Dodaj do ulubionych

Spanie w łóżeczku czy z rodzicami?

26.02.08, 13:41
Moj mały ma 8 m-cy.Spi w łóżeczku odkąd skończył 3 tyg.Zawsze
spałdoś niespokojnie,często budził sie na butle.Myslalam ze z czasem
będzie spał coraz lepiej.Jednak nie,wydaje mi sie ze nawet teraz
jest gorzej (może to przez zęby).Od tygodnia nad ranem biorę go do
siebie do łóżka.Zauważyłam,ze spi spokojniej.Korci mnie zeby brać go
na całą noc,jednak nie chcę zeby pozniej moje dziecko w wieku kilku
lat nadal spało z nami.Jak myślicie,jak teraz bede go brała do
siebie to trudno mi go bedzie znow przyzwyczaic do łóżeczka?
Obserwuj wątek
    • magda1237 Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 26.02.08, 13:50
      wzięłam małą w wieku 5 miesięcy na jedną noc i tak już zostało. Jak
      z powrotem do łóżeczka przyzwyczaić nie wiem. Mogłabym zastosować
      metodę T.Hogg, ale moja mała też śpi bardzo niespokojnie, dużo razy
      je, więc musiałabym co chwilę do niej wstawać
    • aleksandra1977 Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 26.02.08, 14:03
      nasza corka do 6 miesiaca wlasciwie spala glownie z nami.
      Do tego, aby zasnela musielismy ja kolysac na rekach.
      Teraz ma 9 miesiecy i zasypia sama i spi w lozeczku. Owszem spi nie
      zawsze spokojnie cala noc, wstaje 2-3 razy, ale nie biore jej do
      naszego lozka.
      Przeczytalam ksiazki "Usnij wreszcie" i "Kazde dziecko moze nauczyc
      sie spac". Metody w nich przedstawione wdrozylam w zycie i zajelo mi
      to 2 dni!
      Sadze, ze im dziecko jest starsze, tym trudniej je odzwyczaic od
      spania z rodzicami.
    • basiacc Re: do Aleksandra 1977 26.02.08, 14:17
      witam
      moja mała ma 9mi 3 dni...i śpi w swoim łóżeczku do około 24 a potem co godz. sie
      budzi i domaga sie noszenia.Ja kapituluje i zabieram ja do siebie do łóżka.
      Próbowałam zdrążyc metode w/w książki i kończyło sie to wielkim krzykiem aż mała
      sie zanosiła.
      • aleksandra1977 Re: do Aleksandra 1977 26.02.08, 14:32
        Dziewczyny, dzieci sa rozne.
        Roznie tez zareaguja na zmiane jaka jest nagle pozbawienie ich
        spania z rodzicami i/lub zaprzestanie kolysania.
        Jednym do zaakceptowania nowego sposobu zasypiania wystarcza
        doslownie kilka dni, innym - potrzeba wiecej czasu i z pewnoscia
        znajda sie takie, ktore za zadne skarby nie beda chcialy spac same.
        Moje dziecko od poczatku bylo noszone na rekach z powodu refluksu,
        nie lezalo w lozeczku.
        Zanim zaczelam stosowac metody z wspomnianych ksiazek, oswoilam
        swoje dziecko z lozeczkiem. Powoli, kazdego dnia coraz dluzej
        wkladalam corke do lozeczka. Najpierw stojac przy niej, potem coraz
        czesciej znikalam z jej pola widzenia, ale zapewnialam ja, ze jestem
        obok. Dawalam zabawki zeby sie zajela choc przez chwile. Nie bylo
        latwo, bo ona umie juz wstac w lozeczku, kotluje sie i nie chciala
        lezec spokojnie. Kupilismy nowa, kolorowa posciel. Zrobilismy
        nastroj do spania mala lampka. I trzymamy sie sztywno zasady, ze po
        okreslonych czynnosciach (wieczorne wspolne sprzatanie zabawek,
        kapiel, jedzenie, mycie zabkow) jest spanie i tylko spanie (czasami
        bywalo tak, ze po kapieli bawilismy sie z nia chwile, co zupelnie
        wybijalo ja z rytmu i chodzila na full przez nastepne 2 godziny).
    • kasiasagol Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 26.02.08, 22:44
      a co do spania....moj synus zawsze zasypial sam,w lozeczku obok
      nas,potem u siebie w pokoju.nagle cos mu sie w glowce
      poprzestawialo,i zaczal do nas przychodzic,najpierw byla to 6
      pozniej 3 no i doszlo nawet do 22.no i poczywiscie spi z nami bo
      inaczej taki ryk jest ze nie da sie.ale najpierw zasypia u siebie w
      lozku.
      juz sie do tego przyzwyczailismy nawet to bardzo lubimy i jak czasem
      zaspi zeby do nas przyjsc to tak jakos nam dziwnie.
      tobi ma teraz prawie 3 latka i przychodzi do nas od 1,5roku.
    • monika.k81 Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 27.02.08, 07:21
      Zawsze staralam sie byc ostraozna w spaniu synka z nami w lozku. przez pierwszy
      miesiac po urodzeniu spal z nami, bo nie moglismy sie nim nacieszyc z mezemsmile
      Potem przenieslismy go do jego lozeczka i staralam sie nie zabierac go do
      siebie. Synek zawsze kiepsko sypial w nocy i nawet wtedy staralam sie go nie
      brac do siebie. czasami wstawalam do niego co 10 minut, ale bylam stanowcza w
      postanowieniu. Teraz synek ma prawie rok i zauwazylam ze nawet jak czasami biore
      go do siebie (co zdarza nam sie 1-2 razy w miesiacu) to synek bardziej sie kreci
      niz spal by sam. Chyba przyzwyczail sie ze ma cale lozeczko dla siebie i moze
      sobie po nim wedrowac. Nadal w nocy sie budzi a ja wstaje do niego, czasami raz
      a czasami 4.
    • ninoczke Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 27.02.08, 10:33
      Od urodzenia synek (dzię 6,5 m-c) śpi we własnym łóżeczku. Zabieramy
      go do naszego łóżka rano, ale to już nie czas spania, ale zabawy,
      turlania i przytulania.
      Kilka razy nie chciało mi się wstawać do małego i brałam go do
      łóżka, ale w efekcie było jeszcze gorzej, bo nie mogłam zasnąć z
      maluchem obok siebie.
      Z pewnością z samodzielnym zasypianiem było nam łatwiej, bo nie
      karmiłam piersią. Teraz uczymy się już całkiem dorosłego zasypiania -
      czyli zostawiam go z butelka w łóżeczku, a w łapce ma smoczek. Po
      zjedzeniu wyrzuca butelkę i wkłada smoczek do buzi - przynajmniej w
      założeniu, bo czasami potrzebuje jeszcze pomocy wink
    • joanna_poz Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 27.02.08, 11:31
      Synek spał w swoim łózeczku.
      Poki karmiłam piersią brałam go do łózka tylko na karmienie, potem
      powrót do swojego łózeczka.

      teraz z perspektywy posiadania już 3,5 latka widzę ze to była dobra
      metoda.

      wejdź zresztą na forum "Małe dziecko" gdzie znajdziesz pełno watków
      pt. "mój 2-,3-, 4-latek nie chce spać sam w swoim łózku/ śpi z nami/
      nie chce sam zasypiać". a wprowadzanie nowych zwyczajów w takim
      wieku to dopiero horror.
      • mms2808 Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 27.02.08, 14:04
        Nasza córcia od samego początku zasypia sama w swoim łożeczku.Od
        początku tez mamy te same czynnosci wieczorne czyli kąpanie(o tej
        samej porze) ,cycus i spanko.Rano biore ją do nas do łozka i wtedy
        jeszcze sobie troszke pospimy.

        Pozdrawiam
        • saha_ra Re: Spanie w łóżeczku czy z rodzicami? 27.02.08, 14:43
          obetty, a ty rozmawiałaś o sprawie z pediatrą prowadzącym dziecko?
          Bo skoro jest na butli a śpi niespokojnie, to może wartoby poszukać
          przyczyny tego stanu? CHodzi mi o wykluczenie stanów chorobowych
          typu niezdiagnozowane infekcje, zakażenia bakteryjne itp. poprzez
          uważne i właściwe zaplanowanie diety (8mc to już może i ma potrzebę
          zjesć dużo i różnorodnie), przyjrzenie się planowi dnia,
          zniwelowanie elementów zakłócających sen (np. telewizor, lampa lub
          jej brak, słońce o świcie itp) a na końcu dopiero szukanie przyczyny
          w "odległości" od mamy. Hm?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka