Dodaj do ulubionych

ZĄBKOWANIE - WASZE SPOSOBY?

29.09.03, 18:36
Cześć, jakie sposoby stosujecie, aby ulżyć maluszkowi? Które z leków u Was
przyniosły najlepsze efekty? Może stosujecie jakieś inne metody. Proszę o
radę. Starsza córa (9 lat) jakoś łagodniej przechodziła ząbkowanie, natomiast
Wojtek jest bardziej "cierpiący". Pozdrawiem i proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • belciam Re: ZĄBKOWANIE - WASZE SPOSOBY? 29.09.03, 22:42
      Ja stosuję u swojej pociecy czopki VIBURCOL N. Dostępne bez recepty. Są to
      czopki homeopatyczne, więc nie szkodzą maleństwu. Jak dla mnie są rewelacyjne.

      Gorąco pozdrawiam,

      Belcia
      • edytkus Re: ZĄBKOWANIE - WASZE SPOSOBY? 30.09.03, 03:04
        W naszym wypadku sprawdza sie owocowy zel Baby Orajel. Bol mija zaraz po
        posmarowaniu dziasel.
    • g_kasia Re: ZĄBKOWANIE - WASZE SPOSOBY? 30.09.03, 07:16
      Nasze sposoby na ząbki w zależności od nasilenia bólu:
      * Gdy Gabi marudzi - masujemy jej dziąsełka silikonową szczoteczką do zębów
      * Gdy płacze - smarujemy żelem DENTINOX (drogi bo ok 20 zł za małą tubkę, ale
      jest rewelacyjny nawet dladorosłych i dosłownie w oka mgnieniu pomaga małej)
      * Gdy bardzo płacze i marudzi - to oprócz smarowania dziąsełek i "masażu"
      zakładamy jej czopek Viburcol (no cóż, mała nie lubi czopków)
      Pozdrawiam, Kasia
      • magiszon Re: ZĄBKOWANIE - WASZE SPOSOBY? 30.09.03, 09:41
        Ja stosowałam żel Calgel, pomagał...
        Powodzonka
        Magda
    • khg1 Re: ZĄBKOWANIE - WASZE SPOSOBY? 30.09.03, 09:47
      Witaj Zatroskana Mamusiu!
      Moja córcia Joasia ma 5,5 m-ca i jeszcze nie ma ząbków, ale od spoego już czasu
      bardzo się ślini i gryzie wszystko, co Jej w rączki wpadnie!
      Wydaje mi się, że na dniach dostanie zęby, bo teraz bardzo płacze (w nocy przez
      sen) i wkłada do buźki tylko miękkie zabawki, inne po włożeniu powodują płacz.
      Dałam do zrobienia w aptece zawiesinę na dziąsła o skłądzie anestezyna z
      gliceryną. Doskonała sprawa i DZIAŁA W 100% W szufladzie leży też Viburcol, też
      ponoć skuteczny. Jeśli nie macie nic przeciwko, to polecam też z homeopató
      Chamomilla 5CH lub Magnesium carbonicum 5CH jedno i drugie skuteczne i bez
      skutków ubocznych dla Maluszków.
      Pozdrawiam
      Kasia
    • katkaja Re: ZĄBKOWANIE - WASZE SPOSOBY? 03.10.03, 17:15
      Kochane!
      Wielkie dzięki za wasze rady. Zdecydowaliśmy się na Dentinox. Faktycznie
      przynosi ulgę. I mamy czym się pochwalić od wczoraj tzn 2 października Wojciech
      ma pierwszy ząb - dolną, lewą jedynką. Hura!!! Czekamy na resztę zębów.
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka