Dodaj do ulubionych

Wyniki badania moczu - pomóżcie w interpretacji

08.07.06, 21:35
Zrobiłam badanie moczu mojego synka (5 m-cy) i mam prośbę. Może któraś z Was
zna się choć troszkę na tym i mi powie, czy wszystko jest
ok, bo do poniedziałku to jajo zniosę.
urobilinogen 16,0
nitraty +
nabłonki płaskie 0-1-2 w polu widzenia
krwinki białe 0-1-2 w polu widzenia
składniki mineralne - nieliczne kryształy szczawianu wapnia, nieliczne
fosforany bezpostaciowe
inne - dość liczne bakterie, nieliczne pasma śluzu.
Resztę co nie wpisałam to jest ok, a to co wypisałam to nie wiem, czy to
dobrze czy źle.
Z góry dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • reniuta67 Re: Wyniki badania moczu - pomóżcie w interpretac 08.07.06, 21:40
      A masz chlopaka czy dziewczynke bo jak babe to powiedz jak to zrobilas? bo mi
      ciagle leci bokiem!
      • phantomka Re: Wyniki badania moczu - pomóżcie w interpretac 08.07.06, 21:43
        Jak dla mnie mocz zabrudzony, do poprawki.
        • aniuta75 Phantomka 08.07.06, 21:51
          Co to znaczy zabrudzony?
          • maja209 Re: Phantomka 08.07.06, 22:25
            zajrzyj na te strony, moze to cos Ci wyjasni ...
            badaniamedyczne.fm.interia.pl/moczogolnie.html
            www.zdrowie.med.pl/bad_labor/badania/b_moczu.html
            a z tego co wiem u dzieci czasem badanie moczu trzeba powtorzyc kilka razy dla
            pewnosci Ja tez czekam do poniedzialku z wynikami Po 4 dniach udalo mi sie
            wreszcie "zlapac" i oddalam do badania ... Wiec poczekamy jeszcze troszke a na
            razie zostaje nam tyle co sobie poczytamy Pozdrawiam

          • phantomka Re: Phantomka 08.07.06, 22:50
            tzn. ze dziecko moglo byc zle podmyte, moglas przy okazji pobierania np.
            dotknac skory dziecka, itd.
            • gusia210 Re: Phantomka 09.07.06, 14:41
              ale to są wyniki moczu ogólnego a nie posiewu
              zabrudzenie nie wpłuwa na poziom np.uroblinogenu


              forum na temat układu moczowego
              forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22158
              • phantomka Re: Phantomka 09.07.06, 15:48
                Ale ma wplyw na nablonki, leukocyty tez czesto pojawiaja sie w zabrudzonym
                moczu. A ty uwazasz, ze do ogolnego badania nie jest potrzebny dobrze pobrany
                mocz? Polecam lekarza w poniedzialek - jest najbardziej kompetentna osoba do
                analiz.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka