
      czytaj PROBLEMY! jesli ojciec bedzie posiadal prawo do ustalania pobytu (pomimo
      braku prawa do opieki) to za kazdym razem musisz ustalac dokad wybierasz sie z
      dzieckiem i potrzebujesz na to jego zgody.

      co do obywatelstwa - a jest ci to tak niezbednie potrzebne? jestesmy w uni, nie
      musisz starac sie o zadne dodatkowe papiery, niemcy nie daja chetnie
      obywatelstwa.. zreszta do niczego ono juz nie jest tak naprawde potrzebne, jesli
      znajdziesz pracodawce, ktory chetnie cie zatrudni, to on juz stanie na glowie
      zebys dostala te zezwolenia..

      co do zasilku na dziecko - kindergeld.. nalezy ci sie on, nawet jesli jestes
      bezrobotna i wynosi 154e papiery na to znajdziesz w internecie -
      familienkasse jest za to odpowiedzialna,
      ponad to od ojca naleza sie pieniadze na utrzymanie dziecka .. jesli jednak
      dziecko nie ma w akcie urodzenia ( to jest mozliwe w niemczech, w polsce nie!)
      wpisanego ojca, panstwo MOZE placic ci tzw. Unterhaltsgeld (albo
      Unterhaltsvorschuss) i to jest minimalna kwota wynoszaca 126 € , to co powinien
      placic ojciec oblicza sie na podst. tzw. Düsseldorfer Tabelle i jest
      uzaleznione od jego zarobkow.. np. przy dobrych zarobkach (ok. 55.000 € rocznie)
      dostaniesz ok 290 € miesiecznie..

      jeszcze co do obywatelstwa: jesli matka jest pl a ojciec de to dzeicko do 18
      roku zycia posiada podwojne obywatelstwo.. (tak mnie poinformowano) a matka ma
      automatyczne prawo do pobytu ...

      • martelinka Re: problem "międzynarodowy" 16.09.05, 17:40
        dziękuję za odpowiedźsmile nie wiem czy to wszystko się liczy, jeśli ja z corka
        mieszkam w polsce i "Vaterschaftsanerkennung" mam też polskie. Ojciec mojego
        dziecka podobno jest bez pracy, mam ustalone alimenty, jest mi tez dłużny ok
        1600 Euro ...... do 15.09. mam dostac pierwsza wpłatę kasy -
    • martelinka Re: problem "międzynarodowy" 16.09.05, 17:41
      miałabym jeszcze kilka pytań dotycących tego problemusmile
      1. Kto wydaje niemiecki akt urodzenia. Ja mam tylko polski akt
      urodzenia.
      2. Czy po uznaniu dziecka w Polsce (ojciec nie stawił sie na
      rozprawe ale sa testy dna które potwierdzają ze jest ojcem)- sąd
      uznał ze jest ojcem na podstawie tego testu; trzeba jeszcze raz
      jechac do urzędu i kazać wystawić nowy akt urodzenia tym razem z
      dokładnymi danymi ojca?? nie wiem być może powiedzą mi to w
      polskim urzędzie ale może ten problem też przerabiałassmile
      3. poza tym: co załatwia sie przez konsulat: akt ur.?? paszport
      dla dziecka - dowód ??
      4. rozumiem ze dokumnety wysyła konsulat wystarczy o to
      poprosic ...
      5. jak długo sie czeka na wizę i wszystkie potrzebne dokumenty aby
      wyjechać ...
      6. czy potrzebny jest jakikolwiek podpis ojca - zgoda abyśmy tam
      mogły być - nie utrzymuję z nim żadnych kontaktów praktycznie....
      7. jeśłi chodzi o pochodzenie - dziecko dostaje je po okazaniu
      przetłumaczonego testu DNA?? to wystarczy - test stwierdza ze jest
      na 99.99999 % ojcemwinkczy potrzebne jest co innego ?? córke ur. w
      Polsce ...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka