Dodaj do ulubionych

Pochwalcie sie :)

28.07.05, 14:45
Kiedy Wasze dzieci:
- powiedzialy pierwsze slowo (i jakie)
- kiedy pojawil sie u nich pierwszy zabek
- kiedy pierwszy raz obrocily sie na plecy, usiadly, zrobily pierwszy krok
- kiedy przespaly cala noc

U nas na razie nic z powyzszych nie mialo miejsca smile)) No chyba ze "le" mozna
uznac za slowo smile
Obserwuj wątek
    • viviene12 u mnie jeszcze wszystko przede mna 28.07.05, 14:46
      i nieprzespane noce przy zabkowaniu i inne atrakcjesmile
      Moj kiedys spal od 21 do 5 rano - czy to jest przespana noc?
      • schaapje Re: u mnie jeszcze wszystko przede mna 28.07.05, 14:51
        zalezy o ktorej Ty sie polozylas smile)
    • kasiali2 Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 14:58
      schaapje napisała:

      > Kiedy Wasze dzieci:
      > - powiedzialy pierwsze slowo (i jakie)

      pierwsze słowo to "tata" nie pamiętam czy było to 7 czy 8 miesiac

      > - kiedy pojawil sie u nich pierwszy zabek

      dolne jedynki od razu dwie i było to 03.03.05 - 6 miesiecy

      > - kiedy pierwszy raz obrocily sie na plecy, usiadly, zrobily pierwszy krok

      - nie chodzi jeszcze bo ma 11 miesięcy, przewracała się w wieku 4-5 miesięcy, a
      siadała jak miała 6.

      > - kiedy przespaly cala noc

      od początku przesypiała całe noce, na początku budziła się na karmienie, a
      przestała jeść w nocy gdzies koło 5 miesiąca
      >
      > U nas na razie nic z powyzszych nie mialo miejsca smile)) No chyba ze "le" mozna
      > uznac za slowo smile
    • wenus.z.willendorfu Chwalę się 28.07.05, 15:00
      Moja córka po raz pierwszy:
      - wyraziła zainteresowanie czytelnictwem- w pierwszym dniu życia (bo na
      porodówkę pojechałam z książką i raz czytałam przy karmieniu smile
      - roześmiała się na głos- niecałe trzy miesiące (tatuś z nią tańczył, a mamusia
      nuciła i to pewnie z tego śpiewu tak się śmiała...)
      - obróciła się z pleców na brzuch- 3,5 miesiąca (ah, ta mata Tiny Love!- nikt
      mi nie wmówi, że nie stymuluje rozwoju dziecka)
      - włożyła sobie nóżkę do buzi w celu konsumpcyjnym- 4 miesiące (i od tej pory
      autokanibalizm kwitnie aż miło)
      - pierwsze ząbki- 7,5 miesiąca (to dolne jedynki. Teraz mała ma 10 miesięcy i
      dalej tylko dwa ząbki- wygląda jak odwrotność wampira)
      - samodzielnie usiadła- 8 mies.
      - sama wstała- 8,5 mies.
      - zaczęła pluć na rodziców- 9 mies. (najchętniej jedzeniem i plucie odbywa się
      o możliwie największym promieniu)

      Taaak, to na razie tyle. Może nie powinnam zdradzać tylu intymnych szczegółow z
      życia naszej Frutki i jej stosunku, np. do talentu wokalnego mamy, ale cóż- już
      przepadło wink
    • katarzynkaf Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 15:19
      Ale masz śliczne Twoje szczęście! Gratulacje!

      U mnie niestety tez nic z tych rzeczy. Moja córeczka ma prawie 6 miesięcy (bez
      dwóch dni) i przechodzi że tak powiem anaalfabetyzm wtórny...
      spała całe noce - gdy miała 3 miesiące (od 20 do 8 rano). Ale jej przeszło i
      wstaje najpierw o 1 a potem o 4-5 (i wtedy sie bawi z rodzicami ze dwie
      godziny - super jestwink.
      przewracała się z brzuszka na plecki ale teraz juz jej sie nie chce i tylko
      lezy z buzią w kocyku i ryczy...
      nic nie mówi choc ostatnio grucha jak gołąb (ale po ludzku nic)
      a siedzi jak ja posadzę - to nawet sama rzadko się przewraca...
      Jakiś taki leniuszek - może dlatego że urodzona jest w niedzielę...wink
    • haika Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 15:45
      2,5 m. - przesypiała całe noce (na szczęście do dnia dzisiejszego bez zmian)
      3,5 m. - obrót z plecy na brzuszek i odwrotnie 2 dni później
      3,5 - 5,5 m. - non stop leżenie na brzuchu, pozycja na plecach bardzo beee
      5 m. - 1 słowo - "tata" smile))))kolejne były: "baba", "dada", "nie", a "mama" na
      końcu
      5 m i 2 tyg. - raczkowanie (w dzień dziecka smile
      i wieeeeelki boom rozwojowy - 6 - 6,5 miesięcy:
      - raczkowanie sprintem
      - siadanie samodzielne bez podparcia
      - stawanie przy meblach
      - 1 i 2 ząbek (dolne jedynki)
      teraz ma 7,5 miesiąca i chodzi przy meblach oraz za rączkę, nieporadnie dość,
      więc nikt jej nie zachęca do tego smilei mówi "mamalumba" przez przypadek smile)))
    • schaapje Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 16:37
      no to fajnie macie..... smile))
      • mmm265 Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 17:22
        narazie mamy za soba przewrot z pleckow na brzuszek!!
        dokladnie 15.07.2005(17.07.2005 skonczyla 4 miesiace)na reszte czekamy z
        niecierpliwoscia.
        a co do przespanych nocy to moje kochanie idzie spac o 21 a budzi sie o 7 rano
        (z 3 lub 2 przerwami na papu)
        pozdrawiam!
    • nataliamackowiak Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 17:31
      Oliwka:
      1.powiedziała świadomie do mnie "mama" jak miała niecałe 7 miesięcy-od wtedy
      mówi to i już teraz onne słowa
      2.pierwszy ząbek miała na 12 tygodni
      3.Siedziała samodzielnie na 6 mies. i 10 dni; raczkowanie na niecałe 8 mies.
      4.Oliwka już jak miała 2 mies. spała 9-10 godzin w nocy od 19 do 5 rano,
      mleczko i dalej spała;całe nocki przesypia od 19.30 do 6 rano od miesiąca-a ma
      9,5 mies.

      Nataliasmile))
    • hanula Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 22:14
      schaapje napisała:

      > Kiedy Wasze dzieci:
      > - powiedzialy pierwsze slowo (i jakie)

      "Mama". Mówiła tak na naszego kota, który ma na imię Milo (wymawia się [majlo]).
      Czy wiecie, jakie to frustrujące, kiedy dziecko całymi miesiącami ugania się za
      kotem, wołając "mama"?
      • schaapje Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 22:17
        Nasz na szczescie ma na imie Zdrapka smile)
    • jaque Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 22:52
      Jasiek pierwszy raz świadomie powiedział tata jak miał 11-12 miesięcy (mama
      doczekałam się dopiero ostatnio, a łobuz ma już 1,5 roku).
      Pierwszy ząbek, raczkowanie, samodzielne stanie w łóżeczku i siadanie - w ciągu
      jednego tygodnia zaraz po skończeniu 6 miesięcy. Pierwszego kroku nie pamiętam,
      ale pierwszy samodzielny spacer - przez cały pokój - w dniu, kiedy skończył 10
      miesięcy. Noc przesypiał w całości od ok. 4 miesiąca.
      Martynka (2,5 miesiąca) na razie z wymienionych "sprawności" nie zdobyła jeszcze
      żadnej smile No, chyba, że liczy się przesypianie nocy od 22 do 5 rano, jedzonko i
      spanie dalej do 8 smile
    • reginan120 Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 23:03
      no to i ja smile
      moja malutka od poczatku przesypiala cale noce, z mala przerwa na karmienia a teraz juz w nocy nie je smile
      a zabki cztery dolne niemalze jednoczesnie wyszly w piatym miesiacu! dzien po dniu smile
      i juz od jakiegos czasu mowi czesto 'mama' z takim fajowym akcentem na spolgloski smile
      pozdrawiam
    • malaladypank Re: Pochwalcie sie :) 28.07.05, 23:29
      Amelka
      1.powiedziała pierwsze slowo "mama" jak miała 5,5 miesiaca
      2.zabkow jeszcze nie ma
      3.Siedzi samodzielnie od tygodnia (czyli ja miala 5,5)
      4.Od kiedy skonczyla 8 tygodni przesypia noce od 20-9 rano
      5.Jka mila 4 miesiace przekrecala sie z brzuszka na plecki i leckow na brzuszek
      6.Od kilku dni pelza.Jka zostawie ja na macie,to myk,myk i jest juz poza niawink
      7.Od miesiaca pije z niekapka soczki przecierowesmile
    • renata20 Re: Pochwalcie sie :) 29.07.05, 06:40
      Ignaś - urodzony 20.10.2004
      pierwsze słowo - mamma - 26.05.2005 dokładnie na Dzień Matki, ale chyba wtedy
      nie wiedział, co ono oznacza i tak mu po prostu wyszło, teraz mówi go tylko
      wtedy, gdy jest mu z jakiś przyczyn źle i chce, żebym go ratowała (jak jest np.
      zmęczony i chce spać)
      pierwszy ząbek - brak do dzisiaj
      obrót na plecy - nie pamiętam
      pierwszy siad - samodzielny - 6 miesięcy
      pierwszy krok - chodzi za rączki, no właściwie to tak szybko przebiera nóżkami,
      że prawie biega, a my z nim
      przespana cała noc - jeszcze nam się nie udało - ale w końcu da radę!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka