rzukers 14.05.06, 10:49 mineralna zanim dacie do picia dziecku a jesli tak to do jakiego wieku?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
symot1 Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 11:38 Moja mala ma 9 miesiecy i jeszcze pozwalam butelkowej sie przegotowac. Kranowa gotuje kilka minut. Moze przesadzam, moj maz mowi, ze tak. Odpowiedz Link Zgłoś
dootchka Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:10 kranówę gotuję 5 minut, a mineralnej nie gotuję. mała ma 10 i pół miesiąca. Odpowiedz Link Zgłoś
azymut17 Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:14 rzukers napisała: > mineralna zanim dacie do picia dziecku a jesli tak to do jakiego wieku Ja zagotowuję, bo tak radzą lekarze do ukończenia przez dziecko 1 roku życia. Chodzi o to, że w takiej naturalnej wodzie znjaduje się flora bakteryjna, która może być zbyt "obca" dla malucha dopiero poznającego świat Odpowiedz Link Zgłoś
olimpia.szuwar Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:32 Kranówę gotuję w czajniku elektrycznym (czyli tylko do momentu wrzenia), mineralnej w ogóle. Robię tak od zawsze, pediatra o tym wie i nie protestowała Odpowiedz Link Zgłoś
alicez Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:49 Kranówki nie używam, bo w Warszawie może to doprowadzic do zagrożenia życia Mineralnej butelkowej nie gotowałam nigdy. Gotuję jedynie ologoceńską braną ze źródełka. Odpowiedz Link Zgłoś
szeko Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:56 nie gotowalam minieralnej ale kranowke tak ale jak przeczytalam artykul w "przekroju" ze zywiec zdroj ktorej uzywam dwa razy przebadali i dwa razy wyszlo im ze jest full bakterii i innego syfu zaczelam gotowac Odpowiedz Link Zgłoś
b.bujak Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 15:31 dla autorki wątku artykuł do przeczytania i przemyślenia: www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1507&Itemid=48&limit=1&limitstart=0 ja podaję młodemu wode mineralną prosto z butelki; od paru miesięcy w czasie kąpieli w basenie tak sie nachłepcze wody basenowej, ze jak mu nic nie jest od niej, to i mineralną moze pic nieprzegotowaną; przez pierwszy rok życia dostawal do picia tylko przegotowaną, w końcu to nie jest problem włączyć czajnik... Odpowiedz Link Zgłoś