Dodaj do ulubionych

gotujecie wodę???

14.05.06, 10:49
mineralna zanim dacie do picia dziecku a jesli tak to do jakiego wieku??
Obserwuj wątek
    • symot1 Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 11:38
      Moja mala ma 9 miesiecy i jeszcze pozwalam butelkowej sie przegotowac. Kranowa
      gotuje kilka minut. Moze przesadzam, moj maz mowi, ze tak.
      • dootchka Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:10
        kranówę gotuję 5 minut, a mineralnej nie gotuję. mała ma 10 i pół miesiąca.
    • azymut17 Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:14
      rzukers napisała:

      > mineralna zanim dacie do picia dziecku a jesli tak to do jakiego wieku
      Ja zagotowuję, bo tak radzą lekarze do ukończenia przez dziecko 1 roku życia.
      Chodzi o to, że w takiej naturalnej wodzie znjaduje się flora bakteryjna, która
      może być zbyt "obca" dla malucha dopiero poznającego świat smile
    • olimpia.szuwar Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:32
      Kranówę gotuję w czajniku elektrycznym (czyli tylko do momentu wrzenia),
      mineralnej w ogóle. Robię tak od zawsze, pediatra o tym wie i nie
      protestowała wink
    • alicez Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:49
      Kranówki nie używam, bo w Warszawie może to doprowadzic do zagrożenia życia wink
      Mineralnej butelkowej nie gotowałam nigdy. Gotuję jedynie ologoceńską braną ze
      źródełka.
    • szeko Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 12:56
      nie gotowalam minieralnej ale kranowke tak

      ale jak przeczytalam artykul w "przekroju" ze zywiec zdroj ktorej uzywam dwa
      razy przebadali i dwa razy wyszlo im ze jest full bakterii i innego syfu
      zaczelam gotowac
      • b.bujak Re: gotujecie wodę??? 14.05.06, 15:31
        dla autorki wątku artykuł do przeczytania i przemyślenia:
        www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1507&Itemid=48&limit=1&limitstart=0

        ja podaję młodemu wode mineralną prosto z butelki; od paru miesięcy w czasie
        kąpieli w basenie tak sie nachłepcze wody basenowej, ze jak mu nic nie jest od
        niej, to i mineralną moze pic nieprzegotowaną; przez pierwszy rok życia
        dostawal do picia tylko przegotowaną, w końcu to nie jest problem włączyć
        czajnik...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka