Dodaj do ulubionych

ciemieniucha i tradzik czy grzybica

04.05.10, 13:33
przepraszam na wstepie za pisownie, ale chwilowo dysponuje jedna reka.

synek ma 4 tyg. 2 tyg. temu na twarzy pojawily sie czerwone krostki z bialymi wykwitami. to chyba tradzik, ale jest on na calej twarzy i glowie. doslownie wszedzie, krostka na krostce - przy czym teraz juz tylko czerwone. na dworze wyglada to troche lepiej, ale ogolnie synek wyglada tragicznie.

kilka dni temu na czole, brwiach i uszach pojawila sie - jak mi sie wydaje ciemieniucha tzn. zolte luski, ktore dosyc brzydko pachna, tj. przetluszczone wlosy.

w piatek bylam z malym u lekarza, ktory wykluczyl skaze bialkowa - bo karmie piersia, nie zdiagnozowal niczego konkretnego i przepisal
masc. no wlasnie -masc sterydowa do leczenia grzybicy narzadow rodnych - canesten hc. w ulotce jest napisane aby nie stosowac w przypadku tradziku i na twarzy - a co dopiero u 4 tyg. malucha!
nie zastosowalam tej masci, choc nie wiem czy dobrze zrobilam.
nie mam tu mozliwosci wizyty u innego lekarza, bo mieszkam za granica.

wiem, ze jezeli to tradzik czy ciemieniucha to samo przejdzie. od wczoraj jestem na diecie - aby wykluczyc na wszelki wypadek skaze bialkowa. ale co jesli to grzybica i powinnam smarowac tymmi sterydami.
czy ktoras z was spotkala sie z podobnymi objawami.

poza tym, synek ma straszna sapke.
pomozcie prosze bo nie wiem co robic. czuje sie taka bezsilna, a dzidzia wyglada tak brzydko.
Obserwuj wątek
    • katspo Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 14:02
      u mojego synka wygladalo to podobnie pediatra orzekl atopowe zapalenie skory
      kazal mi stosowac preparaty z serii atoperal no i po 2,5 m-c stosowania wyglada
      lepiej ale musze udac sie jeszcze na konsultacje do alergologa i jak znajac
      zycie pewnie dostane jakies masci sterydowesadNa wszelki wypadek tez nie jem
      nabialu by wykluczyc skaze, pediatra tez ja podejrzewalsad
    • mw144 Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 14:06
      Trądzik - przeczekać, za 1-2 tyg. sam zniknie. Dobrze byłoby nie przegrzewać, bo
      jak sama zauważyłaś na dworze gdzie jest chłodniej skóra wygląda lepiej.
      Ciemieniucha - ja bym maści sterydowej na ciemieniuchę nie zastosowała, chyba,
      że to nie ciemieniucha. Wystarczy posmarować wacikiem oliwką kilka minut przed
      kąpielą, w kąpieli zmyć oliwkę i ewentualnie "wyczesać" szczoteczką do włosów.
      Sapka - minie z wiekiem.
      • cherrie Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 14:14
        No tak tylko ten tradzik to juz ma ponad 2 tyg., a co do ciemieniuchy
        to jak ja wyczesac kiedy dziecko jeszcze prawie wloskow nie ma. Skorka
        na glowie taka delikatna przeciez...
        Poza tym, ten tradzik to mu sie taki mega trafil.Czy Wasze dzieci tez
        tak zle z tym wygladaly?
        Zrobilam zdjecia tego okropienstwa, jak maz wroci ze spaceru z psem to
        poprosze aby je gdzies umiescil w necie to zobaczycie o czym mowie.
    • cherrie Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 16:49
      jak myslicie, co to jest?
      oskar0104.fotosik.pl/zdjecia/1.html
      • kierow.niczka Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 16:59
        na ciemieniuchę tak jak pisała koleżanka, przed kąpielą nasmarować oliwką i można założyć czapeczkę a później zmyć szamponem,
        ja wyczesywałam szczoteczką pomimo tego że Madzia ma mało włosków ale także delikatnie wycierałam ręcznikiem i zeszło
        poza tym nie przegrzewać !!! jak nie potrzeba to nie zakładać czapki
        co do uszka, to Madzia na początku też wszędzie się łuszczyła, to normalne u maluchów, oliwkowałam lub dodawałam oliwkę do kąpieli i przeszło
        na trądzik niestety nie znam sposobów
      • i_nez_k_a Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 17:16
        Trądzik i ciemieniucha. Na trądzik nic nie poradzisz - samo zniknie.
        Z ciemieniuchą sama walczę od kilku dni - kupiłam szampon w piance Musteli,
        podobno jest super - zastosowałam u Małej dopiero 3 razy więc za wcześnie na
        opinie...
        • cherrie Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 17:31
          no tak, ale czy to u Was tez tak wyglada jak w zalaczonym prze mnie
          linku?
          • kierow.niczka Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 20:32
            podobnie, ciemieniuchę miała trochę mniejszą,
            u nas szybko udało się jej pozbyć w ciągu kilku dni
            cierpliwie codziennie wykonuj namaczanie i czesanie
            powodzenia
    • mumi7 Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 22:31
      Moj Maly miał ciemieniuche jak hełm, a potem tam gdzie sie kończyła,
      wystapił wianuszek takich czerwonych krostek. Podobno to zapalenie
      skóry. Jeden lekarz polecił steryd delikatny Elocom, ale po
      konsultacji z drugim (moim) odstawiwliśmy po 1 dawce i samo przeszlo.
      • mumi7 Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 22:33
        U nas tez tak wyglądało jak na zdjęciach u Ciebie. Na ciemieniuchę i
        zapobiegawczo na noc dawalismy i dajemy Linomag - super. Musi być
        super tłusta maź - sama oliwka nam nei pomogla
    • kasiulkkaa Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 04.05.10, 22:41
      Czy twoje dziecko było szczepione? Bo wygląda to jak reakcja na szczepionkę
      www.bt.cdc.gov/training/Smallpoxvaccine/reactions/adverse.html
      • majenkir Re: ciemieniucha i tradzik czy grzybica 05.05.10, 00:12
        Taaa, wyglada dokladnie tak samo, hehe wink.
        • 22gabi22 Kasiulkkaa 05.05.10, 14:32
          Kasiulka ale Ty dałaś link do informacji o szczepieniu na ospę prawdziwą (Smallpox), dlaczego u licha taki mały brzdąc miałby zostać zaszczepiony tą szczepionką? Ospa prawdziwa/czarna (smallpox) uważana jest za chorobę wyeliminowaną i nie jest objęta kalendarzem szczepień. Ostatni przypadek tej choroby był w latach 70.
          Nie siej paniki...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka